Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251254 alkalommal)
Frank
Vendég
« Új üzenet #630 Dátum: 2012. április 27. - 07:48:13 »

Érdekes dolog ez.
222-es kaliberben én így jártam a Codyval, pedig többen eredményesen használták.
Aztán váltottam Sakora, az meg jó lett.

..a fene sem érti már ezeket a mai puskákat.. Fejvakarás..  ..régebben nem voltak ennyire finnyásak az etetésre..
..nem lehet, hogy a fiatal gazdáikban van a hiba..  ..akik az asszonyaik helyett, a csöveiket sikosítják?.. Stoel..

..na jó..  ..csak egy gondolat volt,amit nyugodtan töröljenek a szemfüles moderátorok,ha nem idevaló......

                                                             Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #631 Dátum: 2012. április 27. - 09:09:06 »

Üdv Petibácsi!
A saját káromon okultam a csőkihúzásnál:
Egy alkalommal kapkodva húztam ki az olajat a csőből egy bakvadászat előtt.
A lövést magaslesről adtam le a kb. 80 méterre álló bakra. A puska stabilan állt, sőt még a könyökömet is ki tudtam támasztani.
Én voltam a legjobban meglepődve, amikor a bak lövés után -szerencsére sebzés nélkül- nagyokat riasztva ugrott el. A mai napig bánom, mert egy nagyon mutatós, koros bakot szerencsétlenkedtem el.
Rögtön bevillant az agyamba, hogy nem volt teljesen száraz a cső!
Azóta a lehető leggondosabban végzem el a csőtisztítást (steril mull-lap, WC papír stb.) és eddig ebből nem is volt problémám.

A fegyverkarbantartásról egy rövid történet:
Idős vadász-kollégám (egy cégnél dolgoztunk) az infarktusa után átadta a tagságát és a puskáit egy embernek (szándékosan nem írtam vadászt).
K. bácsiról tudni kell, hogy mániákusan vigyázott a fegyvereire.
A következő télen egy disznóhajtáson összefutottam az "emberrel", akinek a vállán K. bácsi egykori 16-os IZS bockja lógott.
De milyen állapotban!
Ilyen ápolatlan puskát sem azelőtt, sem pedig azóta nem láttam.
A csövek elejétől a végéig virított a vakrozsda.
Amikor a társai piszkálni kezdték a puska állapota miatt az "embert", az így felelt:
- Nincs ennek semmi baja, még át lehet látni a csöveken!
Hát valóban át lehetett látni rajtuk. De az is rögtön látszott, hogy ezeket a csöveket utoljára K. bácsi tisztította.
Amikor -én marha- ezt elmeséltem öreg cimborámnak, akkor K. bácsinak könnyes lett a szeme...

Üdvözlettel: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Frank
Vendég
« Új üzenet #632 Dátum: 2012. április 27. - 10:34:58 »

Ugye vicc volt  OOO ?


Üdv Petibácsi!  Emelem


..hogy vicc volt e vagy sem, azt Neked kell eldöntened..

                                                Emelem
Naplózva
Frank
Vendég
« Új üzenet #633 Dátum: 2012. április 27. - 10:49:53 »

A fegyverkarbantartásról egy rövid történet:
Idős vadász-kollégám (egy cégnél dolgoztunk) az infarktusa után átadta a tagságát és a puskáit egy embernek (szándékosan nem írtam vadászt).
K. bácsiról tudni kell, hogy mániákusan vigyázott a fegyvereire.
A következő télen egy disznóhajtáson összefutottam az "emberrel", akinek a vállán K. bácsi egykori 16-os IZS bockja lógott.
De milyen állapotban!
Ilyen ápolatlan puskát sem azelőtt, sem pedig azóta nem láttam.
A csövek elejétől a végéig virított a vakrozsda.
Amikor a társai piszkálni kezdték a puska állapota miatt az "embert", az így felelt:
- Nincs ennek semmi baja, még át lehet látni a csöveken!
Hát valóban át lehetett látni rajtuk. De az is rögtön látszott, hogy ezeket a csöveket utoljára K. bácsi tisztította.
Amikor -én marha- ezt elmeséltem öreg cimborámnak, akkor K. bácsinak könnyes lett a szeme...

Üdvözlettel: J. vadász

... Fejvakarás ..ilyen egyszerű eldönteni,hogy vadász-é valaki, vagy ember.., ..netalán, "ember".. Fejvakarás..
..igaz, nekem is sikerült levonnom a tanulságot a fentiekböl..  ..na, ezek miatt is szeretem ezt a Fórumot!

                                              Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 27. - 11:09:17 írta Pyrus » Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #634 Dátum: 2012. április 27. - 11:28:17 »

  Üdv Beregi vadász! Emelem

..Az nem lehetséges,hogy mint fiatal, lelkiismeretes vadász, túl gyakran takarítod a fegyvereid csövét mindenféle
  kulimájsszal......  (..és amíg ki nem tisztult, csak addig szórt...)

..ez a "Hirtenberger gyógymunició", nem egészen életszerü számomra sem...  Emelem

..amennyiben helytálló a feltételezésem, próbáld nem tisztitani olyan gyakran azt a csövet..
..a vakrozsdáscsö mindig pontos marad, nem beszélve arról,hogy még erösebb is lesz picit..  Stoel..


                                                            Üdv. Frank  Emelem



Tényleg minden egyes használat után (ha esett lövés) kitakarítom a fegyvereimet. Ez talált  Igen Ezt követően azonban a csövet teljesen szárazra húzom minden alkalommal, pont azért, amire gondoltál. Ez tahát nem vihette félre az eddigi lövéseket. Ez az egy biztos. A cső olyan száraz volt  mindig, mint a tapló. Számomra is hihetetelen, de tényleg a lőszer lehetett a ludas (Ettől eltekintve szerintem a Sako kitűnő muníció!)

Vadászüdv Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #635 Dátum: 2012. április 27. - 12:00:23 »

Kedves Frank,

lehet, hogy kicsit sommás a történet, és csak ebből nem lehet levonni végleges következtetést senkiről, de azt azért el kell ismerni, hogy az, ha valaki rendben tartja a cuccait, vagyis karban tartja a felszerelését, azt kevesebb meglepetés érheti annak használatnál.
Számtalan legenda kering arról, hogy milyen botrányosan rossz állapotú fegyverekkel, lőszerekkel lehetett hatékonyan vadászni, de ez azért napjainkban ne legyen már követendő!!
Eszmefuttatásod szerint a vakrozsdás cső egy kicsit erősebb! Akkor minél vakrozsdásabb, annál erősebb? Vagy ha már nem csak „vak” rozsdás, akkor a legerősebb?
Bocs, de őszintén nem értem ezt a logikát! Vállat von

Üdv,  Emelem
Naplózva
Frank
Vendég
« Új üzenet #636 Dátum: 2012. április 27. - 12:53:11 »

huszlavika!

...semmi baj, talán még ennyi off , belefér ebbe a tropikba..

..ha nem érted ezt a logikát, akkor az valószinű, az én hibám...

..kérlek, bocsájts meg nekem, ha nem értettél!  ..sajnos én már (a korom miatt is Mosolyog) ilyen maradok..

                                               Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #637 Dátum: 2012. április 27. - 13:16:31 »

Nem baj Frank.....

szeretünk így is... Okos

Ahogy elnézem a fórumtársak írásait (is) olyan vagy Te mint a Magyar Narancs .............. de a mienk!  Wave Wave
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #638 Dátum: 2012. április 27. - 13:22:59 »

No kérem, akkor újólag: innentől minden ami nem Izs-18, az törlésre kerül.  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #639 Dátum: 2012. április 27. - 17:54:54 »

Üdv! Valaki használ Izs-18-at 270 Win kaliberbe?  Emelem
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #640 Dátum: 2012. április 27. - 18:02:30 »

Üdv! Valaki használ Izs-18-at 270 Win kaliberbe?  Emelem
Üdv! Hát én még izs 18-ban nem láttam 270 win-t! Mosolyog
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #641 Dátum: 2012. április 27. - 18:06:07 »

Üdv! Hát én még izs 18-ban nem láttam 270 win-t! Mosolyog

 Emelem

Pedig van. Asszem a pécsi harmónika hirdette egy jó ideig. Van  7,62*39-ben is, sőt van aki látott már 7,62*54 R-ben is.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #642 Dátum: 2012. április 27. - 19:15:58 »

Üdv! Valaki használ Izs-18-at 270 Win kaliberbe?  Emelem

Van ez a kaliber Izs 18 ban az biztos . Ugyan az a kivitel mint a 243 Win.,  Remington hologramos vélhetőleg az USA piacra készülnek zömében.
Nagyon sokféle kaliber van ezekben csak hozzánk jut el kevés.

Sőt még ennél is több van valamelyik amerikai vagy európai kereskedő honlapján (PL  7x57R )    Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #643 Dátum: 2012. április 28. - 12:51:54 »

Igen, szerepel a honlapon .270-es kaliber, de ott van a táblázat végén,hogy nem gyártják szériában...mint a 9,3x74-ben sem. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #644 Dátum: 2012. április 28. - 16:45:20 »

Igen, szerepel a honlapon .270-es kaliber, de ott van a táblázat végén,hogy nem gyártják szériában...mint a 9,3x74-ben sem. Emelem

Néha néha nálunk is lehet kapni 270 -es kaliberben !  Nem sok de van belőle hazánkban is.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: