Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251214 alkalommal)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #330 Dátum: 2010. December 01. - 22:46:54 »

Biztos, hogy nem, de én csak berheltet láttam eddig. Eleve peremnélküli kaliberben duplagolyóst készíteni-...
Na mindegy.....
Eleve billenöcsövü fegyverben perem nélküli kaliber Nem Nem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #331 Dátum: 2010. December 01. - 22:49:40 »

Eleve billenöcsövü fegyverben perem nélküli kaliber Nem Nem

Pedig az ON topic puskák nagy része hornyos lőszerhez készül! Mosolyog
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #332 Dátum: 2010. December 02. - 16:53:18 »

        " Ezt is kipróbálhatod,többen így finomítják.
   "elsütőbillentyű laprugója és a tömb közé rak 4es alátétet 2db-bal nagyon jó az elsütése 3-al már gyorsítós 4-el ütögetésre elsül.De 2 az úgy kb:800-1000g-os elsütés körül van és sem összecsukástól sem leejtéskor nem sül el."
   
    "Két Izs-18-as golyóspuskám van.
Az elsőt (.222 Rem) akkor vettem, amikor az első széria beérkezett az országba.
Elsütését a rugó polírozásával és egy db. alátéttel tettem lágyabbá.
Több, mint ezer lövés ment el belőle és soha nem volt vele probléma.  "
              Megfigyeltem,hogy mindkettő hozzászólás ugyanarról a tipusról ,annak sütéséről és finomításáról ír,amelyet egy db alátéttel és némi polírozással javítanak /nem reszelnek!!! / és mégis micsoda külömbség van a két reakció közt .Az elsőt én írtam és többen nekem ugrottak mint bolond tehén az anyjának ,tisztelet a kivételnek,pedig csak tovább adtam amit egy vadászfórumon olvastam ,és nem mintha más még nem nyúlt volna hozzá kis reszelőcskéjével sufnituningolva a cimborával  Tasli láttam sok ilyet.... Mindezek után a barom szaladgált a puskaműveshez,hogy csinálni kéne valamit mert összecsukáskor korai magömlése van...Nem ezeknek adtam tanácsot de sokan magukból indulnak ki .Hiába a tapasztalat.
  A másikat meg Galoscsabus írta teljesen korrekten Igen bevállalva ,hogy így oldotta meg,és most ezért őt széjjelszedik ,úgy látszik  nem olvasott vissza nyolc oldalt.
    Na de ez nem történt meg ismeretlen okok miatt ,egyébként nem érdemelné meg mert őszintén megosztotta a tapasztalatát másokkal,hogy azok se rángassák kifehéredett ujjakkal az elsütő billentyűt
midőn a nagy nehezen becserkelt hőn áhított vadat elhibázzák a gyári sütés miatt.... ami mondjuk ki őszintén,-nem a legjobb.
  Való igaz,hogy miután megvettem a vadi új IZS puskámat,azt írtam,hogy nagyon jóóó . De utólag hozzáteszem,hogy most már....tényleg nagyon jó.
Azért köszönöm az építő kritikát mindazoknak akik ezért letámadtak ,tanultam belőle .
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #333 Dátum: 2010. December 02. - 21:03:55 »

Bütyök, én is ezen agyaltam.
Biztos voltam benne, hogy ismételten lázadás tör ki, de nem történt semmi ilyesmi.
 Fejlődünk?
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #334 Dátum: 2010. December 03. - 00:16:47 »

Bütyök, én is ezen agyaltam.
Biztos voltam benne, hogy ismételten lázadás tör ki, de nem történt semmi ilyesmi.
 Fejlődünk?

Fejlődünk, ráadásul néhány hét alatt. Ami a neandervölgyiből (aki a régészek megcáfolhatatlan véleménye alapján minden zárszerkezetet születésétől fogva ismer) idáig jutottunk, biztos.
 Nyihi
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #335 Dátum: 2010. December 03. - 08:17:32 »

Bütyök, én is ezen agyaltam.
Biztos voltam benne, hogy ismételten lázadás tör ki, de nem történt semmi ilyesmi.
 Fejlődünk?

Szerintem csupán arról van szó, hogy  aki akarta elmondta a véleményét akkor, és kész.
Ha valaki tanult belőle jó, ha nem úgy is jó!  Kacsint
Abban valóban van fejlődés, hogy azonos témákban ritkábban alakul ki újabb vita.
Legfeljebb akkor, ha egy újonnan feljött megszállott lusta visszaolvasni. Fejvakarás
lásd: távcső, lőszeres topik, vagy a kedvencem a Larsen csapda!
(Bár egy jó képet, és egy használható leírást én is megnéznék róla szívesen  Ördög Ördög Ördög)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #336 Dátum: 2010. December 03. - 14:16:23 »

Na akkor a akik megrögzötten ragaszkodnak ahhoz,hogy úgy jó ahogy az orosz megcsinálta az nem olvasson tovább,nehogy felháborodjon vagy felidegesítse magát mert az árt a szépségének.   /sufnituning köv./
   Tehát a puskaműves azt a  csavart azonnal kicserélte imbusz csavarra, mielőtt berakta az egy db. négyes alátétet ,mert az eredeti magától kilazul hiszen meg sem lehet húzni rendesen csak féloldalról . Egy megfelelő méretre "faragott" imbuszkulccsal normálisan meghúzta ,az eredetit meg felajánlotta bicikli sárvédő pálca csavarnak ,mert csak arra való.
   Persze jó az a gyári csak idővel mehet a delikvens a szakemberhez mert ha kilazul az ominózus csavar akkor pedig az érdekes lehet... -és mikor lazul ki? Természetesen nem a szekrényben való álldogálás közepette hanem vadászaton .... nem tudom ez mennyire veszélyes de sejthető /no  megvolt a technika óra / Kacsint
   Nem az ész osztom még mielőtt ezt kapnám hanem próbálom segítségképpen átadni azt amit láttam azoknak akik ezt a kézies ,vadászias és módfelett pontos puskát eredményesen és biztonságosan akarják használni.
  Aki tudja miről van szó az nem ír álszent dumákat ,mert érti a lényeget. Ettől csak jobb lesz a puska,ellentétben azokkal a ronda kókányokkal amelyeket árulnak itt-ott a neten ,de azokról jobb nem is beszélni,pedig "fegyvermester "csinálta. - ;)mekk
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #337 Dátum: 2010. December 03. - 14:35:37 »

Na akkor a akik megrögzötten ragaszkodnak ahhoz,hogy úgy jó ahogy az orosz megcsinálta az nem olvasson tovább,nehogy felháborodjon vagy felidegesítse magát mert az árt a szépségének.   /sufnituning köv./
   Tehát a puskaműves azt a  csavart azonnal kicserélte imbusz csavarra, mielőtt berakta az egy db. négyes alátétet ,mert az eredeti magától kilazul hiszen meg sem lehet húzni rendesen csak féloldalról . Egy megfelelő méretre "faragott" imbuszkulccsal normálisan meghúzta ,az eredetit meg felajánlotta bicikli sárvédő pálca csavarnak ,mert csak arra való.
   Persze jó az a gyári csak idővel mehet a delikvens a szakemberhez mert ha kilazul az ominózus csavar akkor pedig az érdekes lehet... -és mikor lazul ki? Természetesen nem a szekrényben való álldogálás közepette hanem vadászaton .... nem tudom ez mennyire veszélyes de sejthető /no  megvolt a technika óra / Kacsint
   Nem az ész osztom még mielőtt ezt kapnám hanem próbálom segítségképpen átadni azt amit láttam azoknak akik ezt a kézies ,vadászias és módfelett pontos puskát eredményesen és biztonságosan akarják használni.
  Aki tudja miről van szó az nem ír álszent dumákat ,mert érti a lényeget. Ettől csak jobb lesz a puska,ellentétben azokkal a ronda kókányokkal amelyeket árulnak itt-ott a neten ,de azokról jobb nem is beszélni,pedig "fegyvermester "csinálta. - ;)mekk

 Fejvakarás  A XXI. században nem várhatjuk el, hogy a gyártók olyan termékeket állítsanak elő, amik "hozzányúlás" nélkül is tökéletesen működnek?
Biztos csak azért dumálok, mert álszent kekec vagyok.  Nyihi
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #338 Dátum: 2010. December 03. - 16:28:16 »

" Fejvakarás  A XXI. században nem várhatjuk el, hogy a gyártók olyan termékeket állítsanak elő, amik "hozzányúlás" nélkül is tökéletesen működnek?.....  Nyihi "
Erről a következő jut eszembe:
Cégünk egyik korábbi vezetője igen alacsonynak számít az európai férfi-standard szerint (minden tiszteletem az övé, mert nagyon remek ember Emelem).
Szeretett vadászni, de rengeteget hibázott amiatt, mert a gyári, egy kaptafára készült Steyr-Mannlicher stucnijából sajnálta levágatni azt a 4-5 cm-t, ami ahhoz lett volna szükséges, hogy Az a fegyver Őhozzá passzoljon.
De ezzel ilyen-olyan formában nagyon sok vadászvendégnél is találkoztam (kísérőként ott voltam 450-500 dámbika, 50-60 gímbika, kb. 1500 tarvad és sok száz disznó elejtésénél, bizony történtek érdekes dolgok néhanapján Nyihi).
Pedig ez is csak olyan mint pl. a cipő, amit mindenki méretre vásárol.
Megnéztem volna Ben Johnsont világcsúcsot döntögetni egy 48-as katonai surranóban Vigyorog
De ilyen még az autó is, a sok százezer kocsiból vajon mennyi fut teljesen gyári állapotban? Gyanítom elenyésző kisebbség.
Egy kis változtatás itt, egy kis tuning ott, alufelni, sport fékbetét, stb.....stb....
Miért ne lehetne ugyan ezt egy fegyveren is végrehajtani??? Persze nem kérdés, hogy MINDEN ESETBEN A BIZTONSÁGOT SZEM ELŐTT TARTVA!!!
"Wörldpíííísz" Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #339 Dátum: 2010. December 03. - 16:52:03 »

Erről a következő jut eszembe:
Cégünk egyik korábbi vezetője igen alacsonynak számít az európai férfi-standard szerint (minden tiszteletem az övé, mert nagyon remek ember Emelem).
Szeretett vadászni, de rengeteget hibázott amiatt, mert a gyári, egy kaptafára készült Steyr-Mannlicher stucnijából sajnálta levágatni azt a 4-5 cm-t, ami ahhoz lett volna szükséges, hogy Az a fegyver Őhozzá passzoljon.
De ezzel ilyen-olyan formában nagyon sok vadászvendégnél is találkoztam (kísérőként ott voltam 450-500 dámbika, 50-60 gímbika, kb. 1500 tarvad és sok száz disznó elejtésénél, bizony történtek érdekes dolgok néhanapján Nyihi).
Pedig ez is csak olyan mint pl. a cipő, amit mindenki méretre vásárol.
Megnéztem volna Ben Johnsont világcsúcsot döntögetni egy 48-as katonai surranóban Vigyorog
De ilyen még az autó is, a sok százezer kocsiból vajon mennyi fut teljesen gyári állapotban? Gyanítom elenyésző kisebbség.
Egy kis változtatás itt, egy kis tuning ott, alufelni, sport fékbetét, stb.....stb....
Miért ne lehetne ugyan ezt egy fegyveren is végrehajtani??? Persze nem kérdés, hogy MINDEN ESETBEN A BIZTONSÁGOT SZEM ELŐTT TARTVA!!!
"Wörldpíííísz" Ördög

Mesélek egy sztorit a csevegőben. Mosolyog
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #340 Dátum: 2010. December 03. - 17:47:15 »

A lényeg ott van,hogy hozzáértő ember csinálja amit kell !! Ennyi.
 Megtörtént,hogy papírja volt róla de négyszer  kellett visszavinni a Nagantomat ,és akkor sem volt rendben. A hozzáértés ami a lényeg,a baj ott van,hogy az ész vesz egy flexet a gazdaságos boltban és szentül hiszi,hogy már mesterré is válik . Ezt úgy hívják ,-flexmester. Otthon van sufnija és azt már úgy hívja ,-műhely .A kerékpárt is megjavítja ,-mi neki egy puska . Akkor valóban gáz van,ha az ilyen f...neki áll puskát bütykölni s aztán azzal kimegy vadászni . Felcsukja a tust és korai magömlés....
  Visszatérve az IZS 18 sütésére ,szerintem úgy jöhetett rá valaki,hogy kilazult neki a gyári csavar ami a laprugót a tömbhöz vagy mihez fogja és betett egy alátétet mivel azt gondolta ,-kimaradt ,erre finomabb lett a sütése ,de nem kellett reszelni,elvenni az anyagból. Ezért működik normálisan. Gondolom én.  Vállat von
   
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #341 Dátum: 2010. December 03. - 19:25:36 »



« Utoljára szerkesztve: 2010. December 03. - 19:30:30 írta Pyrus » Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #342 Dátum: 2010. December 04. - 08:25:46 »






Hoppáka  Meglepődött
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #343 Dátum: 2010. December 04. - 16:04:09 »

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:r2lVigWgXSgJ:www.auctionarms.com/search/displayitem.cfm%3Fitemnum%3D9304264+izh18+mn&cd=1&hl=hu&ct=clnk
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #344 Dátum: 2010. December 04. - 20:26:33 »

Biztos, hogy nem, de én csak berheltet láttam eddig. Eleve peremnélküli kaliberben duplagolyóst készíteni-...
Na mindegy.....
Én csak azt mondtam, hogy kiválót is lehet csinálni belőle meg el is lehet rontani teljes mértékben, láttam én is olyan dupla puskának nevezett förmedvényt ami rettenetes kivitelű volt.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: