Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180679 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #525 Dátum: 2017. Március 23. - 01:09:35 »

   
Törzskönyvet, adásvételi adsz a kutyákhoz? Mindent megteszel az egészséges alom érdekében? Ha igen, talán elmondhatod magadról, hogy tenyésztő vagy.

Ha nem vagy tenyésztő, akkor szaporító vagy.Ennyi.

Nem azt mondtam, hogy ebben bármi szégyellni való van. Az 50 éves IZS-t sem kell szégyellni a vadászaton.
Akkor kell szégyellni, ha rohad a rozsdától és balesetveszélyes.


Hát nem értetted a lényeget és a poént de kifejtem emberre vetítve .

Szóval szégyenlem hogy számtalanszor úgy álltam neki a gyerekcsinálásnak hogy nem voltam diszplázia szűrésen és fájó lábbal is neki mertem állni a vizes csúszós fürdőszobába is . Így hát én és még sok társam csupán csak szaporítója az emberi fajnak .      Rííí                            Röhög
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #526 Dátum: 2017. Március 23. - 10:40:45 »

Értem én az iróniát, nincs azzal baj.

A különbség annyi, hogy az ember legritkább esetben áll neki arra gyártani gyereket, hogy eladja. Ha mégis, ott azért igencsak elvárja a vevő a minőséget :-)
Az ugye ismert, hogy minél idősebb az asszony, annál nagyobb a Down kór esélye. 
(35 éves nőknek 1:350-hez az esélyük arra, hogy gyermeküknél megjelenjen a rendellenesség; 40 éves korban ennek esélye fokozatosan 1:100-hoz lesz. 45 éves korban a gyakoriság körülbelül 1 a 30-hoz)
Tehát belátható, hogy embereknél sem hülyeség a genetikai vizsgálat/tanácsadás.

Egy ember életében 2-3-4 utódnak ad életet - akit általában saját háztartásában nevel fel.
A szuka élete során 25-35 (esetleg több) utódnak ad életet, ezek nagy része NEM otthon marad.

Mivel a kutya "nemesített" azért jelentősen korlátozottabb a génkészlet mint az embereknél - és ezáltal nagyobb a genetikai betegség esélye is.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #527 Dátum: 2017. Március 23. - 10:48:32 »

Értem én az iróniát, nincs azzal baj.

A különbség annyi, hogy az ember legritkább esetben áll neki arra gyártani gyereket, hogy eladja. Ha mégis, ott azért igencsak elvárja a vevő a minőséget :-)
Az ugye ismert, hogy minél idősebb az asszony, annál nagyobb a Down kór esélye. 
(35 éves nőknek 1:350-hez az esélyük arra, hogy gyermeküknél megjelenjen a rendellenesség; 40 éves korban ennek esélye fokozatosan 1:100-hoz lesz. 45 éves korban a gyakoriság körülbelül 1 a 30-hoz)
Tehát belátható, hogy embereknél sem hülyeség a genetikai vizsgálat/tanácsadás.

Egy ember életében 2-3-4 utódnak ad életet - akit általában saját háztartásában nevel fel.
A szuka élete során 25-35 (esetleg több) utódnak ad életet, ezek nagy része NEM otthon marad.

Mivel a kutya "nemesített" azért jelentősen korlátozottabb a génkészlet mint az embereknél - és ezáltal nagyobb a genetikai betegség esélye is.

Látom te sem szeretsz elvarratlanul hagyni egyetlen szálat sem. Ördög  Jó hely ám ez a fórum. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #528 Dátum: 2017. Március 23. - 10:57:10 »

A számszerűsítés - mint viszonyítás - jöhet szóba amikor azt nézed, hogy a munkavonalas kutya kb 2 éves korára képes elsajátítani a képzést olyan szintent, mint a küllemvonalas majd 2x annyi idősen (és uennyivel több képzés alatt).

Még egy esetben fontos a kutya ára: ha valami baj történik, a drágább kutyát (általában) becsülik annyira, hogy kerül amibe kerül, kezeltetik a problémát.
Ha egy kutya 20 000Ft-ba kerül 2 hónaposan, és 1-2 évesen eltöri a lábát, egy profi orvos(csapat) rendbe teszi mondjuk 100-200 000Ft-ért - ha kifizetik...

Ahol ez az összeg a kutya bekerülési értékének 5-10 szerese, gyanítom, kisebb eséllyel fizetik ki, mint ahol fele, harmada, ott meg gondolkodás nélkül...

Ezt mondjuk cáfolni tudom a környezetben történt több esetben is. Sőt, saját magam is elvittem Bp-re az állatorvosi egyetemre kétszer is megműttetni a kutyámat amikor szükség volt rá, pedig még csak nem is szaporítótól vettem, mint az ismerőseim, hanem ingyé volt. Akkoriban mindkét műtét többe volt, mint az akkori havi nettó fizetésem. Szóval szerintem a kettőnek marhára nincs köze egymáshoz!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #529 Dátum: 2017. Március 23. - 11:14:31 »

Balkóbátya:
Idézet
A Labrador Mentők helyében szépen lelátogatnám a jófogáson hirdetők 90%-át és némi rendőrség,bíróság meg a bakter emlegetése közben felkérném a tisztelt korcsgyárosokat a tevékenység felfüggesztésére...

Sajnos ilyenre nincsen lehetőség. A NAV próbavásárláson valamiért ezek a "kutyagyárosok" nem csúsznak el.
Csak a következményt: a gyereknek megveszik a kutyát, aki megnő, túl nagy, gondot jelent -> kiteszik.
A szuka már nem "hasznosítható" de etetni kéne -> kiteszik.

Oceanwave:
Idézet
Ezt mondjuk cáfolni tudom a környezetben történt több esetben is. Sőt, saját magam is elvittem Bp-re az állatorvosi egyetemre kétszer is megműttetni a kutyámat amikor szükség volt rá, pedig még csak nem is szaporítótól vettem, mint az ismerőseim, hanem ingyé volt. Akkoriban mindkét műtét többe volt, mint az akkori havi nettó fizetésem. Szóval szerintem a kettőnek marhára nincs köze egymáshoz!

Természetesen embere válogatja a dolgot.
Nyilván ahol (már) családtag a kutya, ott mások a prioritások, és inkább kifizeti az ember a költséget.
Azért abban egyetértünk - így utólag -, hogy olcsóbb lett volna a drágább? (azaz DP mentes kutya, akit nem kell műteni), ugye?

Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #530 Dátum: 2017. Március 23. - 11:34:22 »

Balkóbátya:
Sajnos ilyenre nincsen lehetőség. A NAV próbavásárláson valamiért ezek a "kutyagyárosok" nem csúsznak el.
Csak a következményt: a gyereknek megveszik a kutyát, aki megnő, túl nagy, gondot jelent -> kiteszik.
A szuka már nem "hasznosítható" de etetni kéne -> kiteszik.

Oceanwave:
Természetesen embere válogatja a dolgot.
Nyilván ahol (már) családtag a kutya, ott mások a prioritások, és inkább kifizeti az ember a költséget.
Azért abban egyetértünk - így utólag -, hogy olcsóbb lett volna a drágább? (azaz DP mentes kutya, akit nem kell műteni), ugye?

Persze, hogy egyetértünk!

Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #531 Dátum: 2017. Március 23. - 11:48:36 »

csak az érdekesség kedvéért írom, hogy az aktuális árak, amiket most kaptam (egy közeli ismerősöm keres golden retrievert)
Itthon, jó pedigrével bíró küllem vonalas golden retriever - 1000-1200EUR
Ausztriában, szintén jó pedigrés, munka vonalas golden retriever 1500EUR

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #532 Dátum: 2017. Március 23. - 12:56:22 »

Értem én az iróniát, nincs azzal baj.

A különbség annyi, hogy az ember legritkább esetben áll neki arra gyártani gyereket, hogy eladja. Ha mégis, ott azért igencsak elvárja a vevő a minőséget :-)
Az ugye ismert, hogy minél idősebb az asszony, annál nagyobb a Down kór esélye. 
(35 éves nőknek 1:350-hez az esélyük arra, hogy gyermeküknél megjelenjen a rendellenesség; 40 éves korban ennek esélye fokozatosan 1:100-hoz lesz. 45 éves korban a gyakoriság körülbelül 1 a 30-hoz)
Tehát belátható, hogy embereknél sem hülyeség a genetikai vizsgálat/tanácsadás.

Egy ember életében 2-3-4 utódnak ad életet - akit általában saját háztartásában nevel fel.
A szuka élete során 25-35 (esetleg több) utódnak ad életet, ezek nagy része NEM otthon marad.

Mivel a kutya "nemesített" azért jelentősen korlátozottabb a génkészlet mint az embereknél - és ezáltal nagyobb a genetikai betegség esélye is.

Az ember legritkább esetben áll neki torzszülöttek gyártásának .
Azt esetleg nem tudod e hogy tenyésztő vagy szaporító volt aki a valamikori bikákkal harcoló mészároskutyából a buldogból ilyen szortyogó életképtelen szobakutyát csinált hogy most csiliárdokért lehessen eladni . Sorolhatnék még nagyon sokat de a meglátásom hogy teljesen tönkreteszi az állományt a kiállítási kutyára törekvés . Már egy fajta kialakítása is gyakran azzal jár hogy rokonkeresztezést csinálnak . Néha ebből gyönyörű a fajtajegyeket legjobban viselő egyedek születnek de idegrendszeri  ,belsőszervi , immunrendszeri , szem ,szőr stb. károsodásokkal ami aztán szépen végig is kíséri a fajta karrierjét . Na ezek tenyésztők , szaporítók vagy valami más ?           Emelem
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #533 Dátum: 2017. Március 23. - 14:06:00 »

Idézet
Az ember legritkább esetben áll neki torzszülöttek gyártásának .
Szándékosan nem.
Viszont gyanítom elég kevesen vannak, akik gyerekvállalás előtt ellenőriztetik a génkészlet, és ennek tükrében felkészülnek az esetlegesen várható degenerációkra.
Gyanítom ezért van a terhesgondozás intézménye, és az ultrahangok, hogyha súlyos degenerációt vesznek észre, akkor még komolyabb következmények nélkül lehessen szakszerű abortuszt elkövetni.

Idézet
Azt esetleg nem tudod e hogy tenyésztő vagy szaporító volt aki a valamikori bikákkal harcoló mészároskutyából a buldogból ilyen szortyogó életképtelen szobakutyát csinált hogy most csiliárdokért lehessen eladni . Sorolhatnék még nagyon sokat de a meglátásom hogy teljesen tönkreteszi az állományt a kiállítási kutyára törekvés . Már egy fajta kialakítása is gyakran azzal jár hogy rokonkeresztezést csinálnak . Néha ebből gyönyörű a fajtajegyeket legjobban viselő egyedek születnek de idegrendszeri  ,belsőszervi , immunrendszeri , szem ,szőr stb. károsodásokkal ami aztán szépen végig is kíséri a fajta karrierjét . Na ezek tenyésztők , szaporítók vagy valami más ?

Úgy gondolom, hogy a legtöbb fajta "nemesítése" céllal történik. Az, hogy ennek következtében olyan egyedek jönnek létre, amelyek csak fűtött és légkondícionált szobában képesek (úgy ahogy) megélni, nagyon szomorú.
De maradjunk inkább a retrievereknél :-)

Igen, a fajta két vonalra szakadt (küllem és munka). Felelős fajtagondozó csak úgy enged tenyészteni kutyát, hogy a retrieverre jellemző tulajdonságok megmaradnak (lásd képesség és vizsga).
Ezáltal aki küllemre tenyészt, igyekszik nem kiölni ezen tulajdonságokat, aki munkára, az pedig kifejezetten erősíteni.
Sajnos fajta "szétszakadásáért" sok felelős van:
- a küllembírók, akik engedik rossz irányba menni a fajtát
- a tenyésztők, akik nem a fajta érdekeit nézik, hanem a felmerült igényeket szolgálják ki
- végül a vásárlók, akik megveszik a fenti kutyákat

Hallottam már (olyan gazdától, akinek van két golden retrievere) olyat, hogy minek kell a golden retrievernek az apport hajlam és a will-to-please?
Röviden azért, mert ez a fajta erről szól. Engem nem zavar, ha elmennek bizonyos tenyésztők olyan irányba, hogy bizonyos hasznos tulajdonságot "kiölnek" belőle másik hasznos tulajdonság érdekében - de akkor legyen ennek a fajtának más a neve!!!

Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #534 Dátum: 2017. Március 23. - 14:11:22 »

Az ember legritkább esetben áll neki torzszülöttek gyártásának .
Azt esetleg nem tudod e hogy tenyésztő vagy szaporító volt aki a valamikori bikákkal harcoló mészároskutyából a buldogból ilyen szortyogó életképtelen szobakutyát csinált hogy most csiliárdokért lehessen eladni . Sorolhatnék még nagyon sokat de a meglátásom hogy teljesen tönkreteszi az állományt a kiállítási kutyára törekvés . Már egy fajta kialakítása is gyakran azzal jár hogy rokonkeresztezést csinálnak . Néha ebből gyönyörű a fajtajegyeket legjobban viselő egyedek születnek de idegrendszeri  ,belsőszervi , immunrendszeri , szem ,szőr stb. károsodásokkal ami aztán szépen végig is kíséri a fajta karrierjét . Na ezek tenyésztők , szaporítók vagy valami más ?           Emelem

 Igen Ja. A hatvanas-hetvenes évek nyugodt,erős,robosztus magyarvizslájából csináltak napjainkra egy labilis csigert. De,hogy kik? Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #535 Dátum: 2017. Március 23. - 14:20:11 »

Idézet
Igen Ja. A hatvanas-hetvenes évek nyugodt,erős,robosztus magyarvizslájából csináltak napjainkra egy labilis csigert. De,hogy kik? Vállat von

Gyanítom ez is a show vonal, ahol a kutyának inkább a kinézete számít (ilyen-olyan szempontok alapján) mint a munkája és az ahhoz szükséges fizikum.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #536 Dátum: 2017. Március 23. - 15:10:48 »

Gyanítom ez is a show vonal, ahol a kutyának inkább a kinézete számít (ilyen-olyan szempontok alapján) mint a munkája és az ahhoz szükséges fizikum.

Szerinted ezek az agárszerű pilickalábú egerek a show vonal?
A nyulat nem tudja elhozni mert nem bírja el! Haggyatok mán a hülyeséggel... Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Sok vadász, akit Te szaporítónak hívsz és itt ócsárolod, többet tett pl. a Magyar Vizsláért mint bármelyik nagyképű agyoniskolázott "tenyésztő" barátod, már elnézést hogy nem a labradorról írok eme topikban, de nagyon nehezen viselem ezt az oldalakon át tartó nevetséges ömlengést amit előadsz... UFF.  Rííí

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #537 Dátum: 2017. Március 23. - 15:31:53 »

Szerinted ezek az agárszerű pilickalábú egerek a show vonal?
A nyulat nem tudja elhozni mert nem bírja el! Haggyatok mán a hülyeséggel... Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Sok vadász, akit Te szaporítónak hívsz és itt ócsárolod, többet tett pl. a Magyar Vizsláért mint bármelyik nagyképű agyoniskolázott "tenyésztő" barátod, már elnézést hogy nem a labradorról írok eme topikban, de nagyon nehezen viselem ezt az oldalakon át tartó nevetséges ömlengést amit előadsz... UFF.  Rííí

 Emelem

    Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #538 Dátum: 2017. Március 23. - 16:06:01 »

Idézet
Szerinted ezek az agárszerű pilickalábú egerek a show vonal?
A nyulat nem tudja elhozni mert nem bírja el! Haggyatok mán a hülyeséggel... Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Sok vadász, akit Te szaporítónak hívsz és itt ócsárolod, többet tett pl. a Magyar Vizsláért mint bármelyik nagyképű agyoniskolázott "tenyésztő" barátod, már elnézést hogy nem a labradorról írok eme topikban, de nagyon nehezen viselem ezt az oldalakon át tartó nevetséges ömlengést amit előadsz... UFF.  Rííí

Szerintem bármi lehet show vonal, ami küllemre van szelektálva nem pedig munkaképességre. Ebbe beletartozik az a kutya, amelyik standard alatti méretű (és valaki ezt terv szerűen örökíti) ill. a túl nagy is, amelyik olyan méretű, hogy nem képes a tömege miatt rendes mozgásra.

A vadászt, aki elviszi a tüzelő szukáját vadászatra, és vigyorogva nézi, ahogy minden ott lévő kan fedezi a hajtások közötti szünetben, ugyan ne dicsőítsük már, hogy mennyit tesz az állomány érdekében - azt sem tudja melyik kutya az apja a kölyöknek. Bár "vadászó szülőktől" vannak lévén vadászaton fogant. (tudom, amit Te említettél, az is véglet, amit én, az is)

Ha valaki terv szerint és dokumentációval (legyen ez törzskönyv vagy esetleg bármi más, ahol utolag is vissza lehet keresni az adatokat) végzi a tenyésztést a szabályok betartásával, az tesz valamit a fajta érdekében.
Az, hogy valaki a kutyájára bármilyen kant ráengeded (mindenféle vizsgálat nélkül) az én részemről maximálisan kielégíti a szaporító fogalmát. Abban is biztos vagyok, többen vagyunk így ezzel. Főleg azok, akik szeretik az adott fajtát.

ps: ha már személyeskedünk, ugyan mutasd már meg, melyik postban neveztem meg valakit, vagy akár mutattam rá valakire.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #539 Dátum: 2017. Március 23. - 16:18:06 »

Gyanítom ez is a show vonal, ahol a kutyának inkább a kinézete számít (ilyen-olyan szempontok alapján) mint a munkája és az ahhoz szükséges fizikum.

Hát kb. eddig bírtam....
Ahhoz a részhez nem szólnék hozzá, hogy ki a tenyésztő, és ki a szaporító... főleg mert egyik sem vagyok, nem is akarok lenni, és nem is értek hozzá.
Kb. öt éve veszek részt évente egy vagy két napos retriever versenyen.....
A versenyt nem minősítem, mert az, hogy nekem tetszik-e vagy nem, az most nem releváns.
Én csak a folyamatos szakmaiság mögé bújtatott anyagi irányba történő fókuszálásodat, és a drága kutyák felsőbbrendűségének népszerűsítésének szándékát látom. Bocsi....... Stoel
Nagyon sajnálom a "mi" kutyáinkat, akik a meló legalább egy harmadát végzik, hogy felhajtják a vadat.... aztán amikor az elegáns külföldi sportvadász meglövi a vadat (második harmad), akkor nyomorult hazai "csak" mindenes vadászkutyát vissza parancsolják (ha tudják, mert dolgozik ám abban is a vadászvér rendesen, pedig lehet, hogy csak szaporítótól való...), és ráküldi az elegáns csodagazdi a mégelegánsabb csodaretrievert.
Oszt vagy elhozza, vagy nem......
Ez qrvára nem a vadászokra tartozó tevékenység.... szétácsorgod magad, de itt a verseny a lényeg ugye, ezért fizetnek.....
Na most ezek a versenyzők, Ausztriából, Belgiumból, Britanniából, Németországból..... stb. jönnek.... Húzzák a kis BMW SUV-val a légkondis-fűthető kutya-utánfutójukat (egy átlag hazai vadász átlag ennek az áráért gondolkozik vadászterepjáróban), és qrvára nem drága nekik 1500-2000 ojróért a te csodakutyád.
Angol verseny, angol kutyafajta, angol táj, angol ruha, angol pénzhez, és jövedelemhez kitalálva......
Ez kb. az iaido-hoz hasonlítható.... egy fél életen keresztül azt gyakorolják a japcsik, hogy hogy rántják elő az övükből guggolásból a túlméretes harcibicskát és vágnak ketté valakit....
Marha jópofa, de teljesen öncélú. Viszont, ha nekik ez tetszik, hát csinálják. Mint a retriever verseny......
Szerintem itt nem kell ez a bújtatott marketing tevékenység, mert hiába vezeted le, hogy te 1000-1500 ojróért TENYÉSZTESZ kutyát veszteségesen, és a többi aki nem úgy csinálja mint te, az csak kárt tesz a kutya fajtákban.......... szerintem sokan nem fognak venni innen tőled.....
Hát kb. ennyi...
Nem akartam személyeskedni, de ennél lágyabban nem tudtam leírni.... bocs.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: