Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180760 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #75 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 14:37:26 »

Köszönöm!

 Piál Emelem
Naplózva

Üdv End
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #76 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 13:47:59 »

Ezt a kotorékot már Blackie találta pár nappal ezelőtt. Én párszor elsétáltam már mellette... Aztán azt hittem, hogy a hal miatt van, de 10 méterrel odébb egy bokor gyökérzete alatt megmutatott még egyet. Azt sajnos nem fotóztam le, pedig nagyon jó kis búvóhely volt az is.

Horgászróka:



Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #77 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 00:29:45 »

Üdv labisok!
A háromnapos gerlevadásztatás elhozta a kuttyom első igazi éles bevetését.
Az első napon eléggé elkeserítő eredménnyel tette a dolgát. Lusta és kelletlen volt. A lőtt gerléket és galambokat előbb megtaláltam, mint ő. Aztán a nap végén egy hirtelen ötlettől vezérelve kivettem a zsákból egy balkánit, majd elkezdtem dobálni neki. Szépen visszahozta mindahányszor. Aztán bedobtam egy kicsit a kukoricába, majd megkerestettem vele. De azt nem tudtam, hogy ráérzett-e arra, mit is várok tőle. Izgatottan vártam a másnapot.
Pénteken viszont egész egyszerűen szenzációs volt. Egyetlen sikertelen keresése volt csak a nap elején. Egyszerűen nem láttam, hogy hova esik a galamb, így nem tudtam a segítségére lenni. Onnantól viszont nem hibázott. A legemlékezetesebb az utolsó gerle megtalálása volt, mikoris jól eltájoltam magam a leesést illetően. Csak arra lettem figyelmes, hogy Blackie elcsámborog a közelemből. Már a számon volt, hogy elhordjam mindenféle lustaságnak, amikor diadalmas képpel, szájában a balkánival odacsörtetett hozzám. Gond nélkül hozta a szárnyazottakat is. Pedig nem egy után loholnia kellett. Olyan puha szájjal fogta meg őket, ahogy kell.
A mai napon pedig egyetlen egy gerlét sem találtam volna meg, ha ő nincs. Tökig érő parlagfűből szedte ki őket. Volt köztük lapuló élő is. Esélytelen lettem volna nélküle. Ha forintosítani akarom a dolgot, akkor a 3 nap alatt sokezer forintot keresett a vadásztársaságnak. Nekem meg végtelen örömöt. Nagyon igaz a mondás: Eb a vadász kutya nélkül.
Azért az még bevillan, hogy annak a kreténnek, aki megunta és kidobta, vajon van-e valami halovány fingja, hogy micsoda kutyát tékozolt el? Ezúton is köszönöm neki...  Nyihi  Nyihi Nyihi
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #78 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 15:42:03 »

Üdv labisok!
A háromnapos gerlevadásztatás elhozta a kuttyom első igazi éles bevetését.
Az első napon eléggé elkeserítő eredménnyel tette a dolgát. Lusta és kelletlen volt. A lőtt gerléket és galambokat előbb megtaláltam, mint ő. Aztán a nap végén egy hirtelen ötlettől vezérelve kivettem a zsákból egy balkánit, majd elkezdtem dobálni neki. Szépen visszahozta mindahányszor. Aztán bedobtam egy kicsit a kukoricába, majd megkerestettem vele. De azt nem tudtam, hogy ráérzett-e arra, mit is várok tőle. Izgatottan vártam a másnapot.
Pénteken viszont egész egyszerűen szenzációs volt. Egyetlen sikertelen keresése volt csak a nap elején. Egyszerűen nem láttam, hogy hova esik a galamb, így nem tudtam a segítségére lenni. Onnantól viszont nem hibázott. A legemlékezetesebb az utolsó gerle megtalálása volt, mikoris jól eltájoltam magam a leesést illetően. Csak arra lettem figyelmes, hogy Blackie elcsámborog a közelemből. Már a számon volt, hogy elhordjam mindenféle lustaságnak, amikor diadalmas képpel, szájában a balkánival odacsörtetett hozzám. Gond nélkül hozta a szárnyazottakat is. Pedig nem egy után loholnia kellett. Olyan puha szájjal fogta meg őket, ahogy kell.
A mai napon pedig egyetlen egy gerlét sem találtam volna meg, ha ő nincs. Tökig érő parlagfűből szedte ki őket. Volt köztük lapuló élő is. Esélytelen lettem volna nélküle. Ha forintosítani akarom a dolgot, akkor a 3 nap alatt sokezer forintot keresett a vadásztársaságnak. Nekem meg végtelen örömöt. Nagyon igaz a mondás: Eb a vadász kutya nélkül.
Azért az még bevillan, hogy annak a kreténnek, aki megunta és kidobta, vajon van-e valami halovány fingja, hogy micsoda kutyát tékozolt el? Ezúton is köszönöm neki...  Nyihi  Nyihi Nyihi



 Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #79 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 19:21:44 »

"Azért az még bevillan, hogy annak a kreténnek, aki megunta és kidobta, vajon van-e valami halovány fingja, hogy micsoda kutyát tékozolt el? Ezúton is köszönöm neki."

Azért....csak dögöljön meg.... Tasli

Gratulálok az okos kutyádhoz!

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #80 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 21:15:20 »

Köszönjük!  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #81 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 11:56:09 »

Sziasztok!
Ha tudtok, segítsetek nekem. Tegnap 2 hatalmas kullancsot szedtem ki a labimból. Frontline-nal van csepegtetve, ennek ellenére belemásztak. Milyen külső betegségjelekre figyeljek?
A fülcimpája is kisebesedett 3 napja. Amit kaptam rá (nem csípő seb-, bőr- és nyálkahártya fertőtlenítőszer: Octenisept) egyenlőre hatástalan.
Azért a ma lőtt egyetlen galambomat gyönyörűen felkutatta...
Előre is köszönöm!  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 12:10:17 »

Sziasztok!
Ha tudtok, segítsetek nekem. Tegnap 2 hatalmas kullancsot szedtem ki a labimból. Frontline-nal van csepegtetve, ennek ellenére belemásztak. Milyen külső betegségjelekre figyeljek?
A fülcimpája is kisebesedett 3 napja. Amit kaptam rá (nem csípő seb-, bőr- és nyálkahártya fertőtlenítőszer: Octenisept) egyenlőre hatástalan.
Azért a ma lőtt egyetlen galambomat gyönyörűen felkutatta...
Előre is köszönöm!  Emelem

Szia!
Az én kutyámon adventix van, + bolhanyakörv, mégis találtam rajta kullancsot! Én is kiváncsi vagyok, mit lehetne tenni?
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #83 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 12:29:44 »

Kiltix nyakörvet próbáltátok már?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #84 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 14:27:38 »

Sziasztok!
Ha tudtok, segítsetek nekem. Tegnap 2 hatalmas kullancsot szedtem ki a labimból. Frontline-nal van csepegtetve, ennek ellenére belemásztak. Milyen külső betegségjelekre figyeljek?
A fülcimpája is kisebesedett 3 napja. Amit kaptam rá (nem csípő seb-, bőr- és nyálkahártya fertőtlenítőszer: Octenisept) egyenlőre hatástalan.
Azért a ma lőtt egyetlen galambomat gyönyörűen felkutatta...
Előre is köszönöm!  Emelem
Barnás színű, véres vizelet, indokolatlan fáradékonyság, levertség.
Ekkor irány az állatorvos.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #85 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 17:09:19 »

Sziasztok!

Egyik spot-on készítmény sem tartja teljes biztonsággal távol a kullancsot a kutyától. Belemászik az "ebbe", megszívja magát és ekkor a véráramban lévő méreganyag elpusztítja. Rendszeresen találok degeszre szívott és elpusztult kullancsot a kocsiban. Ezért nem kell csodálkozni és megijedni sem. A kullancs az első 24 órában még nem öklendezi vissza a méreganyagot csak amikor a "gipsznek" nevezett anyaggal már beragasztózta a szívókáját a bőrbe. Tehát nem kell kapkodni, ha észreveszed megfogod amilyen mélyen csak tudod és kihúzod. Mindegy milyen irányban! A lényeg, hogy a potroh tartalmát ne a bőr irányábe nyomjuk.
A Babesia tüneteit Peti leírta, leggyakrabban a vizelet színe jelez elsőnek mert a vesemedencét támadja illetve blokkolja. Azonnal orvoshoz kell vinni, ilyenkor infúziót és Imizolt szoktak adni. Preventív módon nem javasolnám az Imizolt, könnyen töknreteszi a kutya veséjét ha még nem fertőzött. Az ára miatt sok orvos előszeretettel adatja be. Én nem szoktam engedni, inkább jól átnézem a kutyákat minden alkalom után és védekezem az általatok is használt szerekkel.

Üdv

Labs Land
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #86 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 20:18:57 »

Köszönöm a segítséget!  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #87 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 21:05:32 »

A hétfői "Keressünk kotorékot!" játék nyertesei:


Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Steve
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 08:26:04 »

A szemgolyó fehér része is beszokott sárgulni, barnulni! Ezt könnyebb figyelni mint a vizeletet.... Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #89 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 11:06:34 »

Azok a tünetek előtt, amiket Peti és Steve leírt, először étvágytalanság és indokolatlan lihegés jelentkezik, legalábbis én így vettem észre. Ekkor már azonnal vinni kell dokihoz.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: