Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251131 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #555 Dátum: 2012. április 16. - 10:26:33 »

- 4 körmös, (patent?) egy mozdulattal levehető. A hátsó lábaknál hátra meg kell húzni kétoldalt 2 kis, félkör alakú fület, felemelni a lábakat, elöl pedig kifordul felfelé a másik két köröm. Nagyon profi kivitel, passzos. Enyhén vésett a szerelék és a lábak alatt el lehet látni a nyílt irányzékkal, de nem túl magas.

Ez a körmös szerelék tényleg jó.  Igen  Hogy mennyit ér, az érdekes kérdés... Fejvakarás Ha újonnan akarnál ilyet csináltatni nem 40-50e. Ft, de legalább a duplája lenne. (Már ha van olyan puskaműves, aki manapság ilyet elvállal.) De ha lecserélnéd a 4x32-es távcsövet - előbb-utóbb le fogod  Kacsint - akkor már semmit se ér...
De nem akarom kedvedet szegni, használd egészséggel!
 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
clint
Vendég
« Új üzenet #556 Dátum: 2012. április 16. - 13:45:17 »

Én pedig erre lennék kíváncsi.
Ezt leírhatnád pontosabban is.
A keresztet hol is érintette pontosan és hol is ment picit jobbra? Mert ha mondjuk egy 10 centis szalag szélét érte kettő és még úgy is jobbra húzott egy, hát az szerintem meg közel sem alkalmas vadászatra! Minimum egy tisztességes belövést érdemelne!
Sajnos sokan vannak, akik úgy veszik, mint Te is: "nagyjából oda hord, vadászatra alkalmas!" 
Szerintem meg az a fegyver alkalmas vadászatra, ami a szavaiddal élve "sniper-kedni" is az! Mert már megbocsáss, de úgy gondolom, minden Vad érdemel annyit, hogy tudjam, hol találom el pontosan, nem csak durr bele a közepébe aztán majd lesz valami...

 Emelem
le akarsz fárasztani?  Mosolyog lehet, hogy több lőszert lőttem el életembe, mint te. ( és nem 1-2 ezerre gondoltam és  18 golyós fegyverem volt)
nálam a szig.szalag 1,5 cm széles és 50 méteren kb. a metszéspontnál érte a függőleges szalagot. A vadászias lőtáv nálam 150-170 méter, és nem 400-500 méter, mint egyeseknek. A kb. 150 disznómból kettőt lőttem 150 m felett, a legtöbbet 100 m vagy alatta.
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #557 Dátum: 2012. április 16. - 13:47:44 »

le akarsz fárasztani?  Mosolyog lehet, hogy több lőszert lőttem el életembe, mint te. ( és nem 1-2 ezerre gondoltam és  18 golyós fegyverem volt)
nálam a szig.szalag 1,5 cm széles és 50 méteren kb. a metszéspontnál érte a függőleges szalagot. A vadászias lőtáv nálam 150-170 méter, és nem 400-500 méter, mint egyeseknek. A kb. 150 disznómból kettőt lőttem 150 m felett, a legtöbbet 100 m vagy alatta.
Nem azért mert nem lőttem messzebbre, hanem mert egyszerűen nem kellett messzebb lőnöm, jó hogy hátrább nem mentem  Ördög
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #558 Dátum: 2012. április 16. - 18:47:16 »

le akarsz fárasztani?  Mosolyog lehet, hogy több lőszert lőttem el életembe, mint te. ( és nem 1-2 ezerre gondoltam és  18 golyós fegyverem volt)
nálam a szig.szalag 1,5 cm széles és 50 méteren kb. a metszéspontnál érte a függőleges szalagot. A vadászias lőtáv nálam 150-170 méter, és nem 400-500 méter, mint egyeseknek. A kb. 150 disznómból kettőt lőttem 150 m felett, a legtöbbet 100 m vagy alatta.

Kedves Clint!

Már megbocsáss, de most ki is fáraszt, kit? Egyrészről hidd el, teljes mértékben hidegen hagy, hogy hány puskád volt és honnan, mit lőttél, stb.
Másrészről meg nem igazán kultiválom ezt a lekicsinylő kivagyiságot, mert hidd el, én is ellőttem már néhány lőszert (nem 1-2 ezerre gondoltam), na meg amúgy sem illik!

Aztán úgy gondolom, hogy ennyi fegyver és tapasztalat ellenére  Te kértél itt segítséget  két amolyan "alapfegyverrel" kapcsolatban, én pedig azután, hogy írsz egy ilyen "jó lesz az vadászatra" szlogent, mertem azt feltételezni, hogy talán nem Te vagy a téma legnagyobb szakértője és mertem venni a bátorságot, hogy próbáljak segíteni. Én kérek elnézést!  OOO

Azon csodálkozom is, hogy másoktól ezt nem kérted ki a szerelékkel kapcsolatban. Ez van, nem lehet mindenki szimpatikus, nem is szeretnék az lenni, vitatkozni sem szoktam (nem is fogok most sem), azt viszont elhiheted, hogy nem rosszindulatból írtam amit írtam!

Bocs a fárasztásért!  Mosolyog  Wave

Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #559 Dátum: 2012. április 16. - 22:02:58 »

Üdv mindenkinek. Egy kis segítség kellene vásárlás ügyben. A régi fég gv-1-es puskámat megveszik és vennék helyette egy olcsó, de jó szerkezetet.
Két puskát néztem ki:
1. Izs 18 /30-06, 8 éves, acélszerelék és egy 7x50es Fomei távcső (én még ilyen fajtáját nem láttam ennek a tipusnak, pedig volt több is a kezemben, leginkább SB-re hajaz kinézetre) 55.000 Ft. Az összképe elég jó.

2. zastava/ 8x57js, kora nem ismert, kis 4x32-es zeiss távcsővel, oldható szerelékkel 70.000 Ft.
melyiket vennétek, vegyem szerintetek? éves szinten kb.10-15 vadat ejtek, főként disznót, egy két őzet.  Vállat von

"Érdekes" ember az, akinek a 18 előző golyós fegyvere között sem egy Izs-18, sem egy Zastava nem volt... Az a Fég GV hogy csúszott be? Véletlenül?   Ördög Röhög
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #560 Dátum: 2012. április 16. - 22:24:04 »

"Érdekes" ember az, akinek a 18 előző golyós fegyvere között sem egy Izs-18, sem egy Zastava nem volt... Az a Fég GV hogy csúszott be? Véletlenül?   Ördög Röhög


Más puskára rá se néz,csak a ZKK,csak azt szereti,volt is belőle  18,most szeretne váltani,mi ebben a meglepő?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #561 Dátum: 2012. április 16. - 22:26:43 »

le akarsz fárasztani?  Mosolyog lehet, hogy több lőszert lőttem el életembe, mint te. ( és nem 1-2 ezerre gondoltam és  18 golyós fegyverem volt)
 A kb. 150 disznómból kettőt lőttem 150 m felett, a legtöbbet 100 m vagy alatta.

 Meghajol Meghajol Meghajol Meghajol Meghajol
fúúúú, téllleg??
18 puskád volt… azannya!! nem elírás?? nem csak  1,8 puska?? TIZENNYOLC??  annyi tán a világon sincs!!
..és télleg lőttél SZÁZÖTVEN  vaddisznót is?? akkor Te télleg már igazi szakértő vagy!!!  Okos Okos
És milyen vicces, és jó mulatság kérdezni ettől a sok kezdő amatőrtől …..  és amikor veszik (a hülyék!!  Bemutat Bemutat Bemutat) a fáradtságot, hogy segíteni akarnak, akkor…… de csak akkor az orruk alá dörgölni a nagy igazságot, hogy Neked (NEKED!!! aki százötven disznón van túl….) akarják elmagyarázni a tutit???!!!  akinek tizennyolc puskája… és lehet, hogy tán ennyi szereléke is volt !!!
És milyen vicces ez a „jó hogy hátrébb nem mentem” duma.. szerintem még a stand up comedy-vel is meg kellene próbálkoznod!
Hát igen, Te aztán érted a módját, hogy kell megtréfálni ez a sok kezdőt!!  ... és ....és esetleg..... talán.... ha nem nagy kérés......... tanítanál  minket is .... egy kicsit ..... óh, Te döbbenetesen nagy tudású és tapasztalatú, vicces és nagyon szerény vérprofi vadász és fegyverszakértő?? Talán ha új puskát akarna valaki venni.. hogy mire is kell igazán figyelni?? Előre is köszi!!
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #562 Dátum: 2012. április 17. - 06:32:01 »

Kedves Clint!

Már megbocsáss, de most ki is fáraszt, kit? Egyrészről hidd el, teljes mértékben hidegen hagy, hogy hány puskád volt és honnan, mit lőttél, stb.
Másrészről meg nem igazán kultiválom ezt a lekicsinylő kivagyiságot, mert hidd el, én is ellőttem már néhány lőszert (nem 1-2 ezerre gondoltam), na meg amúgy sem illik!

Aztán úgy gondolom, hogy ennyi fegyver és tapasztalat ellenére  Te kértél itt segítséget  két amolyan "alapfegyverrel" kapcsolatban, én pedig azután, hogy írsz egy ilyen "jó lesz az vadászatra" szlogent, mertem azt feltételezni, hogy talán nem Te vagy a téma legnagyobb szakértője és mertem venni a bátorságot, hogy próbáljak segíteni. Én kérek elnézést!  OOO

Azon csodálkozom is, hogy másoktól ezt nem kérted ki a szerelékkel kapcsolatban. Ez van, nem lehet mindenki szimpatikus, nem is szeretnék az lenni, vitatkozni sem szoktam (nem is fogok most sem), azt viszont elhiheted, hogy nem rosszindulatból írtam amit írtam!

Bocs a fárasztásért!  Mosolyog  Wave


Ha nem gondoltad volna, hogy 10 cm széles szig.szalagra lövöldözök, akkor az én válaszom se sikeredett volna ilyenre. Nem tudom ki szokott 10 cm széles szalagból ragasztott keresztre lődözni.
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #563 Dátum: 2012. április 17. - 06:36:11 »

"Érdekes" ember az, akinek a 18 előző golyós fegyvere között sem egy Izs-18, sem egy Zastava nem volt... Az a Fég GV hogy csúszott be? Véletlenül?   Ördög Röhög
ez is volt, meg az is, ...meg még nagyon sokféle. Hogy, hogy csúszott be  a fég, az egy külön történet. Az az előtti fegyverem volt talán a legjobb fegyverem, csak sajnos meg KELLETT válnom tőle. Ha úgy lenne zsetonom, ahogy nincs, akkor nem e két fegyver között vacilálnék.  Emelem
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #564 Dátum: 2012. április 17. - 06:45:04 »

Meghajol Meghajol Meghajol Meghajol Meghajol
fúúúú, téllleg??
18 puskád volt… azannya!! nem elírás?? nem csak  1,8 puska?? TIZENNYOLC??  annyi tán a világon sincs!!
..és télleg lőttél SZÁZÖTVEN  vaddisznót is?? akkor Te télleg már igazi szakértő vagy!!!  Okos Okos
És milyen vicces, és jó mulatság kérdezni ettől a sok kezdő amatőrtől …..  és amikor veszik (a hülyék!!  Bemutat Bemutat Bemutat) a fáradtságot, hogy segíteni akarnak, akkor…… de csak akkor az orruk alá dörgölni a nagy igazságot, hogy Neked (NEKED!!! aki százötven disznón van túl….) akarják elmagyarázni a tutit???!!!  akinek tizennyolc puskája… és lehet, hogy tán ennyi szereléke is volt !!!
És milyen vicces ez a „jó hogy hátrébb nem mentem” duma.. szerintem még a stand up comedy-vel is meg kellene próbálkoznod!
Hát igen, Te aztán érted a módját, hogy kell megtréfálni ez a sok kezdőt!!  ... és ....és esetleg..... talán.... ha nem nagy kérés......... tanítanál  minket is .... egy kicsit ..... óh, Te döbbenetesen nagy tudású és tapasztalatú, vicces és nagyon szerény vérprofi vadász és fegyverszakértő?? Talán ha új puskát akarna valaki venni.. hogy mire is kell igazán figyelni?? Előre is köszi!!

Nem nagy az arcod egy kicsit, haver? Ha jól emlékszem, te nem javasoltál semmit, most meg vered a nyálad.
A gewehr-rel semmi bajom, csak az a 10 cm-es szigszalagos feltételezése nem tetszett.
Amúgy jól látod, tényleg szerény és vicces vadász vagyok.   Mosolyog  És mivel megbocsájtó is, így nem küldelek el ...sehova.  Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #565 Dátum: 2012. április 17. - 06:54:18 »

Uraim!  Emelem

Nem kívánok semmifajta bimbózó "románc" útjába állni, sőt nagymamámmal együtt is néztem már brazil sorozatot, de mégis arra kérnélek Benneteket, hogy szíveskedjetek szépen lassan abbafejezni egymás cseszegetését. Az Izs 18-tól picit elkanyarodtatok. Köszönöm.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
clint
Vendég
« Új üzenet #566 Dátum: 2012. április 17. - 07:04:50 »

izs-18? szerintem már ki van vesézve. Viszont képek alig vannak, egy-két átszabott, felújított kis izst szerintem sokan megnéznének.  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #567 Dátum: 2012. április 17. - 09:28:35 »

izs-18? szerintem már ki van vesézve.

Lehet.
De ez akkor is annak a topicja, nem pedig a "kinek hosszabb a farka két centivel" témakörnek, ami max. a barátnőiteket érdekli, a fórum közönségét viszont(remélem) nem...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #568 Dátum: 2012. április 17. - 09:45:30 »

Lehet.
De ez akkor is annak a topicja, nem pedig a "kinek hosszabb a farka két centivel" témakörnek, ami max. a barátnőiteket érdekli, a fórum közönségét viszont(remélem) nem...
Nana!
A motorozz.hu oldalon is többször bepróbálkozott már egy meleg cicafiú motoros "srác", közös programok reményében Ördög.
Aztán szegényt mindig elküldte valaki a halálf@szára....de annak legalább örült Nyihi

Az elmúlt  OffTopic hozzászólásokat pedig jelentem, önhatalmúlag (úgy is, mint Izs-18 Owner és mint moderátor) át fogom tenni a megfelelő helyszínre.
Hogy hová, azt még nem tudom, nehéz nekik megtalálni a megfelelő fiókot Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #569 Dátum: 2012. április 17. - 09:59:10 »

 :Mosolyog                                                                                                                  Nem szól szám
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: