Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180734 alkalommal)
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #45 Dátum: 2010. Június 06. - 10:40:59 »

Van erre egy oldalunk, ahol a számunkra nagyon kedves képeket tettük fel www.invictusfriend.hu



Üdv

Labs Land

h
Hasznos jó kis oldal, de azért nem lenne rosz ha ide is minél több kép, vadászos kép kerűlne fel a labradodokról hogy ezáltal is minél jobban szerezzünk neki elismerést. A vadászforumozók EZT az oldalt kisérik figyelemmel és itt óhatatllanul is megnézik a kutyáinkat.
vadászüdvözlettel  Emelem
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #46 Dátum: 2010. Június 06. - 10:57:47 »

Biztosan igazad van, csak tudod én ezt másképpen gondolom.


Üdvözlettel  Wave

Labs Land
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #47 Dátum: 2010. Június 06. - 14:32:21 »

Biztosan igazad van, csak tudod én ezt másképpen gondolom.


Üdvözlettel  Wave

Labs Land
Meglepődött ???
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #48 Dátum: 2010. Június 06. - 20:02:10 »

Meglepődött ???

Hagyd, kb. egy éve provokálom, de azt mondja, hogy számára mindegyik olyan kedves, hogy nem akar különbséget tenni egyik javára sem.
Valahol megértem, de azért még folytatom a kampányt fű alatt... Nyihi Nyihi Nyihi


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #49 Dátum: 2010. Június 06. - 20:37:43 »

Hagyd, kb. egy éve provokálom, de azt mondja, hogy számára mindegyik olyan kedves, hogy nem akar különbséget tenni egyik javára sem.
Valahol megértem, de azért még folytatom a kampányt fű alatt... Nyihi Nyihi Nyihi


 Effendi
Ebben egyetértek vele/tek.
Viszont társat találtál a feladat végrehajtására  Nyihi
 Kacsint Igen Emelem
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #50 Dátum: 2010. Június 06. - 20:45:55 »

Igen, ezeket a dögöket is olyan jó gingyolni... Nyihi


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #51 Dátum: 2010. Június 07. - 17:05:40 »

Az első labradoromat (Artúr) a Trabant hátsó ülésére szoktattam. Ezt annyira megszerette, hogy a kocsit teljesen a sajátjának tartotta. Sokszor napközben is (ha melegben az udvaron nyitva volt a kocsi ajtaja) befeküdt és ott aludt órákig. A családon kívül még két barátom (akikkel sokat vadásztunk együtt) szállhatott be a kocsiba úgy, hogy a kutya már bent ült! Mindenki másnál előbb ki kellett hívnom Artúrt, az utas beszállt és úgy visszaengedtem a hátsó ülésre. Ilyen trükk után már nem akart embert enni, de addig...
A városban nem kellett soha bezárni az autót, ha velem volt, úgysem nyúlhatott volna be senki.
Ha a területen kóvályogtunk, néhányszor valami miatt sürgősen ki akart szállni az autóból, és akkor az előtte ülő ember hátán támaszkodva indult. Ez egy 40 kg feletti kutyától elég kellemetlen inzultus volt, karmai mély barázdákat húztak még két pulóveren keresztül is...

Bellát már kölyök korától az anyósülés elé szoktattam. Itt elfér még egy utas lába is (igaz, szűkösen), és lényegesen kevesebb koszt csinál, mintha az ülésen trónolna.
Apu Nívájába viszont már úgy kell beemelni, meghízott, megöregedett, nem tud önerőből felugrani...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #52 Dátum: 2010. Június 07. - 19:46:57 »

"Apu Nívájába viszont már úgy kell beemelni, meghízott, megöregedett, nem tud önerőből felugrani..."

Valahol itt motoszkál az, hogy valaki tulajdonosa-e a kutyának, vagy a Gazdája.

Tudtam, hogy jó fej vagy.

 Emelem

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #53 Dátum: 2010. Június 07. - 23:23:07 »

Az első labradoromat (Artúr) a Trabant hátsó ülésére szoktattam. Ezt annyira megszerette, hogy a kocsit teljesen a sajátjának tartotta. Sokszor napközben is (ha melegben az udvaron nyitva volt a kocsi ajtaja) befeküdt és ott aludt órákig. A családon kívül még két barátom (akikkel sokat vadásztunk együtt) szállhatott be a kocsiba úgy, hogy a kutya már bent ült! Mindenki másnál előbb ki kellett hívnom Artúrt, az utas beszállt és úgy visszaengedtem a hátsó ülésre. Ilyen trükk után már nem akart embert enni, de addig...
A városban nem kellett soha bezárni az autót, ha velem volt, úgysem nyúlhatott volna be senki.
Ha a területen kóvályogtunk, néhányszor valami miatt sürgősen ki akart szállni az autóból, és akkor az előtte ülő ember hátán támaszkodva indult. Ez egy 40 kg feletti kutyától elég kellemetlen inzultus volt, karmai mély barázdákat húztak még két pulóveren keresztül is...

Bellát már kölyök korától az anyósülés elé szoktattam. Itt elfér még egy utas lába is (igaz, szűkösen), és lényegesen kevesebb koszt csinál, mintha az ülésen trónolna.
Apu Nívájába viszont már úgy kell beemelni, meghízott, megöregedett, nem tud önerőből felugrani...
Mint ha csak a Daniról ítrad volna..
 Ölel
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Steve
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2010. Június 08. - 07:35:31 »

Mintha csak ezek a dögök erre lennének genetikailag kódolva...
Az enyém is ahogy talál egy nyitott ajtajú kocsit rögtön belakja.... :Mosolyog Vigyorog
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #55 Dátum: 2010. Június 17. - 21:53:44 »

Mint olvashattátok, a labimnak gondja van a vízzel. De ma végre megtört a jég! Levittem a Dunára egy kis kiöblösödött részhez, ahol nincs sodrás és nem mélyül hirtelen. Nagyon óvatosan elkezdtem dobálni neki, először természetesen csak a legszélébe a víznek. Majd egyre messzebb hajítottam a botot. Szerencsémre a hullámzás mindig kisegített, ha beljebb sikerült volna a dobás. Nem parancsolgattam, csak dicsértem, biztattam, nagyon kedves voltam vele. És a taktika bevált. Mindannyiszor kihozta és nagyon lelkes volt. Egyre beljebb és beljebb merészkedett. Aztán eljött az a pillanat, amikor már úsznia kellett, hogy a kedvemre tegyen. Néhány bátortalan kísérlet után megoldotta ezt a problémát. Azt a dicséretözönt, amit kapott a gyerekektől és tőlem!!! Mennyire boldog volt Ő is!!!
Még kétszer megúsztattam, aztán nem akartam tovább erőltetni. Majd legközelebb folytatjuk...  Pezsgő
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #56 Dátum: 2010. Június 17. - 22:36:38 »

n. Néhány bátortalan kísérlet után megoldotta ezt a problémát. Azt a dicséretözönt, amit kapott a gyerekektől és tőlem!!! Mennyire boldog volt Ő is!!!


Godena, mondtuk itt többen is, hogy ne izgulj, és ne erőlködj!  Mosolyog
A dicsérettel is csínján kell bánni. Ez a teljesítmény önmagának (belső) dicséret, ha ti agyonbabusgatjátok, abból az jön le neki, hogy ez nem is az ő ügyessége, hanem a tiétek, És csak azért tud úszni, mert ti ott vagytok, márpedig itt az ő (mármint a kutya) önbizalmának, önállóságának kell növekednie. Szóval ha legközelebb valamit kihoz a vízből, csak annyi dicséret, mint mikor a szárazon hozza vissza!  Kacsint Hadd higgye, hogy ő az ügyes, és nem ti!  Mosolyog A kutyának is kell egy kis "belső kontrollosság" - önbizalom, önállóság, belső képesség-fölmérés. Az éles helyzeteket se a ti biztatások fogja megoldani, hanem az ő tapasztalata, saját erejének fölmérése.
Csak ugyanúgy, mint a kisgyerekeknél: ha csinál egy szép kígyót gyurmából, az maga a dicséret, ha Te kívülről megdicséred, akkor az már nem az övé, és legközelebb nem a saját örömére, az alkotásért fogja csinálni, nem a Te dicséretedért, és a lényeg, a szép gyurmakígyó, és ezzel együtt az ő szerepe, ügyessége elvész... - de szerintem ezt tudod Te is! Kacsint
Sok sikert!  Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #57 Dátum: 2010. Június 29. - 21:32:44 »

Tisztelettel jelentem, a labim szenzációsan úszik.  gyozo A Duna erőteljes sodrása sem igazán kihívás már neki. A türelem ez esetben is rózsát termett.
Köszönöm mindenki jószándékú és építő segítségét, tanácsát!
 Pezsgő
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #58 Dátum: 2010. Június 29. - 23:21:20 »

Gratula! Igen
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #59 Dátum: 2010. Június 30. - 13:13:19 »

Tisztelettel jelentem, a labim szenzációsan úszik.  gyozo A Duna erőteljes sodrása sem igazán kihívás már neki. A türelem ez esetben is rózsát termett.
Köszönöm mindenki jószándékú és építő segítségét, tanácsát!
 Pezsgő

 Igen

Én mindig meglepődöm, amikor egyes vadásztársak megkérdezik a kutyámról, hogy bemegy-e a vízbe?
Azt szoktam válaszolni, hogy a kérdés az, vajon kijön-e?  Vigyorog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: