Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251057 alkalommal)
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #975 Dátum: 2014. Október 24. - 17:51:42 »

Kiserletek eredmenyei eddig 308w Remington 700-hoz SPS tacticalhoz vannak boven, itt az OFF topic, de ha szeretned, akkor az ujratoltes topicba felrakom.

Egyebkent nem igazan ertem ez az osrobbanas, meg paradoxon hasonlatot.

Szeretek kiserletezgetni, viszont azert a 308w&700 kombinaciohoz mar nagyjabol nem kell feltalalni a kanalban a melyedest, van eleg szakirodalom, tapasztalat, recept, stb, hogy melyik lovedekkel erdemes egyaltalan probalkozni.

222& Izs 18 temaban viszont meg ujszulott vagyok, es nagyon tapasztalatokat se talalni a neten, igy nem restellek kerdezni, hogy melyik lovedekkel erdemes egyaltalan probalkozni.
Feleslegesen nem akarok venni 2-3 doboz lovedeket, csak azert, hogy rajojjek, hogy x meg y gyarto z meg s lovedeke annyira jo, ket egyforma tomegut nem talalasz a dobozban...
Vagy eppen nagyon jo, nagyon szepen lovi a xyz lovedeket, viszont celbaloni jo csak, mert nem expandal, stb, stb...

Talan furcsanak tunik, hogy valaki Izs-18 hoz akar loszert optimalizalni...nekem ez egy hobbi, ami kikapcsol, megnyugtat, amikor leulok es elkezdek ezzel foglalkozni.







Meglátásom szerint, a házi lőszertöltéssel való kísérletezésnek akkor van értelme, ha a lövő olyan szinten van, hogy a lövés pontosságának tekintetében a gyenge láncszem a gyári lőszerek minimális, de jelen lévő eltérésiből adódik. Ez, (szintén csak szerintem) egy olyan puska+távcső+szerelék kombinációt feltételez, amely alkalmas olyan távú lövészetre, ahhol ezek a pici finomítások kiütköznek.
Na már most -szintén csak szerintem- az IZS18, az messze nem a szóban forgó puskatípusok egyike. Ellenben az általad is említett Rem 700-assal. (mondjuk azt nem tudtam kihámozni, hogy ezek a Te saját kísérleteid, vagy közkézen forgó adatok, bár ennek nincs is jelentősége)
Az IZS18 nekem egy ütni-vágni való "vadőrpuska", ami arra való, hogy a területen (messze nem optimális alátámasztási, stb.. viszonyok közepette) 50-150 méterre egy fél tenyérnyi helyre tegye a göbecset. Ezt üzembiztosan tudja a filléres Barnaullal és az aranyárú LFB lőszerekkel egyaránt.
Ennek tükrében, a kísérletnek annyi értelmét látom, mintha valaki egy 20 éves 1.4 F astrához otthon keverné a versenyadalékos 100-as benzint.
Azzal semmi gond, hogy ez a hobbid és szereted csinálni, ez számomra is teljesen rendben van. De hogy értékelhető eredményeket nem fogsz kapni egy 222-es IZS18-ason mérve, arra fogadni mernék. De vannak meglepetések, szóval hajrá, én támogatom! És ezt tényleg nem b@szkurálásnak szántam!  Wave
Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #976 Dátum: 2014. Október 24. - 18:35:41 »

Meglátásom szerint, a házi lőszertöltéssel való kísérletezésnek akkor van értelme, ha a lövő olyan szinten van, hogy a lövés pontosságának tekintetében a gyenge láncszem a gyári lőszerek minimális, de jelen lévő eltérésiből adódik. Ez, (szintén csak szerintem) egy olyan puska+távcső+szerelék kombinációt feltételez, amely alkalmas olyan távú lövészetre, ahhol ezek a pici finomítások kiütköznek.
Na már most -szintén csak szerintem- az IZS18, az messze nem a szóban forgó puskatípusok egyike. Ellenben az általad is említett Rem 700-assal. (mondjuk azt nem tudtam kihámozni, hogy ezek a Te saját kísérleteid, vagy közkézen forgó adatok, bár ennek nincs is jelentősége)
Az IZS18 nekem egy ütni-vágni való "vadőrpuska", ami arra való, hogy a területen (messze nem optimális alátámasztási, stb.. viszonyok közepette) 50-150 méterre egy fél tenyérnyi helyre tegye a göbecset. Ezt üzembiztosan tudja a filléres Barnaullal és az aranyárú LFB lőszerekkel egyaránt.
Ennek tükrében, a kísérletnek annyi értelmét látom, mintha valaki egy 20 éves 1.4 F astrához otthon keverné a versenyadalékos 100-as benzint.
Azzal semmi gond, hogy ez a hobbid és szereted csinálni, ez számomra is teljesen rendben van. De hogy értékelhető eredményeket nem fogsz kapni egy 222-es IZS18-ason mérve, arra fogadni mernék. De vannak meglepetések, szóval hajrá, én támogatom! És ezt tényleg nem b@szkurálásnak szántam!  Wave

A Rem 700-al sajat kiserleteim vannak, azzal eleg sokat probalkoztam...
Az Izs-re visszaterve viszont, hidd el tisztaban vagyok a fegyver kepessegeivel, kidolgozottsagaval, stb...nem arcoskodaskent, de a masik puskamon csak a szerelek tobbet er, mint ez az egesz fegyver...ezt az Izst pont azert vettem, mert eleg kellemetlen pl. cserkelni egy hat plusszos tomegu puskaval, kerestem valamit, bujom az aprohirdeteseket hetek ota,  es pont ez jott szembe kihagyhatatlan aron, lecsaptam ra megvettem. Most pedig megprobalom a maximum szorakozast kihozni abbol, amit belefektettem.

Osszegezve, nem azert akarok tolteni ehhez loszert, hogy precizios versenyekre jarjak vele, vagy azert mert olcsobb a toltott lovedek. (Csak a matricakeszlet, meg jarulekos dolgok tobbe lesznek, mint amit vadaszaton ezzel evekig ellonek gyari loszerarban)
hanem egyszeruen azert, mint ahogy mar irtam:

szeretek ujratolteni, es hobbibol optimalizalni az adott csohoz a legjobb lovedek/lopor/beultetesi melyseg kombinaciot, nekem ez egy hobbi, ami kikapcsol, megnyugtat, amikor leulok es elkezdek ezzel foglalkozni

Es ha mar egy kicsit is  BE TUDOM MAGYARAZNI magamnak, hogy marpedig egy hajszallal jobb loszert alkottam, akkor mar boldog leszek  Táncol
Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #977 Dátum: 2014. Október 24. - 18:47:18 »

Ha mar ennyit beszeltunk rola, akkor feltoltok rola egy kepet, leginkabb azert, hogy dicserjem az elozo tulaj keze munkajat, aki igyekezett szepiteni a fa reszeken, es nem votl lusta csiszolgatni rajta.
En meg egy kicsit az eloagyon csiszolgattam belul, igy most mar "lengocsoves" (egeszen a horogig)  Kacsint

Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #978 Dátum: 2014. Október 24. - 18:50:08 »

Koszi huszlavika a hozzaszolast, es a tanacsokat!  Kézfogás
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #979 Dátum: 2014. November 17. - 20:53:15 »


Gyöngyszemek.... Ördög


http://www.egun.de/market/item.php?id=4982588

http://www.egun.de/market/item.php?id=5182200
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #980 Dátum: 2014. November 17. - 21:02:51 »

Az alsóba pont tegnap botlottam bele én is. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #981 Dátum: 2014. November 17. - 21:09:46 »

Nekem több IZH 18-asom is volt, szerettem is velük vadászni, de ennyiért már fegyvert is kapni! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
clint
Vendég
« Új üzenet #982 Dátum: 2014. November 20. - 07:43:15 »

Meglátásom szerint, a házi lőszertöltéssel való kísérletezésnek akkor van értelme, ha a lövő olyan szinten van, hogy a lövés pontosságának tekintetében a gyenge láncszem a gyári lőszerek minimális, de jelen lévő eltérésiből adódik. Ez, (szintén csak szerintem) egy olyan puska+távcső+szerelék kombinációt feltételez, amely alkalmas olyan távú lövészetre, ahhol ezek a pici finomítások kiütköznek.
Na már most -szintén csak szerintem- az IZS18, az messze nem a szóban forgó puskatípusok egyike. Ellenben az általad is említett Rem 700-assal. (mondjuk azt nem tudtam kihámozni, hogy ezek a Te saját kísérleteid, vagy közkézen forgó adatok, bár ennek nincs is jelentősége)
Az IZS18 nekem egy ütni-vágni való "vadőrpuska", ami arra való, hogy a területen (messze nem optimális alátámasztási, stb.. viszonyok közepette) 50-150 méterre egy fél tenyérnyi helyre tegye a göbecset. Ezt üzembiztosan tudja a filléres Barnaullal és az aranyárú LFB lőszerekkel egyaránt.
Ennek tükrében, a kísérletnek annyi értelmét látom, mintha valaki egy 20 éves 1.4 F astrához otthon keverné a versenyadalékos 100-as benzint.
Azzal semmi gond, hogy ez a hobbid és szereted csinálni, ez számomra is teljesen rendben van. De hogy értékelhető eredményeket nem fogsz kapni egy 222-es IZS18-ason mérve, arra fogadni mernék. De vannak meglepetések, szóval hajrá, én támogatom! És ezt tényleg nem b@szkurálásnak szántam!  Wave

Ott a pont.  Igen  Az Izs-18 egyáltalán nem az a finom fegyver, amelyiknél egy jó minőségű gyári és az otthon laborált lőszerek közötti külömbség előjönne. A másiknál pl. már igen.  Emelem



Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #983 Dátum: 2014. November 20. - 16:51:38 »

Ha mar ennyit beszeltunk rola, akkor feltoltok rola egy kepet, leginkabb azert, hogy dicserjem az elozo tulaj keze munkajat, aki igyekezett szepiteni a fa reszeken, es nem votl lusta csiszolgatni rajta.
En meg egy kicsit az eloagyon csiszolgattam belul, igy most mar "lengocsoves" (egeszen a horogig)  Kacsint


 Emelem
Én 2 Izs 18-al(223R, 308W) vadászom. Nagyon sok lőszert ellőttem velük gyakorlás és lőszerválasztás miatt. Úgy gondolom hogy kiismertem a fegyvereim előnyét és hátrányát.  Ha most venné egy Izs 18-t, akkor azzal kezdeném hogy lefúratnám a Komli szereléket a csőhöz. Majd nehezebbé tenném a tust és az előagyat. Ezek után kezdeném el csak a lőszerek próbáját.  Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #984 Dátum: 2014. December 08. - 14:47:55 »

Végre egy R-es IZS-18

http://vadaszapro.net/reszletek/221910/izs-18-mh-7x62x54r-uj-!!!!!!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #985 Dátum: 2014. December 08. - 14:57:20 »

Valamikor már linkeltem egyet, (ezt?) valahová...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Marko86
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #986 Dátum: 2014. December 08. - 21:37:49 »

Sziasztok!

Nekem 222-es kaliberbe van egy IZS 18-asom. Sako 3,56g Gamehead-el 100m-en padból lőve 5 centis szórásképet produkált!
Kérdés: másoknak is hasonlóak-e a tapasztalatai, vagy sikerült-e esetleg ettől jobb szórásképet is produkálnia valakinek, és ha igen milyen lőszerrel?
Persze tudom, hogy az 5 centis szórás nem a világ vége, de a másik két puskámmal(30-06;8x57JS-M98-as mindkettő) egymást érik a lövések 100 méterről!
Előre is köszönöm a hozzászólásokat
Naplózva
jeszi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



« Új üzenet #987 Dátum: 2015. Február 16. - 21:59:24 »

Üdv mindenkinek! Valakinek van tapasztalata az izs18 308win-ről Remington core lokt lőszerrel milyen a szóráskép illetve a vad testében hogy viselkedik. Lőszer választás előtt állok. Vagy másik lőszert válasszak? Válaszokat előre is köszönöm.További szép estét.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #988 Dátum: 2015. Február 18. - 11:52:28 »

Üdv mindenkinek! Valakinek van tapasztalata az izs18 308win-ről Remington core lokt lőszerrel milyen a szóráskép illetve a vad testében hogy viselkedik. Lőszer választás előtt állok. Vagy másik lőszert válasszak? Válaszokat előre is köszönöm.További szép estét.

Gyanítom azért nem jön válasz, mert senki nem lövi ezt 308-ban. Aminek oka van. Nekem 30-06-ban elé jól muzsikál, és elégedett vagyok vele, viszont azt megfigyeltem, hogy egy kicsit keményebb mag, mint az SP lövedékek zöme. Emiatt talán nem is ideális a 308-ba.  Vállat von De csak találgatok. Ha megmondod milyen célra, akkor ebben a kaliberben biztos lesz ajánlás mástól, hogy mire válts...Meg persze a visszaolvasás is hasznos Mosolyog
Naplózva
jeszi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



« Új üzenet #989 Dátum: 2015. Február 18. - 16:24:57 »

Üdv! Uzbence köszönöm a választ.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: