Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251247 alkalommal)
szilas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #645 Dátum: 2012. Május 02. - 21:53:44 »

Üdv Mindenkinek!
Csak most regisztráltam erre a fórumra,nem régóta olvasom,de mivel a közel múltban szert tettem egy IZS 18-ra,243 kaliberben,így felvetődött pár kérdés....
A komlói fix szerelék mellett döntöttem,az biztos.A távcsövet illetően nem tudok 100e ft-os prémiumot venni,ezért egy Delta 3-9x40-esre esett a választás.A lőszerrel vagyok viszont nagy gondban....szemezek a Geco-val,a Sakoval,de leginkább az Impala érdekelne,viszont nem tudom van-e valakiknek tapasztala vele.Konkrétan a 243-as izs hogy viheti a kaliberhez is könnyű, (4,2g) teljes köpenyes magot?
Megköszönném a segítséget!

Üdv:szilas
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #646 Dátum: 2012. Május 03. - 07:49:43 »

Szia!

Jót még csak fizetett hírdetésben olvastam az Impaláról  Ördög
BP  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #647 Dátum: 2012. Május 03. - 08:36:09 »

Szia!

Jót még csak fizetett hírdetésben olvastam az Impaláról  Ördög
BP  Emelem

 Igen  Kacsint Ördög
Nekem sincs személyes tapasztalatom az impalával, (és ha rajtam múlik nem is lesz...).
De szerintem műszaki és vadász szemmel is teljesen hibás a konstrukció...
A Geco-val vagy a Sako-val jobban jár.   
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #648 Dátum: 2012. Május 03. - 15:31:19 »

Tiszteletem!
Elnézést a belekotyogásért, és nem akarok turkálni senki zsebében sem, de ha anyagilag problémát okoz a prémium távcső beszerzése, akkor miért gondolkozol egy kifejezetten drága lőszer beszerzésében (ami árlistát láttam, abban a legdrágábbak közé tartozott!!)? Mivel egy osztrák kisipari vállalkozás csinálja tudtommal, valószínűleg az osztrák melós órabérét építették bele az árba vastagon! Mert maga a lőszer, azok összetevői semmi extra tartalommal nem bírnak a véleményem szerint. A lövedék hatásmechanizmusa mögé tettek egy jól hangzó elméletet, amelyet a gyakorlati tapasztalatok hááát… nem nagyon akarnak alátámasztani!  Vállat von
A 243 egyébként is egy „gyors” kaliber 6,5 grammos lövedékkel is, minek ezt még gyorsítani!?
Ezzel a 4 gramm körüli göbeccsel olyan sebességet érhet el, ami nem tartozik – mondjanak bármennyi jót is az IZS 18 csövéről – a cső általános élettartamát meghosszabbító eljárások közé – hogy nagyon finom legyek.
De próba cseresznye…
Egy biztos, ha valakinek az ugyanolyan gyártmányú, márkájú, típusú fegyvere jól is visz valamilyen lőszert, az még egyáltalán nem biztos, hogy a Tied is pontosan úgy hordja.

Üdv,
 Emelem
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #649 Dátum: 2012. Május 03. - 16:52:17 »

Üdv Mindenkinek!
Csak most regisztráltam erre a fórumra,nem régóta olvasom,de mivel a közel múltban szert tettem egy IZS 18-ra,243 kaliberben,így felvetődött pár kérdés....
A komlói fix szerelék mellett döntöttem,az biztos.A távcsövet illetően nem tudok 100e ft-os prémiumot venni,ezért egy Delta 3-9x40-esre esett a választás.A lőszerrel vagyok viszont nagy gondban....szemezek a Geco-val,a Sakoval,de leginkább az Impala érdekelne,viszont nem tudom van-e valakiknek tapasztala vele.Konkrétan a 243-as izs hogy viheti a kaliberhez is könnyű, (4,2g) teljes köpenyes magot?
Megköszönném a segítséget!

Üdv:szilas


Szia!  Emelem

Impala felejtős, "eszi" a csövet, és ha nem találsz vele csontot, búcsút inthetsz az őznek is.  Woest

Szerintem elsősorban Sako, vagy Norma! Norma jó muníció, de ne Oryx-ot, mert az kemény, inkább sima SP-t.

Teljesen felesleges a teljes köpenyes lőszer, főleg ilyen kaliberben. Ezzel a kaliberrel nagyon jó lesre ülni süldőre, vagy ünőre, meg őzre cserkelni a fegyver súlya miatt.
Persze szarvast csak ésszerű körülmények között, 100-120 méteren belül, lapockán, vagy nyakon. Süldőt is ilyen távról nyugodtan, de belefér ebbe a kaliberbe a disznó 100kg-ig, csak jól kell meglőni.
Őzre egyenesen kiváló!
Persze ez csak jól expandálő lőszerrel érvényes, és ha lehet, akkor a 6,5g-mos maggal szerelt lőszert válassz!

Üdv.:baikalbock  Wave
Naplózva
szilas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #650 Dátum: 2012. Május 03. - 19:53:03 »

Üdv!

Köszönöm a segítségeket.Igazatok van,ma jártam a helyi vadászboltban,és biztos hogy nem impala lőszert fogok használni!Elsősorban valóban azt beszélik az itteni "tudósok",hogy csak egy jó duma van mögötte,másrészt az 1300 m/s-al induló lövedéket nem biztos hogy jól kezeli az Izs csöve,végezetül......igen az a 18.000 ft-os ára,amiből  2(!) doboz Geco 6,8g-os Teilmantel lőszert tudok venni.Nem mintha 10-15 lőszernél többet ellőnék egy évben,de igen,akkkor már egy jó távcső is dukálna rá.
Magyarul,kipróbálom a Geco-t,az állítólag RWS gyártmány,és olcsóbb mint a cseh lőszer.

Üdv:szilas
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #651 Dátum: 2012. Május 03. - 21:28:14 »

Üdv!

Köszönöm a segítségeket.Igazatok van,ma jártam a helyi vadászboltban,és biztos hogy nem impala lőszert fogok használni!Elsősorban valóban azt beszélik az itteni "tudósok",hogy csak egy jó duma van mögötte,másrészt az 1300 m/s-al induló lövedéket nem biztos hogy jól kezeli az Izs csöve,végezetül......igen az a 18.000 ft-os ára,amiből  2(!) doboz Geco 6,8g-os Teilmantel lőszert tudok venni.Nem mintha 10-15 lőszernél többet ellőnék egy évben,de igen,akkkor már egy jó távcső is dukálna rá.
Magyarul,kipróbálom a Geco-t,az állítólag RWS gyártmány,és olcsóbb mint a cseh lőszer.

Üdv:szilas

Szia!

A Geco nem RWS gyártmány. Egy cégcsoportba tartoznak. Amit a vadászboltba mondanak - vakon mondom - 99% hülyeség! Érdemes itt a fórumon olvasgatni és akinek van .243 kérdezni tőle.
Ez egy kicsit nyers volt, de ez van, te is látni fogod  Kacsint
BP  Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #652 Dátum: 2012. Május 03. - 21:37:04 »

Még valami!
Az eszi a csövet-nem eszi nem ilyen egyszerű... A réz ötvözet Impala nem hiszem, hogy jobban enné, mint a folytacél tombak v nikkel platírozott lőszerek.
Hogy mennyit bír ki egy cső, arról Galoscsabus tud mesélni!
BP  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #653 Dátum: 2012. Május 03. - 22:42:07 »

Egy jó cső iszonyat sokat kibír.
De csak ésszerű határokon belüli terheléssel.
Az az 1300 ms riasztónak tűnik, ami abnormális hőterheléssel járhat együtt.
Arra tippelnék, hogy az orosz cső nem erre lett tervezve....persze vannak csodák Vigyorog

Az impaláról megvan a saját véleményem.
Nem ér egy kifújt tojáshéjat sem.
Részt vettem (áttételesen) a hazai bevezetésében, próbájában.
Ha azt mondom, hogy az eredmények igen vegyes képet mutattak, akkor még elég udvariasan fogalmaztam.
Az osztrák gyártó összehordott mindenféle szedett-vedett vackot és megpróbálta a sz@rt aranyszínű fóliában marcipánként eladni.
Költöttek köré egy jó nagy baromságokkal fűszerezett, igazi parasztvakító mesét, majd ezt le akarták tolni a vadászok torkán.
Szerencsére nem sikerült.
Vagyis ahogy Stefi írta: A vadászlőszernek ólom lóg ki a végén Ördög  (na jó, legyünk kompromisszumképesek, a műanyagot még fogadjuk el Angyal)
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #654 Dátum: 2012. Május 04. - 00:10:26 »

Üdvözletem,
valószínűleg a tapasztaltak és a hozzáértőek elmondtak minden lényeges dolgot a gyakorlat oldaláról.
Én most csak szörszálhasogatnék, vagy más szóval fingdarálnék. Nem mintha lenne jelentősége, de ha ez az 1300 m/sec „hivatalos” Impala forgalmazói marketing adat, akkor nagyon komolyan el kell gondolkozni a többi állításon is!
Csak számolni kell, és rögtön kiderül, hogy ennyi nem lehet, már csak az ebből a sebességből keletkező energia miatt is! Ezzel a sebességgel a 4,2 grammos lövedékkel jóval fölötte lenne a 3500 Joule-nak! Egy 243 Winchesterről beszélünk!! Ha nagyon megengedőek akarunk lenni, lehet talán 1100-1500 m/sec. De erről is úgy beszélünk, mintha ez tök természetes lenne, hogy ilyen sebességű lövedéket lő ki egy bármilyen lőszer is.
A komolynak tekinthető szakirodalmi adatok alapján az 1000-1100 m/sec lövedéksebesség már nagyon igénybe veszi a csövet, és távlatokban gondolkozva nem sok pontos lövés várható az ilyen csőből.
A másik tény pedig, ha egy vadászati célú lövedék hatásmechanizmusa a becsapódás utáni instabilitását alkalmazza pusztító erő gyanánt, lehet, hogy végzetes, de hogy nem hús kímélő az biztos és nagyon kiszámíthatatlan.  Én személyesen etikátlannak és gusztustalannak tartom, de ez egy szubjektív vélemény, lehet, hogy egyedül vagyok vele. (csak gondoljunk a negatív nemzetközi visszhangra, amit a 5,45-ös kalasnyikov lőszer keltett, alig több, mint 900 m/sec induló sebességgel, de szándékosan tervezett, az instabilitásából származó romboló erőre)
De biztonságosnak nevezni egy olyan lövedéket, amely a pusztító hatását a becsapódás utáni kiszámíthatatlan viselkedésre alapozza, több szerintem, mint finoman ható elfogadható reklámszöveg. Lehet, hogy egy dél afrikai több ezer, vagy tízezer hektáros farmon kicsi a veszély arra, hogy „gondot” okozzon, de kicsi hazánkban, egy olyan tömör lövedék, amely szándékosan kiszámíthatatlan pályán hagyja el a vadtestet több mint VESZÉLYES!  Fejvakarás
Tehát Stefinek, és Gáloscsbusnak nagy igazsága vagyon!!!   Szerintem……
Üdvözlettel,
 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #655 Dátum: 2012. Május 04. - 06:59:21 »

Egy jó cső iszonyat sokat kibír.
De csak ésszerű határokon belüli terheléssel.
Az az 1300 ms riasztónak tűnik, ami abnormális hőterheléssel járhat együtt.
Arra tippelnék, hogy az orosz cső nem erre lett tervezve....persze vannak csodák Vigyorog

Az impaláról megvan a saját véleményem.
Nem ér egy kifújt tojáshéjat sem.
Részt vettem (áttételesen) a hazai bevezetésében, próbájában.
Ha azt mondom, hogy az eredmények igen vegyes képet mutattak, akkor még elég udvariasan fogalmaztam.
Az osztrák gyártó összehordott mindenféle szedett-vedett vackot és megpróbálta a sz@rt aranyszínű fóliában marcipánként eladni.
Költöttek köré egy jó nagy baromságokkal fűszerezett, igazi parasztvakító mesét, majd ezt le akarták tolni a vadászok torkán.
Szerencsére nem sikerült.
Vagyis ahogy Stefi írta: A vadászlőszernek ólom lóg ki a végén Ördög  (na jó, legyünk kompromisszumképesek, a műanyagot még fogadjuk el Angyal)
 Emelem

 Vigyorog Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #656 Dátum: 2012. Május 04. - 09:46:00 »

Szia Szilas!
Csatlakozva az előttem szóló fórumtársakhoz nekem is az a véleményem, hogy jobban jársz, ha valamelyik fent ajánlott márkát választod.
Azok közül biztosan lesz, amelyiket jól hordja a puskád.
Az ilyen nagy csinnadrattával és csillogó marketingfogásokkal beharangozott termékek számomra mindig gyanúsak.
A "tradícionális" lőszergyárak is folyamatosan fejlesztik a termékeiket. Csak egy kicsit halkabban...
Üdv.: J. vadász 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #657 Dátum: 2012. Május 22. - 08:58:27 »

Pálinkás jó reggelt mindenkinek!

Köszöntem a tanácsokat a korábbi oldalakon feltett kérdéseimmel kapcsolatban, múlt hét pénteken megvásárlásra került az én kis Izs 18 as puskám .223 as kaliberben. A töltény hozzá, Sako GAMEHEAD, a távcső pedig egy 3-9x40 Bushnell céltávcsővel A1 - es típusú szálkereszttel. Szombaton sikeredett az összeszerelés és a belövés, 7 lőszerből  sikerült 150 méterre belőni, ugy hogy az utolsó 2 lövés egymásba szakított, szóval minden aggodalmam elpárolgott. Innentől a tus felőli végén lesz a hiba mindíg Mosolyog

Károly.

u.i.: A hétvégén lesz róla képem is.
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #658 Dátum: 2012. Május 23. - 22:32:17 »

Üdvözletem,
valószínűleg a tapasztaltak és a hozzáértőek elmondtak minden lényeges dolgot a gyakorlat oldaláról.
Én most csak szörszálhasogatnék, vagy más szóval fingdarálnék. Nem mintha lenne jelentősége, de ha ez az 1300 m/sec „hivatalos” Impala forgalmazói marketing adat, akkor nagyon komolyan el kell gondolkozni a többi állításon is!
Csak számolni kell, és rögtön kiderül, hogy ennyi nem lehet, már csak az ebből a sebességből keletkező energia miatt is! Ezzel a sebességgel a 4,2 grammos lövedékkel jóval fölötte lenne a 3500 Joule-nak! Egy 243 Winchesterről beszélünk!! Ha nagyon megengedőek akarunk lenni, lehet talán 1100-1500 m/sec. De erről is úgy beszélünk, mintha ez tök természetes lenne, hogy ilyen sebességű lövedéket lő ki egy bármilyen lőszer is.
A komolynak tekinthető szakirodalmi adatok alapján az 1000-1100 m/sec lövedéksebesség már nagyon igénybe veszi a csövet, és távlatokban gondolkozva nem sok pontos lövés várható az ilyen csőből.
A másik tény pedig, ha egy vadászati célú lövedék hatásmechanizmusa a becsapódás utáni instabilitását alkalmazza pusztító erő gyanánt, lehet, hogy végzetes, de hogy nem hús kímélő az biztos és nagyon kiszámíthatatlan.  Én személyesen etikátlannak és gusztustalannak tartom, de ez egy szubjektív vélemény, lehet, hogy egyedül vagyok vele. (csak gondoljunk a negatív nemzetközi visszhangra, amit a 5,45-ös kalasnyikov lőszer keltett, alig több, mint 900 m/sec induló sebességgel, de szándékosan tervezett, az instabilitásából származó romboló erőre)
De biztonságosnak nevezni egy olyan lövedéket, amely a pusztító hatását a becsapódás utáni kiszámíthatatlan viselkedésre alapozza, több szerintem, mint finoman ható elfogadható reklámszöveg. Lehet, hogy egy dél afrikai több ezer, vagy tízezer hektáros farmon kicsi a veszély arra, hogy „gondot” okozzon, de kicsi hazánkban, egy olyan tömör lövedék, amely szándékosan kiszámíthatatlan pályán hagyja el a vadtestet több mint VESZÉLYES!  Fejvakarás
Tehát Stefinek, és Gáloscsbusnak nagy igazsága vagyon!!!   Szerintem……
Üdvözlettel,
 Emelem

Mindig vannak kivételek, én nem használom az említett lövedékkel szerelt lőszert viszont van egy vadászbarátom aki 5,6-os kaliberben (nem írom hogy melyikben mert adatokat nem adunk ki) legalább egy éve folyamatosan használja, az elejtett vadjainak száma ezzel a kaliberrel elérte az ötven felettit, elveszett vad nem volt neki nagyon bejön, egy tény az igaz minden ötven lövés után a csövet egy folyadékkal kipucolja.
Lehet, hogy ez csak mese az is lehet, hogy igaz, aki nem hiszi járjon utána (próbálja ki saját maga). Sam6
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #659 Dátum: 2012. Május 23. - 22:43:39 »

Mindig vannak kivételek, én nem használom az említett lövedékkel szerelt lőszert viszont van egy vadászbarátom aki 5,6-os kaliberben (nem írom hogy melyikben mert adatokat nem adunk ki) legalább egy éve folyamatosan használja, az elejtett vadjainak száma ezzel a kaliberrel elérte az ötven felettit, elveszett vad nem volt neki nagyon bejön, egy tény az igaz minden ötven lövés után a csövet egy folyadékkal kipucolja.
Lehet, hogy ez csak mese az is lehet, hogy igaz, aki nem hiszi járjon utána (próbálja ki saját maga). Sam6
Norbi,
az az ötven feletti elejtett vad miből áll? Róka és társai vagy nagytestű vad is?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: