Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180444 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #450 Dátum: 2016. április 15. - 12:44:07 »

Tegnap este ledőltem kicsit a tv elé fórumozni.

A fishing-foshingon ment valami retrieveres vadászvizsgás film.
Nagyon nem figyeltem oda, mert a versenykutyázás sose érdekelt.

De többször megütötte a fülemet olyan megjegyzés, kommentár, hogy az adott feladat megoldásában előnyben vannak azok a kutyák, akik még nem voltak vadászaton stb.
Ill. hogy az adott feladatra nem vaddal, hanem valami pótlóf@sszal tanítják a kutyát, mert az valamiért úgy jobb.

Jól van az úgy, hogy egy vadászversenyen lehet olyan feladat, ahol előnyben van az a kutya, amelyik még nem volt vadászaton?
Innentől kezdve egy vadászverseny mennyire a vadászatra való alkalmasság lemérését szolgálja, ill. mennyire öncél?
Elindulnak ezek a fajták is a díszkutya irányba?

Én elhiszem, hogy azok a zurak ott a filmben értenek hozzája, meg föl is öltöztek elegáncsan szépmellény-zöldpulóver-sárgaing-pirosnyakkendő-ángolsapka összeállításba, de jó ez az irány emberek???
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #451 Dátum: 2016. április 15. - 13:58:22 »

Tegnap este ledőltem kicsit a tv elé fórumozni.

A fishing-foshingon ment valami retrieveres vadászvizsgás film.
Nagyon nem figyeltem oda, mert a versenykutyázás sose érdekelt.

De többször megütötte a fülemet olyan megjegyzés, kommentár, hogy az adott feladat megoldásában előnyben vannak azok a kutyák, akik még nem voltak vadászaton stb.
Ill. hogy az adott feladatra nem vaddal, hanem valami pótlóf@sszal tanítják a kutyát, mert az valamiért úgy jobb.

Jól van az úgy, hogy egy vadászversenyen lehet olyan feladat, ahol előnyben van az a kutya, amelyik még nem volt vadászaton?
Innentől kezdve egy vadászverseny mennyire a vadászatra való alkalmasság lemérését szolgálja, ill. mennyire öncél?
Elindulnak ezek a fajták is a díszkutya irányba?

Én elhiszem, hogy azok a zurak ott a filmben értenek hozzája, meg föl is öltöztek elegáncsan szépmellény-zöldpulóver-sárgaing-pirosnyakkendő-ángolsapka összeállításba, de jó ez az irány emberek???

Patay László írta 40 éve, hogy egyik öreg, tapasztalt foxiját kizárták a műkotorék versenyen, mert csak beszagolt a lyukba, aztán sipírc a felszínen a végkatlanba zárt rókához, és ha hagyják széttépte volna a ketrecet. "Hiába, a rutinos kutyát nem lehet becsapni, megtalálja a legkönnyebb utat a célhoz!" (kommentálta a szerző)
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #452 Dátum: 2016. április 15. - 14:15:26 »

Tegnap este ledőltem kicsit a tv elé fórumozni.

A fishing-foshingon ment valami retrieveres vadászvizsgás film.
Nagyon nem figyeltem oda, mert a versenykutyázás sose érdekelt.

De többször megütötte a fülemet olyan megjegyzés, kommentár, hogy az adott feladat megoldásában előnyben vannak azok a kutyák, akik még nem voltak vadászaton stb.
Ill. hogy az adott feladatra nem vaddal, hanem valami pótlóf@sszal tanítják a kutyát, mert az valamiért úgy jobb.

Jól van az úgy, hogy egy vadászversenyen lehet olyan feladat, ahol előnyben van az a kutya, amelyik még nem volt vadászaton?
Innentől kezdve egy vadászverseny mennyire a vadászatra való alkalmasság lemérését szolgálja, ill. mennyire öncél?
Elindulnak ezek a fajták is a díszkutya irányba?

Én elhiszem, hogy azok a zurak ott a filmben értenek hozzája, meg föl is öltöztek elegáncsan szépmellény-zöldpulóver-sárgaing-pirosnyakkendő-ángolsapka összeállításba, de jó ez az irány emberek???

Láttam én véletlenül egy ilyen ÖT valami keretében valami vizsgát és versenyt de már az sem tetszett . Később láttam az ott jeleskedő kutyát vadászaton is ahol olyan fegyelmezetten viselkedett . Az ugyan nem tört ki a kelő nyúlra - de el se ment érte .  Nem tudom hogy volt e fácán amit az hozott meg de a vadászat végén annyi vaddal volt fotózva hogy azt három másik hordta össze. Hiába no így azért szépen mutathatott a Hege.......... von....... über alles  kennel honlapján.       Emelem
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #453 Dátum: 2016. április 17. - 15:26:26 »

Tegnap este ledőltem kicsit a tv elé fórumozni.

A fishing-foshingon ment valami retrieveres vadászvizsgás film.
Nagyon nem figyeltem oda, mert a versenykutyázás sose érdekelt.

De többször megütötte a fülemet olyan megjegyzés, kommentár, hogy az adott feladat megoldásában előnyben vannak azok a kutyák, akik még nem voltak vadászaton stb.
Ill. hogy az adott feladatra nem vaddal, hanem valami pótlóf@sszal tanítják a kutyát, mert az valamiért úgy jobb.

Jól van az úgy, hogy egy vadászversenyen lehet olyan feladat, ahol előnyben van az a kutya, amelyik még nem volt vadászaton?
Innentől kezdve egy vadászverseny mennyire a vadászatra való alkalmasság lemérését szolgálja, ill. mennyire öncél?
Elindulnak ezek a fajták is a díszkutya irányba?

Én elhiszem, hogy azok a zurak ott a filmben értenek hozzája, meg föl is öltöztek elegáncsan szépmellény-zöldpulóver-sárgaing-pirosnyakkendő-ángolsapka összeállításba, de jó ez az irány emberek???

Sziasztok!

Voltam tavaly egy retriever Field Trial versenyen segíteni. Ez a verseny egy rendes hajtó vadászaton zajlik, ahol a kutyák a hajtás két szélén mennek a bírók mögött. Ha esik fácán a bíró szól a soronkövetkező kutya gazdájának, hogy indítsa az ebet, a hajtás megáll.(a kutya, de legtöbbször a gazda sem látja hogy hová esett a fácán) A kutya feladata minél előbb megkeresni, és a legrövidebb úton gyorsan behozni a lőtt madarat. Ha több fácán esik egyszerre, vagy egymás után, vannak jelölők, akik kis vázlatrajzon rögzítik, hogy hová esett madár. Ezek alapján közlik a bírók a vezetőkkel, hogy hová irányítsák a kutyákat. A gazdi egy lépést sem tehet a kutyával, csak kéz illetve hang jelre irányíthatja oda a retrievert, de csak azt a madarat veheti fel, amelyiket a bíró mondott. Ezt azért emelem ki, mert volt olyan kutya, amit azért zárt ki a bíró, mert a hajtás végén a nyiladékra kieső egsmástól kb. 2 méterre lévő fácán közül nem a bal oldalit vette fel, hanem a jobbon lévöt. Ja és a kutyát kb. 80-90 méterről indították.
Nagyon látványos dolog, és magas szintű munkát követel mind a kutyától mind a vezetőtől.
A Working Test-n un. dummy-kat keresnek és hoznak be a retrieverek. Ez egy műanyag golyókkal töltött vászon zsák, aminek a standart súlya 500g. Itt ez helyettesíti a vadat, és itt is főleg az irányításon van a hangsúly.

Én azért inkább vadászom a kutyáimmal. Keressen elöttem, még ha az nem is kimondottan retriever munka, és ha nem találja a meglőtt vadat én bíz odamegyek segíteni neki, elvégre én balf@szkodtam el.

        Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #454 Dátum: 2016. április 17. - 16:26:54 »

Sziasztok!

Voltam tavaly egy retriever Field Trial versenyen segíteni. Ez a verseny egy rendes hajtó vadászaton zajlik, ahol a kutyák a hajtás két szélén mennek a bírók mögött. Ha esik fácán a bíró szól a soronkövetkező kutya gazdájának, hogy indítsa az ebet, a hajtás megáll.(a kutya, de legtöbbször a gazda sem látja hogy hová esett a fácán) A kutya feladata minél előbb megkeresni, és a legrövidebb úton gyorsan behozni a lőtt madarat. Ha több fácán esik egyszerre, vagy egymás után, vannak jelölők, akik kis vázlatrajzon rögzítik, hogy hová esett madár. Ezek alapján közlik a bírók a vezetőkkel, hogy hová irányítsák a kutyákat. A gazdi egy lépést sem tehet a kutyával, csak kéz illetve hang jelre irányíthatja oda a retrievert, de csak azt a madarat veheti fel, amelyiket a bíró mondott. Ezt azért emelem ki, mert volt olyan kutya, amit azért zárt ki a bíró, mert a hajtás végén a nyiladékra kieső egsmástól kb. 2 méterre lévő fácán közül nem a bal oldalit vette fel, hanem a jobbon lévöt. Ja és a kutyát kb. 80-90 méterről indították.
Nagyon látványos dolog, és magas szintű munkát követel mind a kutyától mind a vezetőtől.
A Working Test-n un. dummy-kat keresnek és hoznak be a retrieverek. Ez egy műanyag golyókkal töltött vászon zsák, aminek a standart súlya 500g. Itt ez helyettesíti a vadat, és itt is főleg az irányításon van a hangsúly.

Én azért inkább vadászom a kutyáimmal. Keressen elöttem, még ha az nem is kimondottan retriever munka, és ha nem találja a meglőtt vadat én bíz odamegyek segíteni neki, elvégre én balf@szkodtam el.

        Emelem

Már én is gondolkodtam hogy lelövöm a kutyám mert megtalálta azt a madarat amit rég elveszettnek hittünk és nem én lőttem .  Sebaj , adok még neki egy évet , lehet hogy vadászni így is jó lesz .        Ördög
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #455 Dátum: 2016. április 17. - 17:10:57 »


Én azért inkább vadászom a kutyáimmal. Keressen elöttem, még ha az nem is kimondottan retriever munka, és ha nem találja a meglőtt vadat én bíz odamegyek segíteni neki, elvégre én balf@szkodtam el.

        Emelem

Ez itt a lényeg, kérem, ez az igazi közös munka!  Igen Emelem 
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #456 Dátum: 2016. április 18. - 11:55:50 »

Tegnap este ledőltem kicsit a tv elé fórumozni.

A fishing-foshingon ment valami retrieveres vadászvizsgás film.
Nagyon nem figyeltem oda, mert a versenykutyázás sose érdekelt.

De többször megütötte a fülemet olyan megjegyzés, kommentár, hogy az adott feladat megoldásában előnyben vannak azok a kutyák, akik még nem voltak vadászaton stb.
Ill. hogy az adott feladatra nem vaddal, hanem valami pótlóf@sszal tanítják a kutyát, mert az valamiért úgy jobb.

pótlóf@sz - ezt dummy-nak hívják. Jellemzően zölddel dolgozunk, de bármilyen színben kapható. Nagyon sok előnye van a vaddal szemben:
- először is: ha nem muszáj, nem vaddal gyakorlunk. ahogy céllövést is lőtéren gyakoroljuk, nem élő vadon...
- nincs szaga (ill. lehet, hogy a műanyag gyöngyöknek van valamennyi, de közel nem annyi, mint a vadnak) - amelyik kutya ezt megtalálja, a vadat
- olcsó és tartós (~1500Ft-tól kapható) évekig működik
- nem kell hozzá fagyasztó (nem kell felengedni, majd visszafagyasztani)
- használható télen, nyáron, szezonon kívűl is.

Utóbbi azért fontos, mert nagyon sok retrieveres (aki nem csak vadászik, de versenyzik is) idényben vadászik, azon kívűl pedig folyamatosan trainingezi, képzi a kutyáját.
MIUTÁN!!! a kutya kellőképpen képzett (értsd: stabil, pontos, irányítható) dummy munkára, IDŐNKÉNT kezdenek vele vaddal is dolgozni.
A fentiek miatt nagyon fontos a megfelelő egyensúly kialakítása, de egy jól képzett kutyának a meleg vad extra lendületet ad.

Jól van az úgy, hogy egy vadászversenyen lehet olyan feladat, ahol előnyben van az a kutya, amelyik még nem volt vadászaton?
Innentől kezdve egy vadászverseny mennyire a vadászatra való alkalmasság lemérését szolgálja, ill. mennyire öncél?
Elindulnak ezek a fajták is a díszkutya irányba?

Én elhiszem, hogy azok a zurak ott a filmben értenek hozzája, meg föl is öltöztek elegáncsan szépmellény-zöldpulóver-sárgaing-pirosnyakkendő-ángolsapka összeállításba, de jó ez az irány emberek???
Retrievereknek az alábbi munkaversenyek vannak:
working test - 4 osztály (puppy, kezdő, haladó, nyílt) jellemzően 4 külön feladat, elég "statikus" stílusban előadva. A lentiekhez képest jelentősen ingerszegényebb, de azért olyan feladatokkal amik számot adnak a kutya képzéséról
dummy trial - 2 osztály ("kezdő" - minden ami nem nyílt, nyílt) - ez már egy vonalhajtás jellegű vadászati szituáció. minden kutya vonalban, a vonal két végén 1-1 bíró, 2-2 kutyával, akinek a munkáját pontozzák
(madár helyett dummy repül, esik, "bújik be" a bokor alá)
field trial - (itthon) csak nyílt (van, ahol van kezdő is) - mint az előbb, de éles vadászat

Az, hogy vadászversenyen előnyben van a kutya, amelyik még nem vadászott, ezt nehezen hiszem, szerintem inkább a kommentátor/tolmács értett félre valamit.
Az viszont biztos, hogy a retrieverek szétváltak show és work azaz kiállítási és munkavonalra. Hála az égnek, a show vonalas kutya tenyésztésénél is feltétel, hogy hozza a vadat, apportozzon, etc. (természetesen hivatalos, törzskönyves jószágnál beszélünk ilyenről)

A retriever sport Angliából származik, ezek a hülye angolok (élükön a Királynővel!) nem átallnak öltönyben, nyakkendőben vonulni a hajtósorban. De hát a vadászat ünnepnap, megadják a módját!

ps: a retriever alapesetben lövés utáni munkára lett kitenyésztve, ebben ő a legjobb. Ez nem jelenti azt, hogy az itthon hagyományos vadászati módban nem állná meg a helyét - gyönyörűen kitapossa a madarat a növényzetben, árokparton. Nem állja meg úgy, mint egy vizsla, de a testbeszédéből simán lehet látni, hogy ott jó eséllyel madár fog felrebbenni.

Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #457 Dátum: 2016. április 18. - 12:10:57 »

A gazdi egy lépést sem tehet a kutyával, csak kéz illetve hang jelre irányíthatja oda a retrievert, de csak azt a madarat veheti fel, amelyiket a bíró mondott. Ezt azért emelem ki, mert volt olyan kutya, amit azért zárt ki a bíró, mert a hajtás végén a nyiladékra kieső egsmástól kb. 2 méterre lévő fácán közül nem a bal oldalit vette fel, hanem a jobbon lévöt. Ja és a kutyát kb. 80-90 méterről indították.
Nagyon látványos dolog, és magas szintű munkát követel mind a kutyától mind a vezetőtől.

Ez megint egy olyan dolog, amit csak megfelelő gyakorlattal/tapasztalattal tud ez ember egyáltalán megérteni. Pl legutóbb Ausztriában voltunk Working Test versenyen, ahol adott feladatnál a kutya kapott egy jelölést (lőttek, majd dobtak egy dummy-t, erdős háttér, ~100-150m) optimális esetben a kutya ezt síp nélkül, önállóan oldja meg.

A verseny végén volt "összevetés" (run off) ahol több azonos pontszámot elérő kutya között állították fel a sorrendet. Hasonlóan lőtt jelölés (100-150m távra). Itt viszont szinte kivétel nélkül síppal irányították a kutyákat.
Megkérdeztem miért, hiszen az az ideális, ha a kutya önállóan oldja meg a feladatot. Az egyik handler (felvezető) ezt mondta:
- Ha a kutya területen van, akkor jó, akkor nem sípolok. Ha viszont nincs a területen, és más (fedett) rész felé veszi az irányt, akkor inkább visszarakom, uis vadászati szituációban nem szabad, hogy a kutya felzavarja az eddig meg nem hajtott területet, hiszen pl a puskák nem feltétlen lőkészek. (és ugye nem feltétlen arra van trenírozva, hogy megálljon 10 fácánt)
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #458 Dátum: 2016. április 18. - 12:59:04 »


ps: a retriever alapesetben lövés utáni munkára lett kitenyésztve, ebben ő a legjobb. Ez nem jelenti azt, hogy az itthon hagyományos vadászati módban nem állná meg a helyét - gyönyörűen kitapossa a madarat a növényzetben, árokparton. Nem állja meg úgy, mint egy vizsla, de a testbeszédéből simán lehet látni, hogy ott jó eséllyel madár fog felrebbenni.



A versenykutya és a vadászkutya negatív tapasztalatom Weimari vizslákkal kapcsolatos . Retriever versenyt még nem láttam VAV vizsgát is csak a saját kutyámét.
Az első igazi vadász kutyám Robi a német vizsla volt . Még mindig meg van bár elmúlott 14 éves .  Igen  Nagyon jó mindenes kutyák de "kemények". Ehhez már nincs kondim és idegzetem. Nem szól szám
Szóval a labi jól dolgozik a lövés előtt is .( igaz lassabban )  Úgy ahogy írod mozgásáról fel lehet ismerni hogy talált valamit ( csapát - vadat ) Mivel csak vizslákkal vadászik együtt már elleste,eltanulta hogy leállja szabályosan a megbúvó vadat . Nem mindig és nem olyan tartósan de ez néha előny is. Most már ki merem jelenteni hogy lövés utáni munkája lassabb de alaposabb mint a vizsláké. Vízi munkája jó , szerintem ebben stabilan lehet rájuk számítani míg  a kitűnő vizslák között is van gyenge úszó .    Emelem
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #459 Dátum: 2016. április 18. - 13:44:56 »

A versenykutya és a vadászkutya negatív tapasztalatom Weimari vizslákkal kapcsolatos . Retriever versenyt még nem láttam VAV vizsgát is csak a saját kutyámét.
Az első igazi vadász kutyám Robi a német vizsla volt . Még mindig meg van bár elmúlott 14 éves .  Igen  Nagyon jó mindenes kutyák de "kemények". Ehhez már nincs kondim és idegzetem. Nem szól szám
Szóval a labi jól dolgozik a lövés előtt is .( igaz lassabban )  Úgy ahogy írod mozgásáról fel lehet ismerni hogy talált valamit ( csapát - vadat ) Mivel csak vizslákkal vadászik együtt már elleste,eltanulta hogy leállja szabályosan a megbúvó vadat . Nem mindig és nem olyan tartósan de ez néha előny is. Most már ki merem jelenteni hogy lövés utáni munkája lassabb de alaposabb mint a vizsláké. Vízi munkája jó , szerintem ebben stabilan lehet rájuk számítani míg  a kitűnő vizslák között is van gyenge úszó .    Emelem

A vizslákkal kapcsolatos tapasztalatom (amiket vadászaton látok) elég negatív, így nem osztanám meg (,hogy ne legyen sértődés belőle :-)
A retrieverben nagyon fontos a "will to please" azaz a gazda kedvére akar tenni, az a legnagyobb jutalom neki, ha a gazda boldog.
A retrievernek az elhozása bárhol jónak kell, hogy legyen, akár (jeges) vízből - ezt a bundája teljesen lehetővé teszi - akár nádasból, akár szántásból.
Ami nagyon fontos, hogy több jelölést (lőtt madarat) tudnak memorizálni, a komoly kutyák akár 5-8at is. A másik, hogy megfelelően trainingezett kutya elküldhető olyan vadért, amit nem látott leesni. Gyakorlati példa:
A hajtóvonal egyik feléből a másikba áthívnak, hogy ott a tarló túloldalán (~150m) van egy gyümölcsös, kb a harmadik fához esett egy madár, na azt kéne behozatni.
A jó kutya egyenesen odamegy, jobb esetben kapásból megvan, rosszabb esetben át lehet vele kerestetni a területet jobbra/balra/előre/hátra "távirányítással".
A lényeg, hogy belőlük is lehet faragni "mindenes" vadászkutyát. Ismerek olyan labit, aki pl nehezített vércsapa versenyen lett második!
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #460 Dátum: 2016. április 19. - 15:22:35 »



  Sziasztok!

 A hétvégén egy kedves barátom elhívott, hogy gyakoroljak velük a VAV-ra. A bökkenő csak az , hogy nekik vizsláik vannak, meg mindenki másnak is aki ott lesz.( ill. ott volt)
De ráfért Lordra, hogy ne csak mindig kettesben tanuljunk, szokja a társaságot is. Na, nemtetszésének hangot is adott, mikor várnia kellet, hogy sorra kerüljön a különböző feladatoknál.
Összességében jó, és hasznos nap volt. Megyünk legközelebb is. Készült pár kép is róla, főleg a víznél  Vigyorog.

               Keresd a retrievert!


               Lord turbó fokozattra kapcsolt.


               Dummy kacsa.


               Kint van.



              Átad.



              Bunda víztelenítése.




              Majd ismételt vízreszállás.




                                            Emelem

Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #461 Dátum: 2016. április 20. - 11:57:28 »

Egy kis érdekesség.
Ápr. 3-4 -én Kesztölcön volt Working Test retrieverek részére.
A videó az egyik feladatról készült.
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #462 Dátum: 2016. április 25. - 20:53:20 »


               Sziasztok!

   A Hazai Vadász forgatott a VAV felkészülésen.

     

    Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #463 Dátum: 2016. április 26. - 16:22:08 »

Nekem volt rövid szőrű magyar vizslám, és most labradorom van.
Mind a kettő kutya nagyon jól és "könnyen" tanítható. Vadászaton mind a kettő ugyanolyan jól megállja a helyét.
Természetesen mind a kettőnek van erőssége, és a kettő kutya munkája se tempóba, se irányultságban nem teljesen ugyanaz, de mind a kettő megfelelő
tanítással lehet mindenes kutya.
A labi is simán megtanulja a vizsláktól, hogy kell állni a vadat (mind ahogy Stefi is mondá), de a vizsla is bemegy a jeges vízbe.
Én nagyon szeretem mind a kettő munkáját, és ha az ember tudja bennük szabályozni a féket, és csak 1/4-ik alkalmi süketek, nagyon szépen lehet velük vadászni.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #464 Dátum: 2016. Június 20. - 23:55:12 »

Megérkezett az új vadásztárs.
Szombaton lesz 2 hónapos és már apportíroz. Természetesen csak játék szinten próbáltam.
Nagyon értelmesnek tűnik és az első éjszakáján egy hangja sem volt.
Nappal viszont igen kitesz magáért, igényli a foglalkozást.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: