Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180762 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #90 Dátum: 2010. Október 03. - 13:16:08 »

 Emelem
Nem hagyott nyugodni a labim fültájéki sebe, mivel a fertőtlenítővel való kezelés nem hozott eredményt. Tegnap levittem állatorvoshoz, aki ekcémát állapított meg nála. Valószínűsítette, hogy a Duna vizétől... F.sza.  Fej a falba Kapott szurit, meg gyógyszert rá.
Ha már ott voltam, megnézettem a köldöksérvét is, de megnyugtatott, hogy nem kell vele komolyabban foglalkoznom. Rákérdeztem a kullancs témára is. A Babesiát emelte ki azonnal a doki. Ő is a vizeletet szokta nézetni. Mondta, hogy, ha a szemfehérje barnul, az már az öt napos lappangási időn túl van és kissé késő. Kérdésemre, hogy mit lehet az esetben tenni, ha nem tudjuk ellenőrizni a vizeletet, azt javasolta, hogy a mozgására kell figyelni és ha bármilyen megtántorodást, nehezebb lábraállást, botladozást tapasztalunk, akkor azonnal vinni kell.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
B.Tomi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #91 Dátum: 2010. November 01. - 18:07:29 »

Bocs, hogy válaszként írom, de nem találtam az új üzenet gombot.

Szeretnélek értesíteni Titeket, hogy december elejétől elvihetők a lassan két hete született törzskönyves labi kölykök! Az apa és az anya aktív vadászkutya, VAV, TSZ, KV, DP szűrtek, természetesen garanciával!
7 fekete és egy csoki színű, 4 kan és 4 szuka Mosolyog
Kérésre természetesen képeket küldök.
Ha érdekel valakit, bátran keressen!
06204642130
vagy tamas@bogdany.hu
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #92 Dátum: 2010. November 01. - 18:24:22 »

Csak fotókkal jár hirdetgetni a portékádat!!

 Figyelmes olvasás Tasli

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #93 Dátum: 2010. November 01. - 19:54:16 »

Bocs, hogy válaszként írom, de nem találtam az új üzenet gombot.

Jól csináltad, a válasz= új üzenet, a hozzászólásnál látott idézet gombbal tudsz válaszolni valakinek, egyben idézni is a hozzászólását.

Meg lehet szokni, kicsit fura.

Üdv:Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #94 Dátum: 2010. December 19. - 13:34:24 »

Üdv, labisok!
Tegnap a kutyusom "nagykorú" lett. Részt vehetett élete első társas vadászatán. Iszonyúan féltem tőle, bevallom. De nagyon meghálálta a bizalmat. Ha a kezemet a szívemre teszem, el kell ismernem, hogy nem mindig tudtam vele úgy és annyit foglalkozni, mint ahogy kellett és szerettem volna. (munkamunkamunka... Woest) Szerencsére a nyári, őszi és a pár nap múlva beköszöntő téli szünet ideje alatt megpróbálom kárpótolni ezért. Szóval izgultam.
Nem akarom túlragozni a történetet, de az első pillanattól az utolsóig fegyelmezett volt, jól keresett, parádésan apportírozott (néha más madarát is...  Nyihi), a hajtásszünetekben megpróbálta becserkészni a kutyajányokat...
A következő jelenetre életem végéig emlékezni fogok: Észrevettem egy, előttem a földön gubbasztó fácánkakast (a hó vízszintesen szakadt, nem nagyon akartak repülni...). A kutyám is megpillantotta. Megfeszült minden izma, de nem mozdult, hanem rám nézett. Csak ennyit szűrtem oda a fogaim közül neki: "Menj!" Néhány ugrással felriasztotta a madarat, én pedig egyetlen lövéssel leemeltem azt a magasból. Aztán, ahogy kell, már hozta is a lábamhoz.
A vadásztársaim elismerését is kivívta. A hajtás utolsó fácánjait is neki köszönhettük: felvert még jópárat, amiket sikerült terítékre hozni. Kihozott egy szárnyazottat is valami hozzáférhetetlen helyről, majd nem engedte, hogy bárki is elvegye tőle, hanem diadalmasan odasétált hozzám vele.
A vadászat végén egy beszélgetés megütötte a fülemet. A vadásztatóink diskuráltak egymás között. Az egyik így elemezte a a helyzetet a másiknak: "Na, ki gondolta volna ilyen időben, hogy ilyen komoly teríték összejöhet... Jó lett volna több kutya... Olyan mint az a fekete..."

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #95 Dátum: 2010. December 19. - 13:57:03 »

 Emelem Igen Igen
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #96 Dátum: 2010. December 19. - 14:26:40 »

Ezek a kis felkapott megjegyzések a legjobbak, mert öszinték.
 Emelem Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #97 Dátum: 2010. December 19. - 16:19:50 »

És főleg az ember ""háta mögött "" Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #98 Dátum: 2010. December 19. - 17:30:09 »

Gratulálok a Barátodhoz!
Talán ha megosztanál velünk egy fotót is róla....


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #99 Dátum: 2010. December 19. - 18:33:03 »

Üdv, labisok!
Tegnap a kutyusom "nagykorú" lett. Részt vehetett élete első társas vadászatán. Iszonyúan féltem tőle, bevallom. De nagyon meghálálta a bizalmat. Ha a kezemet a szívemre teszem, el kell ismernem, hogy nem mindig tudtam vele úgy és annyit foglalkozni, mint ahogy kellett és szerettem volna. (munkamunkamunka... Woest) Szerencsére a nyári, őszi és a pár nap múlva beköszöntő téli szünet ideje alatt megpróbálom kárpótolni ezért. Szóval izgultam.
Nem akarom túlragozni a történetet, de az első pillanattól az utolsóig fegyelmezett volt, jól keresett, parádésan apportírozott (néha más madarát is...  Nyihi), a hajtásszünetekben megpróbálta becserkészni a kutyajányokat...
A következő jelenetre életem végéig emlékezni fogok: Észrevettem egy, előttem a földön gubbasztó fácánkakast (a hó vízszintesen szakadt, nem nagyon akartak repülni...). A kutyám is megpillantotta. Megfeszült minden izma, de nem mozdult, hanem rám nézett. Csak ennyit szűrtem oda a fogaim közül neki: "Menj!" Néhány ugrással felriasztotta a madarat, én pedig egyetlen lövéssel leemeltem azt a magasból. Aztán, ahogy kell, már hozta is a lábamhoz.
A vadásztársaim elismerését is kivívta. A hajtás utolsó fácánjait is neki köszönhettük: felvert még jópárat, amiket sikerült terítékre hozni. Kihozott egy szárnyazottat is valami hozzáférhetetlen helyről, majd nem engedte, hogy bárki is elvegye tőle, hanem diadalmasan odasétált hozzám vele.
A vadászat végén egy beszélgetés megütötte a fülemet. A vadásztatóink diskuráltak egymás között. Az egyik így elemezte a a helyzetet a másiknak: "Na, ki gondolta volna ilyen időben, hogy ilyen komoly teríték összejöhet... Jó lett volna több kutya... Olyan mint az a fekete..."



 Igen

Például az ilyen napokért érdemes élni.
 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #100 Dátum: 2010. December 21. - 21:19:00 »

Köszönöm, a Barátom nevében is!
Holnap készítek róla pár fotót, aztán felteszem.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #101 Dátum: 2010. December 27. - 21:28:53 »

Blackie:



Hód...  Mosolyog



... és még néhány kép:







 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #102 Dátum: 2011. Január 07. - 07:57:08 »





 Emelem

Gratulálok a kutyádhoz! Nagyon szép!

Kicsit off!
Nagyon tetszik ez a téli álcaruhád!Hol lehet ilyet beszerezni?

Köszi Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #103 Dátum: 2011. Január 07. - 08:06:25 »

Gratulálok a kutyádhoz! Nagyon szép!

Kicsit off!
Nagyon tetszik ez a téli álcaruhád!Hol lehet ilyet beszerezni?

Köszi Emelem

Én ezt használom: http://www.outdoorfan.de/product_info.php/info/p849_BW-Schneetarnanzug--2-teilig.html

De a Cabelason sokat találsz, igaz, jóval drágábban.

http://www.cabelas.com/catalog/browse/clothing-mens-hunting-clothing-mens-hunting-cold-weather-camo-clothing-mens-cold-weather-camo-cover-suits/_/N-1100963/Ns-CATEGORY_SEQ_104050080?WTz_l=SBC;MM;cat104748480;cat104274180
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 07. - 09:12:44 írta Voldemort » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #104 Dátum: 2011. Január 07. - 11:33:25 »

Gratulálok a kutyádhoz! Nagyon szép!

Kicsit off!
Nagyon tetszik ez a téli álcaruhád!Hol lehet ilyet beszerezni?

Köszi Emelem

Köszönöm!  Emelem
Nevetni fogsz, ezt a ruhát a budaörsi Decathlonban vettem még tavaly, kemény 1500 magyar forintért. Leárazottan, mert a kutyának sem kellett. (Még off-abb, de a Steiner Hunting 8X42-es keresőmet is innen mazsoláztam ki 39.000-ért.) Meg is vettem az összeset, aztán ünnepekkor megleptem vele néhány vadászbarátot. Meg vagyok vele elégedve, de eléggé susogós. Mivel csak vízivadazáshoz használom, így viszont mindegy. Egy komolyabb hibálya van: a kapucnija sörétlövésnél nagyon zavaró, mert a fej elfordításakor nem lehet tőle két szemmel célozni. így azt nem teszem fel. Amúgy igen praktikus: hatalmas lőszerzseb, oldallyukak a nadrágzsebekhez féréshez és nem utolsó sorban tökéletes álcát nyújt. Úszott be elém tőkés pár 5 méterre és az örökké éber kárókatonák sem szúrnak ki egykönnyen.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 07. - 12:10:28 írta Pyrus » Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: