Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 249549 alkalommal)
Vadi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Dátum: 2010. Május 17. - 10:06:30 »

Tisztelt forumózok!Érdekelne hogy kinek mi a véleménye az Izs 18 ról 308,ill 3006 os kaliberben illetve a fegyver használhatóságáról.Fegyver vásárlása előtt állok és ilyenben gondolkodom mivele nekem nagyon bejön.Csak az még nem tiszta számomra melyik kaliber legyen.A 3006 os állítólag nagyon rugdos a 308 kicsit szelidebb.Ha van valakinek ezzel a fegyverrel valamilyen hozzászólása illetve tapasztalatan nagyon várom.Egy kalappal mindenkinek
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1 Dátum: 2010. Május 17. - 10:13:32 »

Próbáld meg a golyós fegyverek topikban feltenni a kérdést, mielőtt ezt törlik  Kacsint
Gondolkodtam, megér-e az IZS-18 egy külön topicot. De a maga módján ez a fapados kis orosz egy ikon a vadászfegyverek közt, hát had szóljon... Kacsint
Amúgy a 308-as nagyon el van találva, harmonikus, kezes, hatásos kis fegyver. .30-as űrméretben mindenképp ezt venném.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #2 Dátum: 2010. Május 17. - 10:22:02 »

Amúgy nem vagy Te már regisztrálva nálunk?  Esetleg "Csőgör" nicken?
Ha jelszó gondod van, szólj és segítek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2010. Május 17. - 10:29:59 »

Tisztelt forumózok!Érdekelne hogy kinek mi a véleménye az Izs 18 ról 308,ill 3006 os kaliberben illetve a fegyver használhatóságáról.Fegyver vásárlása előtt állok és ilyenben gondolkodom mivele nekem nagyon bejön.Csak az még nem tiszta számomra melyik kaliber legyen.A 3006 os állítólag nagyon rugdos a 308 kicsit szelidebb.Ha van valakinek ezzel a fegyverrel valamilyen hozzászólása illetve tapasztalatan nagyon várom.Egy kalappal mindenkinek

Szia!

30-06-ban tényleg rugdosós, pláne mert maga a puska is elég könnyű, de persze nem vészes, párat lőttem ilyen kaliberűvel. Könnyű súlya és rossz súlyelosztása miatt, meg a borzasztó elsütés miatt szabad kézből nem lehet vele rendesen lőni. Az elsütésen lehet segíteni, de onnétól fogva még a szokásostól is jobban (ha van ilyen) kell figyelni arra, hogy a töltött puska összecsukásakor a cső a föld felé álljon. Nekem először úgy befinomították, hogy a lőtéren a földbe lőttem az első összecsukáskor. De rögtön alakítottak rajta, később soha nem volt ilyen problémám.

Nekem 0,222-ben van. A tus kicsit puha, a barnítás nem tartós, de az árát mindenképp' megéri.

Szerintem is jobb választás 308-as kaliberben használni, mint 30-06-ban.

Először igen szorulós a puska nyitása, zárása, nehezen megy a kulcs, de bekopik az.

Ha első puskád lesz, akkor nagyon jó választás egy gavallérral kezdeni, megtanulsz odafigyelni az EGY lövésre, hogy az jó helyre menjen. Vadászpuskád lesz.

 Wave  Emelem 
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4 Dátum: 2010. Május 17. - 10:42:18 »

Szia!

30-06-ban tényleg rugdosós, pláne mert maga a puska is elég könnyű, de persze nem vészes, párat lőttem ilyen kaliberűvel. Könnyű súlya és rossz súlyelosztása miatt, meg a borzasztó elsütés miatt szabad kézből nem lehet vele rendesen lőni. Az elsütésen lehet segíteni, de onnétól fogva még a szokásostól is jobban (ha van ilyen) kell figyelni arra, hogy a töltött puska összecsukásakor a cső a föld felé álljon. Nekem először úgy befinomították, hogy a lőtéren a földbe lőttem az első összecsukáskor. De rögtön alakítottak rajta, később soha nem volt ilyen problémám.

Nekem 0,222-ben van. A tus kicsit puha, a barnítás nem tartós, de az árát mindenképp' megéri.

Szerintem is jobb választás 308-as kaliberben használni, mint 30-06-ban.

Először igen szorulós a puska nyitása, zárása, nehezen megy a kulcs, de bekopik az.

Ha első puskád lesz, akkor nagyon jó választás egy gavallérral kezdeni, megtanulsz odafigyelni az EGY lövésre, hogy az jó helyre menjen. Vadászpuskád lesz.

 Wave  Emelem 
Full... Igen

:buba

 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2010. Május 17. - 12:08:23 »

Szia!

30-06-ban tényleg rugdosós, pláne mert maga a puska is elég könnyű, de persze nem vészes, párat lőttem ilyen kaliberűvel. Könnyű súlya és rossz súlyelosztása miatt, meg a borzasztó elsütés miatt szabad kézből nem lehet vele rendesen lőni. Az elsütésen lehet segíteni, de onnétól fogva még a szokásostól is jobban (ha van ilyen) kell figyelni arra, hogy a töltött puska összecsukásakor a cső a föld felé álljon. Nekem először úgy befinomították, hogy a lőtéren a földbe lőttem az első összecsukáskor. De rögtön alakítottak rajta, később soha nem volt ilyen problémám.

Nekem 0,222-ben van. A tus kicsit puha, a barnítás nem tartós, de az árát mindenképp' megéri.

Szerintem is jobb választás 308-as kaliberben használni, mint 30-06-ban.

Először igen szorulós a puska nyitása, zárása, nehezen megy a kulcs, de bekopik az.

Ha első puskád lesz, akkor nagyon jó választás egy gavallérral kezdeni, megtanulsz odafigyelni az EGY lövésre, hogy az jó helyre menjen. Vadászpuskád lesz.

 Wave  Emelem 

Anti!

A gavallér puskás indok, meg a 308-as választás a .30-asok közül ebben a fegyverben  Igen !

De az ár alapján a .222-.223-as kategóriában szerintem már jobban megéri a JW-105-ös rizs keverő. Kivehető tár, ismétlő fegyver, biztonságos(leötletbörzézett Ördög) elsütő-, biztosítószerkezet. Ha jól tudom akkor az IZS 80.000,- HUF körül mozog, a JW-105-ös meg 84.000,- HUF - 92.000,- HUF között mozog bolttól függően.... Wave Emelem
Nekem volt/van mind kettő. Wave
Naplózva
Vadi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #6 Dátum: 2010. Május 17. - 12:29:16 »

Az elsütés tényleg kicsit  nenézkes ezeken a fegyvereken?Vagy utánna lehet álítani mint más márkáknál.Céltávcső tekintetében milyent lenne rá érdemes felszerelni amit nem "rugdos" szét. Illetve 50 vagy 56 os lencséjü céltávcsőnél tényleg le kelll venni róla a nyílt irányzékot vagy esetleg egy másik szerelékkel ezt el lehet kerülni.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #7 Dátum: 2010. Május 17. - 13:05:52 »

Az elsütés tényleg kicsit  nenézkes ezeken a fegyvereken?Vagy utánna lehet álítani mint más márkáknál.Céltávcső tekintetében milyent lenne rá érdemes felszerelni amit nem "rugdos" szét. Illetve 50 vagy 56 os lencséjü céltávcsőnél tényleg le kelll venni róla a nyílt irányzékot vagy esetleg egy másik szerelékkel ezt el lehet kerülni.

Az elsütés változó, van amelyiké gyárilag egész normális, a többségé nem. Ezen puskaműves tud finomítani a megfelelő beavatkozással.
Az enyémen 6x42 MOM távcső volt évekig, nem rugdosta szét.
Rá lehet tenni az 56-os lencséjű optikát is az irányzék leszerelése nélkül, csak megfelelően magas szerelék kell hozzá. Szvsz érdemesebb az alacsonyabb szereléket választani, és levenni az irányzékot. Úgysem használja senki.
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2010. Május 17. - 16:48:31 »

Nekem .222-es kaliberben van,balos  blaser utánzat agyazással,és nem adnám a kínai  rizskeverőért,csak azért mert ismétlő! Vigyorog Azt hallottam,hogy ezeken az izs-18 puskákon steyr  cső van. Szerintetek mi igaz ebből? Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #9 Dátum: 2010. Május 17. - 16:53:07 »

Azt hallottam,hogy ezeken az izs-18 puskákon steyr  cső van. Szerintetek mi igaz ebből? Vállat von
Semmi.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #10 Dátum: 2010. Május 17. - 16:55:49 »

Nekem .222-es kaliberben van,balos  blaser utánzat agyazással,és nem adnám a kínai  rizskeverőért,csak azért mert ismétlő! Vigyorog Azt hallottam,hogy ezeken az izs-18 puskákon steyr  cső van. Szerintetek mi igaz ebből? Vállat von

Semmi, csak hasonlít hozzá és így próbáltak neki nagyobb vásárlási kedvet csinálni...
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #11 Dátum: 2010. Május 17. - 16:56:06 »

Semmi.

 Bion Wave
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #12 Dátum: 2010. Május 17. - 17:09:16 »

Szerintem sem igaz, de az tény, hogy strapabíró, és egyáltalán nem kényes cső!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2010. Május 17. - 19:11:04 »

Semmi.
Pedig úgy örültem,hogy hátha van valami köze egy Steyr-hez Rííí
Kíváncsi lennék,nektek mik a tapasztalatok lőszermárkában,ki-mit használ hozzá?
Nekem eddig Sako Gamehead 3,56 a favorit!
Próbáltam hozzá a saller bélát is,de a sakoval jobb szórásképet  lőttem. A Remington műanyaghegyűjével meg nem tudtam két egyformát lőni,dobálta össze-vissza.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 17. - 19:59:32 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2010. Május 17. - 19:58:15 »

308win-ben volt nekem is, távcső nélkül használtam, alig rúgott valamit. 80-100 méterről lőttem vele pár őzet, kis ügyes, csinos fegyver volt. Azt sajnálom, hogy valami jó peremes (7x57R, 7x65R) kaliberben nem lehet beszerezni itthon. Jól lehet tuningolni. Igen
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: