Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251069 alkalommal)
nils holgerson
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #855 Dátum: 2013. Március 20. - 17:06:39 »

Szervusztok!   Emelem

Segítségeteket kérem IZS 18-as nyílt irányzékénak leszerelésével kapcsoltban. Mennyire igényel ez szakértelmet? Házilag is megoldható vagy csak fegyvermester tudja elvégezni? Hirdetésekben láttam pár képet arról, hogy tüskét (stiftet) bent hagyják és csak az irányzékot veszik le. Ezt a stiftet már nem érdemes vagy nem lehet kivenni? Esetleg a műszakiztatáshoz van köze, hogy ha valaki lekapja utólag akkor nem kapja meg a puska a műszaki tanúsítványt?
Elnézését kérdéseim száma miatt - köszönöm segítségeteket

Üdvözlettel
Zsolt

Szerintem a sarokcsiszoló is célravezető lehet... Ördög Ördög
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #856 Dátum: 2013. Március 26. - 18:37:33 »

Sziasztok

Lehetőségem lenne egy ismerősömtől egy garantált állapotú IZS-18-ast vennem, .243 Win kaliberben.
Más ismerős vadászoktól tudom, hogy a biztosítása nem a legsikeresebb. Ahogy hallom, a kopottabb daraboknál szokott olyan gond lenni, hogy összecsukáskor elsül a mordály. A csőre, pontosságra, megbízhatóságra azonban senki nem panaszkodott.

Kérdés tehát, hogy kezdő vadászként mennyire lehet együtt élni a biztosítás hiányosságaival? Tudom, hogy nem ideális mindenes puska, de megfordítom a sorrendet, előbb a kiskaliberű, aztán ősz környékén a nagykaliberű puska kerülne beszerzésre.

Főleg róka és disznó lesvadászat valamint őz lenne amire potenciálisan használni tudnám, természetesen összeszokás után és megfelelő gyakorlottsággal.



Köszönöm



 Emelem



Üdv;
Dani
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #857 Dátum: 2013. Március 26. - 18:45:12 »

Sziasztok

Lehetőségem lenne egy ismerősömtől egy garantált állapotú IZS-18-ast vennem, .243 Win kaliberben.
Más ismerős vadászoktól tudom, hogy a biztosítása nem a legsikeresebb. Ahogy hallom, a kopottabb daraboknál szokott olyan gond lenni, hogy összecsukáskor elsül a mordály. A csőre, pontosságra, megbízhatóságra azonban senki nem panaszkodott.

Kérdés tehát, hogy kezdő vadászként mennyire lehet együtt élni a biztosítás hiányosságaival? Tudom, hogy nem ideális mindenes puska, de megfordítom a sorrendet, előbb a kiskaliberű, aztán ősz környékén a nagykaliberű puska kerülne beszerzésre.

Főleg róka és disznó lesvadászat valamint őz lenne amire potenciálisan használni tudnám, természetesen összeszokás után és megfelelő gyakorlottsággal.



Köszönöm



 Emelem



Üdv;
Dani

Az nem a biztosítás hiányossága, hanem a "kókányolás" következménye. Ha disznóra is akarsz vadászni, akkor a helyedben nem venném meg ezt a puskát ebben a kaliberben.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #858 Dátum: 2013. Március 26. - 18:52:32 »

Az nem a biztosítás hiányossága, hanem a "kókányolás" következménye. Ha disznóra is akarsz vadászni, akkor a helyedben nem venném meg ezt a puskát ebben a kaliberben.  Emelem

A disznó csak "mellékes", nem az lenne a fő vadászati szempont. Van egyébként egy FÉG GV-m, ami lesre alkalmas lehet, ha már disznóról álmodoznék. Inkább a dúvadazás és az őz lenne az, amire leginkább szeretném használni.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #859 Dátum: 2013. Március 26. - 18:55:26 »

 Fejvakarás
Nekem van olyan IZS 18-asom (sörétes) amit 1976 május 20.-a óta használok, több ezer lőszer kiment belőle, de soha nem volt gond biztosításával, és soha nem sült el ha nem akartam!
A pár éve eladott 222 rem. kilőttem kb 1000 lőszert és azzal sem volt gond soha!

Nem kell reszelgetni, gányolni, és akkor nincs vele gond!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #860 Dátum: 2013. Március 26. - 19:04:22 »

Fejvakarás
Nekem van olyan IZS 18-asom (sörétes) amit 1976 május 20.-a óta használok, több ezer lőszer kiment belőle, de soha nem volt gond biztosításával, és soha nem sült el ha nem akartam!
A pár éve eladott 222 rem. kilőttem kb 1000 lőszert és azzal sem volt gond soha!

Nem kell reszelgetni, gányolni, és akkor nincs vele gond!



Köszönöm Attila

Nekem is úgy tűnik, hogy a sok használatban lévő fegyver mégiscsak garancia a használhatóságra. Ahol vadászni szoktam, annak a társaságnak is több hivatásos vadásza használja ezt a típust. Azt hiszem, ha időt tudunk rá keríteni és meg tudunk egyezni az ismerőssel, megveszem tőle. Mosolyog


 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #861 Dátum: 2013. Március 26. - 19:06:05 »

A disznó csak "mellékes", nem az lenne a fő vadászati szempont. Van egyébként egy FÉG GV-m, ami lesre alkalmas lehet, ha már disznóról álmodoznék. Inkább a dúvadazás és az őz lenne az, amire leginkább szeretném használni.

"Mellékesen" sem sebzünk és lövünk döggé, amennyiben érzel magadban annyi tartást, hogy nem lőssz rá ezzel a kombinációval disznóra, amíg nincs meg a megfelelő gyakorlatod, rutinod és tapasztalatod, akkor gondolkodj el a vételen. Még annyit, hogy mielőtt áment mondasz, próbáld ki, mert nem egy könnyen "sülős fajta", s ehhez hozzá kell szokni, mert az általad biztosítási hiányosságnak ismert jelenség a elsütés kókrel módra történő könnyítése miatt szokott bekövetkezni.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #862 Dátum: 2013. Március 26. - 19:27:51 »

Üdv!

Milyen területen is fogsz vadászni?? Csak azért, mert ha kizárólag őzes területről van szó megértem, de egyéb más esetre (ha jöhet disznó is) úgyis a nagyobb kaliberű puskát fogod magaddal vinni (GV-t). (középkaliberekkel is meglövik a rókát, de még az őzet is egyes helyeken). Egyébként nekem csak IZS-em van, igaz 308-as. Eddig még nem éreztem az "egylövetűség" hátrányát.  Sütése tényleg nem túl finom, hozzá kell szokni (oroszosan darabos), de a biztosítása és a csöve rendben van. Természetesen ezért az árért nem egy K95, de cserébe egy igazi "használni való" puskát kapsz. Mindenképpen nézd meg és ha van rá lehetőség próbáld ki, főként, hogy használtan veszed.

 Emelem
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #863 Dátum: 2013. Március 26. - 19:56:52 »

Szia Oerdescu!

Annyival még kiegészíteném az előzőeket, hogy ne csak Te lőj vele.
Ha a Tulaj azt állítja esetleg, hogy a távcső-szerelék-cső együttes pariban vannak egymással és ő neki nagyon jól szuperál a puska, akkor elsőnek tegyen Ő vagy 2-3 lövést, prezentálva ezzel, hogy valóban jó a lőképe. Azért lőjön először Ő, mert Neked biztosan fura lesz az elsütése elsőre és nem mindjárt 10-eseket fogsz lőni vele. De a Tulajnak a puska és annak mechanizmusa nem szabad, hogy idegen legyen, így elvileg jól kell vele bánnia. Így ugye - ha tényleg olyan jól kezeli - az esetleges szórás nagy részét nem a lőkészségnek, hanem a puska fogyatékosságának lehet betudni. Ekkor kiderülhet könnyen, hogy kínja van a szerszámnak és csak azért akarja eladni, vagy pedig csak nincs kihasználva és ezért válna meg a fegyvertől.
Ha a Tulajdonos lövései nyomán luk-lukat ér, vagy pedig 50 méteren nagyon kicsi szórást produkál (1-1,5 centi), akkor már érdemes alkudozni. Természetesen ezt követően viszont rajtad a sor, hogy megnézd, hogyan tudsz lőni vele.
Ha viszont az Ő keze közt is szór, mint az istennyila, akkor szerintem nem érdemes foglalkozni vele.
Én így gondolom, mások lehet hogy nem. Minden esetre szerintem megéri "udvariasnak" lenni és átengedni az első 2-3 lövést. Ebből egy-két dolog azért kiderülhet.

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #864 Dátum: 2013. Március 26. - 20:01:05 »

A disznó csak "mellékes", nem az lenne a fő vadászati szempont. Van egyébként egy FÉG GV-m, ami lesre alkalmas lehet, ha már disznóról álmodoznék. Inkább a dúvadazás és az őz lenne az, amire leginkább szeretném használni.


Szerintem vedd meg!
Tök jó puskák az Izsek!!  Igen
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #865 Dátum: 2013. Március 26. - 20:15:53 »

"Mellékesen" sem sebzünk és lövünk döggé, amennyiben érzel magadban annyi tartást, hogy nem lőssz rá ezzel a kombinációval disznóra, amíg nincs meg a megfelelő gyakorlatod, rutinod és tapasztalatod, akkor gondolkodj el a vételen. Még annyit, hogy mielőtt áment mondasz, próbáld ki, mert nem egy könnyen "sülős fajta", s ehhez hozzá kell szokni, mert az általad biztosítási hiányosságnak ismert jelenség a elsütés kókrel módra történő könnyítése miatt szokott bekövetkezni.  Emelem

Igazad van. A mellékes szó nem a vad iránti tiszteletlenséget jelenti részemről. Éppen ezért vettem egy GV-t, amivel meg tudtam kezdeni a gyakorlást és az ismerkedést a golyós-puska-lövészettel. Úgy voltam bele, hogy ha bele tudok hamar tanulni és biztosan oda lövök ahova szánom a lövedéket, akkor megyek vele élő állatra vadászni.

Eddig 2 doboz lőszernél járok, de még legalább ennyi kell szerintem.

Úgy vagyok a sütéssel, hogy ha a GV-ét meg tudom szokni (hadi sütésű), attól rosszabb már csak nem lehet más puskáé sem. Mosolyog


 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #866 Dátum: 2013. Március 26. - 20:18:46 »

Üdv!

Milyen területen is fogsz vadászni?? Csak azért, mert ha kizárólag őzes területről van szó megértem, de egyéb más esetre (ha jöhet disznó is) úgyis a nagyobb kaliberű puskát fogod magaddal vinni (GV-t). (középkaliberekkel is meglövik a rókát, de még az őzet is egyes helyeken). Egyébként nekem csak IZS-em van, igaz 308-as. Eddig még nem éreztem az "egylövetűség" hátrányát.  Sütése tényleg nem túl finom, hozzá kell szokni (oroszosan darabos), de a biztosítása és a csöve rendben van. Természetesen ezért az árért nem egy K95, de cserébe egy igazi "használni való" puskát kapsz. Mindenképpen nézd meg és ha van rá lehetőség próbáld ki, főként, hogy használtan veszed.

 Emelem

Az alföld közepén lakom. Tervben van egy középkaliberű fegyver is, de úgy néz ki, csak valamikor ősszel tudom megvenni. Ha meg beválik a .243-as, akkor még inkább rá fog érni a vétel. Ha meg kijön a 150 kg-os remetekan, boldog további életet kívánok neki!  Mosolyog Wave

A tanácsaidat neked is köszönöm.  Emelem
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #867 Dátum: 2013. Március 26. - 20:20:03 »

Szia Oerdescu!

Annyival még kiegészíteném az előzőeket, hogy ne csak Te lőj vele.
Ha a Tulaj azt állítja esetleg, hogy a távcső-szerelék-cső együttes pariban vannak egymással és ő neki nagyon jól szuperál a puska, akkor elsőnek tegyen Ő vagy 2-3 lövést, prezentálva ezzel, hogy valóban jó a lőképe. Azért lőjön először Ő, mert Neked biztosan fura lesz az elsütése elsőre és nem mindjárt 10-eseket fogsz lőni vele. De a Tulajnak a puska és annak mechanizmusa nem szabad, hogy idegen legyen, így elvileg jól kell vele bánnia. Így ugye - ha tényleg olyan jól kezeli - az esetleges szórás nagy részét nem a lőkészségnek, hanem a puska fogyatékosságának lehet betudni. Ekkor kiderülhet könnyen, hogy kínja van a szerszámnak és csak azért akarja eladni, vagy pedig csak nincs kihasználva és ezért válna meg a fegyvertől.
Ha a Tulajdonos lövései nyomán luk-lukat ér, vagy pedig 50 méteren nagyon kicsi szórást produkál (1-1,5 centi), akkor már érdemes alkudozni. Természetesen ezt követően viszont rajtad a sor, hogy megnézd, hogyan tudsz lőni vele.
Ha viszont az Ő keze közt is szór, mint az istennyila, akkor szerintem nem érdemes foglalkozni vele.
Én így gondolom, mások lehet hogy nem. Minden esetre szerintem megéri "udvariasnak" lenni és átengedni az első 2-3 lövést. Ebből egy-két dolog azért kiderülhet.

 Emelem

Ez teljesen helytálló.nem első körben fordul elő ez a szövegszerkezet hogy ki kell próbálni azt a fegyvert,s csak ezek után mérlegelni alkudozni stb.
Az a helyzet valójában hogy ez is teljesen kerek mint ahogy az is ahogyan itt rengetegen el vannak tévedve de nem is kicsit.
Had kérdezzem meg úgy sacc per kb hogy abban az esetben mia trógli ha az illető nem tud biztosítani próbalövést amelynek több oka lehetséges, s itt nem az ő negatív hozzá állására gondolok hanem pl mert nem területes tag,vagy ha tag is de nincsenek meg a feltételek mert.....Nincs a környéken emberi közelségben lőtér, s még sorolhatnám.Tovább megyek,soroljuk csak fel azon vadászboltokat ahol lehetőséget tudnak biztosítani próbalövésre vagy áhhhh.......menj vidd majd visszahozod .........hozzá álásssal rendelkezésedre bocsájtják a fegyvert.Én egyről tudok ahol ennek a feltételei adottak,ez a Szexárdi vadászbolt Szabadi István.
Mind ezt azért írtam le hogy jó és király meg minden de ne essünk a ló meglovagolhatatlan túl oldalára.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #868 Dátum: 2013. Március 26. - 20:23:41 »

Szia Oerdescu!

Annyival még kiegészíteném az előzőeket, hogy ne csak Te lőj vele.
Ha a Tulaj azt állítja esetleg, hogy a távcső-szerelék-cső együttes pariban vannak egymással és ő neki nagyon jól szuperál a puska, akkor elsőnek tegyen Ő vagy 2-3 lövést, prezentálva ezzel, hogy valóban jó a lőképe. Azért lőjön először Ő, mert Neked biztosan fura lesz az elsütése elsőre és nem mindjárt 10-eseket fogsz lőni vele. De a Tulajnak a puska és annak mechanizmusa nem szabad, hogy idegen legyen, így elvileg jól kell vele bánnia. Így ugye - ha tényleg olyan jól kezeli - az esetleges szórás nagy részét nem a lőkészségnek, hanem a puska fogyatékosságának lehet betudni. Ekkor kiderülhet könnyen, hogy kínja van a szerszámnak és csak azért akarja eladni, vagy pedig csak nincs kihasználva és ezért válna meg a fegyvertől.
Ha a Tulajdonos lövései nyomán luk-lukat ér, vagy pedig 50 méteren nagyon kicsi szórást produkál (1-1,5 centi), akkor már érdemes alkudozni. Természetesen ezt követően viszont rajtad a sor, hogy megnézd, hogyan tudsz lőni vele.
Ha viszont az Ő keze közt is szór, mint az istennyila, akkor szerintem nem érdemes foglalkozni vele.
Én így gondolom, mások lehet hogy nem. Minden esetre szerintem megéri "udvariasnak" lenni és átengedni az első 2-3 lövést. Ebből egy-két dolog azért kiderülhet.

 Emelem


Köszönöm a tanácsokat neked is.
Az előnye ennek a vételnek, hogy baráti alapon megy a dolog és nem hiszem, hogy megérne egy viszonylag olcsó puska egy kedves ismeretséget. (A kipróbálást ez nem zárja ki persze.) Megnézem, megbeszéljük, kipróbáljuk és lesz aminek lennie kell.  Vigyorog

Az igazság pedig az, hogy kis-kalibernek IZS-18-ast szeretnék. Más kipplauf is megtenné, de erre futja. Kimondottan tetszenek a gavallérok, de a tolózáras fegyvert nem fogja kiszorítani. Úgy is kell egy közép -és egy kis-kaliberű is. A többi meg jöhet ráadásnak.  Ördög Wave



Üdv;
Dani



 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #869 Dátum: 2013. Március 26. - 20:26:11 »

Ez teljesen helytálló.nem első körben fordul elő ez a szövegszerkezet hogy ki kell próbálni azt a fegyvert,s csak ezek után mérlegelni alkudozni stb.
Az a helyzet valójában hogy ez is teljesen kerek mint ahogy az is ahogyan itt rengetegen el vannak tévedve de nem is kicsit.
Had kérdezzem meg úgy sacc per kb hogy abban az esetben mia trógli ha az illető nem tud biztosítani próbalövést amelynek több oka lehetséges, s itt nem az ő negatív hozzá állására gondolok hanem pl mert nem területes tag,vagy ha tag is de nincsenek meg a feltételek mert.....Nincs a környéken emberi közelségben lőtér, s még sorolhatnám.Tovább megyek,soroljuk csak fel azon vadászboltokat ahol lehetőséget tudnak biztosítani próbalövésre vagy áhhhh.......menj vidd majd visszahozod .........hozzá álásssal rendelkezésedre bocsájtják a fegyvert.Én egyről tudok ahol ennek a feltételei adottak,ez a Szexárdi vadászbolt Szabadi István.
Mind ezt azért írtam le hogy jó és király meg minden de ne essünk a ló meglovagolhatatlan túl oldalára.

Próbára biztosan lesz lehetőség, ez nem is kérdéses. Ha meg nem jön össze és már belelovaltam magam az IZS-18-asba, már megyek is a vadászboltba egy vadi-újért. Mosolyog Azt legalább nem kell kipróbálni... Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: