Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251090 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #765 Dátum: 2012. December 13. - 19:19:11 »

Azt hiszem elegendő infót kaptam, hogy első golyósnak másik fegyvert keressek. Köszönöm az eddigi segítséget, de azért nem mondtam le róla végleg. Hátha egyszer szembe jön velem egy, aminek nem tudok majd ellenállni.  Kacsint

 Emelem

Üdv;
Dani
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #766 Dátum: 2012. December 13. - 19:32:38 »

Azt hiszem elegendő infót kaptam, hogy első golyósnak másik fegyvert keressek. Köszönöm az eddigi segítséget, de azért nem mondtam le róla végleg. Hátha egyszer szembe jön velem egy, aminek nem tudok majd ellenállni.  Kacsint

 Emelem

Üdv;
Dani

Nem csak az IZS kipplauf rúg! Sabatti 30-06-ost és ZKK-602-es .375 H&H Magnum-ot "vallattunk Barátommal lőtéren. Pár lövés után a Sabatti-t lökdöstük félre, a .375-össel akartunk lőni.  Vigyorog
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #767 Dátum: 2012. December 13. - 19:56:07 »

Nem csak az IZS kipplauf rúg! Sabatti 30-06-ost és ZKK-602-es .375 H&H Magnum-ot "vallattunk Barátommal lőtéren. Pár lövés után a Sabatti-t lökdöstük félre, a .375-össel akartunk lőni.  Vigyorog

Igen, így tapasztalat nélkül is nyilvánvaló, hogy a filigránnak tűnő külső és a viszonylag alacsony súly valahol megszedi a maga vámját. Hát majd gyűjtök egy jó kis dupla-golyósra.  Mosolyog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #768 Dátum: 2012. December 13. - 20:18:14 »

Hát majd gyűjtök egy jó kis dupla-golyósra.  Mosolyog
Vállat von Miért is?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #769 Dátum: 2012. December 13. - 20:40:47 »

Vállat von Miért is?

Mert ott két cső van egymás mellet, tehát feltételezem a súlya és a tehetetlensége elsütéskor nagyobb.  Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #770 Dátum: 2012. December 13. - 20:41:58 »

Mert ott két cső van egymás mellet, tehát feltételezem a súlya és a tehetetlensége elsütéskor nagyobb.  Mosolyog

Nem biztos.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #771 Dátum: 2012. December 13. - 20:48:14 »

Nem biztos.

Két cső nem biztos, hogy nehezebb mint egy?
Nem írtam, hogy ettől biztosan jobb és kezesebb a fegyver. Nyilván sok egyéb tényező befolyásolja ezt is.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #772 Dátum: 2012. December 13. - 20:57:18 »

Két cső nem biztos, hogy nehezebb mint egy?
Nem írtam, hogy ettől biztosan jobb és kezesebb a fegyver. Nyilván sok egyéb tényező befolyásolja ezt is.

"Két cső nem biztos, hogy nehezebb mint egy?"

Nem.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #773 Dátum: 2012. December 14. - 06:55:39 »

"Két cső nem biztos, hogy nehezebb mint egy?"
Nem.
De azt is tegyük mellé, hogy egy "cigarettapapír" csövű dupla, nem éppen az Izs-árszinten leledzik Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #774 Dátum: 2013. Január 08. - 09:58:56 »

Sziasztok

Még mindig az első golyós fegyveremet keresem. Pontosabban megtaláltam ami megfelelő lett volna, de az ára miatt sajnos kiesik.
Újra az IZS-18 került nézőpontba. Annak is a .243 win kalibere.

A kérdés ismét az, mint eddig; mennyire felel meg ez első és lehet egyetlen golyósnak? Többnyira dúvadazni kéne és még őz az ami szóba jön, mint potenciális és elérhető vad.

E mellett a kaliber mellet szól, hogy a lőszer ára is viszonylag mérsékelt.


Köszönöm.


 Emelem


Dani
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #775 Dátum: 2013. Január 08. - 10:14:45 »

Sziasztok

Még mindig az első golyós fegyveremet keresem. Pontosabban megtaláltam ami megfelelő lett volna, de az ára miatt sajnos kiesik.
Újra az IZS-18 került nézőpontba. Annak is a .243 win kalibere.

A kérdés ismét az, mint eddig; mennyire felel meg ez első és lehet egyetlen golyósnak? Többnyira dúvadazni kéne és még őz az ami szóba jön, mint potenciális és elérhető vad.

E mellett a kaliber mellet szól, hogy a lőszer ára is viszonylag mérsékelt.


Köszönöm.


 Emelem


Dani

Szia!

Egy darabig biztosan, de ha eléd áll a nagy disznó vagy a bika? Esetleg meghívást kapsz hajtásba?
Sajnos Vele nem tudtál pont találkozni, de Barni fórumtárs tudna mesélni erről. Ő is 243-ast vett első és egyedüli golyósnak, malacot is lőtt, stb. Most mégis szeretne venni egy 8x57-est nagy golyósnak...., szerintem nem véletlenül.

Amondó vagyok, hogy jó kaliber az a 243-as, nagyon is jó, de csak második golyósnak kellene ilyet beszerezned majd.
Ha rám hallgatsz, inkább a .308-9,3-as kaliberig nézelődj és inkább gyűjts kicsit tovább egy forgó-tolózáras ismétlőre, mert az egylövetűek sem épp első golyósnak valók. Szerintem.

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #776 Dátum: 2013. Január 08. - 10:19:07 »

Szia!

Egy darabig biztosan, de ha eléd áll a nagy disznó vagy a bika? Esetleg meghívást kapsz hajtásba?
Sajnos Vele nem tudtál pont találkozni, de Barni fórumtárs tudna mesélni erről. Ő is 243-ast vett első és egyedüli golyósnak, malacot is lőtt, stb. Most mégis szeretne venni egy 8x57-est nagy golyósnak...., szerintem nem véletlenül.

Amondó vagyok, hogy jó kaliber az a 243-as, nagyon is jó, de csak második golyósnak kellene ilyet beszerezned majd.
Ha rám hallgatsz, inkább a .308-9,3-as kaliberig nézelődj és inkább gyűjts kicsit tovább egy forgó-tolózáras ismétlőre, mert az egylövetűek sem épp első golyósnak valók. Szerintem.

 Emelem

Ebben minden le van írva!  Igen

Azt jegyezd meg, hogy nagy kaliber nincs! Kicsi az van!


Ha már mindenképpen IZS, akkor .308 W alá ne menj!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #777 Dátum: 2013. Január 08. - 10:22:58 »

De főlé se nagyon, mert "rúg mint a ló" (legalábbis a 30 06 ra ezt mondják többen)  Kacsint

Üdv.: Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #778 Dátum: 2013. Január 08. - 10:23:58 »

Sziasztok

Még mindig az első golyós fegyveremet keresem. Pontosabban megtaláltam ami megfelelő lett volna, de az ára miatt sajnos kiesik.
Újra az IZS-18 került nézőpontba. Annak is a .243 win kalibere.

A kérdés ismét az, mint eddig; mennyire felel meg ez első és lehet egyetlen golyósnak? Többnyira dúvadazni kéne és még őz az ami szóba jön, mint potenciális és elérhető vad.

E mellett a kaliber mellet szól, hogy a lőszer ára is viszonylag mérsékelt.


Köszönöm.


 Emelem


Dani


Gyári csövű, 243-as kaliberű Izs-18-assal két ismerősöm is járt úgy, hogy semmilyen lőszerrel nem volt jó a szórás, mert a töltényűr úgy volt beledörzsárazva, hogy túl nagy volt a lövedék szabad repülése a huzagba sajtolódásig. Nehezebb lövedékkel (ami ugyebár hosszabb) meg már nem volt jó a szórás, a drallhossz miatt. Egy másik kaliber - a típuson belül - esetleg kisebb valószínűséggel tartogat ilyen meglepetést.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #779 Dátum: 2013. Január 08. - 11:10:47 »

Szia!

Egy darabig biztosan, de ha eléd áll a nagy disznó vagy a bika? Esetleg meghívást kapsz hajtásba?
Sajnos Vele nem tudtál pont találkozni, de Barni fórumtárs tudna mesélni erről. Ő is 243-ast vett első és egyedüli golyósnak, malacot is lőtt, stb. Most mégis szeretne venni egy 8x57-est nagy golyósnak...., szerintem nem véletlenül.

Amondó vagyok, hogy jó kaliber az a 243-as, nagyon is jó, de csak második golyósnak kellene ilyet beszerezned majd.
Ha rám hallgatsz, inkább a .308-9,3-as kaliberig nézelődj és inkább gyűjts kicsit tovább egy forgó-tolózáras ismétlőre, mert az egylövetűek sem épp első golyósnak valók. Szerintem.

 Emelem

Szia

Tudom beszélgettünk erről hétvégén is. A helyzet azonban nagyon egyszerű; nem tudok 200 - 250.000 Ft-ot kiadni puskára. Ennyi. (...és ez még inkább csak az alsó határ.)
Tehát vagy veszek egy puskát annyiból amennyiből tudok és a legtöbb vadat elengedem, ha arra kicsi a kaliber, vagy egyáltalán nem veszek puskát s így kénytelen vagyok lemondani a vadászat ezen részzéről.
Nekem az inkább kevesebb féle vadat, mint az egyáltalán nem kategória tetszik jobban.

Valamelyik nap bemegyek a boltba és megérdeklődöm a lehetőségeket. A .308 -as is felmerült, megnézem azt is. Árban meglepő - számomra - de a .308 -as olcsóbb, mint a .243 -as.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: