Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 179839 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Dátum: 2010. Május 24. - 22:56:35 »

Biztosan vagyunk itt a fórumon egy páran, akik szeretettel gondoskodnak róluk és vadásznak velük. Gondoltam, megnyitom ezt a témát, hogy tapasztalatot cserélhessünk, tanácsot kérjünk és adjunk egymásnak.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 08. - 17:58:51 írta Voldemort » Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1 Dátum: 2010. Május 24. - 23:31:41 »

A történet úgy kezdődött, hogy nagyon megtetszett a vadőrünk labradorjának a munkája. Bizonyított előttem vízben, és parádésan dolgozott fácánhajtásokon is. Nem is rejtettem véka alá, hogy én is egy efféle ebet képzelek magamnak. Mivel az idei év eddig eltelt része nagyon megterhelő volt anyagilag (terület, golyós puska, ladaniva, lakáshitel  Ördög), ezért csak jövőre mertem tervbe venni egy kutya érkeztét.
Aztán múlt hét szombaton csörgött a telefonom. A vadőrünk hívott, hogy: "Gabikám, itt van egy másfél éves kidobott fekete labrador kan. Kell?" Negyed óra múlva a zuhogó esőben már mustrálgattuk is a gyerekekkel. Borzasztó állapotban volt. Végtelenül le volt fogyva. De az a szomorú, megtört, emberekben csalódott szeme volt a legrosszabb. Azonnal döntött a családi többség: a kutya velünk jön és marad. Egy eltelt hét után büszkén mondhatom, a labimat teljesen kicserélték. Szépen megerősödött, versenysúlyát elérte és BOLDOG! A gyerekek imádják, én nemkülönben, és ő is minket. Még az asszony is megbékélt vele.
Biztató jelei vannak, hogy még vadászkutya is lehet belőle. Nagyon fegyelmezett, lelkesen apportíroz, mindent hoz, amit eldobok neki (ma próbaképpen a fiam játék motorját dobtam neki, de hozta, mint a parancsolat...), kitartóan keres. Jövő héten, ha minden igaz, akkor kivisszük és messziről lövünk neki párat, hogy szokja a puska hangját. Ott sok minden el fog dőlni...
Viszont egyenlőre ódzkodik a víztől, legalábbis az első csukafejes után többet nem lehetett vízbe küldeni, maximum a nyakáig érő részig merészkedett csak. Erőltetni meg nem mertem. Hogyan tudnám egyszerűen megszerettetni vele? Segítsetek!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #2 Dátum: 2010. Május 25. - 00:40:40 »

Szia!
Először is sok sikert a labihoz!!! Arra figyelj, hogy ők másképpen vadásznak mint a vizslák. A jó labi csak a "puska alatt" keres, soha mondom soha nem megy távolabb a vezetőtől mint 30 méter. Az angol azt mondja "Lővés előtt pointer, lövés után retriever!" Sokat kell üresbe kerestetni velük gyakorlásképpen mert azt nem annyira szeretik. A harmadik üres keresés után nem szívesen megy. De apportban, nádban, hideg vízben nincs párja. Ezért is meglepő ez a probléma. Az alapján amit írtál azt mondanám, hogy csak a kellemetlen fejes ugrást kell vele elfeledtetni. A víz szeretete benne van hiszen már mint írtad fejest ugrott bele. Ezt visszahozni többféleképpen lehet. Keressetek egy hosszú partszakaszt ahol lassan mélyül a víz. Legyen jó idő inkább meleg. Séta közben álljatok meg a parttól pár méterre. Ha elindul a víz irányába ne szólj semmit. Ha hasig benne van, akkor dícsérd meg. Ezt pár napig csinálod és akkor lehet egy apportot- soha ne a gyerek játéka legyen, egy olyan tárgy amit szeret de soha nincs napközben előtte erre legjobb a dummy- a víz szélébe dobni. Soha nem a mélyvízbe csak a szélébe ahol le ér a lába. Ha már biztonságban érzi magát a vízben napok vagy hetek múltán, ez a kutyától függ, lehet fokozatosan a feladatot nehezíteni. Nagyon fontos a pozitív élmény és a lassú fokozatosság elve. Ha túl nagy lépéseket tesztek könnyen visszaesik a teljesítmény.
Másik lehetőség ha te vagy a vízben és akkor hozzád könnyebben úszik oda. Itt is kis vízzel kell kezdeni. Ilyenkor ha labdáztok a vízben a családtagokkal akiket ismer hamarabb indul el felétek. Ha segítséget kér, hanggal vagy a szemével akkor mennjetek közelebb. éppen csak annyira, hogy ne érjen el benneteket. Ha már elindult akkor lehet dícsérni.
Harmadik lehetőség, ha van egy általa is ismert kutya akiben már megbízik és az a kutya megy be a vízbe. Szinte biztos, hogy azonnal utána megy. Itt is vigyázni kell, hogy csak addig mehet a vízbe amíg biztonságban érzi magát. Ti álljatok közel a parton és biztassátok ha visszanéz, de csak is akkor.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Üdv

Labs Land azaz a "Labik földjén"  Wave


Sok dolgot az oldalunkon is találsz a kiképzésról www.invictusfriend.hu
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3 Dátum: 2010. Május 25. - 15:16:26 »

Üdv, Labs Land!
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
Egyébként engem pont az fogott meg a fajtában, ahogy dolgozott. Valóban teljesen máshogy, mint a vizslák. Mégis valahogy egyből az ugrott be, hogy "ez az, megtaláltam a nekem való kutyát".
A Duna mellett lakom, alkalmas vízpartot találni fogok, ez biztos. (A vízbe gázolással az ominózus fejes után sem volt gond, csak a mélyebb vízzel.) Elkapkodni és legfőképpen eltürelmetlenkedni nem szeretném a dolgot, mert egy igazi vadásztársat szeretnék magam mellé.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #4 Dátum: 2010. Május 25. - 20:15:42 »

Szia Godena!
Egy pillanatig se aggódj, a Labs Land által leírt módszerek valamelyikével biztosan hamar vízhez szokik a kutyád! Az pedig, hogy ha egy kutya erősen "apportos" hajlamú, már 99 %-ban garantálja a sikert, ez a legjobb dolog, amivel ösztönözni lehet a kiképzés során. Ha csak ilyen rövid ideje van nálad, nem kell siettetni semmit, elsőre a legfontosabb, hogy megtanulja érteni az őt körülvevő embereket, ha ez megvan, akkor jöhet a többi, semmivel nem vagytok elkésve!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #5 Dátum: 2010. Május 26. - 23:41:22 »

Hétvégén megpróbálkozom a vizes témával újra, és ígérem, semmit sem fogok elkapkodni. A szakmámban amúgy sem lehet elsietni semmit (pár évvel ezelőtt volt szülő, aki odajött, hogy "már november van, a  6 éves gyerkőc mégsem tud írni/olvasni..." Mondtam, neki, hogy türelem, év végére tudni fog még számolni is. Így is lett...) A labimmal ugyanez lesz a helyzet. Ha  novemberig nem, akkor majd jövőre... Csak nyugodtan, senki és semmi sem hajt...
Most is itt fekszik a lábamon, miközben ezeket a sorokat írom. Teljesen bekebelezett...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #6 Dátum: 2010. Május 28. - 15:45:02 »

Hétvégén megpróbálkozom a vizes témával újra, és ígérem, semmit sem fogok elkapkodni. A szakmámban amúgy sem lehet elsietni semmit (pár évvel ezelőtt volt szülő, aki odajött, hogy "már november van, a  6 éves gyerkőc mégsem tud írni/olvasni..." Mondtam, neki, hogy türelem, év végére tudni fog még számolni is. Így is lett...) A labimmal ugyanez lesz a helyzet. Ha  novemberig nem, akkor majd jövőre... Csak nyugodtan, senki és semmi sem hajt...
Most is itt fekszik a lábamon, miközben ezeket a sorokat írom. Teljesen bekebelezett...

Én csak annyit tennék hozzá, hogy a lövésnél vigyázz vele, mert lehet hogy fél tőle és éppen ezért kóborolt el.
A másik az, hogy idővel menni fog a vizes dolog is, csak türelem, apóson csoki labija, 1,5 éves korára jött rá hogy tud úszni, azóta meg kis se lehet rángatni a vízből...én meg csak röhögök, mikor a vizsla ki-be jön szóra... Bion Bion Bion

Sok sikert a kutyushoz.

 Wave
Naplózva

Üdv End
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #7 Dátum: 2010. Május 29. - 10:09:39 »

Endi, Zsolt! Köszönöm!  Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #8 Dátum: 2010. Június 02. - 21:58:09 »

Endi, Zsolt! Köszönöm!  Wave

Hogy haladsz az öledbe pottyant kutyával? (Bár ebben az időben elég rossz ízű vízhez szoktatásról még beszélni is...)
Alkalmasint tehetnél föl egy-két képet róla!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #9 Dátum: 2010. Június 02. - 22:34:57 »

Hogy haladsz az öledbe pottyant kutyával? (Bár ebben az időben elég rossz ízű vízhez szoktatásról még beszélni is...)
Alkalmasint tehetnél föl egy-két képet róla!

Szegénykém, megázott ma is... Nálunk Battán minden nap van legalább 2 felhőszakadás. Egy merő mocsár minden. De... Hétfőn, még a monszun előtt lesétáltunk a Dunára, a kedvenc kacsázó/kormoránozó helyemre. Iszonyat magasan állt a víz, végül találtam egy alkalmas partszakaszt. Csak a szélébe dobáltam. A kezdeti bátortalan lépések után egyre határozottabban gázolta a sekély részt. Minden sikeres apport után agyon dicsértem, megdögönyöztem. Most már nem félek... Lesz még belőle vízikutty.  Vigyorog
Ráadásul a vadőrünk megemlítette, hogy a Velencei-tavon van egy kimondottan gazdi-kutya fürdőhely. Ha az időjárás is megembereli végre magát, akkor már megyünk is.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #10 Dátum: 2010. Június 02. - 22:47:55 »

És egy pár kép kedvcsinálónak:






Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #11 Dátum: 2010. Június 02. - 22:49:56 »

Csak óvatosan a Dunával, főleg most! A kutya mindig a gazdája felé szeretne kijönni, és így majdnem szembe megy a sodrással. Ha nem tudsz lefelé futni a parton, eléggé kimerülhet, és ez kedvét szegheti. Meg hideg is van még.
Biztosan megkedveli a vizet, úszni meg mindegyik tud szinte. Én egyszer láttam életemben egy kutyát, amelyik akart, de tényleg nem tudott! Alig hittem a szememnek! De az nem labrador volt!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #12 Dátum: 2010. Június 02. - 22:59:25 »

Az a hely, ahol gyakoroltattam, egy öbölszerű kiöntés volt, gyakorlatilag álló, és labimellkasnál nem mélyebb vízzel.
Eldobtam az apportírozni valót a töltés mögé is, ahol nem láthatta, hogy hova esik, majd jött tőlem a "Keresd! Hozd!" vezényszó. Minden alkalommal megtalálta és hozta lelkesen. Én meg győztem dicsérni.  Mosolyog
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #13 Dátum: 2010. Június 02. - 23:15:05 »

Jó dolga van ennek a kutyának, ahogy a képeket elnézem... Mosolyog
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #14 Dátum: 2010. Június 03. - 00:04:58 »

Megérdemli szegény, nagyon hányatott sorsa lehetett. Ennek "köszönhetően" minden felé sugárzott szeretet triplán próbál viszonozni.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: