Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251095 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #825 Dátum: 2013. Január 08. - 19:59:55 »

Üdv Oerdescu!

Nagyon ügyesen lebeszéltek az IZS-ről olyanok, akik sosem vadásztak ilyennel.  Vigyorog

Nekem 2003-tól 2008-ig volt ilyen puskám 308W kaliberben. Muflon kivétel minden hazai nagyvadat lőttem vele, meg persze számos rókát, kóbor macskát (akkor még lehetett), stb...  Ha megszokod a sütését, -ami lőtéren töltött idő kérdése, semmi más- akkor egy tökéletesen megbízható, rövid, könnyű, pontos puskád lesz. Nem hinném hogy kezdő vadászként évi több disznóhajtásra el fogsz jutni elállóként, minden más vadászati módra pedig teljesen megfelel az IZS 18, és a 308-as kaliber.

Elmondhatom, hogy egy nagyvadat sem vesztettem el azért, mert nem volt több lövetű a puska, és azt is elmondhatom, hogy amit azóta lőttem (akár ismétlővel, duplagolyóssal vagy bármivel) azt mind meg tudtam volna lőni az egylövetűvel is, pedig nem vagyok valami nagy tálentum.
Ha a puskád pontos, és normálisan tudod kezelni, akkor nem a fegyver rendszerétől függ, hogy mennyire leszel eredményes.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #826 Dátum: 2013. Január 08. - 20:03:03 »

Szia

Beláttam már, hogy a mindenhol javasolt forgó-tolózáras puskákat nem véletlen javasolják. IZS-18 az (relatív) olcsósága miatt került képbe. Igaz, tetszik is a billenős golyós, de nem voltam vele úgy, hogy ez kell mindenképpen.

Ajánlottak most 7x57-es tolózárast. Ha meg tudunk egyezni és a családi költségvetés is engedi, maradok annál a puskánál. Remélem az már jó lesz.  Kacsint



Köszi a válaszod.

Üdv
Dani



Ha nem sürgős, én a helyedben nézegetnék az egun-on:

http://www.egun.de/market/item.php?id=4195925#img

http://www.egun.de/market/item.php?id=4200273

http://www.egun.de/market/item.php?id=4084347

http://www.egun.de/market/item.php?id=4191303

http://www.egun.de/market/item.php?id=4192965

Te ismered a pénztárcád mit bír.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #827 Dátum: 2013. Január 08. - 20:13:54 »



Ajánlottak most 7x57-es tolózárast. Ha meg tudunk egyezni és .........


Én neked is, és mindenkinek azt javaslom, ha van egy kis ideje és módja, nézzen körül egy két vadászboltban. Vannak olyan jó állapotú fegyverek bent, amelyek tárolási költsége már majdnem eléri az eladási árat, és fillérekre le lehet (KELL) alkudni.  Most valóban nagyon érdemes körülnézni!!

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #828 Dátum: 2013. Január 08. - 20:20:58 »

Üdv Oerdescu!

Nagyon ügyesen lebeszéltek az IZS-ről olyanok, akik sosem vadásztak ilyennel.  Vigyorog







De azért akadt köztük olyan is aki vadászott/vadászik most is! Kacsint
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #829 Dátum: 2013. Január 08. - 20:33:07 »

Csak halkan mondom, nehogy meghallják; nem mondtam le róla, csak nem az első lesz!  Kacsint

Üdv Oerdescu!

Nagyon ügyesen lebeszéltek az IZS-ről olyanok, akik sosem vadásztak ilyennel.  Vigyorog

Nekem 2003-tól 2008-ig volt ilyen puskám 308W kaliberben. Muflon kivétel minden hazai nagyvadat lőttem vele, meg persze számos rókát, kóbor macskát (akkor még lehetett), stb...  Ha megszokod a sütését, -ami lőtéren töltött idő kérdése, semmi más- akkor egy tökéletesen megbízható, rövid, könnyű, pontos puskád lesz. Nem hinném hogy kezdő vadászként évi több disznóhajtásra el fogsz jutni elállóként, minden más vadászati módra pedig teljesen megfelel az IZS 18, és a 308-as kaliber.

Elmondhatom, hogy egy nagyvadat sem vesztettem el azért, mert nem volt több lövetű a puska, és azt is elmondhatom, hogy amit azóta lőttem (akár ismétlővel, duplagolyóssal vagy bármivel) azt mind meg tudtam volna lőni az egylövetűvel is, pedig nem vagyok valami nagy tálentum.
Ha a puskád pontos, és normálisan tudod kezelni, akkor nem a fegyver rendszerétől függ, hogy mennyire leszel eredményes.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #830 Dátum: 2013. Január 08. - 20:34:00 »

Én neked is, és mindenkinek azt javaslom, ha van egy kis ideje és módja, nézzen körül egy két vadászboltban. Vannak olyan jó állapotú fegyverek bent, amelyek tárolási költsége már majdnem eléri az eladási árat, és fillérekre le lehet (KELL) alkudni.  Most valóban nagyon érdemes körülnézni!!

 Wave

Ötletnek jó, veszteni nem lehet vele. Mosolyog
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #831 Dátum: 2013. Január 08. - 20:35:24 »


Nem ismertem ezt az oldalt. Sajnos németül nem tudok, de szétnézek mert ígéretesek a linkek, amiket adtál.


Köszi

 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #832 Dátum: 2013. Január 08. - 20:38:43 »


Voldi!
Ha jól látom, az ötből négyet nem ad el külföldinek!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #833 Dátum: 2013. Január 08. - 20:39:48 »

Voldi!
Ha jól látom, az ötből négyet nem ad el külföldinek!

Rá kell kérdezni, sokszor megbeszélés kérdése!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #834 Dátum: 2013. Január 08. - 20:41:31 »

Rá kell kérdezni, sokszor megbeszélés kérdése!



Basszus! miért nem mondtad előbb? Én az ilyenekkel nem is szoktam foglalkozni. Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #835 Dátum: 2013. Január 08. - 20:43:48 »

Basszus! miért nem mondtad előbb? Én az ilyenekkel nem is szoktam foglalkozni. Fejvakarás

Gyakran úgy is megéri, ha kimész érte. Ezt el szokták fogadni, még ha azt is írja, külföldre nem adja el. De meg kell kérdezni a licit előtt, az a biztos.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #836 Dátum: 2013. Január 08. - 20:49:39 »

Szia

Tudom beszélgettünk erről hétvégén is. A helyzet azonban nagyon egyszerű; nem tudok 200 - 250.000 Ft-ot kiadni puskára. Ennyi. (...és ez még inkább csak az alsó határ.)
Tehát vagy veszek egy puskát annyiból amennyiből tudok és a legtöbb vadat elengedem, ha arra kicsi a kaliber, vagy egyáltalán nem veszek puskát s így kénytelen vagyok lemondani a vadászat ezen részzéről.
Nekem az inkább kevesebb féle vadat, mint az egyáltalán nem kategória tetszik jobban.

Valamelyik nap bemegyek a boltba és megérdeklődöm a lehetőségeket. A .308 -as is felmerült, megnézem azt is. Árban meglepő - számomra - de a .308 -as olcsóbb, mint a .243 -as.

Szia!

Látom, közben már elmondták a véleményüket mások is, ami nem is baj, így rövidre fogom:

Olyan ez, mint az első tetoválás: mivel nincs csak egy ötösöm, ezért gyorsan varratok magamra valami kis marhaságot, mert inkább egy kis szart, mint semmit..., aha, aztán meg jön a fejvakarás, hogy hoppá, ez a mosógép a hátamon talán mégsem olyan jó, meg talán meg kellene tőle szabadulnom, csak hát nehéz lesz.

Ne agyalj ennyit! Gyűjtögess csak nyugodtan (én például nem is gondolkodnék az itt hirdetett zastaván a bender csővel 170-ért!!!), aztán megmondtam, hogy hozzám bármikor lejöhetsz, kimegyek veled szívesen!

A lehetőség adott!  Kacsint

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #837 Dátum: 2013. Január 08. - 20:59:05 »

Gyakran úgy is megéri, ha kimész érte. Ezt el szokták fogadni, még ha azt is írja, külföldre nem adja el. De meg kell kérdezni a licit előtt, az a biztos.
Eddig minden alkalommal belement a nemzetközi szállítást elutasító germán, hogy előre utalás után küldje a cuccot.
Egyetlen eggyel volt gondom, de ő meg nem zárta ki a külföldi szállítást, így egy üzemeltetői orrbapöckölés után küldte a mérleget, mint a kisangyal Angyal
Na de most már befejezni az  OffTopic, mert különben  Kalapal...... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #838 Dátum: 2013. Január 08. - 21:00:26 »

Szia Dani,
Engedd meg, hogy én is hozzátegyem a magamét... Elsõ puskának forgó-tolózáras 243-ast vettem (308 volt a kiszemelt, de lecsúsztam róla, a hogyan talán nem ide tartozik), a terület ahol vadászom apróvadas jellegû, egyre erõsödõ disznó jelenléttel. Imádom a kalibert és a puska/távcsõ kombinációt, de nagyon okosan és megfontoltan kell vele operálni fõleg disznónál... Amikor meg kijön a nagy kan (megtörtént eset...) akkor meg lehet csendben nézni a keresõben legörbült szájjal, esetleg megpróbálni becserkelni, de az ugye már nem ugyan az...
Most nézelõdök, vakarózok, hogy mit vegyek mellé, ezért téged óva intenélek attól, hogy elsõ és jó darabig egyetlen puskának 243-ast vegyél. Soha nem tudhatod milyen lehetõségeid lesznek, ne a puskán vagy a kaliberen múljon egy elszalasztott szép élmény.

Üdv,
Barni  Emelem
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #839 Dátum: 2013. Január 08. - 21:19:10 »

Üdv Oerdescu!

2012 májusban kaptam mag a fegyvertartásim. Első puskának egy 223w ajánlottak, és ha lehet ismétlő legyen. Pénztárca lapossága miatt izs-t vettem. Nagyon jó kis fegyver amivel össze kell szokni. Első két lövést céltáblára lőttem. Harmadik lövéssel az első rókámat hoztam terítékre. Negyedik lövésre az első őzbakomat. Utána behányt a távcső. Viszonylag sok meghívásom volt disznóra, de a kaliber miatt mindig a lelkemre kötötték hogy fejre lőjek. Szerencsére nem jött ki elém egy sem. Úgy gondoltam veszek egy közepes kaliberű puskát is, ami úgyszintén izs lett 308w kaliberben. Pár lövés a lőtéren és már csak ezzel jártam vadászni. (a 223-as feleslegessé vált) Első lövésre egy borzot sikerült terítékre hoznom, aztán lőszert és célcsövet váltottam. Az új lőszerrel első lövésre egy malacot sikerül elejtenem, később egy sutagidát is a terítékre hoztam első lövésre. Azóta is megvan mindkét izs, és csak akkor fogom lecserélni, ha összejön a pénzem egy vegyescsövűre.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: