Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221228 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Dátum: 2010. Július 28. - 07:46:47 »

Mivel úgy tűnik, hogy sok év után kis hazánkban újra legálissá válik a házi kisüsti pálinkafőzés, úgy gondoltam érdemes lenne e rovaton belül megosztani egymással ezirányú tapasztalatainkat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #1 Dátum: 2010. Július 28. - 07:54:57 »

Inditásként az ide vonatkozó jogszabálytervezet, mely valamikor szeptember elején fog hatályba lépni, szerintem a főzést addig jegeljük, de cefrézésről nyugodtan beszélgethetünk, azt eddig is szabad volt.
A legjobb időszak van a cefrézésre, tombol a nyár, bár a kajszi már az utolsókat rúgja, de potyog a ringló (óna-bóna, fosóka) és pár hét múlva  jön a szilva és a körték.
Tehát cefrére magyar!!!

http://www.fvm.gov.hu/main.php?folderID=2290&ctag=articlelist&iid=1&articleID=16219
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Steve
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2010. Július 28. - 09:38:02 »

Inditásként az ide vonatkozó jogszabálytervezet, mely valamikor szeptember elején fog hatályba lépni, szerintem a főzést addig jegeljük, de cefrézésről nyugodtan beszélgethetünk, azt eddig is szabad volt.
A legjobb időszak van a cefrézésre, tombol a nyár, bár a kajszi már az utolsókat rúgja, de potyog a ringló (óna-bóna, fosóka) és pár hét múlva  jön a szilva és a körték.
Tehát cefrére magyar!!!

http://www.fvm.gov.hu/main.php?folderID=2290&ctag=articlelist&iid=1&articleID=16219

Szeptemberbe majd kereslek... Vigyorog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3 Dátum: 2010. Július 28. - 09:45:18 »

Inditásként az ide vonatkozó jogszabálytervezet, mely valamikor szeptember elején fog hatályba lépni, szerintem a főzést addig jegeljük, de cefrézésről nyugodtan beszélgethetünk, azt eddig is szabad volt.
A legjobb időszak van a cefrézésre, tombol a nyár, bár a kajszi már az utolsókat rúgja, de potyog a ringló (óna-bóna, fosóka) és pár hét múlva  jön a szilva és a körték.
Tehát cefrére magyar!!!

http://www.fvm.gov.hu/main.php?folderID=2290&ctag=articlelist&iid=1&articleID=16219

Hohóó!! Igen

Jól értelmezem, hogy bármi "a papától örökölt" kuktából átalakított, rézcsövektől tarkálló időzített bombával neki lehet ugrani?

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #4 Dátum: 2010. Július 28. - 09:46:45 »


A legjobb időszak van a cefrézésre, tombol a nyár, bár a kajszi már az utolsókat rúgja, de potyog a ringló (óna-bóna, fosóka) és pár hét múlva  jön a szilva és a körték.

Bassza meg a púposteve, az én kajszim már virágzáskor az utolsókat rúgta, akkor vittel el a monília az idei termést...meg az egyik fát... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #5 Dátum: 2010. Július 28. - 09:50:53 »

Bassza meg a púposteve, az én kajszim már virágzáskor az utolsókat rúgta, akkor vittel el a monília az idei termést...meg az egyik fát... Nem

Sztojka Monilia?  Érdekes, a fát felénk télen viszik.... Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #6 Dátum: 2010. Július 28. - 09:58:53 »

Gyorsan berakom így topik kezdet környékére:

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #7 Dátum: 2010. Július 28. - 12:38:07 »

Hohóó!! Igen

Jól értelmezem, hogy bármi "a papától örökölt" kuktából átalakított, rézcsövektől tarkálló időzített bombával neki lehet ugrani?

Üdv,H

Én is ezt olvasom ki belőle. Igaz, ez még csak kivonat, majd ami a Magyar Közlönyben megjelenik az lesz a mérvadó. Bár a Vidékf.M. honlapja csak szinkronban van a leendő jogszabállyal, ez mégsem a Blikk.
Addig is cefrézzünk, amíg az kiforr, kiforr a szabályozás is.

Kajszi.
Ha valaki hozzáfér tekintélyesebb mennyiségű, jó érett barackhoz, abból gyönyörű pálinka főzhető viszonylag kevés szakértelemmel is, kezdőknek ez a legjobb, mert komoly sikerélményt ad.
A barack olyan nagyvonalúan bánik az íz és illatanyaggal mint a buja asszony, bőkezűen osztja bájait.
Tiszta, hibátlan barackot (olyat, amit jó étvággyal nyersen is megennél) mosd meg, magozd ki, gyúrd össze aránylag homogén masszává.
Tedd bele egy műanyag hordóba, ügyelve arra, hogy max. 2/3-áig, 3/4-éig legyen a habzás miatt. 20 kilónként 1 kg cukrot is elbír, ez a várható szeszmennyiséget gyarapítja, de még nem borítja fel az íz és illatarányokat. A cukrot csakis vízben oldva, szirupként keverd a cucchoz. Mázsánként 3 dkg sütőélesztőt langyos vízben oldjál fel, öntsd a masszához, keverd össze az egészet. Fedd le, de ne zárd le légmentesen, nehogy a termelődő széndioxid szétfeszítse az edényt.
20-25 fok között pár óra alatt elindul a forrás, naponta zöcsköld le a cefre tetejére feljött habot, vigyázva, hogy az edény felső részében lévő széndioxid lehetőleg az edényben maradjon.
A fenti hőmérsékleten 5-7 nap alatt lezajlik a nagy átalakulás, amikor már megnyugszik a cefre, nem hallható benne bugyogás, akkor légmentesen lezárható. Minél előbb főzni kell, a kiforrás utolsó pillanatától kezdve a cefre már napról napra csak rosszabb lesz. A romlást a légmentes lezárás lassítja, de meg nem állítja.
Itt jön a saját főző jelentősége, mert el lehet kapni azt a pillanatot, amikor a csúcson van a cefre és nem kell várni szeszfőzdésre, szállításra, stb. hanem az utolsó bugyborék elpattanása után zutty bele a katlanba, aztán hadd rotyogjon!
A fenti technológiával cefrézett barackból olyan pálinka főzhető, hogy a legfinnyásabb finánc is megnyalja tőle a szája szélét.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #8 Dátum: 2010. Július 28. - 16:42:49 »


Jól értelmezem, hogy bármi "a papától örökölt" kuktából átalakított, rézcsövektől tarkálló időzített bombával neki lehet ugrani?

Üdv,H
[/quote]

Szerintem nem. Nekem pénzügyőr ismerősöm mondta, hogy csak olyan eszközt lehet működtetni, amelyet Uniós kereskedelmi forgalomba engedélyeztek.
Gondolom egyből vissza is vonnák a törvényt, ha a hatálybalépése után mindjárt egypár buherált készülék felrobbanna otthon.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #9 Dátum: 2010. Július 28. - 17:53:55 »

Jól értelmezem, hogy bármi "a papától örökölt" kuktából átalakított, rézcsövektől tarkálló időzített bombával neki lehet ugrani?

Üdv,H


Szerintem nem. Nekem pénzügyőr ismerősöm mondta, hogy csak olyan eszközt lehet működtetni, amelyet Uniós kereskedelmi forgalomba engedélyeztek.
Gondolom egyből vissza is vonnák a törvényt, ha a hatálybalépése után mindjárt egypár buherált készülék felrobbanna otthon.

Nem hiszem,hogy felrobbannának,mert azokat eddig is használták,csak eddig figyelni kellett a széljárást! Ördög
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #10 Dátum: 2010. Július 28. - 18:21:48 »

Bassza meg a púposteve, az én kajszim már virágzáskor az utolsókat rúgta, akkor vittel el a monília az idei termést...meg az egyik fát... Nem
Nekem meg megették a kölkek  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #11 Dátum: 2010. Július 28. - 20:15:37 »

Nekem meg megették a kölkek  Ördög

Még mindig jobb hasznosulás, mint a monilia.
Bár pálinkailag ugyanaz a végeredmény.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #12 Dátum: 2010. Július 29. - 08:57:46 »

Szia Lajos!

Még sok mindent nem tudok mondani mert a héten hozzák a dinnyét.
De a terv szerint jól megmossuk a dinnyéket és kimagozzuk majd kisebb darabokra vágjuk és megy a hordóba. 100 literenként adunk hozzá 4kg. cukrot és hűvös helyen tároljuk augusztus végéig és ahogy elkezdenek főzni visszük a cefrét. Majd kiderül mi lesz a végeredmény, de küldök majd neked kóstolót! Azt mondták nagyon zamatos pálinka van belőle.

Naplózva

Üdv:Kapszli
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #13 Dátum: 2010. Július 29. - 09:27:13 »

Aha!

Azt hittem, hogy már bugyog ezerrel! Elhiszem, hogy karakteres pálesz lehet belőle, mert nagyon intenzív és kellemes illatanyaga van. Állítólag a parfümkreátoroknak is egyik alapillata. Mármint a tervezett léé, nem a kreátoré. Bár ez utóbbit bizonyára szintetikus úton készítik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #14 Dátum: 2010. Július 29. - 11:24:31 »

Szia Lajos!

Még sok mindent nem tudok mondani mert a héten hozzák a dinnyét.
De a terv szerint jól megmossuk a dinnyéket és kimagozzuk majd kisebb darabokra vágjuk és megy a hordóba. 100 literenként adunk hozzá 4kg. cukrot és hűvös helyen tároljuk augusztus végéig és ahogy elkezdenek főzni visszük a cefrét. Majd kiderül mi lesz a végeredmény, de küldök majd neked kóstolót! Azt mondták nagyon zamatos pálinka van belőle.


Tavaly apum főzetett olyan vegyes pálinkát, ami fele-fele arányban sárgabarackból és sárgadinnyéből készült-hát... az egyik legfinomabb pálinka lett belőle, olyan kellemes illattal, hogy elég volt csak pohárba tölteni és máris érezni lehetett a szobában a sárgadinnye illatát.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: