Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180732 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #150 Dátum: 2012. November 26. - 14:53:33 »

Mára már az étvágya is a régi.  Vörösbor


Akkor minden rendben!  Igen Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #151 Dátum: 2012. December 07. - 16:58:27 »

  Szerbusztok kedves Labradorosok!
  Lenne egy nagyon butának ítélhető kérdésem, kérem ne nagyon kövezzetek meg érte. Az a helyzet, hogy nagyon szeget ütött a fejembe ez a fajta mint szolgálati kutya. Erdész-vadőrként kellene ugyanis egy olyan kutya amelyik nemcsak keres és apportíroz, hanem ha a szükség úgy hozza a hurokállító és fatolvaj nadrágjából is ki tud szedni egy darabot. Egy nagyon kedves hölgyismerősömnek van egy szuka golden retrivere amelyik valóságos személyi testőrként funkcionál. Elég egy kicsit bizalmasabban szólni a hölgyeményhez és máris jön a rosszalló morgás. Az eb mindemellett egy jókora konzervgyár őrzését is ellátta. Innen az ötlet. Szóval a vadászat mellet személyvédelemre használható ez a fajta?
  U.i.: A bullmasztiff irányú hozzászóllásokat legyetek szívesek hanyagolni
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #152 Dátum: 2012. December 07. - 17:08:43 »

  Szerbusztok kedves Labradorosok!
  Lenne egy nagyon butának ítélhető kérdésem, kérem ne nagyon kövezzetek meg érte. Az a helyzet, hogy nagyon szeget ütött a fejembe ez a fajta mint szolgálati kutya. Erdész-vadőrként kellene ugyanis egy olyan kutya amelyik nemcsak keres és apportíroz, hanem ha a szükség úgy hozza a hurokállító és fatolvaj nadrágjából is ki tud szedni egy darabot. Egy nagyon kedves hölgyismerősömnek van egy szuka golden retrivere amelyik valóságos személyi testőrként funkcionál. Elég egy kicsit bizalmasabban szólni a hölgyeményhez és máris jön a rosszalló morgás. Az eb mindemellett egy jókora konzervgyár őrzését is ellátta. Innen az ötlet. Szóval a vadászat mellet személyvédelemre használható ez a fajta?
  U.i.: A bullmasztiff irányú hozzászóllásokat legyetek szívesek hanyagolni
mr.Hucul!

Normális esetben egy golden retriver nem fog ilyen viselkedést produkálni. Az ismerősödnél lévő kutya valahogy igen messze keveredett a fajtájától.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #153 Dátum: 2012. December 07. - 17:17:55 »

   Nekem is furcsa volt a viselkedése, amire ráadásául senki nem tanította. Ha kan lett volna azt mondom egyszerűen hiperdomináns és "rátelepedett" a gazdájára. Ugyanakkor a golden egyáltalán nem volt agresszív csak őrzött és védett. Ja, a gazdasszonya sosem vadászott vele, hobbikutyának tartotta.
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #154 Dátum: 2012. December 08. - 20:19:41 »

  Szerbusztok kedves Labradorosok!
  Lenne egy nagyon butának ítélhető kérdésem, kérem ne nagyon kövezzetek meg érte. Az a helyzet, hogy nagyon szeget ütött a fejembe ez a fajta mint szolgálati kutya. Erdész-vadőrként kellene ugyanis egy olyan kutya amelyik nemcsak keres és apportíroz, hanem ha a szükség úgy hozza a hurokállító és fatolvaj nadrágjából is ki tud szedni egy darabot. Egy nagyon kedves hölgyismerősömnek van egy szuka golden retrivere amelyik valóságos személyi testőrként funkcionál. Elég egy kicsit bizalmasabban szólni a hölgyeményhez és máris jön a rosszalló morgás. Az eb mindemellett egy jókora konzervgyár őrzését is ellátta. Innen az ötlet. Szóval a vadászat mellet személyvédelemre használható ez a fajta?
  U.i.: A bullmasztiff irányú hozzászóllásokat legyetek szívesek hanyagolni

mr.Hucul!

Szerintem nem alkalmas. Egy normális idegrendszerrel rendelkező labrador max képennyalja, ez a legnagyobb kár amit tesz benne.
Minden kutyámat megtanítottam vezényszóra ugatni, egy pórázon lévő ugató nagy fekete kutya a hozzá nem értőnek ijesztő lehet. Amíg hivatásos voltam be is jött egy-két alkalommal.
Aki viszont ismeri a fajtát annál nem biztos.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #155 Dátum: 2012. December 08. - 20:24:14 »

Az én első magyar vizslám vezényszóra úgy csibészelt, mint egy nagy!
Nem is volt rossz, még a HÉV-vel éjszakában hazajárós koromban! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #156 Dátum: 2012. December 09. - 18:55:29 »

Sziasztok!

Két napig kisértünk négy olasz vendéget.
Kutyám ma is rendületlenül hordta a nyulakat.
A vendégek is jól érezték magukat, összesen 51 nyúl és 30 kakas esett a hétvégén.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #157 Dátum: 2012. December 09. - 20:22:08 »

Sziasztok!
Két napig kisértünk négy olasz vendéget.
Gratulálok a kutyáidhoz!  Igen

Nekem is megvolt a mai labis kalandom. Álmaim húzása volt kedvenc patakom partján, sajnos én voltam a harmadik puskás a fő húzásirányban, így nekem csak az utolja jutott, de nem panaszkodhatok így sem. De nem is ez az érdekes.
Egyik vadásztársam megkért, hogy segítsek 2 lőtt récéjének a megkeresésében. Mutatta, hogy hova estek. Hiába küldtem be a bokrok közé az ebem, üresen jött ki. A srác bizonygatta, hogy márpedig biztos, hogy ott kell lenniük. Újabb üres keresés következett. Mondom a srácnak: "Figyelj, S., hagyjuk egy kicsit magától dolgozni a kutyám." Egy percen belül, a szántás egyik mélyebb árkából, a megjelölt helytől méterekre felvette az egyik lőtt tőkést. Többet viszont nem talált. Láttam a tamáskodást társam arcán, mikor mondtam neki, hogy a másik valószínűleg szárnyazott kacsa volt, régesrég ellábalt valamerre, azért nem találja. Aztán magára hagytam kétségei közt, mivel az én egyik récém a túloldali nádasba esett, nem akartam, hogy az enyészeté legyen Átmentünk a sejtett helyre és lőn...! 2 percen belül már hallottam is labim megnyugtató röfögését ( ha nagyon szimatol valamit, vagy szagot fog, akkor hallatja), aztán a legkukacosabb nád közepéből megjelent teli szájjal, diadalmas pofával. Vadásztársam leesett állal nézett, én meg voltam annyira szemét, hogy megjegyezzem: Hidd el, ha az általad mutatott helyen lett volna még valami, akkor biztosan megtalálja, ha ezt az enyémet "abból a nádból", ráadásul régebbi lövéssel kibogarászta. A legfontosabb, hogy bízz a kutyádban!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #158 Dátum: 2012. December 10. - 14:56:52 »

Gratulálok a kutyáidhoz!  Igen

Nekem is megvolt a mai labis kalandom. Álmaim húzása volt kedvenc patakom partján, sajnos én voltam a harmadik puskás a fő húzásirányban, így nekem csak az utolja jutott, de nem panaszkodhatok így sem. De nem is ez az érdekes.
Egyik vadásztársam megkért, hogy segítsek 2 lőtt récéjének a megkeresésében. Mutatta, hogy hova estek. Hiába küldtem be a bokrok közé az ebem, üresen jött ki. A srác bizonygatta, hogy márpedig biztos, hogy ott kell lenniük. Újabb üres keresés következett. Mondom a srácnak: "Figyelj, S., hagyjuk egy kicsit magától dolgozni a kutyám." Egy percen belül, a szántás egyik mélyebb árkából, a megjelölt helytől méterekre felvette az egyik lőtt tőkést. Többet viszont nem talált. Láttam a tamáskodást társam arcán, mikor mondtam neki, hogy a másik valószínűleg szárnyazott kacsa volt, régesrég ellábalt valamerre, azért nem találja. Aztán magára hagytam kétségei közt, mivel az én egyik récém a túloldali nádasba esett, nem akartam, hogy az enyészeté legyen Átmentünk a sejtett helyre és lőn...! 2 percen belül már hallottam is labim megnyugtató röfögését ( ha nagyon szimatol valamit, vagy szagot fog, akkor hallatja), aztán a legkukacosabb nád közepéből megjelent teli szájjal, diadalmas pofával. Vadásztársam leesett állal nézett, én meg voltam annyira szemét, hogy megjegyezzem: Hidd el, ha az általad mutatott helyen lett volna még valami, akkor biztosan megtalálja, ha ezt az enyémet "abból a nádból", ráadásul régebbi lövéssel kibogarászta. A legfontosabb, hogy bízz a kutyádban!
 Emelem



Köszönöm! Emelem

Én is gratulálok a tiédhez! Nagy öröm mikor a kutya a leglehetetlenebb helyről találja meg a vadat, amiről már esetleg le is mondtunk. Mi tegnap már visszafelé sétáltunk a kocsikhoz beszélgetve, mikor kutyán berobbant  a bokrosba
ami mellet mentünk. Befurakodott a szederindák alá, majd kitolatott egy síró nyúllal a szájában, aminek az oldala és az egyik combja véres volt. Táncol Valószínűleg a hajtásban kaphatott 2-3 szem sörétet és a szedresben húzta meg magát. Mi sajnos most egy hétig nem récézünk, mert lezárták a Dunát a bérvadászok miatt. A hideg bejöttével már kezdenek szép számmal megjelenni.
 Wave

Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #159 Dátum: 2012. December 11. - 17:07:25 »

   Erdész-vadőrként kellene ugyanis egy olyan kutya amelyik nemcsak keres és apportíroz, hanem ha a szükség úgy hozza a hurokállító és fatolvaj nadrágjából is ki tud szedni egy darabot.

Régen volt, de úgy emlékszem, hogy mikor tenyészszemlére, BM átvételre készítettünk föl kutyákat a kiképzőben, az országban akkoriban frissen megjelent, még ritkaságnak számító erdélyi kopók is mutattak affinitást az őrző-védő munka iránt. Persze lehet, hogy egy keményebb természetű, nehezebben kontrollálható eb több kellemetlenséget okoz a mindennapokban, ha rákap a gatyafogás ízére, mint hasznot, de biztos vannak itt olyanok, akik konkrét tapasztalatokkal bírnak a fajtáról.

(Nem beszélve arról, hogy ha jól van tartva, gyönyörű kutya, így csajozáshoz sem utolsó! Mosolyog  )
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #160 Dátum: 2013. Február 15. - 15:06:21 »

Több mint két hónapja senki nem írt ebbe a topikba!
Találtam egy régi képet a gépen, remélem nem haragszotok ha felteszem, hogy megszakítsam a csendet.
Itt még gyerekek is, kutyák is fiatalabbak voltak.
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #161 Dátum: 2013. Március 13. - 18:20:28 »

Sziasztok!

A hétvégén nem okoztam osztatlan örömöt a kutyáimmal.
Történt ugyanis, hogy apósom nyitva felejtette a céges passat bal első ajtaját.
Na a fiatalabb kutyám ezt kihasználva egész éjjel jól szórakozott.  Rííí
Mindent ami a kocsiban mozdítható volt /ablakmosó,jégkaparó, kesztyű, sál, cd, stb./ áthordott magához a kutyaólba. Egy-két dolgon formatervezést is végrehajtott /szétrágta/. Woest
Az összes ülésen szép nagy tappancsnyomokat hagyott hátra, de szerencsére a kocsiban nem tett kárt.
A vasárnapom fele a kocsi takarításával és a sűrű bocsánatkérésekkel telt el.
Ezeknek a labradoroknak sosem nő be a feje lágya, mindig csinálnak valami hülyeséget. Tasli
 Emelem
Naplózva
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #162 Dátum: 2013. Március 13. - 18:46:04 »

Sziasztok!

A hétvégén nem okoztam osztatlan örömöt a kutyáimmal.
Történt ugyanis, hogy apósom nyitva felejtette a céges passat bal első ajtaját.
Na a fiatalabb kutyám ezt kihasználva egész éjjel jól szórakozott.  Rííí
Mindent ami a kocsiban mozdítható volt /ablakmosó,jégkaparó, kesztyű, sál, cd, stb./ áthordott magához a kutyaólba. Egy-két dolgon formatervezést is végrehajtott /szétrágta/. Woest
Az összes ülésen szép nagy tappancsnyomokat hagyott hátra, de szerencsére a kocsiban nem tett kárt.
A vasárnapom fele a kocsi takarításával és a sűrű bocsánatkérésekkel telt el.
Ezeknek a labradoroknak sosem nő be a feje lágya, mindig csinálnak valami hülyeséget. Tasli
 Emelem

Nem csinált az semmi hülyeséget, csak elfoglalta magát!  Taps
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #163 Dátum: 2013. Március 13. - 19:52:55 »


Ezeknek a labradoroknak sosem nő be a feje lágya, mindig csinálnak valami hülyeséget. Tasli

Az enyém igen figyelmesen jelzi, hogy a kinti medencés pancsolást be lehet fejezni.
Az utóbbi két évben ugyanaz volt a menetrend: gondos gazdi eltávolította a vízforgató csöveit és ledugózta a medencét, hogy a vizét a fűre apránként szétlocsolja, ezzel is csökkentve a vízszámlát. Óóókoskutya másnap reggelre szépen kihúzogatta a dugókat, a csonkot finoman megrágva. A kertből mocsár lett, a labiból varacskos kan, belőlem pszichiátriai beutalt.  Nooormalis?
Mindezt úgy, hogy május végétől szeptember elejéig még csak oldalba sem brunnyantotta egyszer sem.
 Nyihi  Nyihi  Nyihi
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #164 Dátum: 2013. Március 13. - 22:16:16 »

Az enyém igen figyelmesen jelzi, hogy a kinti medencés pancsolást be lehet fejezni.
Az utóbbi két évben ugyanaz volt a menetrend: gondos gazdi eltávolította a vízforgató csöveit és ledugózta a medencét, hogy a vizét a fűre apránként szétlocsolja, ezzel is csökkentve a vízszámlát. Óóókoskutya másnap reggelre szépen kihúzogatta a dugókat, a csonkot finoman megrágva. A kertből mocsár lett, a labiból varacskos kan, belőlem pszichiátriai beutalt.  Nooormalis?
Mindezt úgy, hogy május végétől szeptember elejéig még csak oldalba sem brunnyantotta egyszer sem.
 Nyihi  Nyihi  Nyihi


Az én régebbi kutyáimnak is voltak agyament dolgaik. A bokrok, rózsák metszését már fel sem vesszük, de volt olyan amelyik a begyúrt pihentetésre félretett kelt tésztát zabálta be. Rííí Persze egész nap büfögött meg f...ott utána. A másik a csokit csomagolással együtt megette, ha bárhol megtalálta. A mostaniak 2 éve nyaraláskor éjjel végigjárták a szomszédos horgász stégeket, és a kinthagyott bojlikat, etetőanyagokat felzabálták. Másnapra akkora hasuk volt mint egy csüngőhasú malacnak és  tele hányták a kertet. Az elmúlt nyáron már legalább nem rágták le a slagot a kerti csapról, ha kint hagytuk locsolás után. Táncol Reménykedtem talán a koruk miatt végre megkomolyodnak, de mint a hétvége mutatja ez még odébb van.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: