Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221599 alkalommal)
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1215 Dátum: 2020. Január 31. - 08:34:30 »

" A rezes törés nem főzési hiba. A savasabb cefrék oldják a rezet, és óhatatlanúl belekerűl a pálinkába."

Hát mi, ha nem főzési hiba?  Tasli
Én a cefre PH-ját 3-ra állítom be mindig, ami azért már elég savasnak mondható és sohasem tapasztaltam rezes törést.
Tisztán kell tartani a réz részeket. Só-citromsav oldattal főzés előtt átmosni, és nem kell sajnálni az előpárlatot "rendesen" leszedni!

Ti még alighasznált gumicsizmából sem tudnátok egy rendes pálinkát főzni!  Röhög
A következő Fórumtalin rátokférne egy kis tovább képzés! Majd Lajossal tartunk Nektek egyet.  Röhög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1216 Dátum: 2020. Január 31. - 09:09:44 »

Azért az ion cserélt vizet ne keverjük a desztilált vízzel!  Tasli
Nem értem, hogy miért kell Gyógyszertárból venni a desztiláltvizet, amikor ott van a lepárló készüléketek?



 Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1217 Dátum: 2020. Január 31. - 09:10:44 »

Megnéztem a neten, milyen is az a rezes törés.
Én ilyen kék bevonatot legfeljebb templomtornyokon láttam.
A főző sisakja, meg a toronyban lévő réztöltet nálam legfeljebb bebarnul kissé, nem aranyszínben ragyog (hacsak utóbbit a Soma által említett só-citrom-víz eleggyel át nem öblítem), de ilyen türkizkék bevonatot én még a főzőben nem találtam.

    
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1218 Dátum: 2020. Január 31. - 09:11:33 »


A következő Fórumtalin rátokférne egy kis tovább képzés! Majd Lajossal tartunk Nektek egyet.  Röhög


Kidobott pénz! Úgysem fogunk emlékezni rá!  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1219 Dátum: 2020. Január 31. - 09:15:08 »

Nem értem, hogy miért kell Gyógyszertárból venni a desztiláltvizet, amikor ott van a lepárló készüléketek?

A tököm üldögél előtte napokig. Örülök, ha pálesz végre lecsöpögött. Meg kb. ugyanannyit költenék energiára, meg hűtővízre, mint amennyiért a patikában megveszem. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1220 Dátum: 2020. Január 31. - 09:16:20 »

Girgesz se sértődjön meg,meg Csaba sem,de ez amolyan úri huncutságnak tűnik mint a Lux porszívó meg a társai. Ionizált víz,pálinka...lófasz.
Fórumtalin még nem tapasztaltunk rezes törést,de ha igen,akkor az sem az vót'!
Kimondottan szeretem az unortodox eljárásokat,de ez ilyen teleshopos átbaszás-jellegű valami. Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1221 Dátum: 2020. Január 31. - 09:51:39 »

Én ilyen kék bevonatot legfeljebb templomtornyokon láttam.
  


Az zöld, és grünspan a becsületes neve.  Ördög

Rézrozsda szépmagyarul.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1222 Dátum: 2020. Január 31. - 09:53:23 »

Girgesz se sértődjön meg,meg Csaba sem,de ez amolyan úri huncutságnak tűnik mint a Lux porszívó meg a társai. Ionizált víz,pálinka...lófasz.
Fórumtalin még nem tapasztaltunk rezes törést,de ha igen,akkor az sem az vót'!
Kimondottan szeretem az unortodox eljárásokat,de ez ilyen teleshopos átbaszás-jellegű valami. Stoel


-Bátya ittál már rossz rezes töréses pálinkát?
-Ittam hát!
-Oszt milyen volt?
-Hát jó!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1223 Dátum: 2020. Január 31. - 09:58:48 »

A tököm üldögél előtte napokig. Örülök, ha pálesz végre lecsöpögött. Meg kb. ugyanannyit költenék energiára, meg hűtővízre, mint amennyiért a patikában megveszem. 

Nem kell napokig, lehet küldeni rendesen, nem kell óvatoskodni, mint a cefrével. Télen kell csinálni, amikor van jég, hó a hűtővizes tartályba, de fűteni azt kell rendesen, az nem lesz ingyen.

De képzeld el az érzést, mikor 2 napja megy a főző folyamatosan, és rád hívják a NAV-ot, te meg ott állsz 200 liter desztillált vízzel!  Stoel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1224 Dátum: 2020. Január 31. - 10:01:26 »

A tököm üldögél előtte napokig. Örülök, ha pálesz végre lecsöpögött. Meg kb. ugyanannyit költenék energiára, meg hűtővízre, mint amennyiért a patikában megveszem.  

Hát nem úgy kell csinálni!
Én feltöltöm 90 liter vízzel az üstöt, aláteszek egy hatvan literes műanyag balont, beállítom a gázégőt valamint a hűtővizet és 24 óra múlva visszamegyek elzárni a gázt és a vizet valamint a 45-50 liter deszt. vizet átöntöm üveg balonba. elfogy 25 m3 gáz /3375 Ft/ és 2 m3 víz /500 Ft/. 1 liter deszt. víz költsége max 90 Ft. Nem tudom a Patikába mennyi, de szerintem drágább.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1225 Dátum: 2020. Január 31. - 10:05:30 »

Azért látszik a topikon, hogy az egyik legszebb vadászati tevékenység a pálinkafőzés.  Stoel
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1226 Dátum: 2020. Január 31. - 10:06:30 »

Azért látszik a topikon, hogy az egyik legszebb vadászati tevékenység a pálinkafőzés.  Stoel

Hát, a jó pálinkát vadászni kell!  Piál
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1227 Dátum: 2020. Január 31. - 10:21:11 »

" Ioncserélt vizet is lehet vele előállítani, és nem kell aranyért megvenni a gyógyszertári desztvizet."


Azért az ion cserélt vizet ne keverjük a desztilált vízzel!  Tasli
Nem értem, hogy miért kell Gyógyszertárból venni a desztiláltvizet, amikor ott van a lepárló készüléketek?

Persze hogy nem. De tökéletesen megteszi. Másképp  működik de a végeredmény hasonló .  Ízében semleges ásványi anyagoktól mentes víz, ami tökéletesen megfelel a célnak. Elméletileg a benzinkutas is jó lenne, de annak nem ismert a minősége és nem biztos, hogy emberi fogyastásra alkalmas.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1228 Dátum: 2020. Január 31. - 10:28:22 »

" A rezes törés nem főzési hiba. A savasabb cefrék oldják a rezet, és óhatatlanúl belekerűl a pálinkába."

Hát mi, ha nem főzési hiba?  Tasli
Én a cefre PH-ját 3-ra állítom be mindig, ami azért már elég savasnak mondható és sohasem tapasztaltam rezes törést.
Tisztán kell tartani a réz részeket. Só-citromsav oldattal főzés előtt átmosni, és nem kell sajnálni az előpárlatot "rendesen" leszedni!

Ti még alighasznált gumicsizmából sem tudnátok egy rendes pálinkát főzni!  Röhög
A következő Fórumtalin rátokférne egy kis tovább képzés! Majd Lajossal tartunk Nektek egyet.  Röhög


Előfordúl. Tisztán tartom a főzőmet és néha mégis. Nem minden cefrénél. Idén a cseresznyém és a kajszin vettem észre. Tavaly elött a bírsnél. Nem szokott zöld lenni a pálinkám, annyira nem drasztikus. Akkor veszed észre ha kicsit jobban behigítod, és hidegre teszed.

Csinálhatunk egy pálinkaversenyt  Ördög  Hátha tanúltok valamit Vigyorog Vigyorog Vigyorog Piál Stoel
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1229 Dátum: 2020. Január 31. - 10:29:55 »

A tököm üldögél előtte napokig. Örülök, ha pálesz végre lecsöpögött. Meg kb. ugyanannyit költenék energiára, meg hűtővízre, mint amennyiért a patikában megveszem. 

 Igen Így -Így!
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: