Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180715 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #180 Dátum: 2013. Március 31. - 19:37:53 »


Még az érdekelne hogy nagyvad vércsapára próbálta e valaki ?    Emelem

Igen, néha, mert épp vagy egyáltalán nem volt más kutya kéznél. Szerencsére ritkán volt rá szükség, és nem is tanítottam vércsapára egyiket sem.  Felemás tapasztalatok születtek.
Bella  pl. tavaly év elején társam sebzett gidáját még nem is a vérnyomon menve, hanem légszimatról felkeltette, majd a hajsza közben valami nagy szerencsével (ekkor már 10 éves múlt és nagyon meglassult) elkapta és lefojtotta. Nyáron viszont a sokkal jobban vérző ünő nyomai teljesen hidegen hagyták, használhatatlan volt, nélküle kellett boldogulni...
Három éve egy kisebb, gerinclövéses  kanomba viszont azonnal úgy belefogott, mint a terrierek, csak szerencsésen-e vagy ösztönösen érezte, hogy hol nem éri el már az agyar, azt nem tudom. Mindenesetre nem érdekelte túlságosan, hogy a disznó csapkod hátra, ahogy tud...  Nooormalis?
Általában azt vettem észre, hogy a közös csapázásoknál a vért elég szépen mutatják a labik, és ez is sokat számít néha. Mennének a nyomon is, de ezt nem szoktam engedni nekik. Bizonytalan disznó után meg pláne nem engedtem őket, nehogy valami sűrűben pórul járjanak.
Szóval az én tapasztalatom az, hogy a korlátaikat tiszteletben tartva, módjával használhatók utánkeresésre is, ha a helyzet megkívánja és nincs más lehetőség.

 Emelem

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #181 Dátum: 2013. Március 31. - 21:23:25 »

Szia Stefi!
Szerintem is tökéletesen ki fog jönni egy labi a tacsikkal. Sőt kiváncsi lennék rá, hogy együtt mekkora hülyeségekre lesznek képesek. Stoel
Egyet értek godenával, vizivadra szerintem nincs jobb egy rerievernél. Nekem volt úgy, hogy a vadászbarátom el se hozta a vizsláját télen kacsázni a Dunára, mert nekem ott volt a labi, a vizsla meg fázik, és hideg van.
Társas vadászaton is remekül használható, mind elálláskor mind hajtásban is.

Viszont vércsapára még soha nem próbáltam.
 Emelem



Köszönöm ! Látom van néhány labi . Nem tudsz kölyköket óóóóócsón   vagy cserébe tacsiért ?
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #182 Dátum: 2013. április 01. - 09:54:39 »

Köszönöm ! Látom van néhány labi . Nem tudsz kölyköket óóóóócsón   vagy cserébe tacsiért ?

Szia!
Sajnos nem tudok, de megpróbálok érdeklődni ismeretségi körben.
Esetleg a neten keress rá.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #183 Dátum: 2013. Május 07. - 16:39:58 »


Találtam 7 hetes fekete labrador kan kölyköt.  Táncol
Ha minden jól megy a jövő héten elhozom. Szerintetek ennél a fajtánál van valami alap az alomból való kiválasztásnál amire érdemes figyelni ?
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #184 Dátum: 2013. Május 07. - 17:02:54 »

Találtam 7 hetes fekete labrador kan kölyköt.  Táncol
Ha minden jól megy a jövő héten elhozom. Szerintetek ennél a fajtánál van valami alap az alomból való kiválasztásnál amire érdemes figyelni ?
Pl. kik a szülők? Mosolyog Viccen kívül, egyszer majdnem vettem labradort, szerencsére időben kiderült, hogy gyermekeim allergiások a kutyaszőrre, így kimaradt a dolog. Akkoriban sokat levelztem egy tenyésztővel, nagyon kedves volt, ő mondta, hogy ebben a tenyésztőnek kell segítenie, ő ismeri igazán az almot, és a veled történt beszélgetések, találkozások alapján tudnia kellene, a te igényeidhez illetve mentalitásodhoz melyik kölyök illik. Az, hogy láttad egyszer-kétszer az almot nem igazán elégséges információ ahhoz, hogy te magad tudj választani.

Sok sikert és nagyon irigyellek!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #185 Dátum: 2013. Május 07. - 19:12:09 »

Pl. kik a szülők? Mosolyog Viccen kívül, egyszer majdnem vettem labradort, szerencsére időben kiderült, hogy gyermekeim allergiások a kutyaszőrre, így kimaradt a dolog. Akkoriban sokat levelztem egy tenyésztővel, nagyon kedves volt, ő mondta, hogy ebben a tenyésztőnek kell segítenie, ő ismeri igazán az almot, és a veled történt beszélgetések, találkozások alapján tudnia kellene, a te igényeidhez illetve mentalitásodhoz melyik kölyök illik. Az, hogy láttad egyszer-kétszer az almot nem igazán elégséges információ ahhoz, hogy te magad tudj választani.

Sok sikert és nagyon irigyellek!

Nem neves tenyészetből lesz - ott egy csoki kölyökért még 130.000 ft ot is elkérnek. Nem is vadászó szülők vannak csak a nagyszülők valamelyike vadászott de ha a labrador vér benne van akkor lehet és remélem lesz is vadászkutya belőle. Ha mégsem akkor úgy is romlott a látásom-majd  vakvezetőnek jó lesz .    Stoel                       Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #186 Dátum: 2013. Május 08. - 06:25:48 »

Nem neves tenyészetből lesz - ott egy csoki kölyökért még 130.000 ft ot is elkérnek. Nem is vadászó szülők vannak csak a nagyszülők valamelyike vadászott de ha a labrador vér benne van akkor lehet és remélem lesz is vadászkutya belőle. Ha mégsem akkor úgy is romlott a látásom-majd  vakvezetőnek jó lesz .    Stoel                       Emelem
Vedd fel a kapcsolatot minél előbb egy rutinos labrador tulajjal, emlékeim szerint azt írták valahol, hogy megfelelő kiképzéssel bármelyikből jó munkakutya lesz, legfeljebb nem világbajnok, de az meg kit érdekel, ha behozza a kacsát? Mosolyog
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #187 Dátum: 2013. Május 08. - 08:45:51 »

bármelyikből jó munkakutya lesz,

Volt nekem olyan süldő labradorom aki mindent megcsinált, kézjelre is. Egyedül az aport nem érdekelte.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #188 Dátum: 2013. Május 08. - 08:48:32 »

Volt nekem olyan süldő labradorom aki mindent megcsinált, kézjelre is. Egyedül az aport nem érdekelte.
Ellenben mennyi korcs imád apportírozni Mosolyog A labrador, ami nem apportíroz, kérdés mennyire tekinthető labradornak. Ennyire küllemre tenyésztették a vonalát, vagy volt már benne néhány vonó?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #189 Dátum: 2013. Május 08. - 09:20:06 »

Volt nekem olyan süldő labradorom aki mindent megcsinált, kézjelre is. Egyedül az aport nem érdekelte.

Van ilyen Vizslában, Pointerben, Spanielben is.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2013. Május 08. - 11:23:48 »

Volt nekem olyan süldő labradorom aki mindent megcsinált, kézjelre is. Egyedül az aport nem érdekelte.

Ez 8 hetes korban szerintem nem tesztelhető .  Vállat von
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #191 Dátum: 2013. Május 08. - 12:00:57 »

Ez 8 hetes korban szerintem nem tesztelhető .  Vállat von

Vigyél a kölykökhöz egy zokniba vagy harisnyába csomagolt, lőtt madarat, én legalábbis így szoktam. Hamar ki fog derülni, melyiket érdekli a dolog, melyik veszi a szájába, és annál nyilván később sem lesz gond az apportírozással.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #192 Dátum: 2013. Május 08. - 12:52:02 »

Ennyire küllemre tenyésztették a vonalát, vagy volt már benne néhány vonó?

Az anyja volt a környék legjobb labradorja, rengeteg kacsát hordott a Dunából télen. Mondhatom, hogy récéből doktorált a kutya. A papával lehetett némi baj.  Fejvakarás
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2013. Május 08. - 13:54:50 »

Vigyél a kölykökhöz egy zokniba vagy harisnyába csomagolt, lőtt madarat, én legalábbis így szoktam. Hamar ki fog derülni, melyiket érdekli a dolog, melyik veszi a szájába, és annál nyilván később sem lesz gond az apportírozással.

Szerintem a rongy is jó toll nélkül . Ha érdeklődik a tárgyak eldobott dolgok iránt talán nem nyúlok mellé.
Volt egy fekete 11 hónapos törzskönyves költözés miatt ingyen - 3 óra alatt elvitték.   Rííí
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #194 Dátum: 2013. Május 08. - 16:01:52 »

Találtam 7 hetes fekete labrador kan kölyköt.  Táncol
Ha minden jól megy a jövő héten elhozom. Szerintetek ennél a fajtánál van valami alap az alomból való kiválasztásnál amire érdemes figyelni ?

Szia Stefi!

Nekem az eddigi négy kutyámból kettőnek vadásztak a szülei. Az első még a 80-as években a Balatonnagybereki ÁG.-tól származott. Ott ugye ez adott volt.
A mostani egy gyöngyösi tenyésztőtől van, egyik szülő sem vadászott, még vav. vizsgájuk sincs. Mégis ez a kutya legalább olyan jó, mint az első volt. Nagyon jó kutya lett!
Harmadikra a család sárgát szeretet  volna. Ennek vadásztak a szülei. A tenyésztőnél kiválasztottunk egy sárga kant, majd mikor eljött a leválasztás ideje elmentünk a kutyáért.
Megfogtam, felemeltem, bepisilt, behúzta a farkát, látszott rajta nagyon be van tojva. Az egyik fekete viszont ugrált a gyerekekre, húzta a nadrág szárát, jött utánunk mindenhová.
Mondtam a tenyésztőnek, nem kell a sárga, ha adja viszem a kis erőszakos feketét. Így Ő jött velünk haza. Nem bántam meg! Most a 14. évében jár, kint hever az udvaron, megőszült, nehezen jár, de már attól elérzékenyülök, hogy írok róla.
Ezzel, csak azt szeretném mondani, hogy ha nem is vadásznak a szülők, de jó, stabil idegrendszere van, nem nagyon foghatsz mellé.
Ha lehet figyeld meg, hogy viselkedik a többiekkel, érdeklődik-e, figyel arra mi történik körülötte, hasonlítsd össze a testvérei viselkedésével.
De, hát nem magyarázok Neked, olyan mintha tacsit választanál, csak nagyobb. Stoel

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: