Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221609 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1230 Dátum: 2020. Január 31. - 10:36:26 »

Persze hogy nem. De tökéletesen megteszi. Másképp  működik de a végeredmény hasonló .  Ízében semleges ásványi anyagoktól mentes víz, ami tökéletesen megfelel a célnak. Elméletileg a benzinkutas is jó lenne, de annak nem ismert a minősége és nem biztos, hogy emberi fogyastásra alkalmas.

Egy dologban nem lehetsz biztos, mennyire volt jó az ioncsere. Sok mindentől függ, a gyanta minőségétől, állapotától, használtságától, az áteresztés sebességétől, stb., stb.

A deszttillálás során meg csak a dihidrogénoxid megy át. (már, ha csak víz került az üstbe!) Ha a hűtő- és a tároló rendszer nem szennyezett, az tiszta is marad.

 Wave
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1231 Dátum: 2020. Január 31. - 10:37:39 »

Girgesz se sértődjön meg,meg Csaba sem,de ez amolyan úri huncutságnak tűnik mint a Lux porszívó meg a társai. Ionizált víz,pálinka...lófasz.
Fórumtalin még nem tapasztaltunk rezes törést,de ha igen,akkor az sem az vót'!
Kimondottan szeretem az unortodox eljárásokat,de ez ilyen teleshopos átbaszás-jellegű valami. Stoel


Nem használtam még, de ki fogom próbálni. Nem újkeletű a dolog, és nem teleshop-os baromság.  Dr. Sólyom Lajos (Pálinkafőzés  kézikönyv kisüzemek számára.) szakkönyvébe is szerepel.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1232 Dátum: 2020. Január 31. - 10:43:01 »

Egy dologban nem lehetsz biztos, mennyire volt jó az ioncsere. Sok mindentől függ, a gyanta minőségétől, állapotától, használtságától, az áteresztés sebességétől, stb., stb.

A deszttillálás során meg csak a dihidrogénoxid megy át. (már, ha csak víz került az üstbe!) Ha a hűtő- és a tároló rendszer nem szennyezett, az tiszta is marad.

 Wave

Ebben nincs köztünk vita. De a célnak megfelel szerintem. Bár még nem próbáltam.
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1233 Dátum: 2020. Január 31. - 12:27:01 »

Nem használtam még, de ki fogom próbálni. Nem újkeletű a dolog, és nem teleshop-os baromság.  Dr. Sólyom Lajos (Pálinkafőzés  kézikönyv kisüzemek számára.) szakkönyvébe is szerepel.
Értem én és nem is célom a meggyőződését senkinek sem piszkálni. De "ionizálni" a pálinkát (a vizet pláne) olyan mint lilára festeni a parasztházat. Ördög
/fenntartásaim onnan eredeztethetőek,hogy az egyik kedves kolléganőméknél ilyen víz gyün a csapból,de már rendesen félek nála vizet inni,mert olyan galád pocsolyaíze van,hogy mindegy lenne,ha az út szélén hajolnék le hörpinteni a vízállásból. Röhög/
Persze egy liter kóstolgatni való kajszival meg lehet győzni,csak kössétek meg a kakas lábát,fel ne rúgja a bort,mer' ha kiborul,elázik az ötezres... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1234 Dátum: 2020. Január 31. - 12:35:06 »

Jók az ilyen eszmecserék... szeretem ezeket, bár pálinkázás közben jobb lenne... Bion

Érdekes ez a téma... is...
Hasonló ahhoz , hogy az egymenetes/kétmenetes/kisüsti pálinka jobb-e, vagy hogy kell-e minimális cukor a cefréhez vagy nem (ne adj' Isten bajai-szegedi halászlé  jobb-e? Figyelmes olvasás )
Pálinkát készítesz? Igen. Megfelel a pálinka szabványának? Igen. Iható, amit készítesz? Igen. Ártalmas? Nem. (amenyire a pálinka ártalmatlan.) Javíthat a végeredményen? Igen. stb.
Akkor miért ne lehetne használni?
Mint írtam, az én pálinkafőzőmhöz jól jött. Az én rendszerembe, módszerembe be tudtam passzintani és jobbak lettek a párlataim -és nem méregdrága úri huncutság. Akkor miért ne használnám? Mert a nagypapám sem használta? Elektromos darálót sem használt a disznóvágáskor...
Én ezekkel az újításokkal úgy vagyok, hogy mindenkit szívesen meghallgatok a saját tapasztalatairól és ha érdemesnek tartom rá, akkor kipróbálom. Ha bevált, akkor rendszeresítem. Mint a hidegfüst-generátort a szalámifüstölsénél, talpmelegítőt a téli lesvadászaton, vagy a dunsztológépet a befőttekhez (már amit az asszony kilop a cefrézésből).
Attól, hogy másnak más jött be, az még lehet jó! Az az ő technológiája, ez meg az enyém. Kinek a pap, kinek a papné... kinek a lányuk. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1235 Dátum: 2020. Január 31. - 13:32:48 »

,hogy az egyik kedves kolléganőméknél ilyen víz gyün a csapból,de már rendesen félek nála vizet inni,
Vendégségben vizet inni? Fejvakarás
Ennyire rossz boruk van? Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1236 Dátum: 2020. Január 31. - 13:41:26 »

Hát nem úgy kell csinálni!
Én feltöltöm 90 liter vízzel az üstöt, aláteszek egy hatvan literes műanyag balont, beállítom a gázégőt valamint a hűtővizet és 24 óra múlva visszamegyek elzárni a gázt és a vizet valamint a 45-50 liter deszt. vizet átöntöm üveg balonba. elfogy 25 m3 gáz /3375 Ft/ és 2 m3 víz /500 Ft/. 1 liter deszt. víz költsége max 90 Ft. Nem tudom a Patikába mennyi, de szerintem drágább.
Nem lesz vízköves a forraló üst? Nem zavarja az később a pálinka főzést? Csak naiv kérdés, sose próbáltam......
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1237 Dátum: 2020. Január 31. - 14:24:49 »

Vendégségben vizet inni? Fejvakarás
Ennyire rossz boruk van? Vállat von
Háááát az itteni borok közül egyedül az illatos izabella az amit szívesen fogyasztok,de abból is csak némi húsok után csúsztatónak.
Van nekik finom pálinkájuk is,de ha csak beugrok egy pár szóra,akkor nem kezdek el dorbézolni. Nagyobb mennyiségű szeszt meg csak a fórumtalin szoktam inni,illetve a sulibálon,csak ott nincs jelen Bobakos (hálistennek!!!)  így sosem sikerült még annyira berúgni,hogy ne tudjak felkelni a reggelire... Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1238 Dátum: 2020. Január 31. - 14:27:14 »

Ennyire rossz boruk van? Vállat von
Almából Te ittál már jót?  Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1239 Dátum: 2020. Január 31. - 14:33:49 »

Jók az ilyen eszmecserék... szeretem ezeket, bár pálinkázás közben jobb lenne... Bion
Én ezekkel az újításokkal úgy vagyok, hogy mindenkit szívesen meghallgatok a saját tapasztalatairól és ha érdemesnek tartom rá, akkor kipróbálom. Ha bevált, akkor rendszeresítem. Mint a hidegfüst-generátort a szalámifüstölsénél, talpmelegítőt a téli lesvadászaton, vagy a dunsztológépet a befőttekhez (már amit az asszony kilop a cefrézésből).
Attól, hogy másnak más jött be, az még lehet jó! Az az ő technológiája, ez meg az enyém. Kinek a pap, kinek a papné... kinek a lányuk. Wave
Mondom én,hogy nem vagyok maradi-értem is a lényeget,meg meg is kóstolom majd alkalomadtán a gyantalevet,de ez a kütyü egy olyan  dolgot vesz el a pálinkakészítés folyamatából ami számomra fontos. A srácokkal sokat beszélünk a készülő párlatokról,kóstolgatjuk őket. Még nyers,még érni kell neki,levegő kell neki,nincs meg a bukéja,még alkoholos etcteraetcetera. Ha ezeket a heteket-hónapokat átugorjuk egy ilyen öntsedbele oszt' tádám szerkezet segítségével az számomra értékcsökkentő tényező.
" A pálinkafőzés kerti vadászata ez..."
 Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1240 Dátum: 2020. Január 31. - 14:49:07 »

Háááát az itteni borok közül egyedül az illatos izabella az amit szívesen fogyasztok,de abból is csak némi húsok után csúsztatónak.
Van nekik finom pálinkájuk is,de ha csak beugrok egy pár szóra,akkor nem kezdek el dorbézolni. Nagyobb mennyiségű szeszt meg csak a fórumtalin szoktam inni,illetve a sulibálon,csak ott nincs jelen Bobakos (hálistennek!!!)  így sosem sikerült még annyira berúgni,hogy ne tudjak felkelni a reggelire... Stoel

Izabella  Nyami  Gyerekkoromba a nagyapámnak volt otelló, oportó,de zömében izabella "cuvee" -je. Megterített a présházba kockás abroszon, szalonnával kolbásszal, pincehideg köcsögös házi aludtejjel, zöldhagymával. Oltó bicskával csinált nekem "katonákat". És a végén kaptam egy kupica bort. Beégett az illata, azóta sem ittam izabellát. Rííí
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1241 Dátum: 2020. Január 31. - 15:05:29 »

Izabella  Nyami  Gyerekkoromba a nagyapámnak volt otelló, oportó,de zömében izabella "cuvee" -je. Megterített a présházba kockás abroszon, szalonnával kolbásszal, pincehideg köcsögös házi aludtejjel, zöldhagymával. Oltó bicskával csinált nekem "katonákat". És a végén kaptam egy kupica bort. Beégett az illata, azóta sem ittam izabellát. Rííí
Itt még hozzá lehet jutni. Az ünnepekre kaptam egy liter izabella bort. Friss őzmáj után mislencsillagos fílingje volt...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1242 Dátum: 2020. Január 31. - 16:52:34 »

így sosem sikerült még annyira berúgni,hogy ne tudjak felkelni a reggelire... Stoel


 Valami bűzlik Vigyor
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1243 Dátum: 2020. Január 31. - 17:00:49 »


 Valami bűzlik Vigyor
Gyüssz te még az én uccámba! Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1244 Dátum: 2020. Január 31. - 22:32:52 »

Hát nem úgy kell csinálni!
Én feltöltöm 90 liter vízzel az üstöt, aláteszek egy hatvan literes műanyag balont, beállítom a gázégőt valamint a hűtővizet és 24 óra múlva visszamegyek elzárni a gázt és a vizet valamint a 45-50 liter deszt. vizet átöntöm üveg balonba. elfogy 25 m3 gáz /3375 Ft/ és 2 m3 víz /500 Ft/. 1 liter deszt. víz költsége max 90 Ft. Nem tudom a Patikába mennyi, de szerintem drágább.

Mi szódavízzel higítunk.
Nem opálosít, teljesen jó.
És 100 Ft egy másfeles szifon.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: