Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221591 alkalommal)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1245 Dátum: 2020. Február 01. - 07:16:10 »

Én csapvízzel hígítok, mindent 46-osra és hidegben sem opálos egyik pálinkám sem.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1246 Dátum: 2020. Február 01. - 07:19:02 »

Mi szódavízzel higítunk.
Nem opálosít, teljesen jó.
És 100 Ft egy másfeles szifon.

Nem rossz ott, ahol megfelelő hozzá a víz. Felénk 8,2 pH-val, 85mg/l vas- és 185mg/l kalcium tartalom mellett olyan lesz a pálinka, mintha tejjel hígítottam volna... marad a desztvíz. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1247 Dátum: 2020. Február 01. - 16:35:25 »

Régebben (remélem nem reklám) Szentkirályi mentessel higitottam, azzal sem volt sosem probléma.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #1248 Dátum: 2020. Február 01. - 17:25:38 »

Régebben (remélem nem reklám) Szentkirályi mentessel higitottam, azzal sem volt sosem probléma.
 
 Jó estét!

  A sima szóda is jó! Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1249 Dátum: 2020. Február 01. - 18:46:22 »

Nem kételkedek, csak tudni szeretném, miért jobb a szóda mint a tiszta víz?
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1250 Dátum: 2020. Február 01. - 19:41:15 »

Nagyobb mennyiségű szeszt meg csak a fórumtalin szoktam inni,illetve a sulibálon,csak ott nincs jelen Bobakos (hálistennek!!!)  így sosem sikerült még annyira berúgni,hogy ne tudjak felkelni a reggelire... Stoel


 Röhög Stoel Röhög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1251 Dátum: 2020. Február 02. - 08:01:02 »

Nagyobb mennyiségű szeszt meg csak a fórumtalin szoktam inni,illetve a sulibálon,csak ott nincs jelen Bobakos (hálistennek!!!)  így sosem sikerült még annyira berúgni,hogy ne tudjak felkelni a reggelire... Stoel

Megszólíttattam...  Nyihi
Balázs! A krónikákbeli visszaemlékezésekből, és a másnap déli ábrázatodból tudom, hogy neked akkor nem sikerült felébredned, amikor a telefonod (és a Dekás kártyád) elvesztését sirattad, és csodálatos megkerülésének történetét ünnepelted.
Márpedig azon az estén én még pár száz kilóméterrel errébb voltam, tehát mégcsak résztvevője sem voltam a dolognak, nemhogy okozója.
A többi alkalomról amikor ott voltam, nem tudok nyilatkozni, mert magam sem emlékszem rá, és a krónikák írója is a mi sorsunkra jutott. Nyihi
Tisztelt járkálási bíróság, ennyit tudok mondani a fent említett rágalmakkal kapcsolatban.
 OOO
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1252 Dátum: 2020. Február 02. - 18:16:33 »

Megszólíttattam...  Nyihi
Balázs! A krónikákbeli visszaemlékezésekből, és a másnap déli ábrázatodból tudom, hogy neked akkor nem sikerült felébredned, amikor a telefonod (és a Dekás kártyád) elvesztését sirattad, és csodálatos megkerülésének történetét ünnepelted.
Márpedig azon az estén én még pár száz kilóméterrel errébb voltam, tehát mégcsak résztvevője sem voltam a dolognak, nemhogy okozója.
A többi alkalomról amikor ott voltam, nem tudok nyilatkozni, mert magam sem emlékszem rá, és a krónikák írója is a mi sorsunkra jutott. Nyihi
Tisztelt járkálási bíróság, ennyit tudok mondani a fent említett rágalmakkal kapcsolatban.
 OOO

Menjen békével, fiam!  Piál  Angyal  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1253 Dátum: 2020. Február 02. - 21:17:09 »

Megszólíttattam...  Nyihi
Balázs! A krónikákbeli visszaemlékezésekből, és a másnap déli ábrázatodból tudom, hogy neked akkor nem sikerült felébredned, amikor a telefonod (és a Dekás kártyád) elvesztését sirattad, és csodálatos megkerülésének történetét ünnepelted.
Márpedig azon az estén én még pár száz kilóméterrel errébb voltam, tehát mégcsak résztvevője sem voltam a dolognak, nemhogy okozója.
A többi alkalomról amikor ott voltam, nem tudok nyilatkozni, mert magam sem emlékszem rá, és a krónikák írója is a mi sorsunkra jutott. Nyihi
Tisztelt járkálási bíróság, ennyit tudok mondani a fent említett rágalmakkal kapcsolatban.
 OOO
Áááá ez az alantas eset Püspökladányban esett meg, a 2019-es talin. Sajnos. A kedves fehérboraidból katyvasztott fröccsök tették ezt velem. Bár az állapotom,akarom mondani:fekvepetem  Ördög arra enged következtetni,hogy begináztattál,ki tudja mit forgatva a fejedben... Röhög
Még jó, hogy hazaértem a Rónába. Tényleg...hazaértem a Rónába??? Fejvakarás Vállat von
 Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1254 Dátum: 2020. Február 02. - 21:22:35 »


Tényleg...hazaértem a Rónába??? Fejvakarás Vállat von
 Röhög

Azt mi nem tudjuk... Vállat von Stoel
A reggelinél viszont nem jelentél meg... Stoel

 Wave
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1255 Dátum: 2020. Február 02. - 21:51:26 »

Áááá ez az alantas eset Püspökladányban esett meg, a 2019-es talin. Sajnos. A kedves fehérboraidból katyvasztott fröccsök tették ezt velem. Bár az állapotom,akarom mondani:fekvepetem  Ördög arra enged következtetni,hogy begináztattál,ki tudja mit forgatva a fejedben... Röhög
Még jó, hogy hazaértem a Rónába. Tényleg...hazaértem a Rónába??? Fejvakarás Vállat von
 Röhög
Ja!
Meg az a liter pálinka amit némi segítséggel még megittunk.
Én is nehezen tettem meg a hazafelé tartó 20 méreres utat.
 Piál
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1256 Dátum: 2020. Február 02. - 22:32:58 »

Ja!
Meg az a liter pálinka amit némi segítséggel még megittunk.
Én is nehezen tettem meg a hazafelé tartó 20 méreres utat.
 Piál
Röhög
Mikor láttam,hogy a "Ferik" keresnek összevakartam magam,de ahogy kiértem az udvarra fényt kaptam... Életem leghosszabb 12 lépése volt az ágyig. Dél körül már járni is megtanultam újra.  Stoel
Pedig este 10 körül még ártatlan éjszakának ígérkezett.
 Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1257 Dátum: 2020. Február 02. - 23:14:56 »

Röhög
Mikor láttam,hogy a "Ferik" keresnek összevakartam magam,de ahogy kiértem az udvarra fényt kaptam... Életem leghosszabb 12 lépése volt az ágyig. Dél körül már járni is megtanultam újra.  Stoel
Pedig este 10 körül még ártatlan éjszakának ígérkezett.
 Vállat von
Te Báttya, akkor ezek isznak?Meg talán Te is néha? Fejvakarás(ez a fórumtali kihozza belőletek a minden napokat!!) Vigyorog





Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1258 Dátum: 2020. Február 03. - 08:53:38 »

A reggelinél viszont nem jelentél meg... Stoel
 Wave

Ez, csak egy dolog miatt volt zavaró, hogy a reggelit előtte ő vállalta elkészíteni!   Nem szól szám
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1259 Dátum: 2020. Február 03. - 11:24:56 »

Nem lesz vízköves a forraló üst? Nem zavarja az később a pálinka főzést? Csak naiv kérdés, sose próbáltam......

A következő cefre főzés lemarja, ha esetleg rátapadna egy kis vízkő.
Általában csapadék formában válnak ki az üstben maradt vízben az anyagok.
A megmaradt víz viszont érdekes lesz! Sok anyag láthatóvá válik, ami az ivóvízben van, a nagyobb koncentráció és csapadék kiválás miatt.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: