Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221596 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1170 Dátum: 2019. November 16. - 16:15:48 »

Ez működött úgy is, hogy kúszott a kopasz a körlet emeletes ágyai között körbe-körbe, mindegyik után felugrott, vigyázzba vágta magát, állomásnév, tovább. Volt személy és gyorsvonatos verzió is.



Igen ! És a hatás fokozás kedvéért a két könyökén , két térdén és fején rohamsisak volt .  Röhög  Vasúton utaztunk akkoriban .  Ördög
Naplózva
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #1171 Dátum: 2019. November 16. - 16:23:32 »

Igen ! És a hatás fokozás kedvéért a két könyökén , két térdén és fején rohamsisak volt .  Röhög  Vasúton utaztunk akkoriban .  Ördög

Igen!

Na de utánna  az elő felvételis  minimum tizedes volt,és és a sok büdöslábú nyalhatta a seggét!A tiszthelyttes vizsga után,meg aki szopatott,már csak szophatott! Röhög
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1172 Dátum: 2019. November 16. - 18:00:35 »

Igen!

Na de utánna  az elő felvételis  minimum tizedes volt,és és a sok büdöslábú nyalhatta a seggét!A tiszthelyttes vizsga után,meg aki szopatott,már csak szophatott! Röhög
Aki ennek már tudatában volt, (bele tartozott, tolták a pun, piros, oda, stb.. ) csak azt hangoztatta felragyog még az Én csilllagom, utánna nem számított mit szívtunk, de addig minden nap az anyukáját is ........... Nem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1173 Dátum: 2019. November 16. - 21:32:19 »

Az előfelvételist nálunk rigónak hívták de lehet nem jól emlékszem.

Rigók a sárga, keményvállapos tiszthelyettesképzősök voltak. Az előfelvételisek neve egér volt. Akik meg külföldi egyetemre mentek, azok export egerek. Legalábbis amerre én megfordultam és amikor megfordultam. Sajnos elég sok helyen megfordultam.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1174 Dátum: 2019. November 17. - 09:17:37 »

Az előfelvételist nálunk rigónak hívták de lehet nem jól emlékszem.
Rigónak a "hallgatókat", a katonai főiskolásokat hívták. Az előfelvételisek neve "tápos" volt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1175 Dátum: 2019. November 17. - 09:33:08 »

Rigónak a "hallgatókat", a katonai főiskolásokat hívták. Az előfelvételisek neve "tápos" volt.
Nagyatádon, a harckocsizók voltak a rigók, mert fekete gyakorlóba jártak.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #1176 Dátum: 2019. November 17. - 10:30:46 »

Aki ennek már tudatában volt, (bele tartozott, tolták a pun, piros, oda, stb.. ) csak azt hangoztatta felragyog még az Én csilllagom, utánna nem számított mit szívtunk, de addig minden nap az anyukáját is ........... Nem

Láttam én ezred pk.t fosni (Fjodor Fjodorovics Getmanyec likócsi laktanya) ,hogy mikor érkezik Cinege elvtárs,kapu ügyeletes voltam .Azon röhögtem,hogy öt percenkét jött" fiam,fiam látod-e,hogy jön?"
Akkor rabolták ki a győri postát,minden Győrböl kijövő kocsit megállítottak,de amikor a Skodát vezető sárgarigót meglátták csak intettek,hogy tovább.Attól ,hogy valaki elő felvételis volt nem volt szarabb ember mint egy kopasz.Amúgy is a 11 hónap után jött még 7 hónap plusszba amikor már családja volt az embernek,gyereke stb.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1177 Dátum: 2019. November 17. - 11:16:17 »

Láttam én ezred pk.t fosni (Fjodor Fjodorovics Getmanyec likócsi laktanya) ,hogy mikor érkezik Cinege elvtárs,kapu ügyeletes voltam .Azon röhögtem,hogy öt percenkét jött" fiam,fiam látod-e,hogy jön?"
Akkor rabolták ki a győri postát,minden Győrböl kijövő kocsit megállítottak,de amikor a Skodát vezető sárgarigót meglátták csak intettek,hogy tovább.Attól ,hogy valaki elő felvételis volt nem volt szarabb ember mint egy kopasz.Amúgy is a 11 hónap után jött még 7 hónap plusszba amikor már családja volt az embernek,gyereke stb.
Ezt nekem nem sikerül elhitetnem egy soproni hentes tizedessel.
Persze, lehet hogy az első bent töltöt éjszakámon, hajnali fél négykor, fél liter feketecimkés cseresznye és fél rekesz Kőbányai Világos után nem kellett volna érdeklődnöm a drága mama ősi mestersége iránt? Talán azt is hiba volt említeni, hogy én már vidáman iszom a sört a Siposba és hancúrozok a pesti lányokkal, amikor ő még itt fog rohadni?
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1178 Dátum: 2019. November 18. - 07:49:29 »

Vácon a "tiszthelyettes képzős növendék" volt a rüszü!

Az ugyanaz a kompánia, mint amit én írtam.

Visszatérve a nőkre.
Az említett 3 női név, a korosztályok "védőszentjei" voltak.

Éva a kopaszoké. (Ég Veled Angyalom!)
Irma a gumiké. (Itt Rohadok Meg, Angyalom!)
Vilma pedig z öregeké. (Végre Itt a Leszerelés, Megyek Angyalom!)

Nagykanizsa katonaváros volt. 3 laktanya + a határőrök.
Valami nagy ünnepség volt egyszer, még az átkos fénykorában, a főtéren dísztribün, egy valag pizsamással, talán még a honvédelmi miniszter is ott díszelgett.
Díszmenet, Klapka induló, vigyázz, jobbra nézz!
Balról, a szájtáti tömegből egyszer csak - mint Frédi az ajtóban - beordította valaki: Vilmaaaaa!
Az egész ezred önkéntelenül rögtön balra kapta a fejét.
Futkoztak a váposok, mint pók a falon, persze tehetetlenek voltak. 
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1179 Dátum: 2019. November 18. - 10:09:38 »

Azért tanultam is ott jópár dolgot, van amit azóta is keményen betartok. Az írnokunk beteg volt, rámtolta a szdpk, hogy csináljam míg visszajön. Hétvégén századeltáv volt (dombelhárítók voltunk, épp a krakkolót építettük Százhalombattán) én lejelentettem hidegkajára is a századot, meg melegre is, mintha bent maradnánk. Az akkoriban kb hatezer forint volt (1981) szerintem nem is láttam még annyi pénzt egyben. Fötibácsi a szolgvez vette észre. Maga meg mit csinált, bazdmeg (ezt csak tegezve tudta mondani)? Hát mondom, most mi lesz? Semmi, én nem szólok, más meg nemigen veszi észre, a sereg meg kibírja. De egyet jegyezzen meg bazdmeg, aláírni úgy kell, hogy se elolvasni, se hamisítani ne lehessen. Megjegyeztem, azóta is tartom.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1180 Dátum: 2019. November 18. - 10:33:25 »



Nagykanizsa katonaváros volt. 3 laktanya + a határőrök.
Valami nagy ünnepség volt egyszer, még az átkos fénykorában, a főtéren dísztribün, egy valag pizsamással, talán még a honvédelmi miniszter is ott díszelgett.
Díszmenet, Klapka induló, vigyázz, jobbra nézz!
Balról, a szájtáti tömegből egyszer csak - mint Frédi az ajtóban - beordította valaki: Vilmaaaaa!
Az egész ezred önkéntelenül rögtön balra kapta a fejét.
Futkoztak a váposok, mint pók a falon, persze tehetetlenek voltak. 
 

Csak a Szombathely,Zalaegerszeg,Nagykanizsa,Lenti  háromszögben volt annyi alkulat és katona hogy most az egész országban nincs annyi a miniszterrel együtt .  Szerencsére elkerültem ezeket helyeket .
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1181 Dátum: 2019. December 01. - 07:12:47 »

Visszatérve az alszesz "kettéfőzésére". Be kell látnom, hogy tévedtem. Külön behigítottam egy kicsit az elejéből és a végéből finomítottat,kiváncsíságból. A 40 fokig engedett cefre "finomítványa" jó, friss gyümölcsös illatú viszont hiányzik az illatból valami. Ízhiányos is. A 40fok alatti, nehéz fúrcsa illatú kissé fenolos hatású, íze selymes, testes de nem emlékeztet szilvára. Kíváncsiságból arányaival kevertem egy mixet, és teljesen kigömbölyödött, tökéletes lett. Ennyit az elméletről....
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1182 Dátum: 2019. December 01. - 12:31:04 »

Még egy érdekesség. Az elméletileg jobb minőségű rész, a pohárba nem hagyott "koronát"  a 2-es minta viszont szép olajosan viselkedett. Azt a következtetést vontam le, hogy az eleje adja az illatokat, a vége viszont a testet. Mind a kettőre szükség van, az elgondolásammal ellentétben. Mindegy, ezt is kipróbáltam.. A jó pap is holtig tanúl.. Szóval maradok a régi kól beváltnál: A cefrét "szélesre" főzni, a finomításra viszont nagyon odafigyelni. Emelem
Naplózva

Jó szelet!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1183 Dátum: 2019. December 01. - 13:26:21 »

 
Még egy érdekesség. Az elméletileg jobb minőségű rész, a pohárba nem hagyott "koronát"  a 2-es minta viszont szép olajosan viselkedett. Azt a következtetést vontam le, hogy az eleje adja az illatokat, a vége viszont a testet. Mind a kettőre szükség van, az elgondolásammal ellentétben. Mindegy, ezt is kipróbáltam.. A jó pap is holtig tanúl.. Szóval maradok a régi kól beváltnál: A cefrét "szélesre" főzni, a finomításra viszont nagyon odafigyelni. Emelem

 Igen

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1184 Dátum: 2019. December 01. - 17:53:43 »

 A cefrét "szélesre" főzni, a finomításra viszont nagyon odafigyelni. Emelem
[/quote]Szerintem, ez így kifogástalan. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: