Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180720 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #165 Dátum: 2013. Március 14. - 09:26:58 »

Az én régebbi kutyáimnak is voltak agyament dolgaik. A bokrok, rózsák metszését már fel sem vesszük, de volt olyan amelyik a begyúrt pihentetésre félretett kelt tésztát zabálta be. Rííí Persze egész nap büfögött meg f...ott utána. A másik a csokit csomagolással együtt megette, ha bárhol megtalálta. A mostaniak 2 éve nyaraláskor éjjel végigjárták a szomszédos horgász stégeket, és a kinthagyott bojlikat, etetőanyagokat felzabálták. Másnapra akkora hasuk volt mint egy csüngőhasú malacnak és  tele hányták a kertet. Az elmúlt nyáron már legalább nem rágták le a slagot a kerti csapról, ha kint hagytuk locsolás után. Táncol Reménykedtem talán a koruk miatt végre megkomolyodnak, de mint a hétvége mutatja ez még odébb van.
 Emelem

Én is azt hittem a vizslánál nincs rosszabb, de ez a fekete ördög lekörözi... Volt már kertész, vízvezeték szerelő, az autóról alulról kiszedett nem kevés szigetelést, kb 10-szer lerágta már a kislány hintáját, és minden rossz helyen van szerinte  Ördög Nooormalis? Nooormalis?
Egy tiszta őrült, de azért az én kutyám...  Ördög

Ja és nagyon tudnak ha vízről van szó, ezt én is megerősítem. Ez már 8 hónaposan kezelte a kerti golyós csapot Meglepődött Meglepődött, hál istennek a fagycsapot nem tudja kinyitni  Ördög Ördög

Mennyi idő után nyugszik meg??? Szerintem sosem, feleségeméknek volt már pár labijuk, de ilent még ő sem látott, nem baj Ő akarta  Mosolyog Ördög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv End
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #166 Dátum: 2013. Március 14. - 09:41:12 »

Nem hinném, hogy valaha lenyugodnának.
Az enyém a drótkerítésre kötözött nádsövénybe rágott kb. 30 cm átmérőjű köröket, és azon keresztűl kokettált a szomszéd kutyával. De nem elégedett meg eggyel, hanem mindig oda rágott ablakot, ahol épp átbeszélt a szomszédba.
Volt, hogy szidtam az anyukáját, de igazán sosem tudtam haragudni rá. Akinek volt már Labija az tudja...
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #167 Dátum: 2013. Március 14. - 12:05:20 »

Érdekesek ezek a történetek. Nekem 1992 óta van labradorom, a mostani (Bella) a harmadik. Ő valóban egy átok volt nagyon sokáig, de kárt nem tett soha, ahogy a többi sem. Csak szökött folyamatosan, és a vadászatokon nem lehetett vele bírni. Meg, ha vendég jött, akkor sem.
Az első kettő (főleg az első) pedig nyugodt, kiegyensúlyozott jószág volt.
Én sokszor gondoltam már arra, hogy a lelketlen magyarországi tenyésztők (szaporítók) hatása lehet ez a fajta viselkedés, azaz a pörgősebb idegrendszer. De lehet, hogy tévedek...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #168 Dátum: 2013. Március 14. - 13:40:00 »

Érdekesek ezek a történetek. Nekem 1992 óta van labradorom, a mostani (Bella) a harmadik. Ő valóban egy átok volt nagyon sokáig, de kárt nem tett soha, ahogy a többi sem. Csak szökött folyamatosan, és a vadászatokon nem lehetett vele bírni. Meg, ha vendég jött, akkor sem.
Az első kettő (főleg az első) pedig nyugodt, kiegyensúlyozott jószág volt.
Én sokszor gondoltam már arra, hogy a lelketlen magyarországi tenyésztők (szaporítók) hatása lehet ez a fajta viselkedés, azaz a pörgősebb idegrendszer. De lehet, hogy tévedek...

Az enyémeket nem mondanám pörgősebb idegrendszerűnek. Én 1989-től tartok labit. A mostaniak a 3. és a 4. Az első kettőnél a gyerekek még kicsik voltak, a fülükbe, farkukba, szőrükbe kapaszkodva tanultak meg járni, mindent eltűrtek tőlük/ na néha azért vinnyogtak egy kicsit/. Bárhol, idegen helyen elfektettem őket nyugodtan megvárták amíg felkelhettek. Ismeretlentől még kaját sem fogadtak el. De, ha otthon bejutottak a házba, és nem figyelt rájuk senki kezdődött a haddelhadd. Felettek mindent ami ehető volt, még a nyers krumplit is, volt hogy az ágyról kellet lezavarni őket. Amelyikkel most vadászom a vadásztársak szerint jobb mint az öreg volt. Szerintem is a második legjobb az eddigi négyből, a legkönnyebben kezelhető is/mind kan/. A kertből még nyitott kapunál sem megy ki soha, csak engedéllyel. Ha kocsival állunk ki-be, befekszik a nyitott kapuszárny mögé és, csak akkor kel fel, ha becsuktuk a kaput és megkapta a mehetsz vezényszót /persze az öreg kutya is ezt teszi/.
Mégis a legtöbb galibát ez okozza a mai napig is. Volt már autószerelő, megrágta a lökhárítót, lerágta a kerekekről a szelepsapkákat, kirágta az oldalsó irányjelző burát. Pedig vadászatok után a közös vacsora alatt órákig el van a kocsiban nyugton. Kiássa a komposztról a rohadt görögdinnye héjét is és jóízűen elfogyasztja, úgy, hogy egy órával előtte evett meg egy vödör tápot. Húzáskor is nyugodtan várja mellettem a fejleményeket, csak vezényszóra indul/na néha kacsára előbb is/. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem egy idegbajos jószág. Szerintem néha unatkozik.
 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #169 Dátum: 2013. Március 14. - 19:32:12 »

Az enyémeket nem mondanám pörgősebb idegrendszerűnek. Én 1989-től tartok labit. A mostaniak a 3. és a 4. Az első kettőnél a gyerekek még kicsik voltak, a fülükbe, farkukba, szőrükbe kapaszkodva tanultak meg járni, mindent eltűrtek tőlük/ na néha azért vinnyogtak egy kicsit/. Bárhol, idegen helyen elfektettem őket nyugodtan megvárták amíg felkelhettek. Ismeretlentől még kaját sem fogadtak el. De, ha otthon bejutottak a házba, és nem figyelt rájuk senki kezdődött a haddelhadd. Felettek mindent ami ehető volt, még a nyers krumplit is, volt hogy az ágyról kellet lezavarni őket. Amelyikkel most vadászom a vadásztársak szerint jobb mint az öreg volt. Szerintem is a második legjobb az eddigi négyből, a legkönnyebben kezelhető is/mind kan/. A kertből még nyitott kapunál sem megy ki soha, csak engedéllyel. Ha kocsival állunk ki-be, befekszik a nyitott kapuszárny mögé és, csak akkor kel fel, ha becsuktuk a kaput és megkapta a mehetsz vezényszót /persze az öreg kutya is ezt teszi/.
Mégis a legtöbb galibát ez okozza a mai napig is. Volt már autószerelő, megrágta a lökhárítót, lerágta a kerekekről a szelepsapkákat, kirágta az oldalsó irányjelző burát. Pedig vadászatok után a közös vacsora alatt órákig el van a kocsiban nyugton. Kiássa a komposztról a rohadt görögdinnye héjét is és jóízűen elfogyasztja, úgy, hogy egy órával előtte evett meg egy vödör tápot. Húzáskor is nyugodtan várja mellettem a fejleményeket, csak vezényszóra indul/na néha kacsára előbb is/. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem egy idegbajos jószág. Szerintem néha unatkozik.
 Emelem


Értem. Akkor szerintem a Tieid csak azt jelzik, hogy véleményük szerint keveset viszed őket vadászni...  Ördög

Bellával azért nem volt ilyen egyszerű a helyzet.  :Mosolyog

 Emelem  Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #170 Dátum: 2013. Március 15. - 09:39:02 »

Értem. Akkor szerintem a Tieid csak azt jelzik, hogy véleményük szerint keveset viszed őket vadászni...  Ördög

Bellával azért nem volt ilyen egyszerű a helyzet.  :Mosolyog

 Emelem  Wave

Az biztos, hogy vadászatból sosem elég. Egész napos bérvadásztatás után, a második reggel is úgy vágódik be a kocsiba mint a rakéta, pedig este alig akart kiszállni.
Most arra várunk, hogy megjöjjön az engedély a szarkákra, legalább azokat megrendszabályozzuk.  Sam6
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2013. Március 29. - 15:00:06 »


Sajnos a német vizslám megöregedett . Eddig azt tartottam hogy a magyar apróvadra, mindenes kutyának vizsla való.  Elgondolkozva azon hogy már én se bírom annyira a járást és az idegeimnek se tenne jót egy kemény német vizsla betörése , dédelgetek egy gondolatot hogy labradorom lesz.
Gondolom vizivadra egyéni vadászatra megfelelő és ha netán arra kényszerülök hogy elálló legyek a társasokon akkor is jó lehet. ? (Gondolom nem ördögtől való hogy egy elállónak is lehet kutyája.) Kérdésem még az hogy mennyire jönne ki a tacskóimmal (szuka,kan) és hogy honnét lenne érdemes beszerezni ? Mindenképpen vadászó ősöktől szeretnék egy fekete labit de lehet hogy magyar vizsla lesz belőle.    Emelem
Naplózva
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #172 Dátum: 2013. Március 29. - 15:22:54 »

Sajnos a német vizslám megöregedett . Eddig azt tartottam hogy a magyar apróvadra, mindenes kutyának vizsla való.  Elgondolkozva azon hogy már én se bírom annyira a járást és az idegeimnek se tenne jót egy kemény német vizsla betörése , dédelgetek egy gondolatot hogy labradorom lesz.
Gondolom vizivadra egyéni vadászatra megfelelő és ha netán arra kényszerülök hogy elálló legyek a társasokon akkor is jó lehet. ? (Gondolom nem ördögtől való hogy egy elállónak is lehet kutyája.) Kérdésem még az hogy mennyire jönne ki a tacskóimmal (szuka,kan) és hogy honnét lenne érdemes beszerezni ? Mindenképpen vadászó ősöktől szeretnék egy fekete labit de lehet hogy magyar vizsla lesz belőle.    Emelem

Nem ismerek a labradornál szociálisabb kutyát. Ha ez a fajta nem jön ki a kutyáiddal, akkor semelyik sem.  Wave
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 29. - 15:32:19 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #173 Dátum: 2013. Március 29. - 16:20:37 »

Egy labrador még a tűzifát is behordja! Nyihi


Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #174 Dátum: 2013. Március 29. - 16:27:16 »

Labrador a hurokban!




Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #175 Dátum: 2013. Március 29. - 20:59:39 »

Sajnos a német vizslám megöregedett . Eddig azt tartottam hogy a magyar apróvadra, mindenes kutyának vizsla való.  Elgondolkozva azon hogy már én se bírom annyira a járást és az idegeimnek se tenne jót egy kemény német vizsla betörése , dédelgetek egy gondolatot hogy labradorom lesz.
Gondolom vizivadra egyéni vadászatra megfelelő és ha netán arra kényszerülök hogy elálló legyek a társasokon akkor is jó lehet. ? (Gondolom nem ördögtől való hogy egy elállónak is lehet kutyája.) Kérdésem még az hogy mennyire jönne ki a tacskóimmal (szuka,kan) és hogy honnét lenne érdemes beszerezni ? Mindenképpen vadászó ősöktől szeretnék egy fekete labit de lehet hogy magyar vizsla lesz belőle.    Emelem
Szia Stefi!
Nem fogsz csalódni a labradorban, ha ezt a fajtát választod. Hihetetlenül szociális. Bármilyen élőlénnyel.
Egy dolgot kell elfogadni vele kapcsolatban: nem vizsla.
Ennek ellenére mindenféle apróvad vadászatára alkalmas. Ha meg elálló leszel, akkor pláne, hiszen az apportkészsége vitán felül álló. 
Lassan három éve, hogy befogadtam egy szerencsétlen sorsú kidobottat. Ugyanúgy tudom nyúl- és fácánhajtáson, mint gerléztetésnél/gerlézésnél használni. Az őszi/téli récézéseknél a vízi munkáját pedig - lehet, hogy szentségtörő leszek - de jobbnak tartom a vizslánál.
Számomra a labi kicsit olyan, mint a 30-06-os kaliber: nem tökéletes, de mindenre jó.
 Emelem
 
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2013. Március 30. - 07:43:44 »

Köszönöm a válaszokat!  Meghajol

Mindenképpen feketét szeretnék . Jelen pillanatban a vadászaprón nincs . Tud valaki olyat akinek kölykei lennének belátható időn belül ?

Még az érdekelne hogy nagyvad vércsapára próbálta e valaki ?    Emelem
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #177 Dátum: 2013. Március 31. - 18:05:23 »

Sajnos a német vizslám megöregedett . Eddig azt tartottam hogy a magyar apróvadra, mindenes kutyának vizsla való.  Elgondolkozva azon hogy már én se bírom annyira a járást és az idegeimnek se tenne jót egy kemény német vizsla betörése , dédelgetek egy gondolatot hogy labradorom lesz.
Gondolom vizivadra egyéni vadászatra megfelelő és ha netán arra kényszerülök hogy elálló legyek a társasokon akkor is jó lehet. ? (Gondolom nem ördögtől való hogy egy elállónak is lehet kutyája.) Kérdésem még az hogy mennyire jönne ki a tacskóimmal (szuka,kan) és hogy honnét lenne érdemes beszerezni ? Mindenképpen vadászó ősöktől szeretnék egy fekete labit de lehet hogy magyar vizsla lesz belőle.    Emelem

Szia Stefi!
Szerintem is tökéletesen ki fog jönni egy labi a tacsikkal. Sőt kiváncsi lennék rá, hogy együtt mekkora hülyeségekre lesznek képesek. Stoel
Egyet értek godenával, vizivadra szerintem nincs jobb egy rerievernél. Nekem volt úgy, hogy a vadászbarátom el se hozta a vizsláját télen kacsázni a Dunára, mert nekem ott volt a labi, a vizsla meg fázik, és hideg van.
Társas vadászaton is remekül használható, mind elálláskor mind hajtásban is.
Így szeretik a vizet:
[/img]
[/img]
Na és persze az apportírozás a mindenük.
[/img]
[/img]
[/img]

Viszont vércsapára még soha nem próbáltam.
 Emelem

Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #178 Dátum: 2013. Március 31. - 18:08:08 »

Hoppá, a képek nem mentek fel.
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #179 Dátum: 2013. Március 31. - 19:35:00 »

A lemaradt képek.

Elnézést a bénázásért! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: