Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180730 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #240 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 12:30:53 »

Szia Stefi!

Szerintem nyugodtan elviheted egy VAV vizsgára, ha már a feladatokat tudja./ helyben maradás, lábmellet követ, parancsra indul keresni, elhozni, stb./
Nekem az első labim 11 hónapos volt mikor vizsgáztam vele, és a 200 pontból 192 értünk el, de csak azért, mert nem ülve adta át a vadat.
Társas vadászaton a vadászat vezetőjén múlik, hogy engedi-e a vizsga nélküli kutyát vadászni, de hivatalosan csak vizsgával rendelkező kutya vehet részt rajta.
Viszont fiatal kutyát könnyen el is lehet rontani egy társas vadászaton. Esetleg megfog egy sebzett nyulat, utána meg az egészségesre is beugrik, stb.
Rám is sértődtek már meg, mert rosszul meglőtt messzi nyúlra, ördibáltak, hogy küldjem rá a kutyát, én meg azt mondtam, hogy nem, és a kutya maradt lábnál.
Volt aki meg is értette, miért tettem, de én éreztem kellemetlenül magam.

Sok sikert a kutyushoz!



                Emelem


Köszönöm ! Szeptember végéig van idő bőven és meg fog ismerkedni a vaddal is és akkor döntök . Legfontosabb a lövésállóság kérdése lesz. Azt az 5 ezer Ft.-ot azt hiszem megreckírozom .   Kacsint

Amit pirossal kiemeltem az elég tipikus: Kutyája  ( jó kutyája ) nincs de ordibálni azt tud  ! Lofax a seggükbe ! ( Kivéve ha valami érthető és sajnálatos okból nem lehet kutyája de akkor is csak kérhet. )           Emelem
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #241 Dátum: 2014. Augusztus 17. - 20:51:38 »

Ha nem tévedek, a kutya egy éves koráig mehet vadászni VAV nélkül apróvadra. Aki pontosabban tudja, ossza meg a tudást.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #242 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 16:32:42 »

Ha nem tévedek, a kutya egy éves koráig mehet vadászni VAV nélkül apróvadra. Aki pontosabban tudja, ossza meg a tudást.

2 éves koráig (szerintem), de csak egyéni vadászatra.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #243 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 16:41:59 »

"Azt az 5 ezer Ft.-ot azt hiszem megreckírozom .   Kacsint"

Én is így voltam, és azt kellett látnom hogy kár volt aggódni. De hozzá kell tenni, hogy nem árt megkérdezni, hol lesz a vizsga, esetleg elmenni előtte, hogy ne legyen ismeretlen.  neki a terület. (de inkább a gazdának Ördög)
Meg a feladatokat gyakorolni se árt.
Nehogy úgy jár mint én az öreg vizslámmal, ami már kész és nagyon jó kutya volt, 7 évesen ment VAV-ra, mert erőteljesen kértek. Aztán mikor kacsából vonszalékot fektettek, én meg néztem...
De nem volt gond belőle, egyedül csak annyi, hogy mikor kiment a puskacső távolságából, erőteljesen  visszanézet megkérdezni, hogy tényleg mehet-e tovább egyedül...

 Emelem



Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #244 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 18:20:20 »

Kösz a válaszokat !

Tegnap vadásszá avattuk Dömét ! Barátom lőtt egy gerlét amit szépen megtalált és apportírozott . A lövéseket  nyugodtam már már azt mondhatom hogy hidegvérrel állja a kutyám. Az az egy szerencsétlen galamb még ötször  el lett dobva és egyszer vonszalékot is csináltam vele mert a vizsgán tudom hogy ilyen feladat is van. Elmentünk egy tóhoz ahonnét kétszer kihozta a galambot Döme.  Mit gyakoroljak még vele ?         Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #245 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 11:26:20 »

Kösz a válaszokat !

Tegnap vadásszá avattuk Dömét ! Barátom lőtt egy gerlét amit szépen megtalált és apportírozott . A lövéseket  nyugodtam már már azt mondhatom hogy hidegvérrel állja a kutyám. Az az egy szerencsétlen galamb még ötször  el lett dobva és egyszer vonszalékot is csináltam vele mert a vizsgán tudom hogy ilyen feladat is van. Elmentünk egy tóhoz ahonnét kétszer kihozta a galambot Döme.  Mit gyakoroljak még vele ?         Emelem

Szerintem, ennyi szokott lenni. De érdemes megkérdezni milyen feladat van...
Amúgy bár a labik nem finnyások, de nem ártana valami nyulat adni néki, nehogy ne vegye fel... a barátom vizslája egy kicsit finnyás ilyen szempontból és az összevisszacsócsált házinyulacskát igen csak nézegette, pedig az is aktívan dolgozott már pár évet, és nem volt gondja semmivel sem.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #246 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 18:21:03 »

Szerintem, ennyi szokott lenni. De érdemes megkérdezni milyen feladat van...
Amúgy bár a labik nem finnyások, de nem ártana valami nyulat adni néki, nehogy ne vegye fel... a barátom vizslája egy kicsit finnyás ilyen szempontból és az összevisszacsócsált házinyulacskát igen csak nézegette, pedig az is aktívan dolgozott már pár évet, és nem volt gondja semmivel sem.

 Wave

Igen , szerintem is neuralgikus pont az az egy szem valamilyen nyúl jól összenyálazva az előző vizsgázóktól . 
Na majd gyakoroljuk a nyálas nyúl elhozását !      Wave
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #247 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 06:28:24 »

Sziasztok!
Az én kuttyom ilyen szempontból is különlegesnek számított. Ugye, először is félt a víztől...  Nyihi A tollas dolgokkal egyáltalán nem volt problémája. De szőrmés állatot az istenért nem vett volna a szájába. Nagyon megkínlódtam vele. Emiatt az első két vadászévében nyúlhajtásra nem is vittem magammal. A kompetenciát otthon meg már emelni sem bírtam, annyiszor húztam el az orra előtt, dobtam el neki... Mindig elrohant érte, ráfogott, aztán nagy undorral kiköpte. Egyszer aztán, mikor már majdnem lemondtam róla, megtört a jég. Azóta nincs ezzel gond. De csak a nyulat hajlandó felvenni, semmi mást, ami bundát visel.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #248 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 20:37:06 »

Bella két napja nem eszik semmit. Azt hiszem, nagyon kevés idő van már hátra...  Sír
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #249 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 20:51:48 »

Szomorú
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #250 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 21:29:32 »

Bella két napja nem eszik semmit. Azt hiszem, nagyon kevés idő van már hátra...  Sír
Őszintén sajnálom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #251 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 22:32:36 »

Bella két napja nem eszik semmit. Azt hiszem, nagyon kevés idő van már hátra...  Sír


Együtt érzek veled ! Mikor ma este hazaértem kerestem Robit a vizslát (13 éves múlt ) és mondták hogy bekéretőzött a garázsba, amit eddig nem tett és csak alszik.
Az evéssel még nincs problémája de rossz érzéseim vannak.    Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #252 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 09:38:39 »

Ha még eszik, akkor talán nincs olyan nagy baj.

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #253 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 10:36:16 »

Bella két napja nem eszik semmit. Azt hiszem, nagyon kevés idő van már hátra...  Sír

  Szia Peti!

Gondolkodtam mit is írhatnék, de semmi értelmes nem jutott az eszembe. Együtt érzek veled. Nagyon rossz megélni, mindig hű négylábú vadásztársaink megöregedését.
Nekem májusban volt 14! éves az öregebbik kutyám. A mindig csupa tűz, örökmozgó, a vadászatért bolonduló labi, most teljesen süket, csak totyog, botladozik, remegnek a lábai, felállni is csak nagyon nehezen tud. Szegény néha akkorákat esik, és csak néz a nagy barna szemeivel. De még eszik! Egy ólban, összebújva alszanak a fiatalabbal, /már Ő is 6 elmúlt/ a kertben is mindig egymás mellett heverésznek, bár néha, ha csak hozzáér a másik, már egyensúlyát veszti és felborul. Szóval, csak  ki akartam fejezni együttérzésem, Veled és Bellával!  Wave

          Emelem
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #254 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 11:33:58 »

Kösz a válaszokat !

Tegnap vadásszá avattuk Dömét ! Barátom lőtt egy gerlét amit szépen megtalált és apportírozott . A lövéseket  nyugodtam már már azt mondhatom hogy hidegvérrel állja a kutyám. Az az egy szerencsétlen galamb még ötször  el lett dobva és egyszer vonszalékot is csináltam vele mert a vizsgán tudom hogy ilyen feladat is van. Elmentünk egy tóhoz ahonnét kétszer kihozta a galambot Döme. Mit gyakoroljak még vele ?         Emelem

Szia Stefi!

Kikerestem egy régi bírálati lapot, amin a következő feladatok vannak.
-viselkedés lőálláson
-láb mellett követés, vonalhajtás
-behívás, visszahívás, megállíthatóság
-viselkedés lövésre
-viselkedés vadkelésre
-keresés vadászaton
-együttműködés a vezetővel
-vad jelzés, utánhúzás /kajtató ebek kivételével/
-sebzett vad megkeresése csapán,/vonszalék/
-lőtt vad megkeresése légszimattal
-lőtt vad elhozás
-lőtt vizi vad elhozás mélyvízből

Van az elmúlt szezonból kiszárított mezei nyúl bőröm, ha esetleg szükséged van rá a gyakorláshoz, írj egy címet és elküldöm póstán.

                Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: