Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 250691 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2010. Június 09. - 16:54:43 »

Üdv Urak.
 A 7.62x39-es kalibert eleve nem vadászatra tervezték.


Mint ahogyan a 30-06-ost, a 8x57-est és társaikat sem.
Mégis kiváló "vadász" kaliberek!  Kacsint
Egyébként ha ennyire tetszik, szerintem vedd meg és meglátod mit tud.  Kacsint
...és majd jól beszámolsz itt róla. Mosolyog
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #76 Dátum: 2010. Június 09. - 17:57:39 »

Mint ahogyan a 30-06-ost, a 8x57-est és társaikat sem.
Mégis kiváló "vadász" kaliberek!  Kacsint
   Szia! Más dimenzió. Ezek tökéletesek a vadászatra .
De szerintem és  ha már beruház akkor ne azokból az "antik" kaliberekből válasszon és én még ezekhez a "mindenre jó..." -hoz sorolnám a 22-esHornetet és még néhányat .
  Azoknak valók akik már eleget vadásztak és nyugodt megbízható lövők ,pontosan ismerik a vad anatómiáját és az sem zavarja ha éppen elmegy a vad...
  Nekem 17 éve van 223-as golyósom egy CZ527 L és tökéletesen elégedett vagyok vele ,a lőszer röppályája igazán lapos,ehhez meg tényleg kell a jó sütés .
Nekem mindig tetszett az IZS18MH de kizárólag a sütése miatt nem vettem . Mindenképpen el kell vinni puskaműveshez ha nem elég érzékeny de sokaknak addig "sikerült"finomítani ,hogy a felcsukáskor korai magömlésük lett . ???
   Magyarul idő előtt ment el a mag ami rettentő veszélyes.De ha egy sima bolti puskát kézbe veszel és megtöröd rájössz,hogy jó lenne ez ha az oroszok dolgoztak volna vele pár órát .
  Én Lacus 243-as új puskáját láttam mikor megvette és bizony kellett száraz gyakorlat,hogy összekopjonak az alkatrészek ,gondolom elmókuskált vele pár estén át a fent nevezett úriember.Remélem már bejáratta és kezes mint a bárány  ka   gyozo /és lő vele sok őzi...két /-ahogy mondaná  Tasli
 Volt viszont egy Mossin-Nagantom aminek olyan tökéletessé sikerült a sütése,hogy mindenkit meglepett ,és lehetett is vele pontosan lőni.
Az sem mindegy,hogy valaki erdőben vagy az alföldön használná leginkább mert teljesen mások távolságok ,az alföldön főleg ha kevés a takarás könnyen előfordul,hogy be kell nyúlni a táblába pl. egy rókáért.
  Na ezért is szeretem a 223 Rem.-et mert ahogy Jan is írta nem kell saccolgatni vele de a 243-as sokoldalúbb persze .
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 09. - 18:07:08 írta Pyrus » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2010. Június 09. - 18:29:12 »

AKi Izs-18-ast vesz annak tisztában kell lenni azzal, hogy egy mezei sörétes puskára raktak egy golyós csövet.
Ergo a sütője egy nagyon egyszerű, spártai szerkezet.
...de egy kis finomítással - nem reszeléssel, faragással!!! - jól lehet kezelni.
Legalábbis a 308-as izsemmel 50 m-ről egybe szakadtak a lövések, ami már elegendő egy vadásznak.
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #78 Dátum: 2010. Június 09. - 20:30:13 »

A szarvas ne vezessen félre, az USA-ban nem a gím méretű szarvasok a jellemzőek. Kacsint

Igen, a "white-tail" fehér-farkú kisebb, minta mi gímszarvasunk...

Disznóról mik a tapasztalatai a kollégádnak?


 gyozo. gyozo
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2010. Június 09. - 20:45:41 »

Igen, a "white-tail" fehér-farkú kisebb, minta mi gímszarvasunk...

Disznóról mik a tapasztalatai a kollégádnak?


 gyozo. gyozo

Lőtt vele pár süldőt amikor őzezés közben beléjük botlik, a lőtáv persze mindig bőven 100 m alatti, hiszen cserkelve vadászik.
Nekem azt mondta semmi gond nem volt vele, mondjuk részletesen nem kérdeztem tőle. (ezért nem is tudom már milyen tölténnyel etette.)
Mivel azonban nem panaszkodott, gondolom nem volt vele probléma.
Persze mint mondtam alapvetően őzezni vette - először 30/30-ast akart venni - de ez lett belőle.

Hozzáteszem nem kezdő vadász és csak váll-lapra lő, akármilyen puska van a kezében...szóval nem virtiglizik a kockázatos fej-nyak lövésekkel, ezért is választott inkább az erdőbe vastagabbat a 222-estől.
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #80 Dátum: 2010. Június 09. - 20:55:47 »

Hozzáteszem nem kezdő vadász és csak váll-lapra lő, akármilyen puska van a kezében...szóval nem virtiglizik a kockázatos fej-nyak lövésekkel, ezért is választott inkább az erdőbe vastagabbat a 222-estől.

Hát ez az!!!
Én is ezt vallom, s emiatt egy lassú(bb) 7.62-es alkalmasabb megfelelő (közelebbi) lőtávon, mint a gyors 0.22 körüli lövedékek...


 gyozo. gyozo
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #81 Dátum: 2010. Június 09. - 21:30:58 »

Könyörgöm írjon már valaki akinek van egy 7.62×39 kaliberű puskája és milyen vadászati /nem lőtéri/tapasztalatok birtokába jutott eme kaliber által . Végre lenne összehasonlítási alapunk . Meglepődött
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2010. Június 09. - 21:33:54 »

Hát ez az!!!
Én is ezt vallom, s emiatt egy lassú(bb) 7.62-es alkalmasabb megfelelő (közelebbi) lőtávon, mint a gyors 0.22 körüli lövedékek...


 gyozo. gyozo

Van másik (nagy) golyósod?
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #83 Dátum: 2010. Június 09. - 21:39:38 »

Könyörgöm írjon már valaki akinek van egy 7.62×39 kaliberű puskája és milyen vadászati /nem lőtéri/tapasztalatok birtokába jutott eme kaliber által . Végre lenne összehasonlítási alapunk . Meglepődött


Gépkarabély is játszik??? Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #84 Dátum: 2010. Június 09. - 22:13:20 »



Gépkarabély is játszik??? Nyihi Nyihi Nyihi

Igen, de le ne írd mire vadásztál vele!  Tasli   Vigyorog
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #85 Dátum: 2010. Június 09. - 22:18:34 »

Jani!

Nekem nincsen 7.62x39-esem, de van egy volt kollégám akinek igen.
Erdőben használja, 100-120 m-nél nem lő messzebb és nagyon szereti ezt a kalibert.
Most meg ne kérdezd milyen tölténnyel lő, mert nem tudom, de valami egyszerű SP-vel.
Lőtt vele jópár tarvadat és disznót is, de elsősorban őzezni használja.
Én az ő tapasztalataira alapozom ezt a kalibert, amit írtam a 222-est meg arra amit én tapasztaltam.
Neki mindig van bőségesen vér, alig-alig megy el a vad és nincs tenyérnyi véraláfutás és ha lapockát, vagy csontot ér, akkor sincsen brutális roncsolás.
Nekem a 222-esnél volt egy pár meredek utánkeresésem, meg hatalmas bevérzések - legyen szó 3.2, vagy 3.56 gr-os magról.
Ezen felül volt 2 olyan eset amikor nem hittem a szememnek.

A szarvas ne vezessen félre, az USA-ban nem a gím méretű szarvasok a jellemzőek. Kacsint

Én azt tudom mondani, ha valakinek 2. puska kell a nagy "mögé", az nem nyúl nagyon mellé, ha egy 243-ast választ...és akkor nincs gond, ha róka, vagy süldő áll oda. Kacsint

Ez bizony így van, a 243-as azért már más képességekkel bír, mint a 7,62Rus.

Azt írja a szakirodalom, hogy a 30-30W-el több fehérfarkút lőttek, mint az összes többi lőszerrel együttvéve. Viszont a fehérfarkún kívül van még az öszvérszarvas, a vapiti, a jávor, stb.. az É-Amerikai kontinensen, bár ezeket nem mind "deer"-nek mondják odaát. Nem hinném, hogy a fehérfarkún kívül más szarvasfélékre ideális lenne a 7,62x39, itthon legfeljebb a dám tarvad lehet az alkalmazhatóság felső határa, de nem tudom egyáltalán a szükséges energiát eléri-e ez a muníció?

De úgy egyébként nekem mindegy, hogy melyiket veszi a fórumtárs. Legjobb ha saját bőrén tanul. Vállat von
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2010. Június 09. - 22:19:44 »

Könyörgöm írjon már valaki akinek van egy 7.62×39 kaliberű puskája és milyen vadászati /nem lőtéri/tapasztalatok birtokába jutott eme kaliber által . Végre lenne összehasonlítási alapunk . Meglepődött

Azzal nincs, de 30-30-assal van, és a kettő, mint hallottuk, egyforma, secko-jedno!  Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2010. Június 10. - 17:35:25 »

Könyörgöm írjon már valaki akinek van egy 7.62×39 kaliberű puskája és milyen vadászati /nem lőtéri/tapasztalatok birtokába jutott eme kaliber által . Végre lenne összehasonlítási alapunk . Meglepődött

Nézd, ha elkezdenénk sorolni azokat a kalibereket, amiket mi nem használunk, de ettől függetlenül "odaát" tömkelegével használják, holnap estig itt ülhetnénk.
...és attól azok a kaliberek nem alkalmatlanok, vagy rosszabbak mint a másik.
Pl. ismered-e a .35 Whelent, vagy a .257-es Robertset, netán a .220 swiftet, avagy az újkeletű 7mm STW-t?

Pedig a nagy vízen túl nem kevés vadat lőnek velük. Kacsint
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #88 Dátum: 2010. Június 10. - 19:10:52 »

Van másik (nagy) golyósod?


Igen, .375 H&H, Remington 700™ XCR™.

 gyozo
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #89 Dátum: 2010. Június 10. - 22:10:37 »

   "Pl. ismered-e a .35 Whelent, vagy a .257-es Robertset, netán a .220 swiftet, avagy az újkeletű 7mm STW-t? "
Á dehogy ismerem hisz felénk ezek nem elterjedt kaliberek ,ezért a lőszerellátás sem a legjobb.
  De pl. egy időben bosszamtott,hogy nincs 17Rem. puska egy boltban sem de később kiábrándultam belőle mert ez tényleg szélérzékeny és csak dúvadra jó ,esetleg vadpulykára .
Aztán nézegettem a 22-250-et de az meg olyan gyors ,hogy a csövet elintézi viszonylag hamar. Ezeket csak hallottam mert nem használja felénk senki és tapasztalatok nincsenek. 
 De vettem egy jó nyolcas Mauser stucnit jó kis Kahles optikával és ma kapott egy Hi-Viz Xcoil zselés agytalpat és tökéletes puska. Lőszer mindenütt kapható ,választék bőven van. Pedig majdnem beleléptem egy ritka nyolcas kaliberűbe régebben de rendelésre lehetett volna itt-ott lőszert kapni hozzá.Az is egy "antik" kaliber volt. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: