Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251185 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2010. Június 21. - 19:31:58 »

Én a SB töltényre válaszoltam...

Erre te belinkeled a Lapua honlapját, ahol szintén FMJ lövedékkel van a képem.

Szóval nem értem most mi is a kérdés?
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #121 Dátum: 2010. Június 22. - 07:41:06 »


Miért nem tudod belátni, hogy a 7,62x39 nem vadászatra való cucc?
Amire használni akarod arra van számtalan jobbnál-jobb kaliber! Vállat von Vállat von Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #122 Dátum: 2010. Június 22. - 08:22:43 »

Miért nem tudod belátni, hogy a 7,62x39 nem vadászatra való cucc?
Amire használni akarod arra van számtalan jobbnál-jobb kaliber! Vállat von Vállat von Emelem

Miért is? Ha vadászik vele és nem csak lövöldöz, akkor mi a probléma? Ha Neki megfelel, és örömét leli benne, akkor miért vegyen mást?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Steve
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2010. Június 22. - 08:50:21 »

Miért is? Ha vadászik vele és nem csak lövöldöz, akkor mi a probléma? Ha Neki megfelel, és örömét leli benne, akkor miért vegyen mást?

Azért drága barátom mert ezt a töltényt rohamkarabélyhoz tervezték nem nagy távolságok belövéséhez! Sőt inkább kifejezetten rövid lőtávra...
Na most ezt lenhet csűrni csavarni, meg megmagyarázni, de akármit csinálnak ezzel a töltény konstrukcióval soha nem lesz belőle vadász lőszer.
És mégis szerinted hol az élesen meghúzható határ a vadászat, és a "csak lövöldöz" között??? Természetesen tudom, hogy itt(!!!) mindenki előtt világos ez a mezsgye.... Kacsint
Meg az is természetes, hogy nagy csindratta közepette megy az ámítás az ilyen és ehhez hasonló dolgokban, de amikor kiderül, hogy egy talicska szart nem ér az egész, arról már nem esik szó soha! Emelem
Na és ha természetesen neki megfelel ( Kacsint Fejvakarás )....... Vállat von

 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #124 Dátum: 2010. Június 22. - 09:36:37 »

Azért drága barátom mert ezt a töltényt rohamkarabélyhoz tervezték nem nagy távolságok belövéséhez! Sőt inkább kifejezetten rövid lőtávra...
Na most ezt lenhet csűrni csavarni, meg megmagyarázni, de akármit csinálnak ezzel a töltény konstrukcióval soha nem lesz belőle vadász lőszer.
És mégis szerinted hol az élesen meghúzható határ a vadászat, és a "csak lövöldöz" között??? Természetesen tudom, hogy itt(!!!) mindenki előtt világos ez a mezsgye.... Kacsint
Meg az is természetes, hogy nagy csindratta közepette megy az ámítás az ilyen és ehhez hasonló dolgokban, de amikor kiderül, hogy egy talicska szart nem ér az egész, arról már nem esik szó soha! Emelem
Na és ha természetesen neki megfelel ( Kacsint Fejvakarás )....... Vállat von

 Emelem

Ha jól tudom, ebből indult az egész:

"Szervusztok,

A puskát 7.62x39 kaliberben használja valaki?
Az ca. 2 200 J torkolati energia, mire alkalmas?

Szervusztok,
Főleg dúvad ill. maximum őzre melyik kalibert ajánljátok:
7.62x39 vagy  .223 rem"

Sehol nem volt nagy távolságba való lövésről szó.
Több úgynevezett "hadikaliber"-t használnak vadászati célra, teljes megelégedéssel.
A vadász, az meglövi a vadat, vagyis csak akkor lő, amikor úgy érzi, jó helyre meg a lövedék, a lövöldöző belelő a vadba, azaz valahol megpróbálja eltalálni. Gondolom Te is hallottál már ilyent: az igaz, hogy elment, de meglőttem, mert találtunk vért.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #125 Dátum: 2010. Június 22. - 09:41:52 »

Ha jól tudom, ebből indult az egész:

"Szervusztok,

A puskát 7.62x39 kaliberben használja valaki?
Az ca. 2 200 J torkolati energia, mire alkalmas?

Szervusztok,
Főleg dúvad ill. maximum őzre melyik kalibert ajánljátok:
7.62x39 vagy  .223 rem"

Sehol nem volt nagy távolságba való lövésről szó.
Több úgynevezett "hadikaliber"-t használnak vadászati célra, teljes megelégedéssel.
A vadász, az meglövi a vadat, vagyis csak akkor lő, amikor úgy érzi, jó helyre meg a lövedék, a lövöldöző belelő a vadba, azaz valahol megpróbálja eltalálni. Gondolom Te is hallottál már ilyent: az igaz, hogy elment, de meglőttem, mert találtunk vért.
Nem a "hadikaliberről" van szó...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #126 Dátum: 2010. Június 22. - 09:43:27 »

Ha jól tudom, ebből indult az egész:

"Szervusztok,

A puskát 7.62x39 kaliberben használja valaki?
Az ca. 2 200 J torkolati energia, mire alkalmas?

Szervusztok,
Főleg dúvad ill. maximum őzre melyik kalibert ajánljátok:
7.62x39 vagy  .223 rem"

Sehol nem volt nagy távolságba való lövésről szó.
Több úgynevezett "hadikaliber"-t használnak vadászati célra, teljes megelégedéssel.
A vadász, az meglövi a vadat, vagyis csak akkor lő, amikor úgy érzi, jó helyre meg a lövedék, a lövöldöző belelő a vadba, azaz valahol megpróbálja eltalálni. Gondolom Te is hallottál már ilyent: az igaz, hogy elment, de meglőttem, mert találtunk vért.

Én úgy látom ez parttalan.
Olvastam a 9,3-as topikban, hogy hivatásos vadász vagy. Azért az alapján többet feltételeztem volna rólad.

Az ott említett módszeredről is meg van a véleményem, de az most nem ide való.... Kacsint
 Emelem
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #127 Dátum: 2010. Június 22. - 09:46:19 »

Sehol nem volt nagy távolságba való lövésről szó.
Több úgynevezett "hadikaliber"-t használnak vadászati célra, teljes megelégedéssel.
A vadász, az meglövi a vadat, vagyis csak akkor lő, amikor úgy érzi, jó helyre meg a lövedék, a lövöldöző belelő a vadba, azaz valahol megpróbálja eltalálni. Gondolom Te is hallottál már ilyent: az igaz, hogy elment, de meglőttem, mert találtunk vért.

Így van... Szó sincs messzire lövésről, max 100 m.... cserkelés után, tiszta helyzetben....
Egyébként lőkészség megszerzésére/fejlesztésére jó választás.... Miért is? - nem 0.22-es (játék-pusi) - relatív olcsó muníció....
Ehhez használom az FMJ lőszert....

Köszönöm a pro és kontra véleményeket!

 gyozo. gyozo
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #128 Dátum: 2010. Június 22. - 09:54:24 »

Én úgy látom ez parttalan.
Olvastam a 9,3-as topikban, hogy hivatásos vadász vagy. Azért az alapján többet feltételeztem volna rólad.

Az ott említett módszeredről is meg van a véleményem, de az most nem ide való.... Kacsint
 Emelem

Biztos bennem van a hiba, de ezt most nem értem...  Vállat von

A 9.3-asról pedig beszéljünk akkor az arra való topickban.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Steve
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2010. Június 22. - 09:56:04 »

Így van... Szó sincs messzire lövésről, max 100 m.... cserkelés után, tiszta helyzetben....
Egyébként lőkészség megszerzésére/fejlesztésére jó választás.... Miért is? - nem 0.22-es (játék-pusi) - relatív olcsó muníció....
Ehhez használom az FMJ lőszert....

Köszönöm a pro és kontra véleményeket!

 gyozo. gyozo

Egyébként mi a f@sznak tornáztattad itt a népet a vélemény alkotással ha már előre eldöntött tény volt a 7,62x39..... Vállat von
Az elképzelésedhez pati fórumtárson kívül senki nem gyártott koncepciót. Ő is csak annyit, hogy  "Ha Neki megfelel, és örömét leli benne, akkor miért vegyen mást?"
Hát ez azért nem annyira racionális érv..... Emelem
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #130 Dátum: 2010. Június 22. - 09:57:55 »

Üdv!

Jól értem, hogy FMJ lőszerrel vadra leadott lövéssel fejleszted a lőkészségedet?

Jani



Nem érted jól....
Én (speciel) lőkészséget csak lőtéren szoktam fejleszteni.


 Wave. Wave
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #131 Dátum: 2010. Június 22. - 10:00:21 »

Egyébként mi a f@sznak tornáztattad itt a népet a vélemény alkotással ha már előre eldöntött tény volt a 7,62x39..... Vállat von
Az elképzelésedhez pati fórumtárson kívül senki nem gyártott koncepciót. Ő is csak annyit, hogy  "Ha Neki megfelel, és örömét leli benne, akkor miért vegyen mást?"
Hát ez azért nem annyira racionális érv..... Emelem

Egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményetekre....
Baj ???


 gyozo. gyozo
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #132 Dátum: 2010. Június 22. - 10:01:44 »

Egyébként lőkészség megszerzésére/fejlesztésére jó választás.... Miért is? - nem 0.22-es (játék-pusi) - relatív olcsó muníció....
Ehhez használom az FMJ lőszert....

A 223 Rem. lőszer sem drága, az sem "játék-pusi" és még lőszerválaszték is van hozzá. Gyakorolni is tökéletesen megfelel és vadászni is lehet vele őzre, rókára.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #133 Dátum: 2010. Június 22. - 10:05:03 »

Egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményetekre....
Baj ???


 gyozo. gyozo

Ja! :Mosolyog

De azért csak megkérdezném, hogy minek vagy kíváncsi a véleményekre?
Mert szemmel láthatóan nem érdekelnek..... Vállat von Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #134 Dátum: 2010. Június 22. - 10:07:44 »

Egyébként mi a f@sznak tornáztattad itt a népet a vélemény alkotással ha már előre eldöntött tény volt a 7,62x39..... Vállat von
Az elképzelésedhez pati fórumtárson kívül senki nem gyártott koncepciót. Ő is csak annyit, hogy  "Ha Neki megfelel, és örömét leli benne, akkor miért vegyen mást?"
Hát ez azért nem annyira racionális érv..... Emelem

Azért nem csak arról szólt a "koncepció". Ha Neked csak ennyi jött le belőle...
Amúgy a topikot visszaolvasva találsz mást is. pl. wetzlar 47-es, 75-ös hozzászólása.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: