Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251076 alkalommal)
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #900 Dátum: 2013. Június 24. - 06:53:05 »

Üdvözlök mindenkit !
Még új vagyok a fórumon és megkel mondanom, hogy rettentően megörültem, hogy van egy ilyen fórum ahol a hozzám hasonló vadászatot és a természetet imádó emberek megoszthatják tapasztalataikat és véleményüket.
Becsületesen végigolvastam 2x is az összes hozzászólást. Ugyan is szeretnék vásárolni egy izs 18-at 308w kaliberben. Tudomásul is vettem ennek a fegyvernek az előnyeit és hátrányait , de lenne néhány kérdésem. Remélem tudtok segíteni.
1.Milyen lőszert lenne érdemes használnom? Kinek mi a tapasztalata milyen típusú lőszert szeret ez a puska ezzel a kaliberrel? Jó magam a Sako HH-ra vagy SHH-ra gondoltam (valakinek van tapasztalata ezekkel)? Elsősorban őzre és vaddisznóra használnám.
2.Távcsőnek a yukon craft 1.5-6x42-re gondoltam. Van valakinek tapasztalata róla , hogy bírja a lövést? Három vadász ismerősöm ennek a távcsőnek a nagytestvérét használják 3-12x56 és nagyon meg vannak vele elégedve még szürkületben is.
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!
Vadász üdvözlettel !!  Emelem

Szia!
Orosz puska orosz lőszer, azt szereti a legjobban. Sokan mondták ezt nekem, és nálam is bebizonyosodott. Pl a 223-nál a hornady lőszer elfordulva csapódott be. Nem akartam hinni a szememnek mikor megláttam a lőlapot. Tegnap a 308-t is átlőttük barnaul lőszerre, más lőszerrel(remington,hornady,sako) nem produkál ilyet.Az ölőerőt még nem ismerem a 308-nál, de szerintem azzal sem lesz gond. A 223-al ejtettem már el  őzet, rókát és dámot, közülük csak a dám ment el olyan 20m-t. Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #901 Dátum: 2013. Június 24. - 10:02:20 »

Szia!
Orosz puska orosz lőszer, azt szereti a legjobban. Sokan mondták ezt nekem, és nálam is bebizonyosodott.

 Emelem
Örülök, hogy jól viszi a puskád, de ennek semmi köze ahhoz, hogy melyik melyik országban készült a puska ill. a lőszer.
Több ilyen mondás járja (cseh puska - cseh lőszer; orosz pukka ...), de ez úgy baromság ahogy van.
Rengeteg mindenen múlik, hogy egy cső melyik lőszert - lövedéket hordja a legjobban, de ebben a képletben nem szerepel az országkód... Ördög

A 223-al ejtettem már el  őzet, rókát és dámot, közülük csak a dám ment el olyan 20m-t. Emelem
Ezzel meg nyílt fórumon nem dicsekednék...  Fejvakarás  Fej a falba (Mármint a dámmal...)
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #902 Dátum: 2013. Június 24. - 10:17:39 »

Dzsabba!
Azt hiszem Anti elmondta a lényeget az "orosz puska-orosz lőszer" urbánus baromságára.

A Hornady lőszer keresztbe fordulás.
Igen volt ilyen, akkor amikor a mesében a szegény ember egyszerű fiacskája megvette a Hornady cég baráti áron forgalmazott (tán) 75 graines lövedékkel szerelt lőszerét. Ami kb 1:9 inches drallhoz jó, és nem az IZS kb. 1:14 inches dralljához...........
Nézd meg légy szíves, hogy mi volt a Hornady dobozára ráírva... lövedéktömeg, és ajánlott drall tekintetében. (suggested barrel twist at rate..), és ha 55 grainnél nagyobb a lövedéktömeg, akkor azon nincs mit csodálkozni!
 Wave
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #903 Dátum: 2013. Június 24. - 19:01:02 »

 Biztos vagyok benne hogy itt a legtöbben mind tapasztaltabbak nálam, de én csak azt írtam le ami az én észrevételem. Lehet hogy macska körmöznöm kellett volna a kijelentést. De azért érdekes hogy mindkét puskámnál az orosz lőszer a nyerő. Fejvakarás

Anti! Van kis dám és van nagy dám és van vadőr aki irányít. Ettől függetlenül igazad van.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #904 Dátum: 2013. Június 24. - 19:04:58 »

Ha a vadőr azt mondja ugorj le a lesről, leugrasz? Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #905 Dátum: 2013. Június 24. - 19:06:42 »

Biztos vagyok benne hogy itt a legtöbben mind tapasztaltabbak nálam, de én csak azt írtam le ami az én észrevételem. Lehet hogy macska körmöznöm kellett volna a kijelentést. De azért érdekes hogy mindkét puskámnál az orosz lőszer a nyerő. Fejvakarás

Anti! Van kis dám és van nagy dám és van vadőr aki irányít. Ettől függetlenül igazad van.

Van kis dám, nagy dám, és van jogszabály is... Ami viszont a csőtorkolati energiát nem testsúlyhoz köti.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
ombutu
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #906 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 18:02:16 »

Szép napot!
Van valakinek tapasztalata az említett puskával 5,6x50R magnum kaliberben? Épp a minap kínáltak megvételre stucnis izs18-ast ebben a kaliberben. Vállat von

Vadászüdvözlettel:
Krisztián Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #907 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 19:44:39 »

Szép napot!
Van valakinek tapasztalata az említett puskával 5,6x50R magnum kaliberben? Épp a minap kínáltak megvételre stucnis izs18-ast ebben a kaliberben. Vállat von

Vadászüdvözlettel:
Krisztián Emelem

Olyat még nem sokan láttak.  Meglepődött
A kaliberrel semmi gond. Ha tényleg ilyen, és ki vagy békülve az IZS-18-assal, akkor nyugodtan megveheted.
Naplózva
ombutu
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #908 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 20:26:32 »

Olyat még nem sokan láttak.  Meglepődött
A kaliberrel semmi gond. Ha tényleg ilyen, és ki vagy békülve az IZS-18-assal, akkor nyugodtan megveheted.

Köszönöm a választ. Ismerősömnek van izs18-a 222 rem kaliberben, és lőttem is vele párat. Én szerény személyem szerint meg voltam elégedve vele.
Egy fegyvermesterrel beszéltem telefonon és ő ajánlotta. Hétfőn reggel megyek megnézni és lőni vele a lőtéren. Egyebet nem tudok róla. Lőszer választék ahogy olvasom elég szegényes hozzá. Bár azt az 1-2 doboz lőszert, amit ellövök vele egy évben kibírom. Nagyobb vadra ott a 30-06 CZ.
Ha nyélbe ütjük a dolgot teszek fel képet róla.

Vadászüdvözlettel:
Krisztián
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #909 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 08:08:47 »

Szép napot!
Van valakinek tapasztalata az említett puskával 5,6x50R magnum kaliberben? Épp a minap kínáltak megvételre stucnis izs18-ast ebben a kaliberben. Vállat von

Vadászüdvözlettel:
Krisztián Emelem

Ilyen kaliberben még a honlapjukon sincs !   
Egy-két fegyvermester viszont már készített hozzá több váltócsövet is.  Az viszont ujdonság hogy sörétes váltócsövel is gyártják mert amit én próbáltam arra nem volt jó a másik IZS 18 sörétes csöve .     Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #910 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 08:55:52 »

Ilyen kaliberben még a honlapjukon sincs !  


Pedig létezik.
Kettőről legalábis tudok.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 15. - 08:58:09 írta Voldemort » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #911 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 09:08:29 »

A Fehován két éve bemutattak olyan IZH 18 egyéb kalibereket is amelyik sehol sem szerepel a honlapjukon.  Vállat von  (.22LG, .22WM)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ombutu
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #912 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 10:36:35 »

Pedig létezik.
Kettőről legalábis tudok.

Üdv Urak!

Utánajártam, és is találtam az interneten is egyet "potom" 200-ért. Stucnis, ugyanebben a kaliberben, egész pofás, de kicsit szerintem irreális az ára egy izs-ért.
Majd a lőtéri próba megmutatja, hogy érdemes-e vele foglalkoznom (persze nem a 200ezressel  Stoel )
A kaliberrel semmi tapasztalatom nincs (még), de amire nekem kellene (dúvad, max. őz) arra szerintem jó lesz. Majd a hozzáértők megmondják, hogy valóban így van-e  Emelem

Vadászüdvözlettel:
Krisztián
Naplózva
ombutu
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #913 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 10:37:25 »

Hoppá!

Helyesen: "Én is találtam az interneten egyet..."

Üdv!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #914 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 10:39:18 »

Hoppá!

Helyesen: "Én is találtam az interneten egyet..."

Üdv!
Nem kell neked az a kaliber...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: