Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180446 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #390 Dátum: 2016. Január 08. - 09:54:51 »

Tizenkét évvel családunkba érkezése után, Vízkereszt éjjelén eltávozott közülünk, "legkisebb lányom", Nelli nevű labradorom. A szívem megszakadt és jelenleg úgy érzem soha többet nem lesz kutyám, mert ő utána nem már nem lehet többé.

A hegymászók szerint, ha valaki kiesik, de nem törte össze magát, azonnal újra fel kell zavarni a falra. Ők tudják miért.
Te is minél hamarabb szerezz egy kölyköt, "Ő" majd mindent megold.
 Emelem
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #391 Dátum: 2016. Január 08. - 11:10:30 »

Tizenkét évvel családunkba érkezése után, Vízkereszt éjjelén eltávozott közülünk, "legkisebb lányom", Nelli nevű labradorom. A szívem megszakadt és jelenleg úgy érzem soha többet nem lesz kutyám, mert ő utána nem már nem lehet többé.


Részvétem.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #392 Dátum: 2016. Január 08. - 12:00:26 »



   Köszönöm mindenkinek az együttérzést!  Ott tartok,hogy neten nézegetem labradorok képét,mert rettentően hiányzik. Sajnos az enyémről nagyon kevés kép készült.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #393 Dátum: 2016. Január 08. - 12:49:47 »


   Köszönöm mindenkinek az együttérzést!  Ott tartok,hogy neten nézegetem labradorok képét,mert rettentően hiányzik. Sajnos az enyémről nagyon kevés kép készült.

 Rííí
Fogadd részvétem.
Nyilván mindenki más, de én is azonnal próbáltam pótolni a szálkás tacskóm. Ez nem egyenlő azzal, hogy el is felejted.
 Wave
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #394 Dátum: 2016. Január 08. - 13:55:45 »

Rííí
Fogadd részvétem.
Nyilván mindenki más, de én is azonnal próbáltam pótolni a szálkás tacskóm. Ez nem egyenlő azzal, hogy el is felejted.
 Wave

Kösz!

Apám után marad rám egy magyar vizsla. Otthagytam lenn a háznál,de egyenlőre rágondolni sem tudok,hogy felhozzam hozzánk.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #395 Dátum: 2016. Január 08. - 14:07:51 »

Kösz!

Apám után marad rám egy magyar vizsla. Otthagytam lenn a háznál,de egyenlőre rágondolni sem tudok,hogy felhozzam hozzánk.

Elviseli az egyedüllétet a vizsla?

Amikor én elvesztettem az enyémet, egyik kollégám is egy héttel előtte altatta el a német juhászát. Pár nap múlva már volt náluk kiskutya. Ugyanolyan fajta, ugyanazzal a névvel. Én ezt ésszel fel nem érem. Az állatorvos azt mondta, hogy mindenki máshogy dolgozza fel, ezen mondjuk érdemes elgondolkodni. Nekünk maradt még egy kutyánk. Iszonyú sokat segített, bár neki is hiányzik az öreg. Szóval nem egyszerű ezt megítélni, hogy ilyenkor mi a jó.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #396 Dátum: 2016. Január 08. - 14:35:05 »

Elviseli az egyedüllétet a vizsla?

Amikor én elvesztettem az enyémet, egyik kollégám is egy héttel előtte altatta el a német juhászát. Pár nap múlva már volt náluk kiskutya. Ugyanolyan fajta, ugyanazzal a névvel. Én ezt ésszel fel nem érem. Az állatorvos azt mondta, hogy mindenki máshogy dolgozza fel, ezen mondjuk érdemes elgondolkodni. Nekünk maradt még egy kutyánk. Iszonyú sokat segített, bár neki is hiányzik az öreg. Szóval nem egyszerű ezt megítélni, hogy ilyenkor mi a jó.

Elviseli. Igaz minden nap megyek hozzá reggel-este.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #397 Dátum: 2016. Január 08. - 16:51:51 »

Tizenkét évvel családunkba érkezése után, Vízkereszt éjjelén eltávozott közülünk, "legkisebb lányom", Nelli nevű labradorom. A szívem megszakadt és jelenleg úgy érzem soha többet nem lesz kutyám, mert ő utána nem már nem lehet többé.

Sajnálom a négylábú családtagot! Igen
Vedd magadhoz azt a vizslát!
Hidd el jobb lesz Mindkettőtöknek!
 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #398 Dátum: 2016. Január 10. - 18:40:41 »

Sajnálom a négylábú családtagot! Igen
Vedd magadhoz azt a vizslát!
Hidd el jobb lesz Mindkettőtöknek!
 Emelem



Őt hagyom ott ahol van,mert egyfelől a szomszéd utca,másfelől vannak macskáink is,akikkel nemigen lenne jóban. Harmadrészt,a kedves családom úgy veszem észre nagyon kalózkodik a hátam mögött és hirdetéseket böngésznek. Lelkük rajta.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #399 Dátum: 2016. Január 14. - 23:22:05 »

Tizenkét évvel családunkba érkezése után, Vízkereszt éjjelén eltávozott közülünk, "legkisebb lányom", Nelli nevű labradorom. A szívem megszakadt és jelenleg úgy érzem soha többet nem lesz kutyám, mert ő utána nem már nem lehet többé.

Részvétem az elvesztéséért.
Nagyon átérzem a helyzeted. A mai napon én is elvesztettem hűséges vadásztársamat. Ő (Mindig Mérges Dodó: fekete kan labrador, hívónevén: Néró) az idén júliusban lett volna 14 éves. Sajnos jó ideje / kettő éve/ összeszedett egy fülgyulladást amiből nem sikerült kikezeltetni, azóta nyugdíjas éveit élte. Többször voltak komoly fájdalmai, ilyenkor fájdalomcsillapítóval próbáltunk könnyíteni rajta. Az elmúlt éjszaka kb 1/2 egykor arra ébredtem, hogy fájdalmasan ugat, ekkor kapott egy fél fájdalomcsillapítót, majd 2 óra után ismét a panaszos ugatásra ébredtem, az újabb 1/2 fájdalomcsillapító beadása után nem hallottam a hangját. Reggel 5:15 kor keltem, majd kb. 5:45-kor mentem ki, és nem volt a helyén a Néró. Lámpával körbejártam az udvart, de sehol nem találtam. Autóval jártam néhány kört a faluban, de nem sikerült összefutni vele. A kaput nyitva hagytam, hátha haza jön és akkor be tudjon jönni. Sajnos a 13 óra utáni hazaérkezésemkor sem volt itthon. Ekkor újabb körök a faluban, és kérdezősködés, de senki nem látta. Estig nem került elő. Már a közösségi oldalon is kerestettük, aminek eredménye képen kaptunk egy hívást, hogy egy nagytestű fekete kutyát elütve láttak a falun kívül egy telep előtt, ahol az egyik személyzet lehúzta az útról, hogy ne tapossák szét. A hír hallatán reménykedve, hogy mégsem a mi Nérónk, a megadott helyre siettünk, és sajnos a mi kutyusunkat találtuk az árokban, ahonnét haza szállítottuk.
Nyugodjon Békében!
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #400 Dátum: 2016. Január 15. - 10:04:52 »

Részvétem az elvesztéséért.
Nagyon átérzem a helyzeted. A mai napon én is elvesztettem hűséges vadásztársamat. Ő (Mindig Mérges Dodó: fekete kan labrador, hívónevén: Néró) az idén júliusban lett volna 14 éves. Sajnos jó ideje / kettő éve/ összeszedett egy fülgyulladást amiből nem sikerült kikezeltetni, azóta nyugdíjas éveit élte. Többször voltak komoly fájdalmai, ilyenkor fájdalomcsillapítóval próbáltunk könnyíteni rajta. Az elmúlt éjszaka kb 1/2 egykor arra ébredtem, hogy fájdalmasan ugat, ekkor kapott egy fél fájdalomcsillapítót, majd 2 óra után ismét a panaszos ugatásra ébredtem, az újabb 1/2 fájdalomcsillapító beadása után nem hallottam a hangját. Reggel 5:15 kor keltem, majd kb. 5:45-kor mentem ki, és nem volt a helyén a Néró. Lámpával körbejártam az udvart, de sehol nem találtam. Autóval jártam néhány kört a faluban, de nem sikerült összefutni vele. A kaput nyitva hagytam, hátha haza jön és akkor be tudjon jönni. Sajnos a 13 óra utáni hazaérkezésemkor sem volt itthon. Ekkor újabb körök a faluban, és kérdezősködés, de senki nem látta. Estig nem került elő. Már a közösségi oldalon is kerestettük, aminek eredménye képen kaptunk egy hívást, hogy egy nagytestű fekete kutyát elütve láttak a falun kívül egy telep előtt, ahol az egyik személyzet lehúzta az útról, hogy ne tapossák szét. A hír hallatán reménykedve, hogy mégsem a mi Nérónk, a megadott helyre siettünk, és sajnos a mi kutyusunkat találtuk az árokban, ahonnét haza szállítottuk.
Nyugodjon Békében!


Őszinte részvétem!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #401 Dátum: 2016. Január 17. - 16:59:58 »



  Részvétem azoknak a vadásztársaknak,(táborilelkész, Büki) akik elvesztették labijaikat!
 Tőlem 2014-ben három hónap alatt eltávozott mindkét labradorom. Tavaly tavasszal viszont érkezett a következő. Ő az ötödik labim amióta vadászom (1988-tól).
Most 9,5 hónapos, volt két vállizületi műtétje, de már rendben van. Ma igyekeztünk egy kis gyakorlással pótolni a műtétek miatti kényszerpihenőket.


[/center]

[/center]



                                                        Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #402 Dátum: 2016. Január 17. - 18:05:52 »

De szép!  Igen Emelem

Mi ma élesben gyakoroltunk, szerencsére már sokat javult a műtét előtti állapothoz képest:


 Emelem

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #403 Dátum: 2016. Január 17. - 18:50:32 »

De szép!  Igen Emelem

Mi ma élesben gyakoroltunk, szerencsére már sokat javult a műtét előtti állapothoz képest:


 Emelem



 Igen Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #404 Dátum: 2016. Január 17. - 19:58:43 »

De szép!  Igen Emelem

Mi ma élesben gyakoroltunk, szerencsére már sokat javult a műtét előtti állapothoz képest:


 Emelem



 
    Köszönjük Peti!  Örülök, hogy Lujzi is szépen rendbe jött, látszik, hogy jól érzi magát!  Igen  Táncol
Mi is "gyakorolnánk élesben", de Miklóson az olaszok miatt nem lehet kacsázni, Perkátán meg eltüntek a libák, meg a kacsák is.
Így viszont a szarkákra rossz napok fognak köszönteni, a jövő heti szabadnapjaim miatt. Ördög

                                      Wave Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: