Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251100 alkalommal)
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #570 Dátum: 2012. április 17. - 10:13:45 »

Nana!
A motorozz.hu oldalon is többször bepróbálkozott már egy meleg cicafiú motoros "srác", közös programok reményében Ördög.
Aztán szegényt mindig elküldte valaki a halálf@szára....de annak legalább örült Nyihi
Erről egy vicc jutott az eszembe.
Két buzi focista beszélget:
-Te mit szeretsz a fociban?
-Ha gólt rúgok és 10-en ölelgetnek meg csókolgatnak!!!
-ÁÁÁ, hülye vagy!
-Na miért, te mit?
-Hát ha mellé rúgom a tizenegyest és 10-20 ezren kiabálják, hogy kapd be a f...omat!!!!
 Stoel Ördög
Naplózva

Üdv:Kapszli
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #571 Dátum: 2012. április 17. - 11:55:56 »

Uraim!  Emelem

Nem kívánok semmifajta bimbózó "románc" útjába állni, sőt nagymamámmal együtt is néztem már brazil sorozatot, de mégis arra kérnélek Benneteket, hogy szíveskedjetek szépen lassan abbafejezni egymás cseszegetését. Az Izs 18-tól picit elkanyarodtatok. Köszönöm.


Bocsánat az OFF topicért, egy kicsit elragadtattam magam, ha durva lett volna a stílus, azért külön elnézést kérek a topic olvasóitól.
Természetesen töröljétek, vagy áttehetitek a hozzászólást oda ahova szeretnétek, ha ezt tartjátok helyénvalónak!  Mosolyog
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #572 Dátum: 2012. április 17. - 21:20:49 »

Attila ne szabadkozz , nekem is ledobda az agyam az ékszíjat pedig ezt a topikot nem is nagyon olvasom , csak hát megláttam az írásodat és elméjedtem az olvtársak írásaiban is . Na szóval midig elsül valami eszetlenség és elíndúl a pöcs dícsérés .


Clint én nem kívánlak oktatni és pocskondiázni , bár aki hasonló stílusban versenyzik mint te az meg is szokta kapni a magáét.

Egy aprócska dologra azért felhívnám a figyelmedet - és ez nem tipus , hanem lelkiismeret függő- a fegyver belövése kényes feladat és egy magára valamit is adó vadász nem intézheti el olyan sindrihányi módon mint ahogyan  te is tetted. A megfelelő módszerek már régen kidolgozásra kerültek és elérhetőek mindenki részére -lőtér , lőpad stb.- nekünk vadászoknak kötelességünk a fegyverünket és lőkészségünket az elérhető legjobb szintre fejleszteni és ráadásul a 8x57 nem egy lapos röppályáju lőszer tehát ha 50 m-en pontot lőssz akkor az általad vadásziasnak tartott 150-170 m egy kisseb disznót csak megpiszkolsz , egy őz méretü célpontot meg elsem talász és ez nem lőkészség hanem ballisztika!!!!! Türelmetlenül Ha már annyi lőszert ellőttél akkor légyszíves fordíts nagyobb gondot arra a párra amivel beállítod a fegyveredet.

" Egy lövés , egy halál !"

Tisztelettel az OGRE
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #573 Dátum: 2012. április 19. - 15:46:24 »

Attila ne szabadkozz , nekem is ledobda az agyam az ékszíjat pedig ezt a topikot nem is nagyon olvasom , csak hát megláttam az írásodat és elméjedtem az olvtársak írásaiban is . Na szóval midig elsül valami eszetlenség és elíndúl a pöcs dícsérés .


Clint én nem kívánlak oktatni és pocskondiázni , bár aki hasonló stílusban versenyzik mint te az meg is szokta kapni a magáét.

Egy aprócska dologra azért felhívnám a figyelmedet - és ez nem tipus , hanem lelkiismeret függő- a fegyver belövése kényes feladat és egy magára valamit is adó vadász nem intézheti el olyan sindrihányi módon mint ahogyan  te is tetted. A megfelelő módszerek már régen kidolgozásra kerültek és elérhetőek mindenki részére -lőtér , lőpad stb.- nekünk vadászoknak kötelességünk a fegyverünket és lőkészségünket az elérhető legjobb szintre fejleszteni és ráadásul a 8x57 nem egy lapos röppályáju lőszer tehát ha 50 m-en pontot lőssz akkor az általad vadásziasnak tartott 150-170 m egy kisseb disznót csak megpiszkolsz , egy őz méretü célpontot meg elsem talász és ez nem lőkészség hanem ballisztika!!!!! Türelmetlenül Ha már annyi lőszert ellőttél akkor légyszíves fordíts nagyobb gondot arra a párra amivel beállítod a fegyveredet.

" Egy lövés , egy halál !"

Tisztelettel az OGRE
" a 8x57 nem egy lapos röppályájú" , igazad van, de a többi kicsit túlzás. papíron!!! a külömbség a 30-06  és a   8x57 js  mag esése között 200 méteren kb. 4-8 cm ( most nincs kedvem előkeresni, de Kovács Dénes :Vadásztöltény és lőtechnikai ism. könyvében megtalálható)
150-170 méteren még annyi se. A megpiszkolás az nem a lőszeren fog múlni, azért nem olyan a 8x57js röppályája mint egy téglának, egy kicsit el vagy tévedve.
Tegnapelőtt is lőttem 70m-ről egy süldőt majdnem teljes sötétben, lámpa nélkül(mert kiszúrt és figyelt) jó blatt lövéssel, úgyhogy annyira nem lesz rossz a puska. Fényképet nem tudok feltölteni, de telón megvan a kép. Ilyen stílusban versenyzek? amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #574 Dátum: 2012. április 19. - 15:50:58 »

Ez az egy "lövés-egyhalál" olyan "akciófilmes" egy kicsit, (becket örmester-lopakodók?) de helyeslem én is. Inkább hibázzak, mint sebezzek.
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #575 Dátum: 2012. április 19. - 15:53:27 »

Amúgy, ok nélkül nem szoktam sértegetni senkit, aki ismer, tudja.  Na megyek aludni, mert este "őrség". Lőjetek sok vadat  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #576 Dátum: 2012. április 19. - 16:06:12 »

Amúgy, ok nélkül nem szoktam sértegetni senkit, aki ismer, tudja.  Na megyek aludni, mert este "őrség". Lőjetek sok vadat  Emelem


Itt okkal sem szokás senkit sértegetni!  (erdőjáró)   
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forester73
Vendég
« Új üzenet #577 Dátum: 2012. április 19. - 18:35:03 »

Clint akkor nem érted v nem akarod érteni . Fejvakarás De akkor mégegyszer , a ballisztikai táblázat szerint - SAKO-t veszek alapul nem valami ólcsót- a 8x57js-ed akkor fog 150-en pontot lőni ha 50m-en 2 cm-t felé hord . Mellesleg a 3006--t nem 13gr-mal hanem 14.3gr-mal tudja , de itt és most a lényeg ha 50-en leviszed a találati pontot 0-ra vagyis 50m-en pontot lőssz akkor 70m nem sok eltérést tapasztalsz , viszont 150 v 170 m-en akár 15-20 cm-t is aláhordhat a fegyvered ami már nagyon megnöveli a hibázás lehetőségét . Amire pedig fokozottan próbáltam felhivni nem csak a te hanem az esetleg veled azonosan gondolkodók figyelmét az az , hogy a fegyver belövés a lőtérre és lőtéri körülményekhez való!!!! Mindamellet a területen jogszabályilag TILOS . 

Thomas Backet csak egy filmbeli figura de az elv és az ő általa megformázott lövészek lőtudása példa értékü.

Üdv az OGRE
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #578 Dátum: 2012. április 19. - 22:32:09 »

Sziasztok!

Ma voltam a lőtéren fegyvermesterrel és próbáltuk belőni a 223-mas IZS 18-asomat az új távcsövéhez. Korábban egy használt volt rajta, melyhez előbb én magam próbáltam belőni, de nem sok sikerrel jártam.
Sajnos a mostani dolog még a fegyvermesternek sem sikerült Vállat von

A korábbi esetnél azt hittem, hogy a használtan vett céltávcső az oka mindennek, elég rossz volt akkor is a szórásképe és így nem is mertem használni, féltem a sebzéstől. (új távcsőre nem volt pénzem akkor)

De most hogy a 30-06-ról átkerült rá a hibátlan technika (gyűlt egy kis pénz Mosolyog), hát még így sem enged a nyócból az orosz billenőcsövű! 3 éve szívatjuk már egymást, de most már győzni szeretnék Kacsint

A használt lőszer Sako Gamehead 3,56 gramm. Úgy szórja, mint a polyvát. Pedig a puska újonnan lett véve. Igaz, ki lett már belőle lőve vagy 3-4 doboz lőszer a korábbi belövési kísérleteim során, de így legalább a sorja távozhatott a csőből. Tehát én nem lőttem még ki a csövet, az biztos! Tehát ez szerintem nem hibaforrás.
A 30-06-ról átkerült távcső is hibátlan, és így már csak arra tudok gondolni, hogy a Sako-t nem szereti a durcás kis ruszki (remélem, hogy tényleg csak ennyi). Pedig szerintem nagyon jó lőszer és a puska is biztos jó, csak kéreti magát a kis sza...os.

Van esetleg tapasztalatotok ilyen téren? Ha volt, hogy és milyen lőszer vált be ennél a fegyvertípusnál?
Szeretném végre használni ezt a csinos kis szerszámot. Bár nem sok sikerem volt eddig vele, azért a maga kis egyszerűségével mégis a szívemhez nőtt.
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #579 Dátum: 2012. április 19. - 22:35:11 »

Clint akkor nem érted v nem akarod érteni . Fejvakarás De akkor mégegyszer , a ballisztikai táblázat szerint - SAKO-t veszek alapul nem valami ólcsót- a 8x57js-ed akkor fog 150-en pontot lőni ha 50m-en 2 cm-t felé hord . Mellesleg a 3006--t nem 13gr-mal hanem 14.3gr-mal tudja , de itt és most a lényeg ha 50-en leviszed a találati pontot 0-ra vagyis 50m-en pontot lőssz akkor 70m nem sok eltérést tapasztalsz , viszont 150 v 170 m-en akár 15-20 cm-t is aláhordhat a fegyvered ami már nagyon megnöveli a hibázás lehetőségét . Amire pedig fokozottan próbáltam felhivni nem csak a te hanem az esetleg veled azonosan gondolkodók figyelmét az az , hogy a fegyver belövés a lőtérre és lőtéri körülményekhez való!!!! Mindamellet a területen jogszabályilag TILOS . 

Thomas Backet csak egy filmbeli figura de az elv és az ő általa megformázott lövészek lőtudása példa értékü.

Üdv az OGRE
Üdv!
Az 50 m-es pontba lövés valóban 8x57JS kaliber esetében is balgaság, de a Sakó esetében a 15- 20 cm esés 150-170 m-en kicsit túlzás.
150 m-en kb 6,5 cm-t 170 m-en kb 11 cm-t esik.

Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #580 Dátum: 2012. április 20. - 07:28:56 »

Sziasztok!

Ma voltam a lőtéren fegyvermesterrel és próbáltuk belőni a 223-mas IZS 18-asomat az új távcsövéhez. Korábban egy használt volt rajta, melyhez előbb én magam próbáltam belőni, de nem sok sikerrel jártam.
Sajnos a mostani dolog még a fegyvermesternek sem sikerült Vállat von

A korábbi esetnél azt hittem, hogy a használtan vett céltávcső az oka mindennek, elég rossz volt akkor is a szórásképe és így nem is mertem használni, féltem a sebzéstől. (új távcsőre nem volt pénzem akkor)

De most hogy a 30-06-ról átkerült rá a hibátlan technika (gyűlt egy kis pénz Mosolyog), hát még így sem enged a nyócból az orosz billenőcsövű! 3 éve szívatjuk már egymást, de most már győzni szeretnék Kacsint

A használt lőszer Sako Gamehead 3,56 gramm. Úgy szórja, mint a polyvát. Pedig a puska újonnan lett véve. Igaz, ki lett már belőle lőve vagy 3-4 doboz lőszer a korábbi belövési kísérleteim során, de így legalább a sorja távozhatott a csőből. Tehát én nem lőttem még ki a csövet, az biztos! Tehát ez szerintem nem hibaforrás.
A 30-06-ról átkerült távcső is hibátlan, és így már csak arra tudok gondolni, hogy a Sako-t nem szereti a durcás kis ruszki (remélem, hogy tényleg csak ennyi). Pedig szerintem nagyon jó lőszer és a puska is biztos jó, csak kéreti magát a kis sza...os.

Van esetleg tapasztalatotok ilyen téren? Ha volt, hogy és milyen lőszer vált be ennél a fegyvertípusnál?
Szeretném végre használni ezt a csinos kis szerszámot. Bár nem sok sikerem volt eddig vele, azért a maga kis egyszerűségével mégis a szívemhez nőtt.


Szia!

A szerelékkel minden ok?

BP
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #581 Dátum: 2012. április 20. - 07:46:26 »

Sziasztok!

Ma voltam a lőtéren fegyvermesterrel és próbáltuk belőni a 223-mas IZS 18-asomat az új távcsövéhez. Korábban egy használt volt rajta, melyhez előbb én magam próbáltam belőni, de nem sok sikerrel jártam.
Sajnos a mostani dolog még a fegyvermesternek sem sikerült Vállat von

A korábbi esetnél azt hittem, hogy a használtan vett céltávcső az oka mindennek, elég rossz volt akkor is a szórásképe és így nem is mertem használni, féltem a sebzéstől. (új távcsőre nem volt pénzem akkor)

De most hogy a 30-06-ról átkerült rá a hibátlan technika (gyűlt egy kis pénz Mosolyog), hát még így sem enged a nyócból az orosz billenőcsövű! 3 éve szívatjuk már egymást, de most már győzni szeretnék Kacsint

A használt lőszer Sako Gamehead 3,56 gramm. Úgy szórja, mint a polyvát. Pedig a puska újonnan lett véve. Igaz, ki lett már belőle lőve vagy 3-4 doboz lőszer a korábbi belövési kísérleteim során, de így legalább a sorja távozhatott a csőből. Tehát én nem lőttem még ki a csövet, az biztos! Tehát ez szerintem nem hibaforrás.
A 30-06-ról átkerült távcső is hibátlan, és így már csak arra tudok gondolni, hogy a Sako-t nem szereti a durcás kis ruszki (remélem, hogy tényleg csak ennyi). Pedig szerintem nagyon jó lőszer és a puska is biztos jó, csak kéreti magát a kis sza...os.

Van esetleg tapasztalatotok ilyen téren? Ha volt, hogy és milyen lőszer vált be ennél a fegyvertípusnál?
Szeretném végre használni ezt a csinos kis szerszámot. Bár nem sok sikerem volt eddig vele, azért a maga kis egyszerűségével mégis a szívemhez nőtt.


Én nem gondolom, hogy a lőszer nem szeret esete lenne, mert akkor az már nálam is jelentkezett volna.

Tényleg két pár dolog marad már csak hátra.
Szerelék és annak ütközőjének ellenőrzése, bilincsek alsó rögzítő csavarjának ragasztása, céltávcső durva belövése a szereléken és nem a céltávcsövön.
Előagy kicsiszolása, mert a kampó előtt és után szerintem gyárilag hozzáér és feszíti a csövet.

Olajos a cső .  stb.

Ezeket még át kéne nézni. Emelem Emelem
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #582 Dátum: 2012. április 20. - 20:04:09 »

Sziasztok!

Köszönöm szépen a javaslatokat  Igen
A szerelék egy eredeti komlói, nem hinném, hogy különösebb baj lenne vele, de azért megnézzük majd - az ördög nem alszik.
Az olaj miatt legalább 4-szer áttöröltem a csövet belövés előtt, úgyhogy ez sem lesz gond szerintem.

Marad az előagy vizsgálata.

Sab: Az előaggyal kapcsolatban ezt úgy értetted, hogy finom dörzspapírral menjek végig a belső részén az előagynak? Ha igen, megcsinálom.
A "céltávcső durva belövése a szereléken és nem a céltávcsövön" - dolgot hogy kell érteni? (Lehet hogy most állítok ki magamról szegénységi bizonyítványt Stoel)


Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #583 Dátum: 2012. április 20. - 20:24:59 »

"A céltávcső durva belövése a szereléken és nem a céltávcsövön" - dolgot hogy kell érteni? (Lehet hogy most állítok ki magamról szegénységi bizonyítványt )"

Nem vagy egyedül, mert ezt én sem értem.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #584 Dátum: 2012. április 20. - 20:48:46 »

"A céltávcső durva belövése a szereléken és nem a céltávcsövön" - dolgot hogy kell érteni? (Lehet hogy most állítok ki magamról szegénységi bizonyítványt )"

Nem vagy egyedül, mert ezt én sem értem.

 Emelem
Szerintem arra gondol sab, hogy a belövéskor a távcsövet a szerelék oldalirányú állítási lehetőségét kihasználva kell nagyjából irányba tenni, és utána csak a magassági és a finombeállítást a távcső tornyain elvégezni. 
Naplózva

Dávid
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: