Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180418 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #540 Dátum: 2017. Március 23. - 16:48:51 »

Ez elég fullos volt Atti  Taps Taps Taps
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #541 Dátum: 2017. Március 23. - 17:04:10 »

Nézd, én úgy érzem, ez egy fórum, ahol elmondhatja az ember a véleményét, tapasztalatát.

Idézet
Kb. öt éve veszek részt évente egy vagy két napos retriever versenyen.....
A versenyt nem minősítem, mert az, hogy nekem tetszik-e vagy nem, az most nem releváns.

Indiszkrét vagyok, ha mégkérdezem, hogy hol?(akár privát) Felteszem annál a társaságnál, ahol megveszik a vadászatot a Field Trial verseny lebonyolításához.

Idézet
Nagyon sajnálom a "mi" kutyáinkat, akik a meló legalább egy harmadát végzik, hogy felhajtják a vadat.... aztán amikor az elegáns külföldi sportvadász meglövi a vadat (második harmad), akkor nyomorult hazai "csak" mindenes vadászkutyát vissza parancsolják (ha tudják, mert dolgozik ám abban is a vadászvér rendesen, pedig lehet, hogy csak szaporítótól való...), és ráküldi az elegáns csodagazdi a mégelegánsabb csodaretrievert.
Oszt vagy elhozza, vagy nem......
Ez qrvára nem a vadászokra tartozó tevékenység.... szétácsorgod magad, de itt a verseny a lényeg ugye, ezért fizetnek.....

Te, mint kívülálló a fentit látod - amivel nincs is baj.
A retriever lövés utáni munkára van kitenyésztve. Nekik az a feladatuk, hogy képesek legyenek több madár leesésére emlékezni (jelölés) , ebből azt elhozni amelyiket a gazda (tőle pedig a bíró) kéri - a terület többi részének zavarása nélkül.
Bízzon annyira a gazdában - és legyen annyira kontrollálható - hogy úgy elhozzon egy madarat 200m távolságról, hogy a gazda elküldi irányban, területen megállítja (egy kicsit akár igazít rajta)  és megkeresi a dögre esett v sebzett madarat.
Csodálatos dolog látni amikor a kutya egyensúlyoz a feltétlen engedelmesség (távolból, akár többszáz méterről irányítja a gazda méteres pontossággal) és az önálló munka határán.

A retrieversport tradícionálisan angol, náluk van külön hajtósor (beaters) megfelelő kutyákkal (pl spániel) akik keltik a madarakat.
Madarak felrepülnek, puskák szólnak, madarak potyognak, kutya nem mozog a területen. Majd egy kis várakozás - kutyák behozzák a madarakat - minden folytatódik.

A verseny is így van kitalálva, így lehet leginkább összemérni a kutyák (és felvezetők) munkáját.

Az, hogy nálunk nyugatabbra mi az általános, szerintem nem keverjük ide. Én munkaversenyen azt látom, hogy sok osztrák/német nyugdíjas űzi pl ezt a retriever sportot többek között.
Pár ezer ojrós utánfutó: ha sokat utazol a kutyával, képes megtérülni, mert a
1) nem kell külön kutyás szállást keresni
2) nincs felár a kutyának
3) a kutya megtanul a futóban aludni, és kipihentebb lesz, mintha idegen helyen aludna.

Idézet
Én csak a folyamatos szakmaiság mögé bújtatott anyagi irányba történő fókuszálásodat, és a drága kutyák felsőbbrendűségének népszerűsítésének szándékát látom. Bocsi.......
Szerintem itt nem kell ez a bújtatott marketing tevékenység, mert hiába vezeted le, hogy te 1000-1500 ojróért TENYÉSZTESZ kutyát veszteségesen, és a többi aki nem úgy csinálja mint te, az csak kárt tesz a kutya fajtákban.......... szerintem sokan nem fognak venni innen tőled.....
Hát kb. ennyi...
Nem akartam személyeskedni, de ennél lágyabban nem tudtam leírni.... bocs.

Nem haragszok. Nem állt szándékomban senkit megbántani. Azt többedszer mondom, hogy nem tenyésztek, nem kell hozzám jönni kutyát vásárolni.
Annak viszont örülök, ha csak 1 embert is meg tudok menteni attól, hogy beteg kutyát vásároljon, amikor tehetett volna ellene.
Lévén látom én is, milyen az, amikor a kutyád rohanna - de nem tud.

Annak pedig méginkább, ha valamelyőtök közelében retriever munkaverseny van - és veszi a fáradtságot kiemenni, megnézni.

ps: aki 1500EUR-ért vesz kutyát, azt tényleg átverik? Bele sem merek gondolni, mennyire átba**ás egy 3-4000EUR Leica vagy Swarovski keresőtávcső...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #542 Dátum: 2017. Március 23. - 17:21:52 »

Te troll vagy, vagy szövegértési problémáid vannak?
Nem veszed észre, hogy tizedszer írod le ugyan azt és tizedszerre se érdekel senkit?
Első lépésben tekerj fel a lap tetejére és olvasd el a madárka utáni nagybetűs feliratot!
 Wave
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #543 Dátum: 2017. Március 23. - 17:24:21 »

Szervusz Csvarasdy! Emelem

 Végig olvastam ezt a témát, és csak nézek, mint a lukinyúl!  
A tenyésztéssel, meg a szaporítással én sem kívánok mélyebben foglalkozni, mert nekem egyáltalán nincs olyan jó véleményem a tenyésztőkről mint gondolnád!  Sőt!  Több mint ötven éves vadász/kutyás múltam alatt azt tanultam meg, hogy az a jó vérvonal, amelyiket az éppen "spiccen" lévő tenyésztők képviselnek! Lásd a nyüzüge, ideg és fizikailag gyenge magyar vizsla, amit évtizedekig favorizáltak. Arról nem is beszélve, hogy azért közel sem minden tenyésztő tartja meg a kutyáit a végelgyengülésig, mert legtöbben "családi okok miatt" három négy alom után mint bevadászott kutyát eladja. Tessék csak megnézni néha a hirdetéseket, és a hirdetők neveit!  
Az, hogy ki mennyit költ, és főleg számol a kutyáiért, az mindenkinek a saját ügye. Ha szerencsés, és talál is vevőt, hát határ a csillagos ég. Persze, ez már kő keményen üzlet, és az árak kialakításához jobban meg is kell nyomni a ceruzát. Azt sem hinném, hogy össze kellene hasonlítani  pl. az osztrák, német költségeket, és az árakat sem a hazaival.  Mert ugye pl. az orvosi ellátás sem azonos!  Azon  viszont elgondolkodtam, hogy ezek szerint egy kutya két éves  koráig többe kerül mint egy gyerek!  Egy gyerek etetése, orvosi ellátása sem kerül egy millába!  Ja, ha a ruhát, cipőt, babaágyat, kocsit, .....beleszámoljuk akkor talán igen!  De ugye a Te számolásodban sincs benne a kennel, a kutyaház, az etetőtál, stb.  Én ezeket a költségeket egy kissé elszálltnak tartom! Azt sem tudom felfogni, hogy miért kell egy alomra 8 hetes koráig éjjel nappal őrzést biztosítani. Ha biztosítok egyébként minden elvárható  feltételt, akkor az őrzés a szuka dolga!  

Persze mindenki vérmérséklete és pénztárcája szerint tart állatot, de én úgy érzem, ezek az ősszegek nem igazán vannak a realitás talaján.

Természetesen tisztelet a kivételeknek, de azért azokat a mindenféle kiképzésen átesett csodakutyákat is érdemes megnézni egy - egy társas vadászaton, mikor meghívnak klf kutyás csoportokat!  A kutyák egy részén elektromos nyakörv van, a másik felének meg úgy szól egész nap a síp, mint egy vasúti pályaudvaron!  
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #544 Dátum: 2017. Március 23. - 17:41:23 »


Hát kb. ennyi...
Nem akartam személyeskedni, de ennél lágyabban nem tudtam leírni.... bocs.
 Emelem


 Ó Te mimóza lelkű !   Ördög
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #545 Dátum: 2017. Március 23. - 20:07:56 »


Nem vagyok tenyésztő, nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy honnan vegyen kutyát. Csak arról igyekszek meggyőzni, hogy mennyire fontos az egészség, és ezügyben hogyan lehet megtenni a legtöbbet.
(ezt már írtam előbb is)


 Emelem
 Vettem a fáradságot és végigolvastam ezt a vitát...
Időnként nagyon jókat derültem a hozzászólásokon.
A pálmát Stefi DP szűrés nélküli "ügyködése" vitte el! Igen Röhög
 Komolyra fordítva a szót:
Értem, hogy mire próbáltál rávilágítani, csak a hasonlatok és felhozott példák egy kicsit belekavartak a dolgokba.
Véleményem szerint kutyát mindenki a lehetőségei és anyagi tehetsége szerint választ és vásárol.
Tudjuk, hogy az olcsó mindig a legdrágább.
Van itt a Tisztelt Társaságban néhány kolléga, akinek labradorja van. Nem a "csillagászati árkategóriából" való szerintem egyik sem,
viszont jól dolgoznak és nélkülözhetetlen vadásztársak.
Az itteni kutyás olvasótársakban viszont egy dolog biztosan közös, fajtától függetlenül:
Mindenki szereti a kutyáját legyen az labrador, vizsla, tacskó...a teljesség igénye nélkül.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #546 Dátum: 2017. Március 23. - 20:19:05 »

Nem tudom, hogy miért nem vesz mindenki Maybach S600-at???
Vagy Rolls-Royce Phantom-ot...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #547 Dátum: 2017. Március 23. - 20:22:49 »

Nem tudom, hogy miért nem vesz mindenki Maybach S600-at???
Vagy Rolls-Royce Phantom-ot...
Amúgy meg kb a Kaszó Kupa kapcsán volt pici eszmefuttatás pár napja.
Picit túlzónak érzem a "kutyatenyésztőket".
Főleg a törzskönyves, vizsgás kutyák tulajdonosait.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #548 Dátum: 2017. Március 23. - 21:19:24 »

 Emelem

Idézet
Értem, hogy mire próbáltál rávilágítani, csak a hasonlatok és felhozott példák egy kicsit belekavartak a dolgokba.
Véleményem szerint kutyát mindenki a lehetőségei és anyagi tehetsége szerint választ és vásárol.

Ennek örülök. Én azért írtam le jó részét, mert amikor első kutyámat vettem (aki most is társam) mai fejjel sokmindent máshogy tennék.
Például elképzelésem sem volt, hogy van küllem és munka vonal, ill. mi a különbség a kettő között.
Ha másra nem, erre érdemes figyelni (és időt szánni).


Idézet
Az itteni kutyás olvasótársakban viszont egy dolog biztosan közös, fajtától függetlenül:
Mindenki szereti a kutyáját legyen az labrador, vizsla, tacskó...a teljesség igénye nélkül.
ITT nem is vártam mást! :-)
(ha azt mondod, hogy nem ismersz olyat, aki szerszámként tekint a kutyára, tényleg kezdem "marslakónak" érezni magam)

Ps: egy dologra mondjatok valamit, mert még mindíg nem értem.
Miért néztek azokra - akik 1000-1500 EUR áron veszenk kutyát - úgy, mintha az űrből jöttek volna, miközben mások ennek többszörösét költik optikára/fegyverre? :-)
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #549 Dátum: 2017. Március 23. - 21:30:47 »

Emelem

Ennek örülök. Én azért írtam le jó részét, mert amikor első kutyámat vettem (aki most is társam) mai fejjel sokmindent máshogy tennék.
Például elképzelésem sem volt, hogy van küllem és munka vonal, ill. mi a különbség a kettő között.
Ha másra nem, erre érdemes figyelni (és időt szánni).

ITT nem is vártam mást! :-)
(ha azt mondod, hogy nem ismersz olyat, aki szerszámként tekint a kutyára, tényleg kezdem "marslakónak" érezni magam)

Ps: egy dologra mondjatok valamit, mert még mindíg nem értem.
Miért néztek azokra - akik 1000-1500 EUR áron veszenk kutyát - úgy, mintha az űrből jöttek volna, miközben mások ennek többszörösét költik optikára/fegyverre? :-)
Suicide
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #550 Dátum: 2017. Március 23. - 21:32:53 »

Emelem

Ennek örülök. Én azért írtam le jó részét, mert amikor első kutyámat vettem (aki most is társam) mai fejjel sokmindent máshogy tennék.
Például elképzelésem sem volt, hogy van küllem és munka vonal, ill. mi a különbség a kettő között.
Ha másra nem, erre érdemes figyelni (és időt szánni).

ITT nem is vártam mást! :-)
(ha azt mondod, hogy nem ismersz olyat, aki szerszámként tekint a kutyára, tényleg kezdem "marslakónak" érezni magam)

Ps: egy dologra mondjatok valamit, mert még mindíg nem értem.
Miért néztek azokra - akik 1000-1500 EUR áron veszenk kutyát - úgy, mintha az űrből jöttek volna, miközben mások ennek többszörösét költik optikára/fegyverre? :-)


Mihelyst tud 30 év jótállást adni egy kutyára  egy kutyatenyésztő, senki nem fogja  a vevőt UFO-nak nézni.......
Ha már mindenáron az optikával akarod összehasonlítani....... Kacsint Kacsint
 Emelem
Naplózva
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #551 Dátum: 2017. Március 24. - 10:13:10 »

Ps: egy dologra mondjatok valamit, mert még mindíg nem értem.
Miért néztek azokra - akik 1000-1500 EUR áron veszenk kutyát - úgy, mintha az űrből jöttek volna, miközben mások ennek többszörösét költik optikára/fegyverre? :-)

Két napja nekiálltam már egy hozzászólásnak, de mire megírtam (egy gondolat, háttéradatok, föláll, sétál 10 percet Megyek, lenyugszik Cigi2, második gondolat …. és így tovább), addigra Vendéggé tett a rendszer, és a nagy mű elszállt Fejbever, az alkotó pedig megpihent, és arra gondolt, hogy ez isteni jel a csöndben maradásra.

A kérdésed viszont itt nem igazán korrekt, mondhatni csúsztatott.
A korábbi felvetéseid alapján úgy kellene ugyanis feltenni, hogy csak és kizárólag prémium kategóriás távcsövet szabadna gyártani és vásárolni és mindaz, aki nem ilyet gyárt az tetü gazember és nincs figyelemmel arra, hogy az ilyen pocsék eszközzel meglőtt vad csak szenved és közvetetten ezáltal a vadászok nimbuszát csorbítja. Vagy aki nem ilyennel vadászik, az meggondolatlan, felelőtlen, hiszen nem veszi figyelembe a későbbi javítási és egyéb extra költségeket (nomeg a sebzésből adódó oktalan szenvedést, stb.).

Tőlem gondolhatsz bármit az élet és így a kutyatenyésztés nagy dolgairól, el is olvasom, mert Kíváncsi Fáncsi vagyok mindenre és nem okoz lelki problémát, hogy egyetértek-e egy-egy gondolattal vagy sem.

Viszont a kizárólagosságot és a mások földbe döngölését egyszerűen nem értem. Csekély 46 tavaszommal meggyőződésem, hogy az adott ember jelleme a cselekedetei legfőbb mozgatórugója és nem az, hogy ő most tenyésztő/szaporító, vagy vadász/nem vadász, …

Végül engedj meg egy idézetet.
Nem az a célom, hogy 2-3000 ojrót még elköltsek "szerszámra". .....
Tehát, hogy ki mire (vagy kutyák esetében kire) mekkora összeget költ ahhoz másnak semmi köze, és úgy láttam Téged sem ugatott le senki 2015-ben, hogy a nem vettél 2-3000 eurós optikát ....

Ja, Ps (utolsó): országhatáron belüli kereskedésnél (belföldi eladó és belföldi vevő) a magam részéről ildomosnak tartanám a helyi fizetőeszközben meghatározni az árakat, esetünkben tehát 300.000 - 450.000 Ft közötti kiskutya árakról beszélünk. És ezt mindenféle populizmustól mentesen írom ám  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #552 Dátum: 2017. Március 24. - 10:41:24 »

Az első kutyát (bocs,hogy magyar vizsla volt,de ez esetben teljesen mindegy a fajta) 1974-ben vettük,az ország egyik legnagyobb hírű tenyésztőjétől. Az apuka sem volt akárki, az akkori időszak fővizslája a többszörös világgyőztes és egyebek, Kisújfalui Dani. Egy csoda volt az a kutya. Tökéletes társ és vadásztárs. Élt 16 évet. Sokáig nem lehetett utóda,mert nem tudtunk kutyára sem igen nézni. Aztán csak vettük egyet,de,hogy nem legyen dejavu-nk hát német vizsla lett a lelkem. Apám vette már ezt és ismét egy nagyhírű tenyésztőtől. Semmire nem lehetett használni, mármint semmire,ami vadászattal kapcsolatos. Három éves korában lőtték agyon a szomszéd vadászterületen,mert elcsavargott és ott bezzeg vadászott. Persze magának. Utána megint szünet. Aztán apám nyugdíjasan vett egy magyar vizsla szukát természetesen ahogy már szokta,jónevű tenyésztőtől. Azt hittem ilyen hülye,nevelhetetlen kutya még egy nincs a világon. Sajnos később rájöttem, debizonyhogyvan. Küllemre is ahogy írtátok, egy pilinckalábú,vékonydongájú akármi. Legalábbis az elsőhöz képest. Ezt szegény elvitte egy mellrák. Menthetetlen volt.
Közben én okulva apám sorsán, labradort vettem, egy vadászó "szaporítótól". Nellikém maga volt a megtestesült csoda. De ezt gyorsan be is fejezem,mert még kicsordul a könnyem. Tavaly ment el 12 évesen,de erről írtam.
Apám újra nekidurálta magát és vett egy magyarvizsla szukát szintén jónevű tenyésztőtől (tavaly,tavalyelőtt tele volt  cikksorozatával a Nimród). Nagyon szép küllemű a kutya,de nyilván az új évezred trendje szerint. Három éve megörököltem szegényt. Azóta összesen nem volt három nap,amikor nem akartam volna agyonütni. Vadászatra alkalmatlan,mert fegyelmezhetetlen. Én meg elektromos nyakörvvel nem játszom.Ráadásul a törzskönyvét böngészve kiderült,hogy az első vizslánk testvére az egyik őse. Hát azóta ide fajult a tenyésztés.
 Most nézegetek labradort és tuti,hogy ismét valami vadászó "szaporítótól" lesz. Nekem beszélhet,aki,amit akar ilyen tenyészetről meg olyan biztonságról. Köszönöm,nem kérek belőle.  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #553 Dátum: 2017. Március 24. - 11:29:34 »

KBalázs:
Idézet
Tehát, hogy ki mire (vagy kutyák esetében kire) mekkora összeget költ ahhoz másnak semmi köze, és úgy láttam Téged sem ugatott le senki 2015-ben, hogy a nem vettél 2-3000 eurós optikát ....
Nem állt szándékomban megbántani senkit sem (ha mégis, akkor elnézést ), aki olcsó kutyát vett. Sőt, jelzem, nekem is van talált golden retrieverem (is).
Mindössze arra próbáltam rávilágítani, hogy tisztességes tenyésztő megfelelő szűrésekkel bíró kutyáktól hoz le almot.
Ezeknél sokkal kisebb az esély a degeneratív, örökletes betegségekre. Első az egészség.
(ha pl izületi gond van, akkor vagy folyamatosn gyógyszer/táplálék kiegészítő - pl zöldkagyló - kell, vagy műtét, esetleg mindkettő - jellemzően ez már önmagában többe kerül, mintha ellenőrzött forrásból lenne a kutya)

Ha továbbmegyünk, és a kutyák rendelkeznek munkavizsgával, esetleg egyéb munkaeredménnyel, akkor jellemzően nagy baj már nem lehet (ha el nem ba**od, mert erre is láttunk már példát).

Táborilelkész: a papír sokmindent elbír. Én azt javaslom, hogy megfelelő egészségi állapot ellenőrzése után, rá kell szánni az időt, és ellenőrizni kell az eb munkáját is. Legyen ez munkaverseny vagy vadászat.
Ha ott is elégedett vagy vele, akkor csapjatok egymás tenyerébe, és várjátok a következő almot.

Természetesen mehet máshogy is a dolog: megismered a tenyésztőt, eredményeit, kialakul a feltétlen bizalom - azaz Neki látatlanban (esetleg online elérhető munkaeredmények alapján) elhiszed, hogy jók lesznek a kölykök, ha kérdés van,
akkor pedig fog tudni segíteni.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #554 Dátum: 2017. Március 24. - 12:04:10 »

Sok eladó kutyád van/lesz/?
Mert nem igazán jó helyen marketingelsz...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: