Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180473 alkalommal)
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #555 Dátum: 2017. Március 24. - 12:14:53 »

Idézet
Sok eladó kutyád van/lesz/?
Mert nem igazán jó helyen marketingelsz...

 Figyelmes olvasás eddig úgy 3-4x írtam le, hogy nincs eladó kutyám, nem tenyésztek, és nem reklámozok senkit.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #556 Dátum: 2017. Március 24. - 12:21:02 »

Könyörgöm!
 Sorozat
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #557 Dátum: 2017. Március 24. - 12:25:04 »

" Én azt javaslom, hogy megfelelő egészségi állapot ellenőrzése után, rá kell szánni az időt, és ellenőrizni kell az eb munkáját is. Legyen ez munkaverseny vagy vadászat.
Ha ott is elégedett vagy vele, akkor csapjatok egymás tenyerébe, és várjátok a következő almot. "

Na, ez is egy olyan kérdés amiben nem értünk egyet. A magam részéről soha nem vennék sem felnőtt, sem más által betanított kutyát!    Hosszas keresgélés után kiválasztok egy nekem tetsző kölyköt, és Vallom, hogy a kutya gyermekévei alatt alakul ki olyan kapcsolat a gazdával amelyik egy életre meghatározó. A nevelésnél is szeretem, ha én alakítom ki a kutya és köztem lévő kontaktust, ha kell ultrasíppal, ha kell kézjellel, de nagyon sokszor csak pisszmentéssel.  10-12 hetes korában elhozom. Attól kezdve "együtt  sírunk, együtt nevetünk" aztán vagy össze tudunk dolgozni,  vagy marad az udvar díszének élete végéig.  Egy ilyen kutyám volt összesen, azt a családomtól kaptam ajándékba, első pillanattól nem tetszett sem a kiállása sem az érdeklődése, -valószínűleg én sem úgy álltam ezután hozzá- nem is lett belőle jó kutya soha!  Vadat először 10-11 évesen vett a szájába, attól kezdve dolgozott, és 16 évesen ment el!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #558 Dátum: 2017. Március 24. - 13:52:42 »

Idézet
Na, ez is egy olyan kérdés amiben nem értünk egyet. A magam részéről soha nem vennék sem felnőtt, sem más által betanított kutyát!    Hosszas keresgélés után kiválasztok egy nekem tetsző kölyköt, és Vallom, hogy a kutya gyermekévei alatt alakul ki olyan kapcsolat a gazdával amelyik egy életre meghatározó. A nevelésnél is szeretem, ha én alakítom ki a kutya és köztem lévő kontaktust, ha kell ultrasíppal, ha kell kézjellel, de nagyon sokszor csak pisszmentéssel.  10-12 hetes korában elhozom. Attól kezdve "együtt  sírunk, együtt nevetünk" aztán vagy össze tudunk dolgozni,  vagy marad az udvar díszének élete végéig.  Egy ilyen kutyám volt összesen, azt a családomtól kaptam ajándékba, első pillanattól nem tetszett sem a kiállása sem az érdeklődése, -valószínűleg én sem úgy álltam ezután hozzá- nem is lett belőle jó kutya soha!  Vadat először 10-11 évesen vett a szájába, attól kezdve dolgozott, és 16 évesen ment el!

Félreértettél. (vagy rosszul fogalmaztam)
Megnézed a szülő(ke)t munka közben. Ha a gazdának (tenyésztőnek) minden kutyája jól dolgozik, akkor nagy hiba nem lehet.

Igen, a kezdeti időszak nagyon fontos a kötődés kialakításában!
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #559 Dátum: 2017. Március 24. - 15:28:14 »


... A magam részéről soha nem vennék sem felnőtt, sem más által betanított kutyát!    Hosszas keresgélés után kiválasztok egy nekem tetsző kölyköt, és Vallom, hogy a kutya gyermekévei alatt alakul ki olyan kapcsolat a gazdával amelyik egy életre meghatározó. A nevelésnél is szeretem, ha én alakítom ki a kutya és köztem lévő kontaktust, ha kell ultrasíppal, ha kell kézjellel, de nagyon sokszor csak pisszmentéssel.  10-12 hetes korában elhozom. Attól kezdve "együtt  sírunk, együtt nevetünk" aztán vagy össze tudunk dolgozni,  vagy marad az udvar díszének élete végéig.  Egy ilyen kutyám volt összesen, azt a családomtól kaptam ajándékba, első pillanattól nem tetszett sem a kiállása sem az érdeklődése, -valószínűleg én sem úgy álltam ezután hozzá- nem is lett belőle jó kutya soha!  Vadat először 10-11 évesen vett a szájába, attól kezdve dolgozott, és 16 évesen ment el!

 Igen Igen Igen

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #560 Dátum: 2017. Március 24. - 16:11:39 »

Emelem


Ps: egy dologra mondjatok valamit, mert még mindíg nem értem.
Miért néztek azokra - akik 1000-1500 EUR áron veszenk kutyát - úgy, mintha az űrből jöttek volna, miközben mások ennek többszörösét költik optikára/fegyverre? :-)

 Na! Akkor fussunk neki még egyszer... Vigyorog
Mindenkinek szíve-joga, hogy mire költ a vadászatban.
Legyen az kutya puska vagy optika.
Mindenkinek van valami "becsípődése", ezen meg nem kell csodálkozni. Kacsint
Akinek van lehetősége és feltétele komoly összeget költeni kutyára, az arra (is) költ.
Az, hogy milyen "árkategóriájú" ebet választ, az a saját ízlése.
Nyilván egy 8. emeleti panelban lakó vadász nem kutyát vesz elsősorban.
 Nekem is sikerült "belehasalni" egy törzskönyves kutyába, azóta nem nagyon van bizodalmam a "tenyésztőkben".
A mostani kutyánk az általad "szaporítónak" nevezett vadászbarát szukájának a kölyke.
Nekünk arra, amiért szükségünk volt rá, teljesen megfelel.
A Fiammal játszik, őrzi a házat, megnevetteti a Feleségemet, velem meg vadászik.
Szóval ennyit az egyéni igényekről...





Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #561 Dátum: 2017. Március 24. - 17:35:54 »

Na! Akkor fussunk neki még egyszer... Vigyorog
Mindenkinek szíve-joga, hogy mire költ a vadászatban.
Legyen az kutya puska vagy optika.
Mindenkinek van valami "becsípődése", ezen meg nem kell csodálkozni. Kacsint
Akinek van lehetősége és feltétele komoly összeget költeni kutyára, az arra (is) költ.
Az, hogy milyen "árkategóriájú" ebet választ, az a saját ízlése.
Nyilván egy 8. emeleti panelban lakó vadász nem kutyát vesz elsősorban.
 Nekem is sikerült "belehasalni" egy törzskönyves kutyába, azóta nem nagyon van bizodalmam a "tenyésztőkben".
A mostani kutyánk az általad "szaporítónak" nevezett vadászbarát szukájának a kölyke.
Nekünk arra, amiért szükségünk volt rá, teljesen megfelel.
A Fiammal játszik, őrzi a házat, megnevetteti a Feleségemet, velem meg vadászik.
Szóval ennyit az egyéni igényekről...
Zoli!  Igen
Vagy vehetjük az én "hulladéknak minősített", biztosan nem pedigrés labradoromat. Lehet, hogy nem tökéletes, (ez az én hibám!), de az elmúlt majd 7 évben összeszedett pár százezer forintnyi gerlét, örvöst a társaságnak, csillapíthatatlan lelkesedéssel a legnagyobb forróságban is akár. Fácánhajtásokon valahogy mindig szeretnek mellettünk vadászni, mert nem nagyon hagy el megbúvó madarat. Hozott vissza nem egy elhibázottnak hitt nyulat, amire már mindenki legyintett, akár többszáz méterről is és 12 évesen még úgy töri a nádat maga előtt, mint egy tank.Dunába Nem ódzkodik a jéghideg víztől sem, ha récéért kell beúsznia a Dunába vagy a Bentába.
Hogy mennyibe került? Megköszönték, hogy elhoztam.
Ha ennek a kutyának normális gazdája lett volna/lenne, legyen az a f.szkalap, aki kidobta, vagy akár én, aki nem ért hozzá, miben különbözne a sokszázezres ebektől? Talán küllemben? Még lehet, hogy abban sem...
 Emelem

ui.: Hozzászólásommal egyáltalán nem kívántam lebecsülni senki nagynevű kenneljét. Sem azt, aki hajlandó egy kisebb vagyont kiadni egy olyan ebért, amelyik lehet ugyanakkora lutri (ld. az előttem szólók negatív tapasztalatait), mint a nevesincs vadászok jól dolgozó kutyáinak utódai.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #562 Dátum: 2017. Március 24. - 18:45:52 »

Zoli!  Igen
Vagy vehetjük az én "hulladéknak minősített", biztosan nem pedigrés labradoromat. Lehet, hogy nem tökéletes, (ez az én hibám!), de az elmúlt majd 7 évben összeszedett pár százezer forintnyi gerlét, örvöst a társaságnak, csillapíthatatlan lelkesedéssel a legnagyobb forróságban is akár. Fácánhajtásokon valahogy mindig szeretnek mellettünk vadászni, mert nem nagyon hagy el megbúvó madarat. Hozott vissza nem egy elhibázottnak hitt nyulat, amire már mindenki legyintett, akár többszáz méterről is és 12 évesen még úgy töri a nádat maga előtt, mint egy tank.Dunába Nem ódzkodik a jéghideg víztől sem, ha récéért kell beúsznia a Dunába vagy a Bentába.
Hogy mennyibe került? Megköszönték, hogy elhoztam.
Ha ennek a kutyának normális gazdája lett volna/lenne, legyen az a f.szkalap, aki kidobta, vagy akár én, aki nem ért hozzá, miben különbözne a sokszázezres ebektől? Talán küllemben? Még lehet, hogy abban sem...
 Emelem

ui.: Hozzászólásommal egyáltalán nem kívántam lebecsülni senki nagynevű kenneljét. Sem azt, aki hajlandó egy kisebb vagyont kiadni egy olyan ebért, amelyik lehet ugyanakkora lutri (ld. az előttem szólók negatív tapasztalatait), mint a nevesincs vadászok jól dolgozó kutyáinak utódai.
Valahogy így születnek az igazi vadászkutyák, az igazi társak!
 Igen
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
rikle
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #563 Dátum: 2017. Május 18. - 08:13:58 »

Sziasztok!
Én szeretnék érdeklődni, hogy nem -e tudtok Baranyában kutyakiképzőt, aki vadászkutyákat képez?
Van egy Labradorom, és annyit mondogatták, hogy menjek vele ilyen képzésre, hogy igazából nagyon elkezdett érdekelni....
A kutyus 5 éves lesz ugyan, de képzett (IPO szerinti engedelmes és nyomkövetés), annyi hogy nem vizsgás....és a lövéspróbát még nemnagyon gyakoroltuk sajnos....
Légyszi segítsetek ha tudtok! Előre is köszönöm! Mosolyog
Csilla
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #564 Dátum: 2017. Május 20. - 17:56:20 »

Van egy Labradorom, és annyit mondogatták, hogy menjek vele ilyen képzésre, hogy igazából nagyon elkezdett érdekelni....

Milyen képzésre?
Vagy marék vadászati mód, amire használnak kutyát, a teljesség igénye nélkül:
- apróvadnál lövés előtt (pointer, vizsla, spániel)
- apróvadnál lövés után (főként vizsla, spániel, retriever)
- nagyvad utánkeresés (véreb, kopó, ritkábbam vizsla, retriever, tacskó)
- kotorék (terrierek, tacskók)

Mint látod, retrievert főleg lövés utáni munkára használnak (erre van tenyésztve) de utánkeresésre is alkalmas (ha jó orra van).
Nos előbbiben (spec. retriever munka) nem tudom, h Pécs környékén van-e valaki (sajnos legközelebb Pest/Fejér v Zala megye amit tudok). Utánkeresésre képzésben pedig a nagyvadas társaságokat keresném meg, kit ajánlanak.
Naplózva
rikle
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #565 Dátum: 2017. Május 22. - 12:15:29 »

Szia!

Köszönöm szépen az információt, érdeklődtem csak!

Utánaolvastam igen, hogy mire használják a retrievereket, igazából engem érdekelne bármi ilyesmi, de az a lényeg, hogy helyben legyen, ne valahol messze....

Olvastam Gödöllőt pl. ahol foglalkoznak vadászkutya képzéssel, dehát sajnos arra se időm, se pénzem, hogy oda járjak mindig a kutyával, márpedig ha komolyan szeretném csinálni, nyilván nem havi kétszer kellene odamenni kutyázni, tudom jól....

Te is retrieverekkel foglalkozol? (elnézést a tegezésért, légyszíves szólj ha zavar....)

Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #566 Dátum: 2017. Május 22. - 12:25:29 »

Nem zavar és igen, kettő sajátot képzek.
Ez így ebben a formában nem feltétlen igaz, hogy minden hétvégen el kell menni - bár nem hátrány.

Ajánlom figyelmedbe Kökény Rita (Blackthorn gundogs) írásait megkeresni a neten, nagyon jól leírja a képzéseket, amiket akár jórészt egymagad tudsz gyakorolni, időnként baráti segítséggel.
Természetesen hasznos ha időnként elmész akár más-más trainerekhez, hogy megnézd ők miket tudnak/ajánlanak, esetleg megmondják ha hibázol akkor hol, miben - és hogyan próbáld kijavítani.
Naplózva
rikle
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #567 Dátum: 2017. Május 23. - 11:27:04 »

Szia!

Köszönöm a tippet, elolvasom mit ír Kökény Rita, mert érdekel.

Viszont úgy gondolom, mindenképp jó lenne ha valaki adna először egy irányt, amerre elindulhatnék....

Megmondom őszintén, eddig mindent egyedül csináltam a kutyával, amit megtanult azt azért tudja, mert utánajártam hogy mit hogyan kell csinálni, mi a jó és csináltam vele....de nemnagyon volt ember, aki kitartóan segített volna....engedelmesnél is pl még mindig nemtudom hogyan tanítsam meg neki azt a nagyfokú koncentrációt, amit a munkakutyások tanítanak a kutyájuknak (tudod amikor egyfolytában felnéz rájuk a kutya), mert azt pl még senki nem mondta el mi annak a trükkje - titka.....

Nyomkövetés....hát abban is csak azok szerint a támpontok szerint dolgozok, amiket olvastam (meg néhány jótanács szerint amiket kaptam).....

Nagyon nehéz egyedül, tapasztalt segítő nélkül......örülnék ha pl Te tudnál segíteni, de gondolom jó messze laksz....igaz?

Na majd elmegyek megérdeklődöm itthon, hátha találok valakit aki tudna segíteni és lenne is kedve hozzá....nehéz ilyen embert találni....
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #568 Dátum: 2017. Május 23. - 15:51:20 »

Szia!

Köszönöm a tippet, elolvasom mit ír Kökény Rita, mert érdekel.

Viszont úgy gondolom, mindenképp jó lenne ha valaki adna először egy irányt, amerre elindulhatnék....

Megmondom őszintén, eddig mindent egyedül csináltam a kutyával, amit megtanult azt azért tudja, mert utánajártam hogy mit hogyan kell csinálni, mi a jó és csináltam vele....de nemnagyon volt ember, aki kitartóan segített volna....engedelmesnél is pl még mindig nemtudom hogyan tanítsam meg neki azt a nagyfokú koncentrációt, amit a munkakutyások tanítanak a kutyájuknak (tudod amikor egyfolytában felnéz rájuk a kutya), mert azt pl még senki nem mondta el mi annak a trükkje - titka.....

Nyomkövetés....hát abban is csak azok szerint a támpontok szerint dolgozok, amiket olvastam (meg néhány jótanács szerint amiket kaptam).....

Nagyon nehéz egyedül, tapasztalt segítő nélkül......örülnék ha pl Te tudnál segíteni, de gondolom jó messze laksz....igaz?

Na majd elmegyek megérdeklődöm itthon, hátha találok valakit aki tudna segíteni és lenne is kedve hozzá....nehéz ilyen embert találni....

Kérdés hogy hobbi illetve bemutató kutyának kell neked a labrador vagy vadászni is akarsz vele .  A sejtésem hogy nem elsősorban vadászatra szeretnéd használni ezt a pirossal jelzettből gondolom . A vadászaton a gazdára is kell hogy figyeljen de a fő hogy a vadra koncentráljon és hangra , sípra , kézjelre is irányítható legyen de egyben önállónak is kell lennie. Ha hobbiból kell akkor más portálokon kéne érdeklődni . Ha VADÁSZKUTYÁT akarsz belőle akkor a több nem speciálisan retriever de mindenes vadászkutya kiképző könyveket tudom ajánlani.    Emelem
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #569 Dátum: 2017. Május 23. - 16:14:49 »

Szia!

Köszönöm a tippet, elolvasom mit ír Kökény Rita, mert érdekel.

Viszont úgy gondolom, mindenképp jó lenne ha valaki adna először egy irányt, amerre elindulhatnék....

Megmondom őszintén, eddig mindent egyedül csináltam a kutyával, amit megtanult azt azért tudja, mert utánajártam hogy mit hogyan kell csinálni, mi a jó és csináltam vele....de nemnagyon volt ember, aki kitartóan segített volna....engedelmesnél is pl még mindig nemtudom hogyan tanítsam meg neki azt a nagyfokú koncentrációt, amit a munkakutyások tanítanak a kutyájuknak (tudod amikor egyfolytában felnéz rájuk a kutya), mert azt pl még senki nem mondta el mi annak a trükkje - titka.....
A "nagyfokú koncentráció" titka a (juti)falat. Ezt NE akard vadászkutyánál. Neki a történéseket kell követnie - és közben téged figyelni.
Úgy jön láb mellett , hogy tudja/érzi merre vagy, de nem ér hozzád. Nincs túl elöl, sem túl hátul. Ha izgatottabb típus, akkor szokja meg, hogy leül ha megállsz. (ülésből nehezebb "beugrani")
Ha egy jó és képzett kutyád van, akkor jön láb mellett, "jelöl" több leesett madarat, majd vezényszóra behozza az(oka)t amelyet mutatsz neki. Haladó szintnél már stabilan irányítható is.

Nyomkövetés....hát abban is csak azok szerint a támpontok szerint dolgozok, amiket olvastam (meg néhány jótanács szerint amiket kaptam).....

Nagyon nehéz egyedül, tapasztalt segítő nélkül......örülnék ha pl Te tudnál segíteni, de gondolom jó messze laksz....igaz?

Na majd elmegyek megérdeklődöm itthon, hátha találok valakit aki tudna segíteni és lenne is kedve hozzá....nehéz ilyen embert találni....

Én speciel Kecskemét - azaz nem sokkal közelebb, mint Bp v Zala :-)
de Facebook-on van több (hazai) csoport mind labrador mind golden retrieverek részére, ott talán találsz közelebbi training partnert.

Stefi: az utolsó mondatoddal annyiban vitatkoznék, hogy talán kimondható: a hazai retriever képzés alapjait többek között Rita rakta le, (csak) az ő irományai alapján többen nagyon jó vadászkutyát képeztek.
Én először megtanítanám neki a retriever specifikus dolgokat, ha azokban már stabil minden körülmények között, akkor jöhet a többi.
Úgy gondolom minden fajta képzése más és más, még az állomások, motivációk sem feltétlen azonosak - ezt érdemes figyelembe venni a képzésnél.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: