Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251094 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #780 Dátum: 2013. Január 08. - 11:15:31 »

Valamelyik nap bemegyek a boltba és megérdeklődöm a lehetőségeket. A .308 -as is felmerült, megnézem azt is. Árban meglepő - számomra - de a .308 -as olcsóbb, mint a .243 -as.

Idézet
Nekem az inkább kevesebb féle vadat, mint az egyáltalán nem kategória tetszik jobban.

Magyarországon a .308-ast nagyjából mindenre felemelheted a megfelelő lőszerrel. A .243-ast meg nem.  Itt van az eb sírhantja!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #781 Dátum: 2013. Január 08. - 11:18:29 »

Szegény EB!  Stoel Stoel Stoel Stoel Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #782 Dátum: 2013. Január 08. - 11:53:41 »

Bocsesz Oerdescu,de nem állom meg szó nélkül: mi a f@sznak kell annyira az a golyós puska ,(a szekrénybe?) ha úgysem vagy tag sehol,pénzzel meg úgy állsz mint legtöbbünk,tehát csehül-ami egyben azt is jelenti,hogy vadászati lehetőségeid nem a "minden nap vadásznap" égisze alatt fognak zajlani. Dúvadazni??? Ki visz ki?? Mennyiért?? Az őz sem olcsó,pont egy Izs  ára,ha csak nem kapsz valakitől egy tagi bakot. Csak azért ,hogy legyen, szerintem ne köss kompromisszumot. A puskára még kellene egy távcső is amiből 200 ezer alatt nem fogsz univerzálisat találni. Talán ez a nagyobb tétel. A kaliber körül meg már a tizedik kört futjuk veled,de néha olyan vagy mintha az 50 első randi főszereplőnőjével leveleznénk. Nyihi  Mindenki túlesik ezen az "alig várom már ,hogy beköltözzön a szekrényembe" érzésen,de ha csak azért veszed a puskát,hogy utána hónapokig áruld az aprón,és bukjál rajta egy húszast...(Mondjuk kit érdekel a te dolgod.  Nyihi)
(Az elmúlt hetekben is láttam az aprón ZKK-t, Zastavát, és még CZ-t is az általad meghatározott limit alatt.Keresd a vadászboltokat,vadászokat, sokszor a véletlen is segít. Nemsokára FEHOVA! -egy helyen láthatsz,foghatsz,szagolhatsz több száz puskát...Volt itt a fórumon olyan, aki csak azért vett puskát, mert lejárt volna a megszerzésije:eladtak neki egy rakás sz@rt,utána itt siránkozott...Inkább nem bukott el 3000 Ft-ot,elbukott helyette vagy 70 ezret.) Hallgass az ÖREGEKRE-rám nem muszáj!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #783 Dátum: 2013. Január 08. - 11:58:36 »

Csincsák Robi barátja árul egy 8x57-es Zasztit, jó távcsővel, jó áron. Mire egy Izst felszerszámozol, ugyanott vagy
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #784 Dátum: 2013. Január 08. - 12:10:57 »

Bocsesz Oerdescu,de nem állom meg szó nélkül: mi a f@sznak kell annyira az a golyós puska ,(a szekrénybe?) ha úgysem vagy tag sehol,pénzzel meg úgy állsz mint legtöbbünk,tehát csehül-ami egyben azt is jelenti,hogy vadászati lehetőségeid nem a "minden nap vadásznap" égisze alatt fognak zajlani. Dúvadazni??? Ki visz ki?? Mennyiért?? Az őz sem olcsó,pont egy Izs  ára,ha csak nem kapsz valakitől egy tagi bakot. Csak azért ,hogy legyen, szerintem ne köss kompromisszumot. A puskára még kellene egy távcső is amiből 200 ezer alatt nem fogsz univerzálisat találni. Talán ez a nagyobb tétel. A kaliber körül meg már a tizedik kört futjuk veled,de néha olyan vagy mintha az 50 első randi főszereplőnőjével leveleznénk. Nyihi  Mindenki túlesik ezen az "alig várom már ,hogy beköltözzön a szekrényembe" érzésen,de ha csak azért veszed a puskát,hogy utána hónapokig áruld az aprón,és bukjál rajta egy húszast...(Mondjuk kit érdekel a te dolgod.  Nyihi)
(Az elmúlt hetekben is láttam az aprón ZKK-t, Zastavát, és még CZ-t is az általad meghatározott limit alatt.Keresd a vadászboltokat,vadászokat, sokszor a véletlen is segít. Nemsokára FEHOVA! -egy helyen láthatsz,foghatsz,szagolhatsz több száz puskát...Volt itt a fórumon olyan, aki csak azért vett puskát, mert lejárt volna a megszerzésije:eladtak neki egy rakás sz@rt,utána itt siránkozott...Inkább nem bukott el 3000 Ft-ot,elbukott helyette vagy 70 ezret.) Hallgass az ÖREGEKRE-rám nem muszáj!

Kicsit erős volt a hangvétel, de most én fogom vissza magam, mert estleg olyat találok írni, ami nem ide való...

...


Máshol is leírtam; az, hogy utána járok, megkérdezem, érdeklődöm többféle típus és kaliber iránt, miért baj? Nem tudom, hol olvastad a hozzászólásaim között, hogy nekem azonnal kell egy puska!? Siránkozni nem szoktam. Néha azt érzem, kár megkérdezni bármit, mert mindig előkerül valaki, aki kötelességének érzi alapos fejmosást tartani.

Hogy nekem milyen vadászati lehetőségeim vannak azt szintén nem tudhatod. Ne vedd magadnak a bátorságot, hogy kioktatsz olyan dolgokról, amiket csak feltételezel.

A vitát befejeztem, nem fogok reagálni a további ilyen jellegű hozzászólásokra, de a fegyverre vonatkozó információkat továbbra is szívesen veszem.

 Emelem


Üdv;
Dani
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #785 Dátum: 2013. Január 08. - 12:16:41 »

Kicsit erős volt a hangvétel, de most én fogom vissza magam, mert estleg olyat találok írni, ami nem ide való...

...


Máshol is leírtam; az, hogy utána járok, megkérdezem, érdeklődöm többféle típus és kaliber iránt, miért baj? Nem tudom, hol olvastad a hozzászólásaim között, hogy nekem azonnal kell egy puska!? Siránkozni nem szoktam. Néha azt érzem, kár megkérdezni bármit, mert mindig előkerül valaki, aki kötelességének érzi alapos fejmosást tartani.

Hogy nekem milyen vadászati lehetőségeim vannak azt szintén nem tudhatod. Ne vedd magadnak a bátorságot, hogy kioktatsz olyan dolgokról, amiket csak feltételezel.

A vitát befejeztem, nem fogok reagálni a további ilyen jellegű hozzászólásokra, de a fegyverre vonatkozó információkat továbbra is szívesen veszem.

 Emelem


Üdv;
Dani
itt  árúltak egy uj csővel szerelt nagantot 7,62*54R. talán 100ezer forint volt az ára.
azt vedd meg.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #786 Dátum: 2013. Január 08. - 12:18:13 »

itt  árúltak egy uj csővel szerelt nagantot 7,62*54R. talán 100ezer forint volt az ára.
azt vedd meg.

Szia

Azt a hirdetést láttam én is (vadászapró). Nem tudom azonban ez a típusú fegyver mennyire vadászias nálunk.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #787 Dátum: 2013. Január 08. - 12:24:43 »

Üdv  Emelem ! Nekem is volt 243-s  Taps Igen Pontos és szép !  Igen Mivel ritka igen könnyű eladni .
Az én véleményen meg első puskának nem is rossz egy single shot  Igen ! Főleg ha sokszor megy ki a lőtérre gyakorolni .
A megfontolt lövést hamar megtanulja a kezdő vadász !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #788 Dátum: 2013. Január 08. - 12:27:39 »

Üdv  Emelem ! Nekem is volt 243-s  Taps Igen Pontos és szép !  Igen Mivel ritka igen könnyű eladni .
Az én véleményen meg első puskának nem is rossz egy single shot  Igen ! Főleg ha sokszor megy ki a lőtérre gyakorolni .
A megfontolt lövést hamar megtanulja a kezdő vadász !  Emelem

Szia

Köszönöm szépen ezt a választ. Pontosan sikerült leírnod, ahogy gondolkodom én is.


 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #789 Dátum: 2013. Január 08. - 12:30:34 »

Szia

Köszönöm szépen ezt a választ. Pontosan sikerült leírnod, ahogy gondolkodom én is.


 Emelem

Ja, csak aztán ne csodálkozz, ha eljutsz mondjuk vadkárba, és megkérdezik milyen kaliberrel jöttél, elmondod, azután megkérnek, hogy fáradj haza.... 

Reszeled a fingot de komolyan.

A .243-as nem egyetlen első fegyvernek való. Pont. Még ismétlőben sem, nem hogy single shot-ban! De szépen hangzik. Legyen inkább egylövetű.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #790 Dátum: 2013. Január 08. - 12:32:45 »

Egyébként azt látom, hogy képtelen vagy elfogadni, amit többen leírtunk és még csak nem is először neked. Te egy dolgot fogadsz el, ha azt hallod, amit a fejedbe vettél.

Úgyhogy a részemről  le is zártam.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #791 Dátum: 2013. Január 08. - 12:39:30 »

Szia

Azt a hirdetést láttam én is (vadászapró). Nem tudom azonban ez a típusú fegyver mennyire vadászias nálunk.
az mit jelent, hogy mennyire vadászas? Nem értem.  OOO
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #792 Dátum: 2013. Január 08. - 12:39:57 »

Szia

Azt a hirdetést láttam én is (vadászapró). Nem tudom azonban ez a típusú fegyver mennyire vadászias nálunk.

Hát csak annyira, hogy tudomásom szerint van egy néhány olvasótárs, aki ilyen kaliberű -és talán kivitelű- puskával kezdte.
Többek között én is....
"Annak idején" nem voltunk így elkényeztetve, mint ma.
Ilyen puskához lehetett hozzájutni. Tetszett vagy nem tetszett, meg kellett venni, mert máskülönben nem volt
golyósod.
Most csak a pénztárca szab határt, de az nagyon!
Javaslom, hogy először mérlegeld a vadászati lehetőségeidet, és ahhoz válassz valami megfelelő kalibert.

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #793 Dátum: 2013. Január 08. - 12:40:55 »

Voldemort  Emelem ! Részben igazad van , de csak részben ! Én speciel nem megyek kárba , akarom mondani vadkárba .  Stoel Röhög
Köztudott nem disznólkodom , persze ha muszáj lenne az más .
Single shot nekem jobban hangzik mint a " gavallér "  Röhög Gavallér vagyok én is mégsem egylövetű  Hahota Hahota  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #794 Dátum: 2013. Január 08. - 12:44:00 »

Voldemort  Emelem ! Részben igazad van , de csak részben ! Én speciel nem megyek kárba , akarom mondani vadkárba .  Stoel Röhög
Köztudott nem disznólkodom , persze ha muszáj lenne az más .
Single shot nekem jobban hangzik mint a " gavallér "  Röhög Gavallér vagyok én is mégsem egylövetű  Hahota Hahota  Emelem
Még mielőtt félreérted, itt nem arról van szó, hogy Te hova szeretsz/akarsz járni!

Még vicces is lehetne amit írtál, de gyakorlatilag arról van szó, hogy egy kezdő vadásznak a sokat emlegetett puskát ajánlod első és egyetlen fegyverként. Ez pedig nem vicces egy nem kezdő vadásztól!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: