Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251239 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #615 Dátum: 2012. április 25. - 21:51:53 »

Sziasztok!

Én most az előzőektől eltérően az IZS 18-ról kívánnék írni, bár nyomon követtem az eseményeket és bevallom, egy kicsit szórakoztatott is a szópárbaj  Röhög.

Pár nappal ezelőtt írtam, hogy az IZS 18-asom a Sako lőszerrel nem éppen puszipajtások, így intenzív fejvakarásra adott okot.
Többen is próbáltatok segíteni és érdeklődtetek a téma iránt, azért is írok most. Utólag is köszönöm mindannyiótoknak!  Emelem

Gondoltam én is mindenre: lőszer, távcső, szerelék. Vajon melyik a leggyengébb láncszem....
A lőszer volt. Hál'Istennek!
A gondot a Hirtenberger nosler 3,56 grammos muníció oldotta meg.
4-5 lövés után már a helyén volt minden és már csak ellenőrző lövések voltak hátra. Ezt követően a végén 3 ellenőrző lövést én tettem egymás után, és azok teljesen összeértek a célközép fölött 1 cm-re. Táncol (táv 50 m)
Régóta várok arra, hogy végre ezzel a puskámmal is nyugodt szívvel mehessek vadászni. Most végre sikerült.
Vadászüdv  Emelem

Érdekes dolog ez.
222-es kaliberben én így jártam a Codyval, pedig többen eredményesen használták.
Aztán váltottam Sakora, az meg jó lett.
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #616 Dátum: 2012. április 25. - 22:35:11 »

Érdekes dolog ez.
222-es kaliberben én így jártam a Codyval, pedig többen eredményesen használták.
Aztán váltottam Sakora, az meg jó lett.

Hát igen, van ez így.
Először én sem akartam elhinni. Csak mikor láttam, hogy már a kezdésnél majd egymást érik a lövések az új lőszerrel, akkor hittem el, hogy tényleg ennyit számít ez és a puskáink sem mások mint mi vagyunk. Nekünk sem ízlik minden, amit elénk raknak. Vállat von

Pedig a Sako szerintem jó lőszer, sajnálom hogy nekem nem vált be, de hát ez van.
Egy ismerősöm elmondása alapján Ő ugyanígy járt a Carl Gustav-jával: semmit az égvilágon nem fogadott el a puska, mindegy volt, hogy milyen lőszert kapott.
Aztán az esélytelenek nyugalmával bevetésre került a Sellier Bellot. Lyuk lyukat ért a mutatvány során! Meglepődött - nem is gondolták volna, mert jóval magasabb kategóriájú lőszerekkel próbálkoztak előtte - persze sikertelenül.
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
icelf
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #617 Dátum: 2012. április 25. - 23:21:18 »

Sziasztok!

Friss fórumozó vagyok, és nem olvastam végig a fórum eddigi beszélgetéseit, így este 11 kor. Remélem ezt elnézitek nekem. De csupán egy egyszerű kérdést szeretnék feltenni, amire nagyon remélem, hogy sikerül választ kapnom.

Szerény személyem egy IZS 18 MH tulajdonosa .30-06 -os kaliberben. Meg is vagyok vele elégedve, mitöbb ez az első golyós puskám! Azonban szeretnék egy 222 vagy 223 -as kaliberű puskát is. Azon morfondírozom egy ideje, hogy lehetséges e (és ha igen akkor hol) egy gyári előbb említett kaliberű (csőkampós, töltényűrös,...) cserecsövet vásárolni. Nem szeretnék még egy puskát vásárolni, ha már elméletben megoldható ebben a formában is a vadfajra történő kaliberválasztás.

Remélem érthetően fogalmaztam, és előre is köszönöm a hozzászólásokat.
Valamin bocsánat a lustaságomért, hogy nem böngésztem végig az eddigi írásokat. Több mint valószínű, hogy másnak a fejében is megfordult már ez az ötlet és írt is róla itt a fórumon.

Köszönöm

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #618 Dátum: 2012. április 25. - 23:33:38 »

Sziasztok!

Friss fórumozó vagyok, és nem olvastam végig a fórum eddigi beszélgetéseit, így este 11 kor. Remélem ezt elnézitek nekem. De csupán egy egyszerű kérdést szeretnék feltenni, amire nagyon remélem, hogy sikerül választ kapnom.

Szerény személyem egy IZS 18 MH tulajdonosa .30-06 -os kaliberben. Meg is vagyok vele elégedve, mitöbb ez az első golyós puskám! Azonban szeretnék egy 222 vagy 223 -as kaliberű puskát is. Azon morfondírozom egy ideje, hogy lehetséges e (és ha igen akkor hol) egy gyári előbb említett kaliberű (csőkampós, töltényűrös,...) cserecsövet vásárolni. Nem szeretnék még egy puskát vásárolni, ha már elméletben megoldható ebben a formában is a vadfajra történő kaliberválasztás.

Remélem érthetően fogalmaztam, és előre is köszönöm a hozzászólásokat.
Valamin bocsánat a lustaságomért, hogy nem böngésztem végig az eddigi írásokat. Több mint valószínű, hogy másnak a fejében is megfordult már ez az ötlet és írt is róla itt a fórumon.

Köszönöm



Szia!
Mondj le erről! Az ötlet jó, de megvalósíthatatlan. Hamarabb lesz új puskád, mint váltócsöved az IZS-hez! Szerintem!
Üdv sanyooo
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #619 Dátum: 2012. április 26. - 08:27:32 »

Szia!
Mondj le erről! Az ötlet jó, de megvalósíthatatlan. Hamarabb lesz új puskád, mint váltócsöved az IZS-hez! Szerintem!
Üdv sanyooo

Igen ez így vagyon...
 Igen
Naplózva

Üdv End
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #620 Dátum: 2012. április 26. - 09:23:17 »

Sziasztok!

Én most az előzőektől eltérően az IZS 18-ról kívánnék írni, bár nyomon követtem az eseményeket és bevallom, egy kicsit szórakoztatott is a szópárbaj  Röhög.

Pár nappal ezelőtt írtam, hogy az IZS 18-asom a Sako lőszerrel nem éppen puszipajtások, így intenzív fejvakarásra adott okot.
Többen is próbáltatok segíteni és érdeklődtetek a téma iránt, azért is írok most. Utólag is köszönöm mindannyiótoknak!  Emelem

Gondoltam én is mindenre: lőszer, távcső, szerelék. Vajon melyik a leggyengébb láncszem....
A lőszer volt. Hál'Istennek!
A gondot a Hirtenberger nosler 3,56 grammos muníció oldotta meg.
4-5 lövés után már a helyén volt minden és már csak ellenőrző lövések voltak hátra. Ezt követően a végén 3 ellenőrző lövést én tettem egymás után, és azok teljesen összeértek a célközép fölött 1 cm-re. Táncol (táv 50 m)
Régóta várok arra, hogy végre ezzel a puskámmal is nyugodt szívvel mehessek vadászni. Most végre sikerült.
Vadászüdv  Emelem



Üdv!
Ez tényleg érdekes, nekem az IZS 18 222-hez sako-t használok, és nekem tökéletesen hordja. Mindíg van új a nap alatt!
 Emelem
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #621 Dátum: 2012. április 26. - 09:29:09 »

Szia!
Mondj le erről! Az ötlet jó, de megvalósíthatatlan. Hamarabb lesz új puskád, mint váltócsöved az IZS-hez! Szerintem!
Üdv sanyooo



Sőt, még ha sikerülne is valahol, véletlenül beszereztetni, az árához téve egy kocka sör árát, már az új puskát is meg lehetne venni!
 Emelem
Naplózva
Frank
Vendég
« Új üzenet #622 Dátum: 2012. április 26. - 10:08:13 »

Sziasztok!

Én most az előzőektől eltérően az IZS 18-ról kívánnék írni, bár nyomon követtem az eseményeket és bevallom, egy kicsit szórakoztatott is a szópárbaj  Röhög.

Pár nappal ezelőtt írtam, hogy az IZS 18-asom a Sako lőszerrel nem éppen puszipajtások, így intenzív fejvakarásra adott okot.
Többen is próbáltatok segíteni és érdeklődtetek a téma iránt, azért is írok most. Utólag is köszönöm mindannyiótoknak!  Emelem

Gondoltam én is mindenre: lőszer, távcső, szerelék. Vajon melyik a leggyengébb láncszem....
A lőszer volt. Hál'Istennek!
A gondot a Hirtenberger nosler 3,56 grammos muníció oldotta meg.
4-5 lövés után már a helyén volt minden és már csak ellenőrző lövések voltak hátra. Ezt követően a végén 3 ellenőrző lövést én tettem egymás után, és azok teljesen összeértek a célközép fölött 1 cm-re. Táncol (táv 50 m)
Régóta várok arra, hogy végre ezzel a puskámmal is nyugodt szívvel mehessek vadászni. Most végre sikerült.
Vadászüdv  Emelem

  Üdv Beregi vadász! Emelem

..Az nem lehetséges,hogy mint fiatal, lelkiismeretes vadász, túl gyakran takarítod a fegyvereid csövét mindenféle
  kulimájsszal......  (..és amíg ki nem tisztult, csak addig szórt...)

..ez a "Hirtenberger gyógymunició", nem egészen életszerü számomra sem...  Emelem

..amennyiben helytálló a feltételezésem, próbáld nem tisztitani olyan gyakran azt a csövet..
..a vakrozsdáscsö mindig pontos marad, nem beszélve arról,hogy még erösebb is lesz picit..  Stoel..


                                                            Üdv. Frank  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #623 Dátum: 2012. április 26. - 10:32:13 »

  Üdv Beregi vadász! Emelem

..Az nem lehetséges,hogy mint fiatal, lelkiismeretes vadász, túl gyakran takarítod a fegyvereid csövét mindenféle
  kulimájsszal......  (..és amíg ki nem tisztult, csak addig szórt...)

..ez a "Hirtenberger gyógymunició", nem egészen életszerü számomra sem...  Emelem

..amennyiben helytálló a feltételezésem, próbáld nem tisztitani olyan gyakran azt a csövet..
..a vakrozsdáscsö mindig pontos marad, nem beszélve arról,hogy még erösebb is lesz picit..  Stoel..


                                                            Üdv. Frank  Emelem
Fejvakarás
Ezt remélem csak viccből írtad...
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #624 Dátum: 2012. április 26. - 11:27:32 »

  Üdv Beregi vadász! Emelem

..Az nem lehetséges,hogy mint fiatal, lelkiismeretes vadász, túl gyakran takarítod a fegyvereid csövét mindenféle
  kulimájsszal......  (..és amíg ki nem tisztult, csak addig szórt...)

..ez a "Hirtenberger gyógymunició", nem egészen életszerü számomra sem...  Emelem

..amennyiben helytálló a feltételezésem, próbáld nem tisztitani olyan gyakran azt a csövet..
..a vakrozsdáscsö mindig pontos marad, nem beszélve arról,hogy még erösebb is lesz picit..  Stoel..


                                                            Üdv. Frank  Emelem

 Röhög              Vagy inkább  ! ???                 Rííí                      Fejvakarás
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #625 Dátum: 2012. április 26. - 11:45:35 »

Frank!

Gratulálok a meglátásodhoz!  Rííí
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #626 Dátum: 2012. április 26. - 11:46:51 »

Frank!

Gratulálok a meglátásodhoz!  Rííí

Ugye vicc volt  OOO ?
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #627 Dátum: 2012. április 26. - 12:12:41 »

  Üdv Beregi vadász! Emelem

..Az nem lehetséges,hogy mint fiatal, lelkiismeretes vadász, túl gyakran takarítod a fegyvereid csövét mindenféle
  kulimájsszal......  (..és amíg ki nem tisztult, csak addig szórt...)

..ez a "Hirtenberger gyógymunició", nem egészen életszerü számomra sem...  Emelem

..amennyiben helytálló a feltételezésem, próbáld nem tisztitani olyan gyakran azt a csövet..
..a vakrozsdáscsö mindig pontos marad, nem beszélve arról,hogy még erösebb is lesz picit..  Stoel..


                                                            Üdv. Frank  Emelem



Sőt, egyáltalán nem kell takarítani a csövet, majd a következő lövés kivisz mindent! Röhög (a huzagolással együtt)
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #628 Dátum: 2012. április 26. - 16:51:53 »

Üdvözletem Mindenkinek!
Az IZS-18-as puskához néhány gondolat.
Évekig vadásztam egy ilyen fegyverrel .222 Rem. kaliberben.
Az én puskám a Sako-t és a S&B-t is kifogástalanul hordta. Barátaim közül többnek volt/van ilyen kaliberű puskája és hasonlóak az Ő tapasztalataik is.
Azt ki kell tapasztalni, hogy melyik gyártmányú töltényt "szereti" (hordja) a legjobban a fegyver. Nyilván ez pénzbe kerül, de annyit-véleményem szerint- illik áldozni rá.
A bizonytalanul hordó puska csak bosszúságot okoz ( hibázás, uram bocsá' sebzés) a területen.
Lövéskor pedig ne azzal kelljen foglalkozni, hogy most fölé 5 centit, meg balra/jobbra 10-et kell célozni a pontos lövéshez.
Egyébként egy nagyon jó kis puska az IZS-18. Nekem rengeteg kedves emlék fűződik hozzá.
A fegyverápolásról:
A csőápolás elhanyagolása előbb-utóbb megbosszulja magát.
Mindegyiktek nagyon jól tudja, hogy a lelkiismeretes tisztítás és karbantartás a cső "életének" meghosszabbítása.
Jómagam mindig kitakarítva és leápolva szoktam elrakni a fegyvereimet.
Mivel nem hivatásos vadász vagyok- sajnos-nem napi rendszerességgel tudom bármelyiket is használni.
Általában nem tudom előre, hogy mikor lesz alkalmam megint kijutni a területre. Azt a pár percet-amit a cső szárazra törlése igényel- mindig rászánom a készülődéskor.
A puskáimmal is úgy vagyok, mint az autóval. Mindig legyen olyan állapotban, hogy bármikor műszakira lehessen vinni...
Ez lehet, hogy az én "bogaram", elnézést kérek érte, de én már csak ilyen vagyok...
Üdvözlettel: J. vadász

 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #629 Dátum: 2012. április 26. - 19:47:10 »

Üdvözletem Mindenkinek!
Az IZS-18-as puskához néhány gondolat.
Évekig vadásztam egy ilyen fegyverrel .222 Rem. kaliberben.
Az én puskám a Sako-t és a S&B-t is kifogástalanul hordta. Barátaim közül többnek volt/van ilyen kaliberű puskája és hasonlóak az Ő tapasztalataik is.
Azt ki kell tapasztalni, hogy melyik gyártmányú töltényt "szereti" (hordja) a legjobban a fegyver. Nyilván ez pénzbe kerül, de annyit-véleményem szerint- illik áldozni rá.
A bizonytalanul hordó puska csak bosszúságot okoz ( hibázás, uram bocsá' sebzés) a területen.
Lövéskor pedig ne azzal kelljen foglalkozni, hogy most fölé 5 centit, meg balra/jobbra 10-et kell célozni a pontos lövéshez.
Egyébként egy nagyon jó kis puska az IZS-18. Nekem rengeteg kedves emlék fűződik hozzá.
A fegyverápolásról:
A csőápolás elhanyagolása előbb-utóbb megbosszulja magát.
Mindegyiktek nagyon jól tudja, hogy a lelkiismeretes tisztítás és karbantartás a cső "életének" meghosszabbítása.
Jómagam mindig kitakarítva és leápolva szoktam elrakni a fegyvereimet.
Mivel nem hivatásos vadász vagyok- sajnos-nem napi rendszerességgel tudom bármelyiket is használni.
Általában nem tudom előre, hogy mikor lesz alkalmam megint kijutni a területre. Azt a pár percet-amit a cső szárazra törlése igényel- mindig rászánom a készülődéskor.
A puskáimmal is úgy vagyok, mint az autóval. Mindig legyen olyan állapotban, hogy bármikor műszakira lehessen vinni...
Ez lehet, hogy az én "bogaram", elnézést kérek érte, de én már csak ilyen vagyok...
Üdvözlettel: J. vadász

 


Szia!
 Egyetértek veled kivéve egy dolgot. Amikor az olaj után többször szárazra húzom a csövet, egy picit azért még elviszi a lövedéket. Lőtéren próbáltam. Nem veszélyes de csak nem tuti pontos. Én azóta csőkígyóval "dolgozok" szárazon.
BP  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: