Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251079 alkalommal)
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #870 Dátum: 2013. Március 26. - 20:37:09 »

Próbára biztosan lesz lehetőség, ez nem is kérdéses. Ha meg nem jön össze és már belelovaltam magam az IZS-18-asba, már megyek is a vadászboltba egy vadi-újért. Mosolyog Azt legalább nem kell kipróbálni... Vigyorog

Egy picit az Izs-18Mh ról.Nem tudom számszerűsíteni a hozzászóllásokat amelyek ezt a fegyvert szinte minden fórumon körbe veszik.Ezzel azt akarom érzékeltetni hogy nem én találtam fel a forróvizet.Ezt a fegyvert úgy kell tudomásúl venni ahogy van.Nincs alátét,reszelgetés okoskodás, mert utána csak a baj származhat.Miért? Mert ha az első tulajdonos ide oda alakítgatja s ezt elfelejti közölni a másodikkal akkor érdekes dolgok történhetnek.....
Volt a birtokomban .222,.308win kaliberben.Én semminemű hátrányát nem érzékeltem annak hogy ennyi pénzért nem K95-öt kaptam hogy stílusos legyek.Nem azért váltam meg tőlük mert nem használhatóak, hanem azért mert sikerült egy kis lét összeraknom kissé komolyabb szerkezetekre.Folytatom.....
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #871 Dátum: 2013. Március 26. - 20:49:04 »

.243win....Te vagy a második aki azzal a feltéttel érdeklődik hogy "lehet disznó is a pakliban.......
Az első meg is vásárolta állítása szerint élete első golyósának az ezen kaliberhez csövezett talján hőerőgépet lelke rajta.......
Túl dimenzionált divat kaliber.Tudom, "hát ne beszélj már mer a vadőr haver halomra lövi a bikákat azt vetkőzz fekügy van!" természetesen, pláne 5-6 sör meg az esti mese után.......
Csőzabáló kaliber,tudom"hát hogyan tudsz ekkora hülyeséget állítani amikor a szintén vadőr haver évek óta ki se pucuta azt mégis lik meg lik"
.Pontosan mert csodák azért ma is vannak minden esetre felkészülten......
Ez a kaliber a mag átmérőt, a lőportöltetet, s a teljesítményt tekintve "magnum" kategória.Tudása mind ezek ellenére impozáns,de nem másfél mázsás turkács terminátor!
Tehát ha te mint szavaid szerint kezdő,de kellő alázattal "felszerelt" vadász az esélyeket latolgatos, akkor a kelléktáradból mellőződ esti leseken ezt a kalibert mert nem mindenhol terem 22 borz és nem fogod tudni magad kontrollálni ha egy hatalmas röffenő tömeg ki áll eléd! S.Peti
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #872 Dátum: 2013. Március 26. - 21:06:50 »

.243win... mellőződ esti leseken ezt a kalibert mert nem mindenhol terem 22 borz és nem fogod tudni magad kontrollálni ha egy hatalmas röffenő tömeg ki áll eléd! S.Peti
..nem is kell.. 
..Igaz, S. Petya!?..  Kacsint ..  Ördög ..  Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #873 Dátum: 2013. Március 26. - 21:27:01 »

..nem is kell.. 
..Igaz, S. Petya!?..  Kacsint ..  Ördög ..  Emelem
Meg lettem szólítva... Fejvakarás
Az igazság az, hogy két kormorántól eltekintve...mindegy... Fejvakarás
Életem kanját engedtem el 5 méterről, mert egy 243-as volt a kezemben...az egyetlen disznó, amire nem mertem rálőni. Olyan közel volt, hogy a legkisebb nagyításon (6x-os) esélyem sem lett volna jól célzott lövést leadni.
De lőttem több 120-140kg zsigerelt súlyú kant...számtalan gímet, dámot.
Nem követendő példa.
Nem ajánlom senkinek egypuskának a 243-at.
De én szeretem.
És amíg a törvény engedi, használni is fogom. Kacsint


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #874 Dátum: 2013. Március 26. - 21:39:28 »


......És amíg a törvény engedi, használni is fogom. Kacsint


 S.Peti


 :Mosolyog Igen Taps

Ez a mondatod sokkal jobban tetszik mint ez:  ".lehet, hogy ebben az idényben leteszem a lantot...végleg."
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #875 Dátum: 2013. Március 26. - 22:05:44 »

:Mosolyog Igen Taps

Ez a mondatod sokkal jobban tetszik mint ez:  ".lehet, hogy ebben az idényben leteszem a lantot...végleg."
Elegem lett.
Úgy érzem, hogy ez már nem az...nem hinném, hogy sokkal jobb a helyzet bárhol az országban...kevés kivételtől eltekintve.
Az első egyedül cserkelve lőtt disznómat még .22 borította fel...valamikor régen.
Ma már más a helyzet.
Az éjjellátó céltávcső ott lapul minden "új" vadász hátizsákjában...
Olyan embereket kísértem, akiknek halvány lila sejtésük sem volt az egészről.
Már leporoltam a feedert, keresek valami értelmes 16-os főzsinórt.
Bár a halászokkal nem lehet bírni az Tiszán...műanyag tavakra meg nem szeretek menni.
De most tavasszal kiderül, milyen lesz a víz.
És ha találok egy értelmes lövészklubbot a környéken, még elégedettebb lehetek.
Bocs az OFFért.

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #876 Dátum: 2013. Március 26. - 22:21:23 »

 Tasli Tasli Tasli Miért magad bünteted a hülyék miatt? Bár hova mész, bár mibe kezdesz, az emberek egyformák!
A többit majd a fórumtalálkozón! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #877 Dátum: 2013. Március 27. - 07:29:22 »

Meg lettem szólítva... Fejvakarás
Az igazság az, hogy két kormorántól eltekintve...mindegy... Fejvakarás
Életem kanját engedtem el 5 méterről, mert egy 243-as volt a kezemben...az egyetlen disznó, amire nem mertem rálőni. Olyan közel volt, hogy a legkisebb nagyításon (6x-os) esélyem sem lett volna jól célzott lövést leadni.
De lőttem több 120-140kg zsigerelt súlyú kant...számtalan gímet, dámot.
Nem követendő példa.
Nem ajánlom senkinek egypuskának a 243-at.
De én szeretem.
És amíg a törvény engedi, használni is fogom. Kacsint


 S.Peti


Petya!  Emelem

..Úgy látom.., nem értetted a tegnap esti szösszenetem..,   ..és megint, "zsigerből" válaszoltál..
Amennyiben veszed a fáradtságot, és újra elolvasod.., le kell jöjjön.., hogy  .."mi.., valahol egyvérből vagyunk"..  Kacsint ..  Koccint   Emelem


Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #878 Dátum: 2013. Március 27. - 07:58:37 »

Neeeeeeeeeeeeeeee! Fejvakarás

Két Cheyenne már sok!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #879 Dátum: 2013. Március 27. - 08:10:08 »

Petya!  Emelem

..Úgy látom.., nem értetted a tegnap esti szösszenetem..,   ..és megint, "zsigerből" válaszoltál..
Amennyiben veszed a fáradtságot, és újra elolvasod.., le kell jöjjön.., hogy  .."mi.., valahol egyvérből vagyunk"..  Kacsint ..  Koccint   Emelem



Értettem ééén...  Vigyorog
Alkalmas a kaliber kis hazánkban. Igen
Ettől függetlenül nem ajánlom mindenkinek. Fejvakarás
Főleg nem kezdőknek. Bár az újak inkább 300-at vesznek. Ördög  Ami nem baj, inkább az, mint a 243.

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #880 Dátum: 2013. Március 27. - 08:10:48 »

Neeeeeeeeeeeeeeee! Fejvakarás

Két Cheyenne már sok!
Ördög Igen

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #881 Dátum: 2013. Március 27. - 08:26:11 »

Neeeeeeeeeeeeeeee! Fejvakarás

Két Cheyenne már sok!

.. Vállat von ..  Fejvakarás ..    ..kettő?!  ..kápásból fel tudnék sorolni, még vagy hármat..  :Mosolyog ..   Ördög ..
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #882 Dátum: 2013. Március 27. - 08:56:45 »

Elegem lett.
Úgy érzem, hogy ez már nem az...nem hinném, hogy sokkal jobb a helyzet bárhol az országban...kevés kivételtől eltekintve.



 S.Peti

Magánügy ! Azért ne lépj olyat amiből már nincs vagy nehéz a visszaút. Lehet hogy néha hülyéket meg Hű Jenőket kell kísérgetni stb. de azért gondolj bele 20-30-40 évvel ezelőtt nem voltak ilyen dilemmáik néhány helyen a hivatásosoknak. Nagyon jó dolog a horgászat is, egy tőröl fakad a vadászattal, lassan 50 éve gyakorlom én is de azért az más és manapság még a természetes vizeken (Dunán) is sok kivagyi szemét horgász, orvhalász,villanyozó keseríti az élményt.                       Emelem
Naplózva
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #883 Dátum: 2013. Március 27. - 09:01:34 »

Elegem lett.
...
Már leporoltam a feedert, keresek valami értelmes 16-os főzsinórt.
Bár a halászokkal nem lehet bírni az Tiszán...műanyag tavakra meg nem szeretek menni.
De most tavasszal kiderül, milyen lesz a víz.
...
 S.Peti

Hidd el, a vízparton ugyan az van. Az elmúlt években túl mélyen láttam be a színfalak mögé a horgászat világában és felfordult a gyomrom. Próbálok nem foglalkozni vele, beülök a kis csónakomba és mindenki hagyjon békén. De sokszor nehéz és már nekem is megfordult a fejemben, hogy 1-2 évre hagyom az egészet. De nem tudnék élni nélküle, szükségem van a vízre (Balaton) és mindazokra az érzésekre, élményekre, amiket a maga szépségével, nyugalmával, élővilágával nyújt számomra.
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #884 Dátum: 2013. Március 27. - 17:01:32 »

Ez teljesen helytálló.nem első körben fordul elő ez a szövegszerkezet hogy ki kell próbálni azt a fegyvert,s csak ezek után mérlegelni alkudozni stb.
Az a helyzet valójában hogy ez is teljesen kerek mint ahogy az is ahogyan itt rengetegen el vannak tévedve de nem is kicsit.
Had kérdezzem meg úgy sacc per kb hogy abban az esetben mia trógli ha az illető nem tud biztosítani próbalövést amelynek több oka lehetséges, s itt nem az ő negatív hozzá állására gondolok hanem pl mert nem területes tag,vagy ha tag is de nincsenek meg a feltételek mert.....Nincs a környéken emberi közelségben lőtér, s még sorolhatnám.Tovább megyek,soroljuk csak fel azon vadászboltokat ahol lehetőséget tudnak biztosítani próbalövésre vagy áhhhh.......menj vidd majd visszahozod .........hozzá álásssal rendelkezésedre bocsájtják a fegyvert.Én egyről tudok ahol ennek a feltételei adottak,ez a Szexárdi vadászbolt Szabadi István.
Mind ezt azért írtam le hogy jó és király meg minden de ne essünk a ló meglovagolhatatlan túl oldalára.

Ez teljesen rendben van.
Viszont az én számat mindjárt a vadászpályafutásom elején rendesen megégette a kása. Vagy inkább megégették vele. Türelmetlenül
Vettem egy ismert fegyvermestertől (nevet szándékosan nem írok) egy szép sörétes fegyvert. Friss műszakija volt és nagyszerű állapotban volt.
Kipróbálni persze nem lehetett.
Aztán a vétel után a legelső használatkor minden lövés után lerúgta magáról a kisagyat, a kezemmel együtt. Ha nem lett volna abban a Merkelben greener-zár, történhettek volna érdekes dolgok, ha szétnyílik a kisagy nélkül hagyott cső.
Két alkalommal visszavittem, hogy lesz szíves garanciában javítani. Mindegyik alkalommal úgy vittem el tőle, hogy most már jó lesz (persze a hátam mögött el-elmondta, hogy még a kezemben sem áll jól a fegyver, biztos az a baja hogy nem úgy használom, ahogy kellene). Persze a javítások után sem lett jobb.
Legutoljára visszavittem, de akkor végérvényesen. Visszavásárolta tőlem, és ezt nagyon jól tette. Mert következő utam a Polgári Lőfegyvervizsgálóhoz vezetett volna azzal a céllal, hogy kiderítsem hogy hogy a frászba kapott egy olyan fegyver műszakit, ami majdnem több kárt tesz a mögötte állóban, mint a keresztbe futó nyúlban. :Mosolyog

Én csak azt akartam az előző hozzászólásommal mondani, hogy lehetőleg teremtsük meg mi a kipróbálás lehetőségét, ha a másiknak nem áll módjában. Persze akkor, ha ismeretlentől veszünk fegyvert.  És akkor, ha el is tudjuk ezt intézni.
Ha egy hibás, rossz fegyvert esetleg megvesz valaki, akkor eladni se lesz egyszerű. Vagy éppenséggel lehetetlen lesz eladni. Vagy ha sikerül, akkor az átvert illetőnek is át kell vernie valakit. Ami pedig nem mindenkinek fér rá a képére.
Mindenesetre, amit írtál , az igaz. Nem egyszerű megteremteni annak a feltételeit, hogy kipróbálhasson a vevő egy fegyvert. Ez nem egy autó, amivel lehet tenni a városban egy kört. De nyilván ez is egy kiadás és a portéka itt veszélyes üzem. Ha valaki becsüli a nehezen megkeresett pénzét, amit kiad érte, akkor megpróbál mindent megtudni a termékről.  Nyilván a próba a legjobb megoldás. Ha lehetséges. Vállat von

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: