Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 250701 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #960 Dátum: 2014. Október 19. - 22:19:49 »

"  nem mennétek el minda p....ba?   Ördög "

De!  Vigyorog Csak most egyedül vagyok itthon, és így qrva nehéz! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #961 Dátum: 2014. Október 19. - 22:39:15 »

"  nem mennétek el minda p....ba?   Ördög "

De!  Vigyorog Csak most egyedül vagyok itthon, és így qrva nehéz! Vigyorog

Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #962 Dátum: 2014. Október 24. - 13:43:05 »



 Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #963 Dátum: 2014. Október 24. - 13:51:54 »

Udv a topiclakoknak!
Par napja lettem Izs 18 tulajdonos egy 222 rem kaliberu "szemelyeben". Meg loni nem volt lehetosegem vele, majd ha jovo heten be lesz irva a nevemre, utana kimegyek loterre.
Vegigolvastam az egesz topicot, mert loszer/mag tekinteteben van kerdesem.
Olvastam, hogy valakinek jo volt x loszerrel (Sako Gamehead) valakinek meg szorta. Velemenyem szerint ez abbol adodhat, hogy, a 2007 elottieknek 14", utana pedig 12" a huzagolas hossza.
Nem magamtol vagyok ilyen okos, a gyartotol kaptam erre valaszt. Bar ezzel nem voltam kisegitve, tekintve, hogy az MKH papirom 2007 elso negyedevi, ez meg akarmelyik lehet...Kertem gyartasi szam alapjan beazonositast, de meg nem kaptam valaszt.
Kozben eszembe jutott, hogy ugyan mar csokigyot hasznalok evek ota, van meg valahol egy palcam is, forgo markolattal, igy azzal egyszeruen meg tudom merni a huzagolas hosszat, ami megmutatta, hogy 14", tehat 2007 elotti fegyverrol van szo.
Jobban orultem volna a masiknak, mert akkor hasznalhattam volna nehezebb lovedekeket.
Ugyanis az 1:14 huzagolas mar nem epp optimalis a nalunk elterjedt 3,56 grammos Sako Gameheadnek . Arra a Gameheadnek a konyebbik valtozata a 3,2 grammos valtozata az optimalis.
Mindez persze szigoruan a papirforma, hisz a lovedektomeg onmagaban meg azert nem donto tenyezo, a lovedek hosszusaga is mervado.
Tudom, sokaknak ez mar a f**gfureszelesnek tunik, de en szeretek ujratolteni, es hobbibol optimalizalni az adott csohoz a legjobb lovedek/lopor/beultetesi melyseg kombinaciot.
Viszont emelett valoszinuleg skot felmenokkel is rendelkezem, mert nem nagyon szeretek feleslegesen penzt kolteni olyan kiserletekre, aminek nincs ertelme...
Szoval kerdesem az, hogy 2007 elotti 222rem kaliberu IZS-18 tulajok, milyen lovedek az, amit a legjobban hordott a fegyveretek, es az olohatasa is megfelelo?
Masik kerdesem pedig arra iranyul, hogy masnak is "kottyan"-e egy kicsit a hatso tus a fegyveren?
Az enyemen egy kicsit erezhetoen kottyan. Hogyan lehet a hatso tust levenni? Ket csavart latok a fegyveren, az egyik a satorvasat veszi le, a masik meg azt a femtombot, ami ha jol latom akkor elsutoszerkezetetis tartja. Ha ezt kiveszem, akkor tudom utana levenni a tust?
Elore is koszonom a valaszokat!
udv
Kovimiki

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #964 Dátum: 2014. Október 24. - 13:55:39 »

Hogyan lehet a hatso tust levenni? Ket csavart latok a fegyveren,
Üdv!
Nézz még szét egy kicsit, lesz még ott másik kettő is Vigyorog

Agytalp leszed, széles lapos fejű csavarhúzó kézbe, aztán hajrá! Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #965 Dátum: 2014. Október 24. - 14:20:43 »

Udv a topiclakoknak!
Par napja lettem Izs 18 tulajdonos egy 222 rem kaliberu "szemelyeben". Meg loni nem volt lehetosegem vele, majd ha jovo heten be lesz irva a nevemre, utana kimegyek loterre.
Vegigolvastam az egesz topicot, mert loszer/mag tekinteteben van kerdesem.
Olvastam, hogy valakinek jo volt x loszerrel (Sako Gamehead) valakinek meg szorta. Velemenyem szerint ez abbol adodhat, hogy, a 2007 elottieknek 14", utana pedig 12" a huzagolas hossza.
Nem magamtol vagyok ilyen okos, a gyartotol kaptam erre valaszt. Bar ezzel nem voltam kisegitve, tekintve, hogy az MKH papirom 2007 elso negyedevi, ez meg akarmelyik lehet...Kertem gyartasi szam alapjan beazonositast, de meg nem kaptam valaszt.
Kozben eszembe jutott, hogy ugyan mar csokigyot hasznalok evek ota, van meg valahol egy palcam is, forgo markolattal, igy azzal egyszeruen meg tudom merni a huzagolas hosszat, ami megmutatta, hogy 14", tehat 2007 elotti fegyverrol van szo.
Jobban orultem volna a masiknak, mert akkor hasznalhattam volna nehezebb lovedekeket.
Ugyanis az 1:14 huzagolas mar nem epp optimalis a nalunk elterjedt 3,56 grammos Sako Gameheadnek . Arra a Gameheadnek a konyebbik valtozata a 3,2 grammos valtozata az optimalis.
Mindez persze szigoruan a papirforma, hisz a lovedektomeg onmagaban meg azert nem donto tenyezo, a lovedek hosszusaga is mervado.
Tudom, sokaknak ez mar a f**gfureszelesnek tunik, de en szeretek ujratolteni, es hobbibol optimalizalni az adott csohoz a legjobb lovedek/lopor/beultetesi melyseg kombinaciot.
Viszont emelett valoszinuleg skot felmenokkel is rendelkezem, mert nem nagyon szeretek feleslegesen penzt kolteni olyan kiserletekre, aminek nincs ertelme...
Szoval kerdesem az, hogy 2007 elotti 222rem kaliberu IZS-18 tulajok, milyen lovedek az, amit a legjobban hordott a fegyveretek, es az olohatasa is megfelelo?
Masik kerdesem pedig arra iranyul, hogy masnak is "kottyan"-e egy kicsit a hatso tus a fegyveren?
Az enyemen egy kicsit erezhetoen kottyan. Hogyan lehet a hatso tust levenni? Ket csavart latok a fegyveren, az egyik a satorvasat veszi le, a masik meg azt a femtombot, ami ha jol latom akkor elsutoszerkezetetis tartja. Ha ezt kiveszem, akkor tudom utana levenni a tust?
Elore is koszonom a valaszokat!
udv
Kovimiki


Egy IZS-nek alsó hangon kell 1,5 év, mire a gyárból a Gyöngysor utcára téved, így hótziher hogy 2007 előtti.
A három kék megállapítás, bármely tetszőleges párosítása paradoxont teremt, együtt a három, meg maga az ősrobbanás... Ez persze csak magánvélemény, és szívesen olvasnám a kísérletek eredményeit.  Wave
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #966 Dátum: 2014. Október 24. - 15:36:12 »


Szoval kerdesem az, hogy 2007 elotti 222rem kaliberu IZS-18 tulajok, milyen lovedek az, amit a legjobban hordott a fegyveretek, es az olohatasa is megfelelo?


Először Codyt lőttem vele és nem értettem, miért nem tudom normálisan belőni.
Váltottam Sako Gamehead 3,56 grammosra, azzal semmi probléma.

Az ölőhatásról Huszlavika tud jó felvilágosítást adni, mivel nagyrészt egyetértek.
Mivel nekem még vad nem veszett el, ezért még tovább használom rókára, őzre, nagy ritkán süldőre.
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #967 Dátum: 2014. Október 24. - 15:44:40 »

Először Codyt lőttem vele és nem értettem, miért nem tudom normálisan belőni.
Váltottam Sako Gamehead 3,56 grammosra, azzal semmi probléma.

Az ölőhatásról Huszlavika tud jó felvilágosítást adni, mivel nagyrészt egyetértek.
Mivel nekem még vad nem veszett el, ezért még tovább használom rókára, őzre, nagy ritkán süldőre.



Süldőre?   Fejvakarás
Nem sutára?
Vagy van hozzá ollan patrony, ami üti a 2500 J-t?  Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #968 Dátum: 2014. Október 24. - 15:49:09 »




Süldőre?   Fejvakarás
Nem sutára?
Vagy van hozzá ollan patrony, ami üti a 2500 J-t?  Emelem

Ez már vagy 10-szer téma volt a fórumon.
Még egyszer felesleges előhozni, olvass vissza.
 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #969 Dátum: 2014. Október 24. - 16:00:07 »

Először Codyt lőttem vele és nem értettem, miért nem tudom normálisan belőni.
Váltottam Sako Gamehead 3,56 grammosra, azzal semmi probléma.

Az enyém meg a CODY-t lőtte a legszebben. De a Sako Gamehead-ot biztosabban kaptam a boltban, és azzal is jó volt.  Igen Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1405



« Új üzenet #970 Dátum: 2014. Október 24. - 16:13:27 »

Most ez a Hornady Superformance Varmint (V-max mag) lett kipróbálva (csak ez volt a boltban).
50 méteren teljesen összeszakadt vele minden lövés, amit el is várok ezen a távolságon. Így egyenlőre marad ez a lőszer.
Az más kérdés, hogy aminek egy kicsit is sérül a műanyag hegye, azt csúnyán eldobja, szóval figyelmet érdemel a tárolása.

Élesben még nem teszteltem, de a varmint mag végett valószínűleg a róka-borz, esetleg sakál nem hiszem, hogy gondot fog okozni neki. Főképp, ha már kevesebb lesz a gaz is.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #971 Dátum: 2014. Október 24. - 16:54:54 »

Egy IZS-nek alsó hangon kell 1,5 év, mire a gyárból a Gyöngysor utcára téved, így hótziher hogy 2007 előtti.
A három kék megállapítás, bármely tetszőleges párosítása paradoxont teremt, együtt a három, meg maga az ősrobbanás... Ez persze csak magánvélemény, és szívesen olvasnám a kísérletek eredményeit.  Wave

Kiserletek eredmenyei eddig 308w Remington 700-hoz SPS tacticalhoz vannak boven, itt az OFF topic, de ha szeretned, akkor az ujratoltes topicba felrakom.

Egyebkent nem igazan ertem ez az osrobbanas, meg paradoxon hasonlatot.

Szeretek kiserletezgetni, viszont azert a 308w&700 kombinaciohoz mar nagyjabol nem kell feltalalni a kanalban a melyedest, van eleg szakirodalom, tapasztalat, recept, stb, hogy melyik lovedekkel erdemes egyaltalan probalkozni.

222& Izs 18 temaban viszont meg ujszulott vagyok, es nagyon tapasztalatokat se talalni a neten, igy nem restellek kerdezni, hogy melyik lovedekkel erdemes egyaltalan probalkozni.
Feleslegesen nem akarok venni 2-3 doboz lovedeket, csak azert, hogy rajojjek, hogy x meg y gyarto z meg s lovedeke annyira jo, ket egyforma tomegut nem talalasz a dobozban...
Vagy eppen nagyon jo, nagyon szepen lovi a xyz lovedeket, viszont celbaloni jo csak, mert nem expandal, stb, stb...

Talan furcsanak tunik, hogy valaki Izs-18 hoz akar loszert optimalizalni...nekem ez egy hobbi, ami kikapcsol, megnyugtat, amikor leulok es elkezdek ezzel foglalkozni.






Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #972 Dátum: 2014. Október 24. - 17:02:32 »

Üdv!
Nézz még szét egy kicsit, lesz még ott másik kettő is Vigyorog

Agytalp leszed, széles lapos fejű csavarhúzó kézbe, aztán hajrá! Igen
 Wave

koszi, latod, ennyire kopasz vagyok a gavallerpuskakhoz  Bow egy extra csillapitasos agytalp van rajta, amin nem latszott csavar, azt hittem ragasztva van...eszembe se volt, hogy alatta lehet a rogzito csavar.

A furat ami a faban van, az egy kicsit tag...ezert kottyan a vason a teljesen megszoritott tus...
most jon a kerdes, hogy esztergaltassak egy x mikronnyi huvelyt ra, vagy tekerjek ra egy kis szigeteloszalagot ?  Ördög

megegyszer koszi az instrukciokert, mar megerte beregelni erre a forumra.  Emelem
Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #973 Dátum: 2014. Október 24. - 17:32:54 »

A furat ami a faban van, az egy kicsit tag...ezert kottyan a vason a teljesen megszoritott tus...
most jon a kerdes, hogy esztergaltassak egy x mikronnyi huvelyt ra, vagy tekerjek ra egy kis szigeteloszalagot ?  Ördög

Megoldodott ez is...raktam a csavar ala vastag alatet, es meghuztam amig birtam...igy mar nem kotyog.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #974 Dátum: 2014. Október 24. - 17:36:21 »

Udv a topiclakoknak!
Par napja lettem Izs 18 tulajdonos egy 222 rem kaliberu "szemelyeben". Meg loni nem volt lehetosegem vele, majd ha jovo heten be lesz irva a nevemre, utana kimegyek loterre.
Vegigolvastam az egesz topicot, mert loszer/mag tekinteteben van kerdesem.
Olvastam, hogy valakinek jo volt x loszerrel (Sako Gamehead) valakinek meg szorta. Velemenyem szerint ez abbol adodhat, hogy, a 2007 elottieknek 14", utana pedig 12" a huzagolas hossza.
Nem magamtol vagyok ilyen okos, a gyartotol kaptam erre valaszt. Bar ezzel nem voltam kisegitve, tekintve, hogy az MKH papirom 2007 elso negyedevi, ez meg akarmelyik lehet...Kertem gyartasi szam alapjan beazonositast, de meg nem kaptam valaszt.
Kozben eszembe jutott, hogy ugyan mar csokigyot hasznalok evek ota, van meg valahol egy palcam is, forgo markolattal, igy azzal egyszeruen meg tudom merni a huzagolas hosszat, ami megmutatta, hogy 14", tehat 2007 elotti fegyverrol van szo.
Jobban orultem volna a masiknak, mert akkor hasznalhattam volna nehezebb lovedekeket.
Ugyanis az 1:14 huzagolas mar nem epp optimalis a nalunk elterjedt 3,56 grammos Sako Gameheadnek . Arra a Gameheadnek a konyebbik valtozata a 3,2 grammos valtozata az optimalis.
Mindez persze szigoruan a papirforma, hisz a lovedektomeg onmagaban meg azert nem donto tenyezo, a lovedek hosszusaga is mervado.
Tudom, sokaknak ez mar a f**gfureszelesnek tunik, de en szeretek ujratolteni, es hobbibol optimalizalni az adott csohoz a legjobb lovedek/lopor/beultetesi melyseg kombinaciot.
Viszont emelett valoszinuleg skot felmenokkel is rendelkezem, mert nem nagyon szeretek feleslegesen penzt kolteni olyan kiserletekre, aminek nincs ertelme...
Szoval kerdesem az, hogy 2007 elotti 222rem kaliberu IZS-18 tulajok, milyen lovedek az, amit a legjobban hordott a fegyveretek, es az olohatasa is megfelelo?
Masik kerdesem pedig arra iranyul, hogy masnak is "kottyan"-e egy kicsit a hatso tus a fegyveren?
Az enyemen egy kicsit erezhetoen kottyan. Hogyan lehet a hatso tust levenni? Ket csavart latok a fegyveren, az egyik a satorvasat veszi le, a masik meg azt a femtombot, ami ha jol latom akkor elsutoszerkezetetis tartja. Ha ezt kiveszem, akkor tudom utana levenni a tust?
Elore is koszonom a valaszokat!
udv
Kovimiki



Gratulálok a puskához!
Szép tervek. Igen
Mivel ilyen puskám nincs, a puskához nem tudok hozzászólni.
Azonban nem kell ennyire ezt a huzagolás kérdést ennyire túl szakérteni. Az amerikaiak is, amikor „nehéz” lövedékre álltak át a hadseregben, nem 1:12-es drallt, hanem 1:7-es drallt alkalmaztak. Hogy hűek legyünk az igazsághoz, és eurosoviniszták is maradjunk egy kicsit, ezt is a jó öreg FN (bizony, ott belgahonban) kísérletezte ki, és úgy találták, hogy az optimális huzag az 178 mm a 4 grammos lövedéknek, ami pontosan 1:7 inch….. tehát nagyon messze a 12-töl és a 14-től is. Mosolyog
Ha tehát nehezebb lövedékkel szeretnéd használni, nyugodtan próbáld ki, ha nem szereti, nem kell erőltetni. A 222-es attól nagyobb nem lesz, ha 55 graines lövedéket használsz hozzá. Vállat von
 Sőt, csak az egyik olyan tulajdonságát veszíti el ebből kifolyólag, ami miatt sokan többre tartják annál a valós vadászati célnál, mire tervezték. A sebességét.  De egyikkel sem úszod meg az igazán fontos részletet. Nagyon pontosan kell vele lőni. Amit az Izs-zsel szerintem nem könnyű. Az Izsek nehezen sülnek, sokan - én sem – tudják e miatt a fegyver lő kvalitásait kihasználni. E miatt is szerencsétlen dolog egy Izs 18-nál lőszer optimalizálás. Nagyon nagy energiát ne fektess bele….
Nehéz a 222-est egyébként is optimalizálni, nem valami sok lehetőséget ad erre a lövedékek miatt. Ha majd később tényleg valóban töltesz hozzá, vissza térhetünk rá.
A legjobb eredményt a Speer 52 gr. BTHP-tal értem el, csökkentett nyomással és sebességgel, 10 ből 9 egy szűk tenyérnyi helyre (kb. 6-7 centi) ment 300-ról. Egy elszállt….
Qrva szélérzékeny, és lehet, hogy jók a flat base kuglik is, de ott a biztos újratöltéshez központosított ültető kell, pl. Forsters, ami majdnem annyi, mint egy használt Izs…  Ördög
A .308 után majd rájössz, hogy milyen kicsi, és mennyivel nehezebb vele dolgozni, mint egy tisztességes emberi méretű hüvely-lövedék párossal.
(a szarrágóságra kár volt utalni, majdnem benyeltem…. Vigyorog)
Vadászni teljesen jó a Nosler BT akár 50-esben, akár 55-ösben, és pontos is mindkettő (milyen legyen?..Nosler.. Vigyorog Vigyorog).
De szvsz. olyan nincs, amivel az ölőhatás is megfelelő...  Stoel
Szvsz. max róka......... Fejvakarás Nyihi Nyihi

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: