Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180344 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #510 Dátum: 2017. Március 22. - 14:18:02 »

Egy univerzumban mozgunk, elhiheted. A kutyák nálunk is családtagok.

Aki törzskönyv, képességvizsga és EÜ szűrés nélkül (mint ALAPFELTÉTELEK) hoz le almot, legyen bármilyen fa**agyerek és jövőbelátó, igenis SZAPORÍTÓ. Akkor is, ha ezt a legnagyobb jóhiszeműséggel követi el.

A fentiek nélkül honnan tudhatnád, hogy a kutya nem rendelkezik-e örökletes degeneratív betegséggel? Honnan tudod, hogy a fedezőkan milyen betegségekkel rendelkezik? Ránézésre?
Mi lesz azokkal a kölykökkel, akik életminőséget befolyásoló betegséget örököltek? Esetleg ezen kutyáknak a műtéte 3-500 000Ft, hogy egyáltalán JÁRNI tudjanak? Ezt ki fizeti? A szaporító?
Ezek MIND megelőzhetők szűrésekkel... Láttál már olyan kutyát, aki ilyen betegséggel (betegségekkel) terhelt?
Ha nem, akkor szólj, és megosztok pár videót olyan betegséggel terhelt retrieverről, ami megelőzhető lett volna. Azt borítékolom, hogy egyszerre fog könnybe lábadni a szemed ÉS ökölbe szorulni a kezed!

Annak örülök, hogy TE így állsz a kérdéshez. Ha nem teheted meg, hogy (jó) pedigrével bíró kutyát vegyél, sok szerencsét kívánok (mást nem tehetek).
De abban biztos vagy, hogyha körülnézel az ismerős vadászok között, akkor azoknak bizonyos hányada nem társnak, hanem szerszámnak tekinti a kutyát. Ők a legritkább esetben fognak százezreket kifizetni az orvosért.
Jó, ha 3havonta kifizetik a 7-8000Ft-ot a Bravecto-ért, hogy ne legyen babéziás a kutya.


Te vadászol?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #511 Dátum: 2017. Március 22. - 14:54:24 »

A kutya miatt kezdtem, de igen.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #512 Dátum: 2017. Március 22. - 17:01:00 »

Egy univerzumban mozgunk, elhiheted. A kutyák nálunk is családtagok.

Aki törzskönyv, képességvizsga és EÜ szűrés nélkül (mint ALAPFELTÉTELEK) hoz le almot, legyen bármilyen fa**agyerek és jövőbelátó, igenis SZAPORÍTÓ.
Akkor is, ha ezt a legnagyobb jóhiszeműséggel követi el.

A fentiek nélkül honnan tudhatnád, hogy a kutya nem rendelkezik-e örökletes degeneratív betegséggel? Honnan tudod, hogy a fedezőkan milyen betegségekkel rendelkezik? Ránézésre?
Mi lesz azokkal a kölykökkel, akik életminőséget befolyásoló betegséget örököltek? Esetleg ezen kutyáknak a műtéte 3-500 000Ft, hogy egyáltalán JÁRNI tudjanak? Ezt ki fizeti? A szaporító?

Ezek MIND megelőzhetők szűrésekkel... Láttál már olyan kutyát, aki ilyen betegséggel (betegségekkel) terhelt?
Ha nem, akkor szólj, és megosztok pár videót olyan betegséggel terhelt retrieverről, ami megelőzhető lett volna. Azt borítékolom, hogy egyszerre fog könnybe lábadni a szemed ÉS ökölbe szorulni a kezed!

Annak örülök, hogy TE így állsz a kérdéshez. Ha nem teheted meg, hogy (jó) pedigrével bíró kutyát vegyél, sok szerencsét kívánok (mást nem tehetek).
De abban biztos vagy, hogyha körülnézel az ismerős vadászok között, akkor azoknak bizonyos hányada nem társnak, hanem szerszámnak tekinti a kutyát. Ők a legritkább esetben fognak százezreket kifizetni az orvosért.
Jó, ha 3havonta kifizetik a 7-8000Ft-ot a Bravecto-ért, hogy ne legyen babéziás a kutya.



A pirossal jelzetteket tedd át az emberi kapcsolatokra !  HMMMMMMMMMMM !  Én csak egy szaporító vagyok - voltam ! (?)      Röhög Röhög Röhög

Nagyon szégyenlem magam hogy a szülők megnézése után az eladó által kért 25.000 ft ot lepengetve egy ilyen semmitérő kutyával vadászom .    Fejvakarás Emelem
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #513 Dátum: 2017. Március 22. - 17:32:47 »

Idézet
A pirossal jelzetteket tedd át az emberi kapcsolatokra !  HMMMMMMMMMMM !  Én csak egy szaporító vagyok - voltam ! (?)   
   
Törzskönyvet, adásvételi adsz a kutyákhoz? Mindent megteszel az egészséges alom érdekében? Ha igen, talán elmondhatod magadról, hogy tenyésztő vagy.

Ha nem vagy tenyésztő, akkor szaporító vagy.Ennyi.


Idézet
Nagyon szégyenlem magam hogy a szülők megnézése után az eladó által kért 25.000 ft ot lepengetve egy ilyen semmitérő kutyával vadászom .
Nem azt mondtam, hogy ebben bármi szégyellni való van. Az 50 éves IZS-t sem kell szégyellni a vadászaton.
Akkor kell szégyellni, ha rohad a rozsdától és balesetveszélyes.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #514 Dátum: 2017. Március 22. - 18:00:34 »


Nagyon szégyenlem magam hogy a szülők megnézése után az eladó által kért 25.000 ft ot lepengetve egy ilyen semmitérő kutyával vadászom .    Fejvakarás Emelem

Csatlakozom...  Wave
Meg még annyit, hogy a 4 azaz eddig négy vizslámból egyet tenyésztőtől hoztam, nyolc hónaposan, az volt a duma hogy vadászni kezdtek vele de az öreg német vadászt érte valami és visszahozták...
Na azzal a kutyával nem lehetett vadászni, mert nem is akart egy percig se...  Fejvakarás Pedig pedigréstörzskönyvesárjagyőztesfelmenőkmegamitakartok...  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #515 Dátum: 2017. Március 22. - 18:36:17 »

nekem családtag.Ha akar és képes is lesz rá,akkor együtt vadászunk. Ha nem,akkor "csak" együtt élünk. De mindkét esetben szeretni fogjuk.

Szentatyám! Emelem
Ez a kutyatartás lényege, amit leírtál! Igen
Nekem ugyan nem több ezer eurós vizslám van, de úgy vigyázunk rá, ahogy tőlünk telik.
Mert családtag, vadásztárs, portás és házi bohóc. Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #516 Dátum: 2017. Március 22. - 19:00:11 »

A kutya miatt kezdtem, de igen.
 Emelem
Ezek után sajnálom hogy ennyire rossz a véleményed a vadászokról.
Azért ne keseredj el, nekem legalább ennyire, vagy talán még rosszabb a véleményem a "TENYÉSZTŐKRŐL".
Van után kereső barátom itt a fórumon, aki verseny győztes, rengeteg sikeres után kereséssel büszkélkedő kutyája utódait, kiképezve, garanciával se adja 1500-2000 Euróért.
Az is igaz, megválogatja kinek adja.
Biztos van alapja az árképzésednek és az érvelésednek.
Abba viszont biztos vagyok, hogy egy vadászfórumon ezekkel rossz helyen jársz!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #517 Dátum: 2017. Március 22. - 19:09:18 »

Idézet
Meg még annyit, hogy a 4 azaz eddig négy vizslámból egyet tenyésztőtől hoztam, nyolc hónaposan, az volt a duma hogy vadászni kezdtek vele de az öreg német vadászt érte valami és visszahozták...
Na azzal a kutyával nem lehetett vadászni, mert nem is akart egy percig se...  Fejvakarás Pedig pedigréstörzskönyvesárjagyőztesfelmenőkmegamitakartok...  Vállat von

Nos, az, hogy pedigréje van, max annyira garancia, hogy a fajtagondozó által kiírt tenyésztési feltételeknek megfelel.
Az, hogy tud vagy akar-e dolgozni - illetve mennyire - ez függ attól, hogy hogyan bántak vele eddig, milyen tulajdonságok vannak a vérvonalban, etc.

Szerintem bátran kijelenthetjük, hogy Téged azzal a kutyával megvezettek.

Az, hogy a másik három kutyád - akik vadászó szülőktől származnak - milyen tulajdonságokkal bírnak, ill. 8 hetes korában (amikor elhozod), hogy kezded el, egy teljesen másik történet.

Párom kb 2 éve talált egy golden retrievert az ALDI parkolóban. A kutya akkor volt kb 1 éves. 5 hónapja volt nálunk (a másik, már jól dolgozó fajtatársa mellett) amikor elvittük vadászkutyás (retriever) táborba. Nos, se labda, se dummy után nem ment el.
Idén már volt vadászni, egészen jól dolgozott.
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #518 Dátum: 2017. Március 22. - 19:22:57 »

Idézet
Ezek után sajnálom hogy ennyire rossz a véleményed a vadászokról.
Nincsen nekem semmi bajom a vadászokkal. Ahogy mondják, a társadalom tükre.

Idézet
Azért ne keseredj el, nekem legalább ennyire, vagy talán még rosszabb a véleményem a "TENYÉSZTŐKRŐL".
vannak "tenyésztők" akik nem érdemlik meg a titulust, azzal egyetértek.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy vannak puskás emberek, akik vadásznak hívják magukat (hiszen nem attól lesz vadász valaki, hogy van puskája és vadászjegye) , és vannak papírt adó szaporítók is (akik nem a fajta, hanem a pénztárca érdekeit nézik).


Idézet
Van után kereső barátom itt a fórumon, aki verseny győztes, rengeteg sikeres után kereséssel büszkélkedő kutyája utódait, kiképezve, garanciával se adja 1500-2000 Euróért.
Az is igaz, megválogatja kinek adja.
Fajtánként erős szórás lehet az árban, azt tudom. Mivel a retriever népszerű fajta, egyszeri embert elég könnyű megvezetni vele. Én biztosan olyan kutyát választanék, ahol
- a szülők rendelkeznek törzskönyvvel
- korrekt munkavizsgával (nem Ecserin vásárolt)
- ismert és jellemző betegségekre szűréssel
- nem utolsó sorban ki is néznek valahogy (bár ez egyéni preferencia)

Idézet
Biztos van alapja az árképzésednek és az érvelésednek.
Ha külföldön ~1500 EUR áron mennek a kutyák - és az itthoni kutyák sem feltétlen rosszabbak (hiszen pl fél Európában top kutyák között vannak magyar tenyésztésű retrieverek) - akkor miért adnák olcsóbban?
Persze, a magyar tenyésztő vélhetően ad kedvezményt magyar vásárolónak.

Idézet
Abba viszont biztos vagyok, hogy egy vadászfórumon ezekkel rossz helyen jársz!
Nem vagyok tenyésztő, nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy honnan vegyen kutyát.
Csak azt mondom, hogy a jó tenyésztő ért hozzá, a fajta érdekeit nézi és nem azért adja annyiért amennyiért a kutyát, mert ebből vesz magának új autót. (A szaporító igen)
Azt próbálom bizonygatni, hogy mit kapsz a nagy lóvéért, és az megéri, ha ezzel minimalizálni tudod a kockázatodat.

Egy analógia erre: veszel mondjuk egy Steyr puskát 3000EUR-ért és egy valamilyet 500EUR-ért. Mindkettő új.
Lehet, hogy az 500EUR puska is olyan pontos lesz - de lehet hogy nem. Amilyenbe belefutsz.
Lehet, hogy az 500EUR puskával is leadsz 5000 lövést, de lehet, hogy csak 500-at. A Steyr biztos lesz 5000ig.
Lehet, hogy az 500EUR puskát is megjavítják, ha gond van vele - a Steyr-t biztosan, sőt még az is lehet, hogy ingyen...
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #519 Dátum: 2017. Március 22. - 20:15:38 »


Egy analógia erre: veszel mondjuk egy Steyr puskát 3000EUR-ért és egy valamilyet 500EUR-ért. Mindkettő új.
Lehet, hogy az 500EUR puska is olyan pontos lesz - de lehet hogy nem. Amilyenbe belefutsz.
Lehet, hogy az 500EUR puskával is leadsz 5000 lövést, de lehet, hogy csak 500-at. A Steyr biztos lesz 5000ig.
Lehet, hogy az 500EUR puskát is megjavítják, ha gond van vele - a Steyr-t biztosan, sőt még az is lehet, hogy ingyen...

 Emelem

Én itt kezdtem érteni a lényeget. Taps

Szóval valaki vesz egy Steyr-t 3000 Eur-ért, más vesz egy akármilyen puskát 500-ért.
Én meg veszek egy 9,3-as Steyr-t 500Eur-ért. Igen  Táncol
- Jól vettem le?  Röhög

 Kacsint
(Nem értek a kutyákhoz, nem volt még kutyám, de érdekel a téma és remélem hamarosan lesz kutyám is. Vigyorog)

 Wave

 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #520 Dátum: 2017. Március 22. - 20:20:49 »

Bakker, első olvasásra az utolsó két oldalról azt azt hittem, hogy valami vicc. Szeretem a kutyákat, mindig is volt több is, nálunk is családtagok, akik ismernek tudják. Dde 1500-2500 euró egy kutyáért??? Még ha beszélne sem, már bocsánat  Meglepődött
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #521 Dátum: 2017. Március 22. - 21:27:27 »

Idézet
de 1500-2500 euró egy kutyáért??? Még ha beszélne sem, már bocsánat
A 2500-t már Te hoztad ide :-)

Hadd kérdezzem meg, hogy a felső kategóriás fegyverről, távcsőről is hasonlóan vélekedsz?
Pedig bőven vesznek 2-3000EUR-ért Swaro, Zeiss optikát. Fél milla feletti puskát is. Pont a kutyánál lenne ez luxus?

Pedig mi a különbség a lesen ülve, vadászias lőtávon belül?

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #522 Dátum: 2017. Március 22. - 21:40:14 »

Nincsen nekem semmi bajom a vadászokkal. Ahogy mondják, a társadalom tükre.
vannak "tenyésztők" akik nem érdemlik meg a titulust, azzal egyetértek.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy vannak puskás emberek, akik vadásznak hívják magukat (hiszen nem attól lesz vadász valaki, hogy van puskája és vadászjegye) , és vannak papírt adó szaporítók is (akik nem a fajta, hanem a pénztárca érdekeit nézik).

Fajtánként erős szórás lehet az árban, azt tudom. Mivel a retriever népszerű fajta, egyszeri embert elég könnyű megvezetni vele. Én biztosan olyan kutyát választanék, ahol
- a szülők rendelkeznek törzskönyvvel
- korrekt munkavizsgával (nem Ecserin vásárolt)
- ismert és jellemző betegségekre szűréssel
- nem utolsó sorban ki is néznek valahogy (bár ez egyéni preferencia)
Ha külföldön ~1500 EUR áron mennek a kutyák - és az itthoni kutyák sem feltétlen rosszabbak (hiszen pl fél Európában top kutyák között vannak magyar tenyésztésű retrieverek) - akkor miért adnák olcsóbban?
Persze, a magyar tenyésztő vélhetően ad kedvezményt magyar vásárolónak.
Nem vagyok tenyésztő, nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy honnan vegyen kutyát.
Csak azt mondom, hogy a jó tenyésztő ért hozzá, a fajta érdekeit nézi és nem azért adja annyiért amennyiért a kutyát, mert ebből vesz magának új autót. (A szaporító igen)
Azt próbálom bizonygatni, hogy mit kapsz a nagy lóvéért, és az megéri, ha ezzel minimalizálni tudod a kockázatodat.

Egy analógia erre: veszel mondjuk egy Steyr puskát 3000EUR-ért és egy valamilyet 500EUR-ért. Mindkettő új.
Lehet, hogy az 500EUR puska is olyan pontos lesz - de lehet hogy nem. Amilyenbe belefutsz.
Lehet, hogy az 500EUR puskával is leadsz 5000 lövést, de lehet, hogy csak 500-at. A Steyr biztos lesz 5000ig.
Lehet, hogy az 500EUR puskát is megjavítják, ha gond van vele - a Steyr-t biztosan, sőt még az is lehet, hogy ingyen...
Ezek után már csak két kérdésem van!
Hol nézhetjük meg az eladó kutyáidat és hogy értetted-e az utolsó mondatomat?
 Wave
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #523 Dátum: 2017. Március 22. - 22:13:25 »

Idézet
Hol nézhetjük meg az eladó kutyáidat

Nem vagyok tenyésztő, nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy honnan vegyen kutyát. Csak arról igyekszek meggyőzni, hogy mennyire fontos az egészség, és ezügyben hogyan lehet megtenni a legtöbbet.
(ezt már írtam előbb is)

Idézet
és hogy értetted-e az utolsó mondatomat?
Úgy értelmeztem, hogy vadászfórumon rossz helyen vagyok, ha ennyiért akarok kutyát eladni - bízok benne, hogy ezt akartad mondani Te is :-)

Nem fogok reklámozni egyetlen kennelt sem - mindenki onnan vesz kutyát ahonnan jónak látja. Azt csak ajánlani tudom, hogy akit retriever(munka) érdekel, az menjen el (komolyabb) munkaversenyt megnézni, még csak ki sem kell menni az országból. (Pl Halászi - Május 5-7 - küllem és munkaverseny)

Nem állt szándékomban senkit sem megbántani.Mivel látom, hogy a Retriever Mentőkhöz milyen kutyák kerülnek szaporítóktól kidobva (fedeztetve minden tüzelésnél) miután nem ellenek többet és ez azért történik, mert van piaca a kölyköknek (nem feltétlen vadászoknál) bizonyos fokig küldetésemnek érzem a térítést, hogy aki kutyát szeretne - főleg vadásztársnak - az igyekezzen jóhelyről beszerezni, mert az meghálálja magát.

Ps: privát esetleg adok tippet, hogy kit érdemes keresni, és kit nem érdemes (és miért).
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #524 Dátum: 2017. Március 22. - 22:43:14 »


Nem vagyok tenyésztő, nem akarok senkit meggyőzni arról, hogy honnan vegyen kutyát. Csak arról igyekszek meggyőzni, hogy mennyire fontos az egészség, és ezügyben hogyan lehet megtenni a legtöbbet.
(ezt már írtam előbb is)
Úgy értelmeztem, hogy vadászfórumon rossz helyen vagyok, ha ennyiért akarok kutyát eladni - bízok benne, hogy ezt akartad mondani Te is :-)

Nem fogok reklámozni egyetlen kennelt sem - mindenki onnan vesz kutyát ahonnan jónak látja. Azt csak ajánlani tudom, hogy akit retriever(munka) érdekel, az menjen el (komolyabb) munkaversenyt megnézni, még csak ki sem kell menni az országból. (Pl Halászi - Május 5-7 - küllem és munkaverseny)

Nem állt szándékomban senkit sem megbántani.Mivel látom, hogy a Retriever Mentőkhöz milyen kutyák kerülnek szaporítóktól kidobva (fedeztetve minden tüzelésnél) miután nem ellenek többet és ez azért történik, mert van piaca a kölyköknek (nem feltétlen vadászoknál) bizonyos fokig küldetésemnek érzem a térítést, hogy aki kutyát szeretne - főleg vadásztársnak - az igyekezzen jóhelyről beszerezni, mert az meghálálja magát.

Ps: privát esetleg adok tippet, hogy kit érdemes keresni, és kit nem érdemes (és miért).
Hónapok óta keresek normális,vadászó ősöktől származó kölyköket. A korábbi években mindig voltak is ilyenek (100-150 eurós Ördög kategóriában is...) Most nem találok egyet sem,mert most már lehetne... Fejvakarás Egyszerűen rettenetes kinézetű,a labradorra csak a 4 láb és a 2 fül miatt emlékeztető korcs okádmányok vannak eladósorban. (I'm sorry,zsemle színben van ez a gond,mert feketében lenne jó megoldás a problémámra.) 600 eurótól vannak szép küllemű és vadászó ősöktől származó kutyák. A fórumon utánajárva a labik árának,ez a teteje amit adott érte fórumtárs...Én nem szeretnék. :Mosolyog
A Labrador Mentők helyében szépen lelátogatnám a jófogáson hirdetők 90%-át és némi rendőrség,bíróság meg a bakter emlegetése közben felkérném a tisztelt korcsgyárosokat a tevékenység felfüggesztésére...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: