Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 180728 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #120 Dátum: 2012. Május 17. - 21:11:27 »

Üdv!
2 éve már, hogy befogadtam egy kidobott labrador kant. Tele voltam kétségekkel, félelemekkel. Nagyon sok segítséget kaptam innen a fórumról. A kezdeti nehézségeken felülemelkedve és átlendülve, egy kiválóan dolgozni képes kutyával rendelkezem most. Persze nem hibátlan: nagyon szereti a lövést, sokszor a hibázásra is mozdul. Meg, ha keresés közben elviszi az ösztöne, hajlamos alkalmi süketet játszani és csak x-edik hívásra visszajönni. Persze olyankor nevetni tudok a bűnbánó pofáján... Számomra apró hiányosságai mind az én számlámra írhatóak.
Mindezek mellett viszont nem volt még olyan vadászaton, ahol ne dicsérték volna. A legnagyobb teljesítménye eddig egy tavalyi fácánhajtáson volt. Szárnyaztak egy kakast, ami a patak túlsó oldalán ért földet, majd ellábalt. A vizet átúszva kb. 50-60 méter sűrű gazosban történő keresés után egyszercsak megjelent a madárral a szájában. Sokat látott idős vadásztársam azóta emlegeti.
Elveszett vadja tavaly csak egyetlen volt: szárnyazott récém lebukott a víz alá az utolsó pillanatban, ő meg elúszott fölötte...
Nélküle viszont a töredékét sem vehettem volna fel.
Egy nagy kalappal a kutyushoz! Nem fogod megbánni.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #121 Dátum: 2012. Május 17. - 22:07:27 »

Üdv!
2 éve már, hogy befogadtam egy kidobott labrador kant. Tele voltam kétségekkel, félelemekkel. Nagyon sok segítséget kaptam innen a fórumról. A kezdeti nehézségeken felülemelkedve és átlendülve, egy kiválóan dolgozni képes kutyával rendelkezem most. Persze nem hibátlan: nagyon szereti a lövést, sokszor a hibázásra is mozdul. Meg, ha keresés közben elviszi az ösztöne, hajlamos alkalmi süketet játszani és csak x-edik hívásra visszajönni. Persze olyankor nevetni tudok a bűnbánó pofáján... Számomra apró hiányosságai mind az én számlámra írhatóak.
Mindezek mellett viszont nem volt még olyan vadászaton, ahol ne dicsérték volna. A legnagyobb teljesítménye eddig egy tavalyi fácánhajtáson volt. Szárnyaztak egy kakast, ami a patak túlsó oldalán ért földet, majd ellábalt. A vizet átúszva kb. 50-60 méter sűrű gazosban történő keresés után egyszercsak megjelent a madárral a szájában. Sokat látott idős vadásztársam azóta emlegeti.
Elveszett vadja tavaly csak egyetlen volt: szárnyazott récém lebukott a víz alá az utolsó pillanatban, ő meg elúszott fölötte...

Végigolvastam az egész topikot. Különösen tetszett amit a vízhez szoktatásról írtál!
Ma én is kivittem a kiskutyát a Rábához! Semmit nem félt a víztől, sőt, nekem kellett aggódnom, nehogy elsodorja a folyó.
Remélem ügyes kutya lesz belőle!
Nélküle viszont a töredékét sem vehettem volna fel.
Egy nagy kalappal a kutyushoz! Nem fogod megbánni.
 Emelem
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #122 Dátum: 2012. Május 17. - 22:21:13 »



Itt van a kis gazember, éppen a Rábába akar beugrani, ami ekkora kutyának erősen nem ajánlott

Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #123 Dátum: 2012. Május 17. - 22:26:50 »

Bátor........

Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #124 Dátum: 2012. Május 18. - 08:56:02 »

Csuda pofa!
Nem lesz gondja a vízzel, úgy látom...  Vigyorog Én nagyon megszenvedtem az enyémmel, amit, ha most látnád, nem hinnéd el. Valami oknál fogva félt tőle.
 Wave
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #125 Dátum: 2012. Május 18. - 16:20:56 »

Csuda pofa!
Nem lesz gondja a vízzel, úgy látom...  Vigyorog Én nagyon megszenvedtem az enyémmel, amit, ha most látnád, nem hinnéd el. Valami oknál fogva félt tőle.
 Wave
 Emelem

Talán az lett a szerencséje, hogy félt a víztől és így került hozzád. Többször halott infó, hogy amelik kuty fél a víztől az mehet a háztól, sajnos ilyen is van. És teljesen érthető lenne a félelme mert gondolom erőltették nem ésszel és játékkal, hanem erővel.
Naplózva

Üdv End
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #126 Dátum: 2012. Május 19. - 13:51:25 »

Talán az lett a szerencséje, hogy félt a víztől és így került hozzád. Többször halott infó, hogy amelik kuty fél a víztől az mehet a háztól, sajnos ilyen is van. És teljesen érthető lenne a félelme mert gondolom erőltették nem ésszel és játékkal, hanem erővel.
Sajnos az enyém előző élete tipikus kutyasors volt. Amíg kicsi volt addig szerették (vagy nem...), aztán megnőtt és már csak gondot jelentett. Autóba tették, aztán kidobták a 6-os mellé, ahogy a környéken szokás. Legnagyobb szerencsémre bejött a városba, ahol hagyta magát befogni. Az akkori vadőrünkkel megnéztük, nagyon jó ösztönei voltak. A gyerekek egyből beleszerelmesedtek (azóta is tart), így elhoztam. A képzésnél derült ki, hogy fél a nedves közegtől...  Nyihi Be is voltam darázva, de ez már történelem.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #127 Dátum: 2012. Május 19. - 15:44:31 »


Legnagyobb szerencsémre bejött a városba, ahol hagyta magát befogni.


 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #128 Dátum: 2012. Május 28. - 17:46:24 »

Az enyém épp a Körösbe száll be
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #129 Dátum: 2012. Május 28. - 21:42:52 »

Néha játszunk egy kicsit!





Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #130 Dátum: 2012. Május 28. - 22:52:45 »

Néha játszunk egy kicsit!

Van egy olyan sejtésem, hogy nem nagyon lesz gondod a kutty elhozó képességével...  Mosolyog
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #131 Dátum: 2012. Május 28. - 23:12:30 »

Ma tréningeztem vele egy kicsit én is.
Tökig érő gazba dobáltam neki a hurkát. Az elején kis kivárással rögtön ráküldtem, aztán eltereltem a figyelmét és utána biztattam keresésre/elhozásra. Hibátlanul dolgozott!
Majd jöttek az elfektetős gyakorlatok. Szépen a helyén marad már, hívásra azonnal indul felém. (Vettem nemrég egy sípot, ennek a hangját tanultatom vele így...)
Ami gondot okoz, hogy mikor megindul az apporttárgy/lőtt vad felé, akkor már nem tudom megállítani. Ha elindul, akkor - egyenlőre - se kép, se hang...  Nyihi
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #132 Dátum: 2012. Május 30. - 11:35:43 »

Nem fél a víztől, sőt még a vízből is apportíroz! Táncol /Jobb híján a kesztyűmet/









Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #133 Dátum: 2012. Június 07. - 13:12:48 »

Kivittem magammal az erdőre megmutatni az erdész cimborának a kutyát, meg egy kicsit dicsekedni az eddig tanultakkal.

Szépen dolgozott, majd amikor a hivatalos teendőket intéztük, a kutyus az embermagasságú gazban "vadászott"!

Íme a zsákmány:







Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #134 Dátum: 2012. Július 09. - 09:32:23 »

A vizsla után egy egészen más világ, de nagyon lehet szeretni.

Az ördög maga 10 hetesen:







 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: