Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180699 alkalommal)
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #135 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 20:52:29 »


A szezon első napja
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #136 Dátum: 2012. Augusztus 17. - 20:21:53 »

Labrador ft., nagyon szép kutyád van, öröm lehet vele vadászni. A terítékhez pedig:  Igen

Troja, ne aggódj, nagyon gyorsan visszarázódik majd a kuttyod a munkába.
Egyébként szerettem is volna kérdezni Tőled és Forendtől, hogy hogy haladtok a labikkal? (Olvastam a gerlés topicban, de nem akartam szétoffolni...)

Az enyém is hosszú pihenőt követően volt éles bevetésen újra. Sajnos amiről azt hittem, hogy működni fog, az mégsem...
A lövésről van szó. Annyira szereti, hogy a puska dörrenése után azonnal elindul keresni. Ilyenkor hol vissza tudom fordítani, hol nem. De inkább nem. (Az apportért csak a bűvös "Hozd!" vezényszó után indul.) Nem mondom, tavaly pár récét köszönhettem emiatt neki, mert én nem láttam találatot, a labim meg nekilódult lövés után, aztán egyszercsak megjelent a madárral a szájában... Ennek ellenére nagyon zavaróak ezek az elfutásai. Pórázra nem merem tenni, mert félek, hogy elránt nadrágostul-övestül...  Nyihi
Mi tévő legyek?
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #137 Dátum: 2012. Augusztus 17. - 22:20:32 »

Ennek ellenére nagyon zavaróak ezek az elfutásai. Pórázra nem merem tenni, mert félek, hogy elránt nadrágostul-övestül...  Nyihi
Mi tévő legyek?
 Emelem
Gabikám!
Egyél rendesen, és ha megközelíted az én alkatomat, akkor két Labit is magadra köthetsz! :Mosolyog Vigyorog
Naplózva

Üdv:Kapszli
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #138 Dátum: 2012. Augusztus 17. - 23:47:16 »

Gabikám!
Egyél rendesen, és ha megközelíted az én alkatomat, akkor két Labit is magadra köthetsz! :Mosolyog Vigyorog
Röhög
Megfogadom a tanácsot, mesterem. A következő fórumtalin meg sem fogsz ismerni...  Nyihi
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #139 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 12:24:20 »

Na, azért úgy néz ki, hogy mégsem volt elfecsérelt idő, amit nyáron a labimra rászántam.
Ma csak egyszer ugrott el ( pedig elment pár lövés...  Nyihi ), igaz akkor percekig küzdöttem vele, míg visszahívtam. A kereső munkáját nem akarom méltatni, de a mai szerénynek mondható terítékből egyetlenegyet sikerült volna csak nélküle megtalálnom. Egyszerűen rosszul mérem fel a leeső madarakat. A kutyámmal ellentétben fejlődésképtelen vagyok...  Ördög



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #140 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 20:07:14 »

Lassan 7 hónapos a Kormos nevű kutyám és most volt először igazi vadászaton.
A héten kétszer is kivittem galambozni.
Elsődleges cél az volt, hogy a lövést állja-e.
No azzal semmi gond nem  volt, amikor kitettem az autóból körbeszaglászott, lefeküdt mellém és az első lövésekre semmi különös reakciót nem mutatott.
Pár galamb a napraforgóba esett, de nem ment értük, pedig már gyakoroltunk lőtt gerlével.
Nagy nehezen sikerült egyet úgy meglőni, hogy a tarlon landoljon, azt legnagyobb örömömre hozta is. Később  unszolásomra bement a napraforgóba is és a leesett 5 gerléből hármat szépen ki is hozott.
Vadászat végén közösen összeszedtük a maradékot, bár a szárnyazottra először rácsodálkozott, de végülis szépen felvette és odaadta.
Azt mondhatom, hogy nagy öröm egy kutyával együtt vadászni, remélem sok közös vadászatunk lesz!
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #141 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 12:13:02 »

Lassan 7 hónapos a Kormos nevű kutyám és most volt először igazi vadászaton.
A héten kétszer is kivittem galambozni.
Elsődleges cél az volt, hogy a lövést állja-e.
No azzal semmi gond nem  volt, amikor kitettem az autóból körbeszaglászott, lefeküdt mellém és az első lövésekre semmi különös reakciót nem mutatott.
Pár galamb a napraforgóba esett, de nem ment értük, pedig már gyakoroltunk lőtt gerlével.
Nagy nehezen sikerült egyet úgy meglőni, hogy a tarlon landoljon, azt legnagyobb örömömre hozta is. Később  unszolásomra bement a napraforgóba is és a leesett 5 gerléből hármat szépen ki is hozott.
Vadászat végén közösen összeszedtük a maradékot, bár a szárnyazottra először rácsodálkozott, de végülis szépen felvette és odaadta.
Azt mondhatom, hogy nagy öröm egy kutyával együtt vadászni, remélem sok közös vadászatunk lesz!
Ez igen!  Igen
Én is gerlével kezdtem a bevadászását és hasonló tüneteket produkált, mint a tied. De a fajta intelligenciájára jellemzően minimális gyakorlás elég volt ahhoz, hogy megértse, mit is akarok tőle. Majd tapasztalni fogod Te is, hogy évről-évre egyre jobban vadászik majd.
A héten meglőttem első récéimet: az egyik szárnyazva a patak túlsó oldalán levő nádas-gazos területen landolt. Könnyűszerrel megtalálta. A másik pedig olyan mocsárba esett, hogy ember meg nem lábalta volna. (Tavaly ezen a részen akartam letenni a csalirécéimet, alig menekültem meg...  Nyihi ) Mindez egy labradornak nem volt kihívás. Az mondjuk más kérdés, hogy a fejbúbig iszapos ebem milyen elrettentő látványt nyújtott utána...  Meglepődött  Ördög
További emlékezetes vadászélményeket kívánok mindkettőtöknek!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #142 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 16:20:38 »

Lassan 7 hónapos a Kormos nevű kutyám és most volt először igazi vadászaton.
A héten kétszer is kivittem galambozni.
Elsődleges cél az volt, hogy a lövést állja-e.
No azzal semmi gond nem  volt, amikor kitettem az autóból körbeszaglászott, lefeküdt mellém és az első lövésekre semmi különös reakciót nem mutatott.
Pár galamb a napraforgóba esett, de nem ment értük, pedig már gyakoroltunk lőtt gerlével.
Nagy nehezen sikerült egyet úgy meglőni, hogy a tarlon landoljon, azt legnagyobb örömömre hozta is. Később  unszolásomra bement a napraforgóba is és a leesett 5 gerléből hármat szépen ki is hozott.
Vadászat végén közösen összeszedtük a maradékot, bár a szárnyazottra először rácsodálkozott, de végülis szépen felvette és odaadta.
Azt mondhatom, hogy nagy öröm egy kutyával együtt vadászni, remélem sok közös vadászatunk lesz!

Az lesz az... az enyém 5 és fél hónapos, szinte teljesen ugyanezt csinálta, bár a szárnyast azt úgy levadászta, hogy csak lestem.

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #143 Dátum: 2012. November 22. - 13:54:20 »

Szegény kutyám önhibáján kívül újabb tortúrán megy át.
Tegnapelőtt reggel nem ette meg a kajáját. Délután még nem aggódtam, sőt még récéztünk is egy rövidet (micsoda dzsindzsából kereste elő és hozta az délután egyetlen gácsérját!!!).
Tegnap reggelre nagyon leromlott az állapota, és a tünetek egyre ismerősebbé kezdtek válni. Délben már orvoshoz rohantam vele. Előtte próbált vizelni: kólaszínű volt. B.sszameg, ez megint babesiosis lesz! Hogy a ferde f.szba???
Egy hónapja nem kevés pénzért vettem neki egy méregdrága nyakörvet kullancsra, bolhára. 8 hónap garanciát vállal rá a cég...
Az állatorvos megerősítette a feltételezésem, az azonnali beavatkozás után felhívtuk a céget. Közben a nyakörv fölött 10 cm-re kiműtött a doki egy termetes kullancsot. Az ominózus nagy múltú vállalat képviselője korrekten állt a dologhoz. Visszakérték a terméket bevizsgálásra. Mindenféle új nyakörvet, kezelési költségtérítést, ajándék spot-on-okat kilátásba helyeztek.
Csakhogy nekem az egészséges vadászbarátom kellett volna, hiszen fizettem azért, hogy ilyen ne fordulhasson elő.
A kutyától vért vettünk laborhoz, a kiszedett vérszívót is  mellékeltük a küldeményhez.
Jelenleg így áll a história. A labim szerencsére jobban van. De ez akkor is botrány!
A termék nevét még nem írom le, megvárom a végkifejletet.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #144 Dátum: 2012. November 23. - 10:01:58 »

Szegény kutyám önhibáján kívül újabb tortúrán megy át.
Tegnapelőtt reggel nem ette meg a kajáját. Délután még nem aggódtam, sőt még récéztünk is egy rövidet (micsoda dzsindzsából kereste elő és hozta az délután egyetlen gácsérját!!!).
Tegnap reggelre nagyon leromlott az állapota, és a tünetek egyre ismerősebbé kezdtek válni. Délben már orvoshoz rohantam vele. Előtte próbált vizelni: kólaszínű volt. B.sszameg, ez megint babesiosis lesz! Hogy a ferde f.szba???
Egy hónapja nem kevés pénzért vettem neki egy méregdrága nyakörvet kullancsra, bolhára. 8 hónap garanciát vállal rá a cég...
Az állatorvos megerősítette a feltételezésem, az azonnali beavatkozás után felhívtuk a céget. Közben a nyakörv fölött 10 cm-re kiműtött a doki egy termetes kullancsot. Az ominózus nagy múltú vállalat képviselője korrekten állt a dologhoz. Visszakérték a terméket bevizsgálásra. Mindenféle új nyakörvet, kezelési költségtérítést, ajándék spot-on-okat kilátásba helyeztek.
Csakhogy nekem az egészséges vadászbarátom kellett volna, hiszen fizettem azért, hogy ilyen ne fordulhasson elő.
A kutyától vért vettünk laborhoz, a kiszedett vérszívót is  mellékeltük a küldeményhez.
Jelenleg így áll a história. A labim szerencsére jobban van. De ez akkor is botrány!
A termék nevét még nem írom le, megvárom a végkifejletet.
 Emelem

Gyors gyógyulást a kutynak.

Én sajnos a Kiltixel jártam így csak nem tudtuk megmenteni a Vizslámat 2 hetet küzdöttem vele az összes velejárójával Rííí Rííí. Sajnos 100% védelem nincs...
Naplózva

Üdv End
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #145 Dátum: 2012. November 24. - 18:54:12 »

Szegény kutyám önhibáján kívül újabb tortúrán megy át.
Tegnapelőtt reggel nem ette meg a kajáját. Délután még nem aggódtam, sőt még récéztünk is egy rövidet (micsoda dzsindzsából kereste elő és hozta az délután egyetlen gácsérját!!!).
Tegnap reggelre nagyon leromlott az állapota, és a tünetek egyre ismerősebbé kezdtek válni. Délben már orvoshoz rohantam vele. Előtte próbált vizelni: kólaszínű volt. B.sszameg, ez megint babesiosis lesz! Hogy a ferde f.szba???
Egy hónapja nem kevés pénzért vettem neki egy méregdrága nyakörvet kullancsra, bolhára. 8 hónap garanciát vállal rá a cég...
Az állatorvos megerősítette a feltételezésem, az azonnali beavatkozás után felhívtuk a céget. Közben a nyakörv fölött 10 cm-re kiműtött a doki egy termetes kullancsot. Az ominózus nagy múltú vállalat képviselője korrekten állt a dologhoz. Visszakérték a terméket bevizsgálásra. Mindenféle új nyakörvet, kezelési költségtérítést, ajándék spot-on-okat kilátásba helyeztek.
Csakhogy nekem az egészséges vadászbarátom kellett volna, hiszen fizettem azért, hogy ilyen ne fordulhasson elő.
A kutyától vért vettünk laborhoz, a kiszedett vérszívót is  mellékeltük a küldeményhez.
Jelenleg így áll a história. A labim szerencsére jobban van. De ez akkor is botrány!
A termék nevét még nem írom le, megvárom a végkifejletet.
 Emelem


Gyors gyógyulást kívánok az ebnek! Sajnos már én is találtam a kutyáimban kullancsot a nyakörvek ellenére, a legutóbbi az a bizonyos K betűvel kezdődő és iltixel végződő, kb. egy hónapja, de szerencsére az nem volt fertőzött.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #146 Dátum: 2012. November 25. - 09:24:00 »

Köszönöm a bátorító, biztató szavakat!  Wave
Pénteken megjöttek a laboreredmények: babesiosos (nanááá), nagyon alacsony vörös és fehérvérsejt arány, kissé megemelkedett vércukorszint. De szerencsére a vesék nem károsodtak számottevően.
Tegnap már újra a régi volt.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #147 Dátum: 2012. November 25. - 11:26:56 »


Pénteken megjöttek a laboreredmények: babesiosos (nanááá), nagyon alacsony vörös és fehérvérsejt arány, kissé megemelkedett vércukorszint. De szerencsére a vesék nem károsodtak számottevően.
Tegnap már újra a régi volt.
 Emelem

Csak most olvastam, mi történt. Örülök, hogy sikerült megmenteni a kutyát és jól van! Igen Piál   

Érdemes a kutya rendellenes viselkedésének első jeleinél a szemhéját kicsit lehúzni, és ha nem szép rózsaszínű a belső nyálkahártya (remélem ez a neve), hanem halvány, fehéres, akkor azonnal kullancsfertőzésre kell gyanakodni. A vizelet színének megváltozása már eléggé késői tünet, az én megfigyeléseim szerint.

Ha egy labrador nem eszik, az már nagyon rendellenes!  Ördög

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #148 Dátum: 2012. November 25. - 19:51:24 »



Ha egy labrador nem eszik, az már nagyon rendellenes!  Ördög



Az a labrador már nem is labrador... Nyihi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #149 Dátum: 2012. November 26. - 14:16:06 »


Ha egy labrador nem eszik, az már nagyon rendellenes!  Ördög

Mára már az étvágya is a régi.  Vörösbor

Nincs csúnyább, mint egy sovány labi.

 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: