Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 250747 alkalommal)
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #60 Dátum: 2010. Június 08. - 16:37:56 »

Kiderül.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2010. Június 08. - 16:44:18 »

Kiderül.

Pár éve bagóért akartak nekem adni egy ilyen Izs-18-ast.
Kizárólag a töltényellátása miatt nem vettem meg, ugyanis az MFS-nél azt mondták ne is számítsak SP-vel szerelt munícióra.
Persze ennek már vagy 3 éve.
Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #62 Dátum: 2010. Június 08. - 16:47:47 »

Ha ők nem gyártanak,van más.

S&B,Sako.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #63 Dátum: 2010. Június 08. - 17:21:46 »

Vedd meg a 223-at és pár hónap múlva térjünk vissza a "szimpatikus kaliber" fogalmára! Én is így jártam a 222-vel...

Szia Péter!

Én is gondolkozok egy második golyós fegyver vásárlásán (.223). Az "én is így jártam a 222-vel" pozitív vagy negatív értelmében írtad? Azaz bevált vagy nem?
És ha nem miért? Próbálok minél több infót gyűjteni a kis kaliberekről!
Köszi előre is!
BP Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #64 Dátum: 2010. Június 08. - 18:07:27 »

Rókára azért a 7,62-es kicsit erős, szerintem. Amúgy nem igazán ismerem az orosznak a ballisztikáját, de a 223-asnak megvan az az előnye, hogy 200m-ig nem kell távolságot becsülni. Oda megy, ahova célzol.

(kivéve amikor 8m-ről alálövök a rókának  Nyihi)

Ez olyan, mint amit én művelek a 243-assal! Meglövök 20 őzet hiba nélkül, aztán jön egy róka 70 méterre és biztosan elhibázom! Ezt már sokszor eljátszottam, de nem a puskában van a hiba!  Bion
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #65 Dátum: 2010. Június 08. - 18:16:32 »

Akkor a rókában Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #66 Dátum: 2010. Június 08. - 22:40:41 »

Na tehát!
Megírtam az elején ,hogy nekem 223Rem kaliberű az egyik kedvenc puskám és erről van véleményem .
Aztán írtak itt sokan sokfélét de a 7.62×39 -et nem javasolták nagyon vagy ha igen akkor annak nincs,-tényleg kinek van ??? de tudni lehet pl. amit írtam én is,hogy a lőszerválaszték nem a legjobb,és nem is találsz hozzá minden vadászboltban ....
  a 223Rem. nem roncsol ha jó helyre lősz és lehet vele messze pontosan megbízhatóan lőni ha jó a puskád sütése .Ezért szerintem ne IZS 18-at vegyél mert a csöve kitűnő de a sütése katasztrófális . Erre majd rájössz ha télen kiülsz egy rókát és a rossz sütés miatt csak sebzés lesz ,őzről nem is beszélve...Ezen nagyon sok múlik.
  Szélérzékenység meg fűszál .... kifogások .-ha elb..tad valamire rá kell fogni.
  :Mosolyog :'( Minden kalibernél figyelembe kell venni a szélirányt a távolság függvényében ,nekem ott a nyolcas és januárban mikor rendesen fúj az északi szél simán megtolná oldalra ha nem kalkulálnám bele.
   Majdnem elfelejtettem ,hogy /223/ első osztályú dúvadazó kaliber mert pl nincs mindenkinek lehetősége nagyvadra a területén az őzön kívül és egy jó rókavadászat is igazi vadászélmény,de mindenekelőtt a BIZTONSÁG. Ez a pici de gyors mag nem csak kitűnően öl hanem igen jól expandál is és ez nem mindegy mikor dolgoznak az emberek ott is ahol te nem látod a távcső látómezőjében.
  Mindegyikünk elégedetten és nyugodtan szeretne este lepihenni ,nem pedig rettegve,hogy talán csak nem csinált bajt ,mert pár km az semmi egy útjára eresztett lövedélnek .
   
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #67 Dátum: 2010. Június 08. - 23:14:31 »

Pár éve bagóért akartak nekem adni egy ilyen Izs-18-ast.
Kizárólag a töltényellátása miatt nem vettem meg, ugyanis az MFS-nél azt mondták ne is számítsak SP-vel szerelt munícióra.
Persze ennek már vagy 3 éve.

A minap Sirokon jártam... A lőszer kiskereskedés megszűnt a gyárban... Én még boltvan nem láttam MFS lőszert (ahol jártam). S@B, Wolf, Barnaul, Lapua ezek vannak (itt-ott)
 gyozo. gyozo
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2010. Június 09. - 07:26:55 »

Egy lassú .30-as sokkal kevésbé roncsol - még a rókát is - mint egy gyors 22-es, persze lövedéktől függően.
Valamikor régebben láttam egy Savage Atlas kombit, 20/70-30/30 win. csövekkel, műanyag tussal.

Na ennél optimálisabb olcsóbb kategóriájú melós puskát nem hiszem, hogy lehet venni.
A 20-as sörétes közelebbre, míg a "trienta-trienta" pedig akár 200m-ig őzre, vagy 150 m körüli távig akár egyéb csülkös (tar)vadra is alkalmas.
Persze mindig figyelembe kell venni a töltény ellátást és árakat.
"trienta-trienta"- Kovács László könyvéből? Nekem is van belőle egy pár. Amúgy "sajnálom" az öreget, a Norma tesztvadászaként gyűjtöget. Emelem
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #69 Dátum: 2010. Június 09. - 07:46:29 »

Kiderül.

"Ruger Mini Thirty"
"Chambered in 7.62 x 39mm, it has proven itself as the ideal autoloader for deer-size game."



 gyozo. gyozo

Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #70 Dátum: 2010. Június 09. - 08:58:06 »

A 30-30 Win mindenes voltáról, meg hogy ideális szarvas méretű vadhoz, (ideal autoloader for deer-size game) csak annyit tennék hozzá, hogy amikor megjelentek az ilyen kaliberű olcsó, viszont nem rossz Marlinok, akkor a környékünkön is vettek páran ilyen fegyvert, melyek közül már egy sincs meg.
Viszont számos gím és vaddisznó pusztult el árkok mélyén, vagy sűrűkben, melyeket nem találtak meg. Főleg azért, mert a 30-30-as nem ütötte át, ugyanis akkoriban csak teljesen tompa végű lövedékek volt hozzá, melyek nagyon gombásodtak.

Az ilyen antik kaliberekkel (30-30, 44-40, 45-70 stb...) nagyon vigyázni kell, mert ezek teljesítménye messze elmarad attól, amit méretük sejtet. Pl a 30-30W mérete ugyanaz mint a 308W-é, 7,62x51 (R), mégis óriási különbség van a kettő között, minden tekintetben.

Ami a konkrét kérdést illeti, másfél éve használom a 223-ast, azóta 15-20 közötti rókát, és 10-15 őzet lőttem vele, ezek alapján mondom, hogy teljesen megfelel ilyen célra.
 
Akik a 7,62x39-et favorizálják ezzel szemben, kiváncsi lennék milyen vadászati tapasztalatokra alapozzák a véleményüket, mert én még senkitől nem hallottam, hogy ezt vagy azt lőttek volna ilyen fegyverrel. Mert az hogy szimpatikus, az egy dolog. Az hogy alkalmas, az egy másik dolog. Szerintem.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #71 Dátum: 2010. Június 09. - 09:00:13 »

Elnézést, most látom hogy a 7,62x39-re írták hogy ideális szarvasra, de akkor pláne tartom a véleményemet.  Kacsint
Naplózva
titan 6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #72 Dátum: 2010. Június 09. - 13:01:52 »

A 7,62×39 egy nagyon lassú kaliber.Szerintem,csak szóróra jó...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2010. Június 09. - 16:51:45 »

Jani!

Nekem nincsen 7.62x39-esem, de van egy volt kollégám akinek igen.
Erdőben használja, 100-120 m-nél nem lő messzebb és nagyon szereti ezt a kalibert.
Most meg ne kérdezd milyen tölténnyel lő, mert nem tudom, de valami egyszerű SP-vel.
Lőtt vele jópár tarvadat és disznót is, de elsősorban őzezni használja.
Én az ő tapasztalataira alapozom ezt a kalibert, amit írtam a 222-est meg arra amit én tapasztaltam.
Neki mindig van bőségesen vér, alig-alig megy el a vad és nincs tenyérnyi véraláfutás és ha lapockát, vagy csontot ér, akkor sincsen brutális roncsolás.
Nekem a 222-esnél volt egy pár meredek utánkeresésem, meg hatalmas bevérzések - legyen szó 3.2, vagy 3.56 gr-os magról.
Ezen felül volt 2 olyan eset amikor nem hittem a szememnek.

A szarvas ne vezessen félre, az USA-ban nem a gím méretű szarvasok a jellemzőek. Kacsint

Én azt tudom mondani, ha valakinek 2. puska kell a nagy "mögé", az nem nyúl nagyon mellé, ha egy 243-ast választ...és akkor nincs gond, ha róka, vagy süldő áll oda. Kacsint
Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #74 Dátum: 2010. Június 09. - 16:52:47 »

Üdv Urak.
 A 7.62x39-es kalibert eleve nem vadászatra tervezték.

Gyári lövedéktömege 8-g körüli.

Mint már írtam használhatósága kb 120-150 méter.Alacsony gáznyomása miatt elvileg az Izs 18-ba tökéletes.

Lőszer beszerzés elméletileg komolyabb vadászboltban megoldható.

Visszalökés semmi,pontosság is kiválló.

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: