Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251136 alkalommal)
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #540 Dátum: 2012. április 06. - 20:13:23 »

8×57 mellé nem rossz választás a 223Rem. kaliber ,nekem is ezek vannak. Főként dúvadgyérítésre vettem és a gerezna nem érdekel ha kommersz tucat bőr,csak ha szép,különleges pl. szenes és akkor lapocka mögé tű pontosan teszi az Izs 18 .
Lőszer igen olcsó hozzá Remington UMC 45gr JHP 
4400- .   /220/db         A róka elvágódik tőle azonnal és visszatérve a gereznára,-mostanában egyre több a rühes köztük ,ha mégis egészséges akkor a farka nyissz dúvadjelnek,vagy megy a koma immunizációs mintának ha éppen az is kell. Lényeg ,hogy olcsó igen biztonságos expanzív lőszerrel apasztható a dúvad ,egy könnyű, pontos puskával .
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #541 Dátum: 2012. április 10. - 10:01:20 »

   
8×57 mellé nem rossz választás a 223Rem. kaliber ,nekem is ezek vannak. Főként dúvadgyérítésre vettem és a gerezna nem érdekel ha kommersz tucat bőr,csak ha szép,különleges pl. szenes és akkor lapocka mögé tű pontosan teszi az Izs 18 .
Lőszer igen olcsó hozzá Remington UMC 45gr JHP 
4400- .   /220/db         A róka elvágódik tőle azonnal és visszatérve a gereznára,-mostanában egyre több a rühes köztük ,ha mégis egészséges akkor a farka nyissz dúvadjelnek,vagy megy a koma immunizációs mintának ha éppen az is kell. Lényeg ,hogy olcsó igen biztonságos expanzív lőszerrel apasztható a dúvad ,egy könnyű, pontos puskával .


Szervusz Bütyök!

Először is Vidám húsvét utáni első munkanapot Mosolyog   A rókánál leginkább télen érdemes felénk a gereznára vigyázni, rühes, mostanában alig kerül puskavégre, elég jól kigyomláltuk, mert ahol ilyet tapasztaltam, oda sűrűbben ültem, illetve a kotorékot felszámoltuk Mosolyog Édesapámnak van egy ily izs 18 asa .223 kaliberben és hiba nélkül teszi a dolgát. Sako lőszerrel fut, de csak komolyabb csont esetén tép nagyot. Én leginkább a sakál gerezna miatt aggódom, mert eddigi tapasztalataink alapján elég sérülékeny, (Édesapámmal 3 darabnál járunk ) és a az én első sakálomat kivéve ( srégen nyakon 8*57 ott gyenge a bőr egy tenyérnyit vitt ) a többi szabályos váll lap mögötti találat mellett is hasadt ... de szó szerint ...  
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 10. - 10:09:41 írta Pyrus » Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
clint
Vendég
« Új üzenet #542 Dátum: 2012. április 12. - 14:00:27 »

Üdv mindenkinek. Egy kis segítség kellene vásárlás ügyben. A régi fég gv-1-es puskámat megveszik és vennék helyette egy olcsó, de jó szerkezetet.
Két puskát néztem ki:
1. Izs 18 /30-06, 8 éves, acélszerelék és egy 7x50es Fomei távcső (én még ilyen fajtáját nem láttam ennek a tipusnak, pedig volt több is a kezemben, leginkább SB-re hajaz kinézetre) 55.000 Ft. Az összképe elég jó.

2. zastava/ 8x57js, kora nem ismert, kis 4x32-es zeiss távcsővel, oldható szerelékkel 70.000 Ft.
melyiket vennétek, vegyem szerintetek? éves szinten kb.10-15 vadat ejtek, főként disznót, egy két őzet.  Vállat von
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #543 Dátum: 2012. április 12. - 14:30:38 »

Üdv mindenkinek. Egy kis segítség kellene vásárlás ügyben. A régi fég gv-1-es puskámat megveszik és vennék helyette egy olcsó, de jó szerkezetet.
Két puskát néztem ki:
1. Izs 18 /30-06, 8 éves, acélszerelék és egy 7x50es Fomei távcső (én még ilyen fajtáját nem láttam ennek a tipusnak, pedig volt több is a kezemben, leginkább SB-re hajaz kinézetre) 55.000 Ft. Az összképe elég jó.

2. zastava/ 8x57js, kora nem ismert, kis 4x32-es zeiss távcsővel, oldható szerelékkel 70.000 Ft.
melyiket vennétek, vegyem szerintetek? éves szinten kb.10-15 vadat ejtek, főként disznót, egy két őzet.  Vállat von

IZS-18MH 30-06-os kaliberben eleve felejtős, de felejtős a Fomei Cseh-nek mondott, de Kínai hulladék céltávcső is.

Zastava fegyverrel már érdemes foglalkozni, de csak kizárólag bevizsgálás és szóráskép lövést követően.

 Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #544 Dátum: 2012. április 12. - 15:32:15 »

Üdv mindenkinek. Egy kis segítség kellene vásárlás ügyben. A régi fég gv-1-es puskámat megveszik és vennék helyette egy olcsó, de jó szerkezetet.
Két puskát néztem ki:
1. Izs 18 /30-06, 8 éves, acélszerelék és egy 7x50es Fomei távcső (én még ilyen fajtáját nem láttam ennek a tipusnak, pedig volt több is a kezemben, leginkább SB-re hajaz kinézetre) 55.000 Ft. Az összképe elég jó.

2. zastava/ 8x57js, kora nem ismert, kis 4x32-es zeiss távcsővel, oldható szerelékkel 70.000 Ft.
melyiket vennétek, vegyem szerintetek? éves szinten kb.10-15 vadat ejtek, főként disznót, egy két őzet.  Vállat von

Alapjában véve minden szempontból jobb a második variáció. Mind a fegyver, mind a céltávcső.
Viszont én mindig is ódzkodtam a feltűnően olcsó ajánlatoktól. Azért egy Zastava Mausert nem nagyon kap meg 100.000 Ft alatt az ember még használtan sem. De igazából nem is mondok többet, soha nem hallgatott még rám senki, amíg rá nem jött, hogy olcsó húsnak híg a leve!
Ki kell próbálni a Zastavát!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #545 Dátum: 2012. április 13. - 08:57:43 »

Alapjában véve minden szempontból jobb a második variáció. Mind a fegyver, mind a céltávcső.
Igen

Viszont én mindig is ódzkodtam a feltűnően olcsó ajánlatoktól. Azért egy Zastava Mausert nem nagyon kap meg 100.000 Ft alatt az ember még használtan sem. De igazából nem is mondok többet, soha nem hallgatott még rám senki, amíg rá nem jött, hogy olcsó húsnak híg a leve!
Ki kell próbálni a Zastavát!
Szerintem aki tényleg el akarja adni, az bőőőven 100e. alatt kell hogy adja. Az, hogy 4x32-es Zeiss-el van szerelve eleve azt jelenti, nem egy mai darab. A kis Zeiss igaz, még ma is használható (ha müszakilag jóállapotban van), de értéke nem nagyon van. Sőtt, sokszor hátrány - ha később céltávcsövet akar cserélni az ember - mert szerelék is új kell.
- Szerintem a 70e.-ből is lehet -kell alkudni.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #546 Dátum: 2012. április 14. - 11:50:40 »

Igen
Szerintem aki tényleg el akarja adni, az bőőőven 100e. alatt kell hogy adja. Az, hogy 4x32-es Zeiss-el van szerelve eleve azt jelenti, nem egy mai darab. A kis Zeiss igaz, még ma is használható (ha műszakilag jó állapotban van), de értéke nem nagyon van. Sőt, sokszor hátrány - ha később céltávcsövet akar cserélni az ember - mert szerelék is új kell.
- Szerintem a 70 ezerből is lehet -kell- alkudni.  Kacsint

 Wave
Egyik barátomnak keresgéltünk a közelmúltban használt fegyvert! Néhányat megnéztünk, de különböző állapotuk ellenére olyan árakat mondtak a tulajdonosok, hogy nem tudtam eldönteni, viccelnek, vagy komolyan gondolják? (Közel dupláját a reális árnak!) Kettő úgy volt elrakva, hogy a csövet ki sem húzták! Az egyik tulajt kérdeztük és azt mondta, hogy decemberben lőtt vele utoljára. (Ez volt március közepén!)
Nem is vettük meg egyiket sem!
Hosszan nem ecsetelem, de végül új fegyver lett a vége.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #547 Dátum: 2012. április 14. - 15:35:20 »

Egyik barátomnak keresgéltünk a közelmúltban használt fegyvert! Néhányat megnéztünk, de különböző állapotuk ellenére olyan árakat mondtak a tulajdonosok, hogy nem tudtam eldönteni, viccelnek, vagy komolyan gondolják? (Közel dupláját a reális árnak!) Kettő úgy volt elrakva, hogy a csövet ki sem húzták! Az egyik tulajt kérdeztük és azt mondta, hogy decemberben lőtt vele utoljára. (Ez volt március közepén!)
Nem is vettük meg egyiket sem!
Hosszan nem ecsetelem, de végül új fegyver lett a vége.

A vadászaprón is lehet olvasni csudákat! 30-40 éves puskákról olyat írnak, hogy "megkímélt, pár lövéssel"! Mikor a 7x64-es csövön a 12-es brenecke kotyogva esik át!  Röhög  Ja, és 110.000-ért! Szomorú
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #548 Dátum: 2012. április 14. - 18:48:46 »

IZS-18MH 30-06-os kaliberben eleve felejtős, de felejtős a Fomei Cseh-nek mondott, de Kínai hulladék céltávcső is.

Zastava fegyverrel már érdemes foglalkozni, de csak kizárólag bevizsgálás és szóráskép lövést követően.

 Emelem
Ezt a felejtőset kifejthetnéd bővebben,mert szerintem jó kis puska az 30-06-ban is. Sokan azt mondják hogy nagyot rúg meg minden,de aki puding módjára fogja be,az meg is érdemli hogy pofánvágja Mosolyog
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #549 Dátum: 2012. április 15. - 19:02:51 »

Nem győztem kivárni a javaslatokat, úgyhogy megvettem a 8x57 JS zastavát. Ismerősé volt a puska, csak már az örök vadászmezőkön vadászik szegény. A csöve hibátlan, kipróbáltam, a szereléke megér legalább 40-50 ezret. Most hogy már a nevemen van, elmondhatom, hogy 120 ezer alatt nem adnám oda még anyámnak se ( mondjuk neki nem is kellene  Ördög ), főleg, hogy kaptam hozzá 25 db. lőszert is.
De azért kössz a hozzászólásokat, megerősítve érzem magam.  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #550 Dátum: 2012. április 15. - 19:53:59 »

Ezt a felejtőset kifejthetnéd bővebben,mert szerintem jó kis puska az 30-06-ban is. Sokan azt mondják hogy nagyot rúg meg minden,de aki puding módjára fogja be,az meg is érdemli hogy pofánvágja Mosolyog

Már, hogy ne !

De, visszaolvasva megtudható, és csak ismétlem magam.

Ezek a cserkelő fegyverek alapvetően vagy kis, vagy nagy, de lassú lövedéket lövő fegyvernek gyártódtak, pont azért, hogy kényelmes és kellemes is legyen valamilyen formában a lövés leadása.
Ezért sem gyártják általában ezeket magnum kaliberben.

Már .308Win kaliber felett a súlyhiány miatt megterhelő a szerelék és egyben a céltávcső számára is, elviselni a rá ható energiát.

Hogy a lövő ezt miként érzékeli az már más kérdés, de kétségtelen, hogy jobban, mint egy ismétlő fegyver esetében.

És most nem a fegyverfogásról van szó, mert egyáltalán nem.

Az én környezetemben kivétel nélkül mindeni eladta, aki 30-06-os kaliberben vett ilyen fegyvert. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #551 Dátum: 2012. április 15. - 19:56:24 »

Nem győztem kivárni a javaslatokat, úgyhogy megvettem a 8x57 JS zastavát. Ismerősé volt a puska, csak már az örök vadászmezőkön vadászik szegény. A csöve hibátlan, kipróbáltam, a szereléke megér legalább 40-50 ezret. Most hogy már a nevemen van, elmondhatom, hogy 120 ezer alatt nem adnám oda még anyámnak se ( mondjuk neki nem is kellene  Ördög ), főleg, hogy kaptam hozzá 25 db. lőszert is.
De azért kössz a hozzászólásokat, megerősítve érzem magam.  Emelem

Azért had kérdezzem meg :
- kipróbáltam, mit is jelent számodra a gyakorlatban ?
- 40-50 ezer ft-os szerelék az milyen is valójában ?
- milyen 25 db lőszer kaptál is hozzá ? Emelem
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #552 Dátum: 2012. április 16. - 06:12:54 »

Azért had kérdezzem meg :
- kipróbáltam, mit is jelent számodra a gyakorlatban ?
- 40-50 ezer ft-os szerelék az milyen is valójában ?
- milyen 25 db lőszer kaptál is hozzá ? Emelem
- szig.szalagból kereszt a dobozon, kb. 50 méteren. Kocsi tetején támasztva, kézből (nem löpad). 3 lövésből az első picit jobbra ment, 2 érte a szalagot. szerintem vadászatra megfelel, nem sniper-kedni vettem.
- 4 körmös, (patent?) egy mozdulattal levehető. A hátsó lábaknál hátra meg kell húzni kétoldalt 2 kis, félkör alakú fület, felemelni a lábakat, elöl pedig kifordul felfelé a másik két köröm. Nagyon profi kivitel, passzos. Enyhén vésett a szerelék és a lábak alatt el lehet látni a nyílt irányzékkal, de nem túl magas.
- s-b, SPCE, 12,7g
Volt már több fegyverem (nagyon sok), szerintem jó áron vettem. Amúgy nekem hiába mondják, hogy szekrénypuska, alig lőttem vele évente párat, stb. csak bólogatok. Úgyis kiderül, ha lövök vele 5-6 lövést.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #553 Dátum: 2012. április 16. - 09:02:19 »

Igen
Szerintem aki tényleg el akarja adni, az bőőőven 100e. alatt kell hogy adja. Az, hogy 4x32-es Zeiss-el van szerelve eleve azt jelenti, nem egy mai darab. A kis Zeiss igaz, még ma is használható (ha müszakilag jóállapotban van), de értéke nem nagyon van. Sőtt, sokszor hátrány - ha később céltávcsövet akar cserélni az ember - mert szerelék is új kell.
- Szerintem a 70e.-ből is lehet -kell alkudni.  Kacsint

 Wave

Na mondjuk ez is igaz!  Igen

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #554 Dátum: 2012. április 16. - 09:15:59 »

- szig.szalagból kereszt a dobozon, kb. 50 méteren. Kocsi tetején támasztva, kézből (nem löpad). 3 lövésből az első picit jobbra ment, 2 érte a szalagot. szerintem vadászatra megfelel, nem sniper-kedni vettem.


Én pedig erre lennék kíváncsi.
Ezt leírhatnád pontosabban is.
A keresztet hol is érintette pontosan és hol is ment picit jobbra? Mert ha mondjuk egy 10 centis szalag szélét érte kettő és még úgy is jobbra húzott egy, hát az szerintem meg közel sem alkalmas vadászatra! Minimum egy tisztességes belövést érdemelne!
Sajnos sokan vannak, akik úgy veszik, mint Te is: "nagyjából oda hord, vadászatra alkalmas!" 
Szerintem meg az a fegyver alkalmas vadászatra, ami a szavaiddal élve "sniper-kedni" is az! Mert már megbocsáss, de úgy gondolom, minden Vad érdemel annyit, hogy tudjam, hol találom el pontosan, nem csak durr bele a közepébe aztán majd lesz valami...

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: