Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 179846 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #465 Dátum: 2016. Június 21. - 07:03:56 »

Büki!  Igen  Kacsint
 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #466 Dátum: 2016. Június 21. - 20:14:30 »

Nemcsak szép, és értelmes, még kiváló kondiban is van!  Vigyorog   Rengeteg, szebbnél-szebb közös élményt!  Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #467 Dátum: 2016. Június 21. - 20:46:14 »

Megérkezett az új vadásztárs.


Az a tekintet... Igen Vigyorog
Sok felejthetetlen közös vadászélményt kívánok!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #468 Dátum: 2016. Június 21. - 23:23:41 »

 Emelem
Köszönöm.
Tennék fel videót is róla, de a feltöltés nem akar összejönni.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #469 Dátum: 2016. Július 09. - 09:31:04 »

Emelem
Köszönöm.
Tennék fel videót is róla, de a feltöltés nem akar összejönni.


Jó fej  Ördög Wave

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #470 Dátum: 2017. Január 10. - 12:18:44 »

Kedves Fórumtársak!
A családi kupaktanács ügyvezető igazgatója (kislányom Ördög) zsemle színű labradort szeretne,amely döntésbe lassan én is belenyugszom. Nem szól szám Szeretnék olyan fórumtárssal, -vagy fórumtárs által ajánlott vadásztárssal - kapcsolatot teremteni,akinek tavaszi időszakban /vadászó labrador szülőktől/ elhozható kölykei várhatóak. A kölyök pedigréje,törzskönyve nem érdekes,a vadászősök inkább. Vagyont nem szánnék a kölyökre,nem kiállítási kutyát szeretnék,továbbtenyészteni nem áll szándékomban,gyerek mellé,jó idegrendszerű,leendő vadásztársat keresek. Hatalmas kert,sok természetjárás,kiemelt gondoskodás várja...
Részleteket privátban.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #471 Dátum: 2017. Január 10. - 14:15:47 »

Kedves Fórumtársak!
A családi kupaktanács ügyvezető igazgatója (kislányom Ördög) zsemle színű labradort szeretne,amely döntésbe lassan én is belenyugszom. Nem szól szám Szeretnék olyan fórumtárssal, -vagy fórumtárs által ajánlott vadásztárssal - kapcsolatot teremteni,akinek tavaszi időszakban /vadászó labrador szülőktől/ elhozható kölykei várhatóak. A kölyök pedigréje,törzskönyve nem érdekes,a vadászősök inkább. Vagyont nem szánnék a kölyökre,nem kiállítási kutyát szeretnék,továbbtenyészteni nem áll szándékomban,gyerek mellé,jó idegrendszerű,leendő vadásztársat keresek. Hatalmas kert,sok természetjárás,kiemelt gondoskodás várja...
Részleteket privátban.

Kedves Balázs!

Ha kapás lesz,megtennéd,hogy rámszólsz? Mi meg úgy döntöttünk mégis lesz utódja a tavaly eltávozott labradorunknak. Veletek összhangban szinte minden paraméterben tökéletesen egyezünk. Nálunk (vagy inkább nálam?) feltétel volt idáig,hogy a kiskutya neme kan legyen,de mára már kicsit elbizonytalanodtam.

 Előre is köszönöm! Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #472 Dátum: 2017. Január 10. - 20:13:44 »

Kollega Urak!
Elvileg tavasszal lesz utód... Bleki kutyám és exkollegám szintén vadászó labradorjának, Borkának az összeeresztéséből.
Egy a bibi, mindkét eb fekete...
 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #473 Dátum: 2017. Január 10. - 20:36:04 »

Kollega Urak!
Elvileg tavasszal lesz utód... Bleki kutyám és exkollegám szintén vadászó labradorjának, Borkának az összeeresztéséből.
Egy a bibi, mindkét eb fekete...
 Wave
Most beszéltem a fodrászommal... Fejvakarás Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #474 Dátum: 2017. Január 11. - 15:48:15 »

 
 Sziasztok!

Nekem van egy sárga kanom, már csak egy szuka kell hozzá.  Vigyorog

                       Emelem


Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #475 Dátum: 2017. Január 26. - 15:26:49 »

Sziasztok,

Én (is) a “mindig volt, van is kutyánk, de amikor elhagytam a szülői házat a fényes(?) fővárosért, onnantól nem volt rá lehetőség, de most végre megint van kertes ház és szeretnék kutyát” csoportba tartozom; nade időközben elkezdtem vadászni és akkor már olyan kutyát szeretnék akivel lehet vadászni is.

Családos emberként, kislányos apukaként, a vadászatra (vadászkutya nevelésre, tanításra) néha időt szakítani nagyon nehezen tudó vadászként azért írtam, hogy vadászni is, mert leendő vadásztársamul olyan kutyát szeretnék aki elsősorban családbarát és másod – de nem utolsó sorban vadászkutya.

A drótszőrű topikot nagyjából végigolvasva volt egy pont ameddig biztos voltam a dolgomban: jön tacskó őkelme…. Nyilván a tacskós topik lakói szerint nincs jobb, és csodálatosnál csodálatosabbak a történetek, itt helyben egyik vadászbarátom is egy ilyen kis szörnnyel vadászik stb. stb. stb.

Majd – mivel egyébként a nagy(obb) kutyákhoz húz a szívem – ide jöttem és végigolvastam az egész topikot kétszer, beszéltem labradorral vadászó baráttal is és döntöttem: a családnak és a vadásznak is labrador kell a házhoz!

A segítségeteket szeretném kérni – előre is elnézést az esetleg hülye kérdésekért.

Szóval számít-e a „vadászó szülőktől, vadász családtól” származó dolog? Working vagy Show vonal? A kérdés azért merül fel, mert mint több olvtárs is itt a topikban nem fekete labradort szeretnék (én éppen csokoládé színűt) és ott már nehezebb találni vadászó ősöktől származó egyedet...

A másik kérdés pont ehhez kapcsolódik: jó nevű kenneleket keresve és csokoládé színre szorítva a keresést nem nagyon volt sikerem, viszont apróhirdetés szintjén tele van a net 15-25.000Ft-os labradornak (hirdetett) kutyákkal, szóval ma itthon mi az az ár egy törzskönyves, fajtatiszta, jó kellenből származó labradornál ami nem csak a hülyének éri meg...? Tudom, hogy ez nagy szórást is mutathat de kíváncsi lennék nektek mi a tapasztalatotok, illetve tudom, hogy vannak itt tenyésztők is....

A harmadik nem is kérdés, inkább csak gondolat vagy remény, hogy az egyébként nem létező mindenes kutyát megtalálom majd a labiban... van barátom aki a vizslát viszi magával a lesre, vol már aki labrador méretű kutyával ezt be tudta mutatni?  Röhög

Sürgősnek nem sürgős az ügy szívesen kivárom a szükséges időt, tudtok esetleg ajánlani kennelt - tenyésztőt ebben a körben

köszönöm
 Emelem





Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #476 Dátum: 2017. Január 27. - 13:53:36 »

Sziasztok,

Én (is) a “mindig volt, van is kutyánk, de amikor elhagytam a szülői házat a fényes(?) fővárosért, onnantól nem volt rá lehetőség, de most végre megint van kertes ház és szeretnék kutyát” csoportba tartozom; nade időközben elkezdtem vadászni és akkor már olyan kutyát szeretnék akivel lehet vadászni is.

Családos emberként, kislányos apukaként, a vadászatra (vadászkutya nevelésre, tanításra) néha időt szakítani nagyon nehezen tudó vadászként azért írtam, hogy vadászni is, mert leendő vadásztársamul olyan kutyát szeretnék aki elsősorban családbarát és másod – de nem utolsó sorban vadászkutya.

A drótszőrű topikot nagyjából végigolvasva volt egy pont ameddig biztos voltam a dolgomban: jön tacskó őkelme…. Nyilván a tacskós topik lakói szerint nincs jobb, és csodálatosnál csodálatosabbak a történetek, itt helyben egyik vadászbarátom is egy ilyen kis szörnnyel vadászik stb. stb. stb.

Majd – mivel egyébként a nagy(obb) kutyákhoz húz a szívem – ide jöttem és végigolvastam az egész topikot kétszer, beszéltem labradorral vadászó baráttal is és döntöttem: a családnak és a vadásznak is labrador kell a házhoz!

A segítségeteket szeretném kérni – előre is elnézést az esetleg hülye kérdésekért.

Szóval számít-e a „vadászó szülőktől, vadász családtól” származó dolog? Working vagy Show vonal? A kérdés azért merül fel, mert mint több olvtárs is itt a topikban nem fekete labradort szeretnék (én éppen csokoládé színűt) és ott már nehezebb találni vadászó ősöktől származó egyedet...

A másik kérdés pont ehhez kapcsolódik: jó nevű kenneleket keresve és csokoládé színre szorítva a keresést nem nagyon volt sikerem, viszont apróhirdetés szintjén tele van a net 15-25.000Ft-os labradornak (hirdetett) kutyákkal, szóval ma itthon mi az az ár egy törzskönyves, fajtatiszta, jó kellenből származó labradornál ami nem csak a hülyének éri meg...? Tudom, hogy ez nagy szórást is mutathat de kíváncsi lennék nektek mi a tapasztalatotok, illetve tudom, hogy vannak itt tenyésztők is....

A harmadik nem is kérdés, inkább csak gondolat vagy remény, hogy az egyébként nem létező mindenes kutyát megtalálom majd a labiban... van barátom aki a vizslát viszi magával a lesre, vol már aki labrador méretű kutyával ezt be tudta mutatni?  Röhög

Sürgősnek nem sürgős az ügy szívesen kivárom a szükséges időt, tudtok esetleg ajánlani kennelt - tenyésztőt ebben a körben

köszönöm
 Emelem








Volt német vizslánk, magyar vizsláink (az jelenleg is szomorít egy) de vadászni magasan a labradorral volt a legjobb. Nekem legalábbis. A legintelligensebb volt mind közül.  Volt kutyánk az egyik legnevesebb hazai tenyésztőtől és volt fajtatiszta,de törzskönyv nélküli vadásztárstól. Egyik sem biztosíték semmire.

De a legfontosabb szerintem,hogy egy kiskutya érző, gondolkodó kis lény. Az lesz belőle, amivé formálod.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #477 Dátum: 2017. Január 28. - 22:10:05 »

táborilelkész,

teljesen egyetértek veled, erről magam is így gondolkodom, csak a lehetőségekhez képest szerettem volna, szeretnék tájékozódni, hogy van-e bizonyos körülményeknek tényleges jelentősége (mivel saját vadászkutyám még nem volt így ebben nem tudok mire támaszkodni).
amíg tegnap egy angol tenyésztő honlapján nem láttam egymás mellett fotózva őket azt sem nagyon tudtam/láttam/értettem, hogy mi a küllembeli különbség a show és working vonalú labradorok között, most annyit legalább tudok, hogy szemre melyik tetszik jobban....
nem akarom túlgondolkodni, túlbonyolítani a dolgot, de egyrészről biztos vagyok benne, hogy van itt olyan olvtárs aki nálam sokkal több tapasztalattal van és tud egy pár szóval segíteni, másrészől mégsem egy puskát veszek amit maximum elcserélek, eladok oszt' veszek egy másikat ha mégsem válik be....
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #478 Dátum: 2017. Január 30. - 08:33:10 »

Sziasztok,

Én (is) a “mindig volt, van is kutyánk,

köszönöm
 Emelem










Szia!

Én 87-től tartok labit és vadászom velük, ebből hat évet hivatásosként. Ez idő alatt öt kutyám volt, illetve az ötödik, még remélem vagy 10-12 évig lesz is! Ő most lesz két éves, az idei volt az első szezonja, egy sárga színű kan. A többi mind fekete volt, és szintém mind kan. A legelső még a Balatonnagybereki Ág.-tól számazott, ők tényésztették az elsők között hazánkban. Ez, és még egy származott vadászó szülőktől, a többi nem. Mind törzskönyves eb volt, és megcsináltam velük a vadász, illetve a munkavizsgákat. A jelenlegi egy főleg vakvezető kutyákat tenyésztő tenyésztőtől van, köze nem volt egyik szülőnek sem a vadászathoz. Viszont rendelkeznek a tenyésztésbe vétel feltételeivel, képesség vizsga, magatartás vizsga, egészségügyi szűrések, igazolt származás. Egy ilyen, törzskönyvvel rendelkező kölyök kutya, 120-200 ezer között van. De kínáltak nekem kölyök keresés közben jóval többért is. Munka vonalú kölyök simán indul 1000 euróért. Én viszont mindig is a testesebb kutyákárt voltam oda. Tudom rengeteg 10-20-30 ezres hirdetés van, biztosan lehet így is jó kutyát találni.De én nem szeretném azt kockáztatni, hogy felnevelek, kiképzek, egy kutyát az egész család megszeteti, és akkor derűl ki, hogy nem bírja a munkával járó megterhelést, mert örökölt egy diszpláziát. Családi kutyaként is kiválóak voltak. Mindhárom fiam úgy nőtt fel, hogy a kutyák szőrébe, farkába kapaszkodva tanultak meg járni, és az ebek néha kicsit nyüfögve, de tartották őket. A lovaglás, bikózás, alap volt. Szóval nekem mindig is labi volt, a  vadásztárs, a családtag! Lehet épp ezért egy kicsit elfogult is vagyok irányukban! Vigyorog

                           Emelem
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #479 Dátum: 2017. Január 30. - 10:09:20 »

labrador,

(hozzá vagyok szokva a fórumokon használt nevekhez, most ebben a témában, ezen a fórumon így is furcsa megszólítáként és kisbetűvel irni...)

köszönöm a választ, nekem sokat segített. próbálok utána olvasni a témának és nyilván a 10-15.000 kölykök jó eséllyel szaporítóktól származnak azért jó látni, hogy vadásztársak mit látnak egy reális ártartománynak. hozzám is a kicsit testesebb kutyák állnak közelebb és kant szeretnék a család és magam mellé én is. a szín egyfelől részben nyilván indifferens, de a család 3,5 éves ügyvezetője a fekete ellen van és közvetlen beosztottja (anya) támogatja ebben, így jutottam a csokoládé színhez...

angol oldalakat olvasva kicsit kitisztult a munka vonal kontra show vonal - én először azt gondoltam, hogy a munka vonalú kutyák a zömökebb, testesebbek .... de én sem gondolom, hogy ne lehetne bármely jó alomból/kennelből származó labradorból kiváló vadásztárs, főleg azon a szinten és mennyiségben ahogy én nem hivatásosként vadászom.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: