Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 249525 alkalommal)
KImre
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #990 Dátum: 2015. Március 15. - 14:32:40 »

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy tudja e valaki, hogy hány drallos az izs 18 csöve 308-as kaliberben? Én sako super hammerhead-et lövök vele 11,7 gr-osat. Megfelelő e ez a lövedéktömeg a csőhöz?
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #991 Dátum: 2015. Március 15. - 15:05:54 »

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy tudja e valaki, hogy hány drallos az izs 18 csöve 308-as kaliberben? Én sako super hammerhead-et lövök vele 11,7 gr-osat. Megfelelő e ez a lövedéktömeg a csőhöz?
Válaszaitokat előre is köszönöm.

1:12 ha minden igaz. Ez inkább a könnyebbekhez való.(9,7 stb.) Persze ez nem azt jelenti, hogy a 11,7-es nem volna megfelelő. Ki kell próbálni és az alapján választani. Emelem

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #992 Dátum: 2015. Március 15. - 16:57:02 »

 Emelem

Azért ez így nem teljesen igaz. Volt Izsem 308win kaliberben. A Norma Vulkant ugyanolyan szépen lőtte, mint a Geco TM-et. Most Marlin XS7-el vadászom, szintén 308win kaliberrel. Norma lőszert lövök és tökéletesen lövi a fegyver (50 m-en 1,5 cm szóráskép). nem érdemes a huzag emelkedésen agyalni túl sokat szerintem. Főleg, ha valaki vadászni szeretne és nem 300 m-re célba lőni. Próbálj ki több lőszert, ha teheted és amelyiket a legszebben lövi azzal vadássz, minden más csak ezután jön (célballisztika stb.) Vadászatra meg , pláne disznó és szarvas esetén nem érdemes könnyű lövedékkel lőni (mondjuk én a lövedéktömegben hiszek). 7.62-es átmérőben a 11-12 gramm az optimális.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #993 Dátum: 2015. Március 15. - 17:56:51 »

Emelem

Azért ez így nem teljesen igaz. Volt Izsem 308win kaliberben. A Norma Vulkant ugyanolyan szépen lőtte, mint a Geco TM-et. Most Marlin XS7-el vadászom, szintén 308win kaliberrel. Norma lőszert lövök és tökéletesen lövi a fegyver (50 m-en 1,5 cm szóráskép). nem érdemes a huzag emelkedésen agyalni túl sokat szerintem. Főleg, ha valaki vadászni szeretne és nem 300 m-re célba lőni. Próbálj ki több lőszert, ha teheted és amelyiket a legszebben lövi azzal vadássz, minden más csak ezután jön (célballisztika stb.) Vadászatra meg , pláne disznó és szarvas esetén nem érdemes könnyű lövedékkel lőni (mondjuk én a lövedéktömegben hiszek). 7.62-es átmérőben a 11-12 gramm az optimális.

 Emelem Viktor

Mármint mi is?
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #994 Dátum: 2015. Március 15. - 18:03:08 »

Egy kis adalék a törzs anyaghoz:

http://www.shilen.com/calibersAndTwists.html
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
KImre
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #995 Dátum: 2015. Március 17. - 13:12:39 »

Köszönöm a válaszaitokat! Egyenlőre maradok a 11,7gr-os sako SHH lőszernél, mert ezt tökéletesen viszi a fegyverem!

Üdv: KImre
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #996 Dátum: 2015. Március 17. - 21:25:43 »

Mármint mi is?

Na jó lenne most már, ha vadászni járnál, és nem a drallokat meg a könyveket bújnád, meg tömény légből kapott hülyeségeket beszélnél a fórumon!!  Nyihi Nyihi Hagyd érvényesülni most már a tapasztalt gyakorlati szakembert, aki már több, mint két és fél éve rendelkezik golyós vadászfegyverrel, és tisztában van már ennek a dolognak a legapróbb részletével is! És még IZS-e is volt! Ha mindig a fórumon cukrozod a t@knyot, a helyett, hogy vadásznál, soha a büdös életben nem lesz annyi tapasztalatod, mint egyeseknek, akik már 2012 nyarán saját golyós fegyver vásárlását tervezték, és azóta sűrített, tömény gyakorlati inputokban szerezték meg az ezzel kapcsolatos titkos druida tudásanyagot!!! OK??? Na, azért.... NoNo  Ördög Ördög Ördög Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #997 Dátum: 2015. Március 17. - 21:53:41 »

...
 aki már több, mint két és fél éve rendelkezik golyós vadászfegyverrel, és tisztában van már ennek a dolognak a legapróbb részletével is! És még IZS-e is volt! Ha mindig a fórumon cukrozod a t@knyot, a helyett, hogy vadásznál, soha a büdös életben nem lesz annyi tapasztalatod, mint egyeseknek, akik már 2012 nyarán saját golyós fegyver vásárlását tervezték
...
Hiába,a régi jó háttérmunka. Egy ember,aki visszaolvas.Le a kalappal Attila! Kacsint Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #998 Dátum: 2015. Március 18. - 09:27:30 »

Na jó lenne most már, ha vadászni járnál, és nem a drallokat meg a könyveket bújnád, meg tömény légből kapott hülyeségeket beszélnél a fórumon!!  Nyihi Nyihi Hagyd érvényesülni most már a tapasztalt gyakorlati szakembert, aki már több, mint két és fél éve rendelkezik golyós vadászfegyverrel, és tisztában van már ennek a dolognak a legapróbb részletével is! És még IZS-e is volt! Ha mindig a fórumon cukrozod a t@knyot, a helyett, hogy vadásznál, soha a büdös életben nem lesz annyi tapasztalatod, mint egyeseknek, akik már 2012 nyarán saját golyós fegyver vásárlását tervezték, és azóta sűrített, tömény gyakorlati inputokban szerezték meg az ezzel kapcsolatos titkos druida tudásanyagot!!! OK??? Na, azért.... NoNo  Ördög Ördög Ördög Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Drága Apám kedvenc idézete volt:
"Ha ma nem tudsz tanulni a munkától, holnap nem tudsz dolgozni a tudatlanságtól " Ördög ezt ha behelyettesítjük a jelenlegi egyenletbe akkor a kolléga pragmatizmusa előbb utóbb léket, kap vagy kiköt a szakócánál :
Már mennek a földmunkák, jön a tengeri vetése lassan, nem fogom én sokat rontani itt a levegőt Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #999 Dátum: 2015. Március 18. - 11:08:59 »

 Emelem

Amennyiben nekem szóltak az előző hozzászólások..... köszönöm, de nem értem.

1. Nem értem egyesek, miért mindig a másikkal vannak elfoglalva. Valaki kérdezett valamit és arra igyekeztem a tapasztalataimat leírni (azt a kemény 2.5 évet), segítő szándékkal. Mi ezzel a gond?? (a kritizálók is megtehetnék)
2. nem értem, de elfogadom, hogy ezek alapján  a 30 éves tapasztalattal rendelkező fórumtársaknak kéretik a fiatal kezdő vadászok kérdéseit megválaszolni (ahelyett, hogy visszaolvasást javasolnak és kérdések elodázását teszik). Eddig is érzékeltem, hogy furcsán működnek itt a dolgok.
3. Részemről a dolog itt lezártnak tekintendő, a tanácsnak megfelelően várom a vetést és megyek vadászni.

 Emelem Viktor

Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #1000 Dátum: 2015. Március 18. - 11:42:30 »

Emelem

Amennyiben nekem szóltak az előző hozzászólások..... köszönöm, de nem értem.

1. Nem értem egyesek, miért mindig a másikkal vannak elfoglalva. Valaki kérdezett valamit és arra igyekeztem a tapasztalataimat leírni (azt a kemény 2.5 évet), segítő szándékkal. Mi ezzel a gond?? (a kritizálók is megtehetnék)
2. nem értem, de elfogadom, hogy ezek alapján  a 30 éves tapasztalattal rendelkező fórumtársaknak kéretik a fiatal kezdő vadászok kérdéseit megválaszolni (ahelyett, hogy visszaolvasást javasolnak és kérdések elodázását teszik). Eddig is érzékeltem, hogy furcsán működnek itt a dolgok.
3. Részemről a dolog itt lezártnak tekintendő, a tanácsnak megfelelően várom a vetést és megyek vadászni.

 Emelem Viktor



 Just take it easy.

Egy kis jó indulatú iróniától még nem kell durcizni,ez egy ilyen műfaj. Hidd el ha találkoznánk, olyan pertut vonyítanánk valamelyik pince mélyén, hogy az na.(mivel nincs egyikünk zsebében sem a bölcsek köve ezért ki-ki a maga módján szerzi be az ismereteket, van aki tanul, van aki tapasztal, és a legjobb, ha a kettő együtt van. Ez a mi kis fingreszelő mikrovilágunk már csak így működik. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1001 Dátum: 2015. Március 18. - 18:01:44 »

Just take it easy.

Egy kis jó indulatú iróniától még nem kell durcizni,ez egy ilyen műfaj.
Téged nem ismerlek, de Szlávik meg a jóindulat? Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #1002 Dátum: 2015. Március 18. - 19:15:58 »

Téged nem ismerlek, de Szlávik meg a jóindulat? Fejvakarás

Remélem, én sem vagyok hitványab Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1003 Dátum: 2016. április 11. - 16:36:41 »

Üdv Urak! Emelem
Izs 18-as kitűnő kis fegyverem ütszege, hosszú élesített állapota után, nem csap elég nagyot a csappantyúra és a lőszer nem sül el. Orvosolható ez a gond, vagy folytassam a jól bevált technikát, miszerint lövés előtt húzom fel a kis karral, ami azért nem teljesen hangtalan?
Köszönöm!
Üdv:Zoli. Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #1004 Dátum: 2016. április 11. - 20:53:51 »

Üdv Urak! Emelem
Izs 18-as kitűnő kis fegyverem ütszege, hosszú élesített állapota után, nem csap elég nagyot a csappantyúra és a lőszer nem sül el. Orvosolható ez a gond, vagy folytassam a jól bevált technikát, miszerint lövés előtt húzom fel a kis karral, ami azért nem teljesen hangtalan?
Köszönöm!
Üdv:Zoli. Emelem

Nekem elég volt összecsukás után vagy lövés előtt még lenyomni a nyitókart.
Ha ezt elfelejtettem, akkor volt néha csett.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: