Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251093 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #885 Dátum: 2013. Március 27. - 18:28:55 »

Ez teljesen rendben van.
Viszont az én számat mindjárt a vadászpályafutásom elején rendesen megégette a kása. Vagy inkább megégették vele. Türelmetlenül
Vettem egy ismert fegyvermestertől (nevet szándékosan nem írok) egy szép sörétes fegyvert. Friss műszakija volt és nagyszerű állapotban volt.
Kipróbálni persze nem lehetett.
Aztán a vétel után a legelső használatkor minden lövés után lerúgta magáról a kisagyat, a kezemmel együtt. Ha nem lett volna abban a Merkelben greener-zár, történhettek volna érdekes dolgok, ha szétnyílik a kisagy nélkül hagyott cső.
Két alkalommal visszavittem, hogy lesz szíves garanciában javítani. Mindegyik alkalommal úgy vittem el tőle, hogy most már jó lesz (persze a hátam mögött el-elmondta, hogy még a kezemben sem áll jól a fegyver, biztos az a baja hogy nem úgy használom, ahogy kellene). Persze a javítások után sem lett jobb.
Legutoljára visszavittem, de akkor végérvényesen. Visszavásárolta tőlem, és ezt nagyon jól tette. Mert következő utam a Polgári Lőfegyvervizsgálóhoz vezetett volna azzal a céllal, hogy kiderítsem hogy hogy a frászba kapott egy olyan fegyver műszakit, ami majdnem több kárt tesz a mögötte állóban, mint a keresztbe futó nyúlban. :Mosolyog

Én csak azt akartam az előző hozzászólásommal mondani, hogy lehetőleg teremtsük meg mi a kipróbálás lehetőségét, ha a másiknak nem áll módjában. Persze akkor, ha ismeretlentől veszünk fegyvert.  És akkor, ha el is tudjuk ezt intézni.
Ha egy hibás, rossz fegyvert esetleg megvesz valaki, akkor eladni se lesz egyszerű. Vagy éppenséggel lehetetlen lesz eladni. Vagy ha sikerül, akkor az átvert illetőnek is át kell vernie valakit. Ami pedig nem mindenkinek fér rá a képére.
Mindenesetre, amit írtál , az igaz. Nem egyszerű megteremteni annak a feltételeit, hogy kipróbálhasson a vevő egy fegyvert. Ez nem egy autó, amivel lehet tenni a városban egy kört. De nyilván ez is egy kiadás és a portéka itt veszélyes üzem. Ha valaki becsüli a nehezen megkeresett pénzét, amit kiad érte, akkor megpróbál mindent megtudni a termékről.  Nyilván a próba a legjobb megoldás. Ha lehetséges. Vállat von

 Emelem


Beregi Vadász

 Igen Wave

 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #886 Dátum: 2013. Március 27. - 22:47:36 »

És a kör bezárul. Áldassék az Úr! Nem szól szám
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
foldesi88
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #887 Dátum: 2013. április 03. - 11:49:00 »

Üdvözlök mindenkit !
Még új vagyok a fórumon és megkel mondanom, hogy rettentően megörültem, hogy van egy ilyen fórum ahol a hozzám hasonló vadászatot és a természetet imádó emberek megoszthatják tapasztalataikat és véleményüket.
Becsületesen végigolvastam 2x is az összes hozzászólást. Ugyan is szeretnék vásárolni egy izs 18-at 308w kaliberben. Tudomásul is vettem ennek a fegyvernek az előnyeit és hátrányait , de lenne néhány kérdésem. Remélem tudtok segíteni.
1.Milyen lőszert lenne érdemes használnom? Kinek mi a tapasztalata milyen típusú lőszert szeret ez a puska ezzel a kaliberrel? Jó magam a Sako HH-ra vagy SHH-ra gondoltam (valakinek van tapasztalata ezekkel)? Elsősorban őzre és vaddisznóra használnám.
2.Távcsőnek a yukon craft 1.5-6x42-re gondoltam. Van valakinek tapasztalata róla , hogy bírja a lövést? Három vadász ismerősöm ennek a távcsőnek a nagytestvérét használják 3-12x56 és nagyon meg vannak vele elégedve még szürkületben is.
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!
Vadász üdvözlettel !!  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #888 Dátum: 2013. április 03. - 12:02:40 »

Üdvözlök mindenkit !
Még új vagyok a fórumon és megkel mondanom, hogy rettentően megörültem, hogy van egy ilyen fórum ahol a hozzám hasonló vadászatot és a természetet imádó emberek megoszthatják tapasztalataikat és véleményüket.
Becsületesen végigolvastam 2x is az összes hozzászólást. Ugyan is szeretnék vásárolni egy izs 18-at 308w kaliberben. Tudomásul is vettem ennek a fegyvernek az előnyeit és hátrányait , de lenne néhány kérdésem. Remélem tudtok segíteni.
1.Milyen lőszert lenne érdemes használnom? Kinek mi a tapasztalata milyen típusú lőszert szeret ez a puska ezzel a kaliberrel? Jó magam a Sako HH-ra vagy SHH-ra gondoltam (valakinek van tapasztalata ezekkel)? Elsősorban őzre és vaddisznóra használnám.
2.Távcsőnek a yukon craft 1.5-6x42-re gondoltam. Van valakinek tapasztalata róla , hogy bírja a lövést? Három vadász ismerősöm ennek a távcsőnek a nagytestvérét használják 3-12x56 és nagyon meg vannak vele elégedve még szürkületben is.
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!
Vadász üdvözlettel !!  Emelem

Első és egyetlen golyósnak szeretnéd ?  Akkor olvass még hozzá egy kicsit és vegyél egy használt tolózárast !     Emelem
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #889 Dátum: 2013. április 03. - 12:17:22 »

Első és egyetlen golyósnak szeretnéd ?  Akkor olvass még hozzá egy kicsit és vegyél egy használt tolózárast !     Emelem
Azt meg szabad tudni, hogy miért gond az ha egyetlen golyós fegyvernek valaki IZS18-at vesz? Komolyan kérdezem, nem kötekedni akkarok!
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #890 Dátum: 2013. április 03. - 12:44:27 »

Azt meg szabad tudni, hogy miért gond az ha egyetlen golyós fegyvernek valaki IZS18-at vesz? Komolyan kérdezem, nem kötekedni akkarok!
 Emelem

Persze ! Nem is veszem kötekedésnek . Nagyon sokat olvashattok ebben a témában ha visszaolvassátok az aktuális topikokat akár keresővel is.
Azért röviden megírom az én véleményem. Ha vadi új IZS -18 + szerelék + távcső árát összerakod azért kapsz egy jó (azért meg kell nézni és kipróbálni) ZKK vagy Zastava stb közepes minőségű használt puskát, távcsővel szerelékkel. Ha az a távcső egy DDR Zeiss ami elég gyakori már régen veri azt a yukon kraftot. A tolózáras puska sokkal sokrétűbben használható (hajtásra is, utánkeresni is stb.) a sütése nem egy sörétesé hanem golyós fegyverhez való -gyakran gyorsítós. Biztosítása sokkal biztonságosabb ! ragozhatnám még de nekem ennyi is elég hogy ne javasoljam ELSŐ és EGYETLEN puskának. De továbbra is javaslom a figyelmes visszaolvasást .   Figyelmes olvasás
Naplózva
foldesi88
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #891 Dátum: 2013. április 03. - 12:57:24 »

Első de nem egyetlen golyósnak tervezem Kacsint! Volt már a kezemben lőttem is vele nekem egyszerűen tetszik és a környezetemben ezzel a kaliberrel dicsérik is! Hozzáteszem ha sikerül megállapodnom az egyik ismerősömmel zastava 7x64-es éről akkor az lesz! De még is érdekelne a véleményetek a lőszere való kérdésemre!!  Emelem   
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #892 Dátum: 2013. április 03. - 13:20:44 »

Üdv!

Nekem is IZS 18 308win-em van. Távcső kérdésében az a véleményem, hogy akkor már jobban jársz egy régebbi, de prémium márkás csővel (egunon lehet találni párat). Én is ott vettem egy 6×46 Hertel & Reuss céltávcsövet meglehetősen jó áron, ellenben kiváló állapotban. Nem biztos, hogy amit a fegyverem csöve jól hord, azt a te fegyvered is jól fogja hordani. Itt sajnos a "puding próbája az, hogy megeszik" elv érvényes. Ki kell lőtéren próbálni. Lőttem Lapua Megát (12g) is, most Geco Tm (11g)-hez van belőve, illetve vettem egy doboz Plus-t is próbaképpen.Egyelőre elég szűkösek a vadászati lehetőségeim, de eddig azt tapasztaltam, hogy legtöbb esetben az első lövés számít (nem hajtásban persze), azt kell jó helyre küldeni.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
foldesi88
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #893 Dátum: 2013. április 03. - 13:40:57 »

Köszönöm szépen a válaszodat!! Távcső ügyben is köszönöm a tippet utána nézzek!! Mosolyog A lőszer ügyben én is hasonlóan gondolom , hogy a lőtéren kel próbálgatni! Csak szeretnék kapni egy átlagot azokat a típusokat amiket a nagy többség dicsér és azokkal kezdeni a próbálgatást!! Emelem
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #894 Dátum: 2013. április 19. - 09:37:33 »

Üdv!

Egy kis érdekesség IZS 18 308win tulajdonosoknak. Rákérdeztem a gyárban, hogy milyen lövedékkel, ill. lövedéktömeggel tesztelték a csöveket. Ezt a választ kaptam:

"Для оценки параметров стрельбы ружей калибра 308Win. мы используем патроны отечественного производства с оболочечной пулей FMJ массой 9,4 г. По имеющейся у нас информации оружейных фирм, оптимальная кучность стрельбы ружей калибра  308Win. с шагом  нарезов 300...330 мм обеспечивается при использовании оболочечных  пуль с массой 11...11,7 г. Шаг нарезов нашего ружья IZH-18MH - 305 мм.

Начальник КБ                                                                     В.Г. Копанев"

Érthetőbb nyelven:

For evaluation of shooting results of guns cal 308Win we use domestic rounds
 with full jacketed bullet FMJ weight 9,4 g.
 As per the info' of foreign companies de dispose, the optimum patterning
in shooting with .308Win guns with a rifling pitch 300...330 mm is provided
while using full jacketed bullets, weight 11...11,7 g.
 The barrel rifing pitch of our gun IZH-18MH - 305 mm.
 Regards,

 V.G.Kopanev
 Section Manager

Valószínű erről lehet szó: http://www.lveplant.ru/pages_en.php?id=11

 Emelem Viktor

Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #895 Dátum: 2013. április 19. - 14:29:59 »

Üdv!

Egy kis érdekesség IZS 18 308win tulajdonosoknak. Rákérdeztem a gyárban, hogy milyen lövedékkel, ill. lövedéktömeggel tesztelték a csöveket. Ezt a választ kaptam:

"Для оценки параметров стрельбы ружей калибра 308Win. мы используем патроны отечественного производства с оболочечной пулей FMJ массой 9,4 г. По имеющейся у нас информации оружейных фирм, оптимальная кучность стрельбы ружей калибра  308Win. с шагом  нарезов 300...330 мм обеспечивается при использовании оболочечных  пуль с массой 11...11,7 г. Шаг нарезов нашего ружья IZH-18MH - 305 мм.

Начальник КБ                                                                     В.Г. Копанев"

Érthetőbb nyelven:

For evaluation of shooting results of guns cal 308Win we use domestic rounds
 with full jacketed bullet FMJ weight 9,4 g.
 As per the info' of foreign companies de dispose, the optimum patterning
in shooting with .308Win guns with a rifling pitch 300...330 mm is provided
while using full jacketed bullets, weight 11...11,7 g.
 The barrel rifing pitch of our gun IZH-18MH - 305 mm.
 Regards,

 V.G.Kopanev
 Section Manager

Valószínű erről lehet szó: http://www.lveplant.ru/pages_en.php?id=11

 Emelem Viktor




Hát ettől a választól se lettünk okosabbak!  Ördög
Ha jól értem 9,7 grammos FMJ lőszerrel lőtték be a gyárban azt a kalibert, amihez szinte minden vadász 11,7 grammos ólomhegyű lőszert használ!  Iván nem lett okosabb a demokráciában (sem)!
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 19. - 14:52:50 írta Boar » Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #896 Dátum: 2013. április 19. - 14:40:20 »

Úgy vannak vele, mint a keskeny nyomtávval...



Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #897 Dátum: 2013. Június 20. - 19:09:45 »

Sziasztok!

Nagyon nehezen nyílik és csukódik a puskám,  van valakinek ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata?
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #898 Dátum: 2013. Június 22. - 01:54:00 »

Sziasztok!

Nagyon nehezen nyílik és csukódik a puskám,  van valakinek ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata?

Szia,

nem tudom mikor vetted a fegyvert,de általában az újaknál ez gyakori jelenség! Nekem is ilyen volt,aztán a használattól javult,meg gondosan át törölgettem szinte minden vadászat után,majd az egyedi agyazás után gyönyörűen nyílik/csukódik az enyém (30.06)

 Emelem
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #899 Dátum: 2013. Június 22. - 11:11:02 »

Szia,

nem tudom mikor vetted a fegyvert,de általában az újaknál ez gyakori jelenség! Nekem is ilyen volt,aztán a használattól javult,meg gondosan át törölgettem szinte minden vadászat után,majd az egyedi agyazás után gyönyörűen nyílik/csukódik az enyém (30.06)

 Emelem

Szia!

Nem új a fegyver, állandóan kenem mindenféle olajjal (valaki láncsprét is ajánlott) de nem javított a helyzeten. Mióta kicseréltem rajta a tust és az előagyat azóta ilyen.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: