Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180672 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #345 Dátum: 2015. Július 04. - 07:13:15 »

Ma reggel megvolt az első éles bevetés. Hajnalban még nem vittem ki -  pedig jeletkezett erősen -, mert féltettem a neki még szokatlan lövéshangtól. Aztán a helyzet úgy hozta, hogy az első varjút rövid keresés után nem találtam meg: Nem is erőltettem, hazamentünk Lujziért, úgysem voltunk messze a falutól.
Aztán csak át kellett menni a fasoron, és ott voilt az alacsony búzában a dolmányos. Szél alá kerültem, hogy Lujzi magától találja meg, mert pár lépésnyi távolságon belül szépen keresgélt. Így is történt, de először kicsit idegenkedett tőle. Amikor aztán eldobtam neki, helyreállt  a viág rendje, attól kezdve letenni sem akarta.
A nagy hurcolászás, apportírozás közben pedig társam segítségével elvégeztük a lövéshez szoktatást is.  Táncol
Bár egyáltalán nem terveztem, de most erősen gondolkozom a holnap hajnalon is, immár együtt, mint a nagyok...  Vigyorog




Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #346 Dátum: 2015. Július 04. - 07:25:26 »

Bár egyáltalán nem terveztem, de most erősen gondolkozom a holnap hajnalon is, immár együtt, mint a nagyok...  Vigyorog
Peti!
 Igen Taps Táncol
Valami azt súgja, hogy lesznek még ebből hatalmas kalandok Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #347 Dátum: 2015. Július 04. - 08:38:24 »

Ügyesek vagytok! Igen Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #348 Dátum: 2015. Július 04. - 09:41:38 »


Valami azt súgja, hogy lesznek még ebből hatalmas kalandok Vigyorog

Péter! Emelem
Jó kutya lesz Lujziból, majd meglátod! Igen
Érdeklődés, tehetség és a lehetőség adott, így igazán olyan kutyát tudsz belőle nevelni,
amit elképzeltél magadnak! Vigyorog
 Emelem Wave
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #349 Dátum: 2015. Július 06. - 13:30:40 »

Szia Peti!

Jól sikerűlt az első bevetés, gratula hozzá. Igen
Én még várok vele egy kicsit, túl hebrencsek és játékosok vagyunk még.
Otthon gyakoroljuk az alapokat. Wave

                            Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #350 Dátum: 2015. Július 06. - 20:12:39 »

Köszönjük a jókívánságokat!  Emelem   
A magam részéről teljesen meg vagyok elégedve Lujzival. Sajnos úgy döntöttünk, hogy hamarosan ivartalaníttatjuk, pedig a magyarországi labradorok felhigult társadalmában nagyon jó lenne ezt a nyugodt és igen értelmes vérvonalat továbbvinni. De ivartalanítva mindenkinek könnyebb lesz az élet...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #351 Dátum: 2015. Július 06. - 20:31:17 »

Köszönjük a jókívánságokat!  Emelem   
A magam részéről teljesen meg vagyok elégedve Lujzival. Sajnos úgy döntöttünk, hogy hamarosan ivartalaníttatjuk, pedig a magyarországi labradorok felhigult társadalmában nagyon jó lenne ezt a nyugodt és igen értelmes vérvonalat továbbvinni. De ivartalanítva mindenkinek könnyebb lesz az élet...

 Emelem

A fiú-kutyáknak biztosan . . . Nevet  Taps

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #352 Dátum: 2015. Július 07. - 15:21:45 »

Köszönjük a jókívánságokat!  Emelem   
A magam részéről teljesen meg vagyok elégedve Lujzival. Sajnos úgy döntöttünk, hogy hamarosan ivartalaníttatjuk, pedig a magyarországi labradorok felhigult társadalmában nagyon jó lenne ezt a nyugodt és igen értelmes vérvonalat továbbvinni. De ivartalanítva mindenkinek könnyebb lesz az élet...

Nálam ez a lövéshez szoktatás érdekesen alakult, és a végén jól is.

Otthon már ment az aport, ülés stb. és vonszalékoztam is neki varjúval. Néha ha nem felejtettem el tapsoltam is, lövést imitálva. Ördög Röhög
Azután egy szép délután lepakolás volt, no de rakjam már be a sörétes, meg akkor a kutty is jöhet, legalább nyugodtabb lesz.
Azután kifele menet, lőn kettő dolmányos a fa tetején, szép lelassulok a takarásban, majd kilépek és lövök. Nagy meglepetésemre leesik az egyik, majd ezután majdnem hanyatt vágtam magamat mert kiskutyám is kiugrott és szépen ráhúzott a varjúra, persze inkább nekem jön mint kikerül szindrómával. OOO  Csodalk
Na ennek a fele sem tréfa, gondoltam, de sok időm nem volt mert a varjú társa a kutyát szidva jött visszafelé, na őt is meglőttem.
De még mindig nem ért véget a meglepetésem. Mert a kutya odahozta a varjút, hiába esett nem messzire a másik közben. Szépen odaadta, és keresd parancsra ment a másikért is...   Csodalk  Csodalk  Csodalk
Na ezt azóta sem igen sikerül megoldanunk...  Ördög Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva

Üdv End
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #353 Dátum: 2015. Július 30. - 18:51:14 »

 A tegnap lőtt dolmányosok közül hazahoztam egyet. Gyakoroltunk a kertben, és miután a család kitalálta, hogy menjünk el kirándulni, egy zacskóba téve belecsempésztem a kajáshátizsákba. Ördög
 Na mikor előszedtem minden voltam csak szép és okos nem  Vigyorog
 Viszont Lordnak tetszett a dolog, és szépen keresgélte az időnként eldugott varjút. Táncol
A múlt héten, meg egy télen lőtt nyári lúd szárnyal mentünk standolni a Dunára  Röhög. Akkor sem az eszemért dicsértek, mikor előkerűlt a zsákból, a mi a sz.r ez felkiáltással.



Itt kell lennie.
 

Megvan!
 

Hozom már!
 



         Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 30. - 20:16:16 írta Sakac » Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #354 Dátum: 2015. Július 31. - 07:09:34 »

Attila! Igen Emelem Emelem Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #355 Dátum: 2015. Július 31. - 07:27:20 »

Attila!
Nagyon szépen fejlődik a "kicsi".
 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #356 Dátum: 2015. Július 31. - 11:13:02 »

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #357 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 16:12:25 »



  Sziasztok!

Egy hónapos kényszer szobafogság után, folytattuk a tanulást az ebbel. Sőt, ha már lúd, legyen kövér alapon elhatároztam az első közös vadászatot. Holnap lesz hat hónapos, az alapokat már tudja, tehát jöhet a következő fokozat.
Egy már betárcsázott napraforgó tarló, és a vele határos öreg, elgazosodott gyümölcsös volt a cél. Gondoltam gerle lesz pár darab ami nekünk elég. Nem akartam elsőre nagy durrogást rendezni, mert még épp csak megszokta a lövés hangját. Beraktam a sípokat is, ha mégse lenne gerle, lesz szarka alapon.
Bevált a terv. Volt gerle, sikerült lőni is, Lord szépen be is hozta mind. Hívásra jött szarka is közülük sajnos az egyiket nem találtuk meg. Nagyon sűrű gazos olajfüzes részre esett be még én is bekúsztam a kutyával, de nem akartam erőltetni a szúrós tüskék miatt, nehogy elmenjen a kedve az egésztől.
Végül 1 szajkót, 2 szarkát, és 6 balkáni gerlét lőttem az első közös vadászatunkon Lorddal.



                      Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #358 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 20:11:28 »

Gratulálok Nektek Attila!  Igen Emelem Piál Piál Piál
A középső kép meg csodajó!  Kacsint

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #359 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 08:50:58 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: