Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 179816 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #570 Dátum: 2017. Május 23. - 16:28:11 »



Stefi: az utolsó mondatoddal annyiban vitatkoznék, hogy talán kimondható: a hazai retriever képzés alapjait többek között Rita rakta le, (csak) az ő irományai alapján többen nagyon jó vadászkutyát képeztek.
Én először megtanítanám neki a retriever specifikus dolgokat, ha azokban már stabil minden körülmények között, akkor jöhet a többi.
Úgy gondolom minden fajta képzése más és más, még az állomások, motivációk sem feltétlen azonosak - ezt érdemes figyelembe venni a képzésnél.


Szeretném ha az én kutyám is tudná azt amit a retrieverek egy Field Trial versenyen produkálnak de én "csak" vadászni akarok vele legtöbbször társas vadászaton . Sem tudásom sem energiám nincs arra képezni ami ott elvárás ( biztos jó vadász is amelyik azt tudja ) én így is meg vagyok vele elégedve .    Emelem
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #571 Dátum: 2017. Május 23. - 16:41:53 »

Szeretném ha az én kutyám is tudná azt amit a retrieverek egy Field Trial versenyen produkálnak de én "csak" vadászni akarok vele legtöbbször társas vadászaton . Sem tudásom sem energiám nincs arra képezni ami ott elvárás ( biztos jó vadász is amelyik azt tudja ) én így is meg vagyok vele elégedve .    Emelem

Az a kutya amelyik a Field Trial-en megfelel, "nem tud" nem jó lenni társas vadászaton :-)
Nem feltétlen van trenírozva "puska alatt" való keresésre, de ezen a szinten ez már nem fog gondot okozni :-)
 Emelem
Naplózva
rikle
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #572 Dátum: 2017. Május 24. - 12:36:30 »

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat!

Sejtettem, hogy az a nagyfokú koncentráció a vadászaton nem olyan fontos, az csak egy példa volt arra, hogy sosem kapok rendes segítséget (jutifalattal próbálkoztam meg már mindennel amugy..)
De az alapok megvannak, szépen jön láb mellett azzal nincs gond, meg megy a távolról irányítás is, bár az még nem tökéletes. Apportozik, bármit elhoz nekem, azzal sincs gond. Igazából minden adott lenne úgy gondolom, csak kéne valaki aki elindít és segít ebben a dologban. Én szórakozásból nemegyszer tárgyakat dugdostam el (labdáját, kesztyűmet stb ) különféle területeken és kerestettem vele, azt is nagyon imádja. Ebben a keresésben viszont nem szereti ha irányítom, azt észrevettem....pl ebben is kéne segítség, hogy hogyan vegyem rá, hogy ne csak a maga feje után menjen....
Én amugy ilyen társas - kutyás vadászatokon vennék szívesen részt főleg, ahol dolgozunk a kutyákkal....
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #573 Dátum: 2017. Május 24. - 16:23:45 »

A vadászaton igenis figyelnie kell, és fegyelmezettnek kell lennie.
A retriever munkába az a szép, ahogy együtt tudtok egyensúlyozni az önálló munka és feltétlen engedelmesség közötti vékony vonalon.
(pl a kutya úgy gondolja hogy jobbra kéne mennie - mert pl szél alatt érzi a dögre lőtt madarat-, de engedelmeskedik neked, hogy balra menjen, mert Te tudod, hogy ott pedig egy sebzett van, amit előbb terítékre kell hozni)
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #574 Dátum: 2017. November 08. - 15:43:06 »


Növöget a királylány.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #575 Dátum: 2017. November 08. - 15:43:49 »


Növöget a királylány.

Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #576 Dátum: 2017. November 08. - 15:44:45 »


  Jó, hagyjuk az egészet. Ez nem az én napom.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #577 Dátum: 2017. November 08. - 15:46:24 »


Az én Dömém pont ilyen csajról álmodik !   Kacsint
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #578 Dátum: 2017. November 09. - 10:00:09 »

Az én Dömém pont ilyen csajról álmodik !   Kacsint

Á nem való ő neki. Szigorúan "szaporítótól" vettem. Magam már nem szeretnék a "szaporítás" gyalázatos és undorító bűnébe esni.  S.Peti
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #579 Dátum: 2017. November 09. - 18:08:53 »


Növöget a királylány.

Szép és figyelmes kutya, látszik a rajongás! Igen
A ragaszkodáshoz és szeretethez nem kell pedigré.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #580 Dátum: 2017. November 10. - 09:42:11 »

Szép és figyelmes kutya, látszik a rajongás! Igen
A ragaszkodáshoz és szeretethez nem kell pedigré.
 Emelem

Ja. Főleg, mert valami volt a kezemben. Mármint kaja. Olyankor roppant figyelmes, kiváló a hallása és úgy általában mindent elsőre megért.  Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #581 Dátum: 2017. November 10. - 12:25:22 »

Ja. Főleg, mert valami volt a kezemben. Mármint kaja. Olyankor roppant figyelmes, kiváló a hallása és úgy általában mindent elsőre megért.  Vigyorog

Valószínűleg távoli rokona az én tacskómnak!   Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #582 Dátum: 2017. November 10. - 17:17:33 »

Ja. Főleg, mert valami volt a kezemben. Mármint kaja. Olyankor roppant figyelmes, kiváló a hallása és úgy általában mindent elsőre megért.  Vigyorog

 Emelem
Ha ez megnyugtat:
A jutalomfalatos zacskó csörgésével előbb be lehet hívni a vizslámat, mint a síppal! Vigyorog Ördög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #583 Dátum: 2017. November 10. - 20:36:56 »

Emelem
Ha ez megnyugtat:
A jutalomfalatos zacskó csörgésével előbb be lehet hívni a vizslámat, mint a síppal! Vigyorog Ördög
 Emelem

Tisztában vagyok és voltam is vele mi vár rám. Nagyon sok dologban borzongatóan hasonlít az elődjére, de legalább annyiban teljesen más. De ettől szép ez a kapcsolat.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #584 Dátum: 2017. November 10. - 20:45:33 »

Emelem
Ha ez megnyugtat:
A jutalomfalatos zacskó csörgésével előbb be lehet hívni a vizslámat, mint a síppal! Vigyorog Ördög
 Emelem

Zoli!  Van amire mi is jobban mozdulunk mint az asszony hívó szavára! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: