Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251099 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #450 Dátum: 2011. Május 09. - 21:37:20 »

Szia!  Emelem
Köszi a segítséget!
Időközben elvittem fegyvermesterhez belövetni,mondtam neki a zsírt.Valami speckó zsíroldó spray-vel megoldja...  Vigyorog

Hát nem egy speckó, mert sima féktárcsatisztító oldja. Mosolyog

Ezzel kellett volna indítani, de csak fényrészre ! Emelem
Naplózva
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #451 Dátum: 2011. Május 16. - 15:20:43 »

Sziasztok,

A minap hallottam, a helyi rendörségen a fegyverügyes bácsitól, hogy Szlovákok vagy Csehek készítettek izs-18 hoz gyorsítós elsütést, és ha jól tudom a helyi fegyvermester is hoz be belőlle, igaz arról nem szolt a fáma, hogy ez sorozatgyártott bevizsgált megoldás vagy helyi lakatosból átképzett önjelölt fegyvermester műve. De biztos ami biztos utánna járok én is. Ki tudja, hátha műszakiztatható a megoldás!
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #452 Dátum: 2011. Május 25. - 19:24:35 »

Sziasztok,

A minap hallottam, a helyi rendörségen a fegyverügyes bácsitól, hogy Szlovákok vagy Csehek készítettek izs-18 hoz gyorsítós elsütést, és ha jól tudom a helyi fegyvermester is hoz be belőlle, igaz arról nem szolt a fáma, hogy ez sorozatgyártott bevizsgált megoldás vagy helyi lakatosból átképzett önjelölt fegyvermester műve. De biztos ami biztos utánna járok én is. Ki tudja, hátha műszakiztatható a megoldás!

Érdekes,ha igaz.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #453 Dátum: 2011. Május 25. - 22:17:28 »

Sziasztok,

A minap hallottam, a helyi rendörségen a fegyverügyes bácsitól, hogy Szlovákok vagy Csehek készítettek izs-18 hoz gyorsítós elsütést, és ha jól tudom a helyi fegyvermester is hoz be belőlle, igaz arról nem szolt a fáma, hogy ez sorozatgyártott bevizsgált megoldás vagy helyi lakatosból átképzett önjelölt fegyvermester műve. De biztos ami biztos utánna járok én is. Ki tudja, hátha műszakiztatható a megoldás!
A muszakin -ugy tudom- azt nezik (tobbek kozott), hogy ne lehessen elsutni a puskat 1 kg-osnal kisebb suly rahelyezesevel (nyilvan a billentyure). Az en Izs-em is befinomitott (1,3 kg) es gond nelkul atment.
A gond gondolom inkabb a biztositas modjaval lehet. De valjuk be oszinten, hogy a gyari puskan levo primitiv "tolokas" biztositasnal, mely csak a ravaszt rogziti, nem konnyu rosszabbat kesziteni, amit nem engednenek at.

Igy gondolom en laikuskent.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Tikosi vadőr
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Új üzenet #454 Dátum: 2011. Július 06. - 07:39:59 »

Sziasztok!

Kérdésem hogy találkozott-e már valaki az alábbival?
Új izsnél elsütés után (néha üres hüvelyjel is) az ütőszeg beakad a csappantyúba. Nyitáskor hosszan bemarja a csappantyút, vagy üresen újra fel kell húzni és újra elsütni. Az első tíz lővés mind ilyen volt azóta voltak kivételek.

A válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva

Medvét és elefántot soha...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #455 Dátum: 2011. Július 06. - 08:47:14 »

Sziasztok!

Kérdésem hogy találkozott-e már valaki az alábbival?
Új izsnél elsütés után (néha üres hüvelyjel is) az ütőszeg beakad a csappantyúba. Nyitáskor hosszan bemarja a csappantyút, vagy üresen újra fel kell húzni és újra elsütni. Az első tíz lővés mind ilyen volt azóta voltak kivételek.

A válaszokat előre is köszönöm!

Szerintem valószinű hogy túl hosszú az ütőszeg, ráadásul a rugó se tolja vissza rendesen (vagy "csak" a rugó a hibás, beszorult vagy törött).
De mindenesetre irány egy puskaműves. Érdemes lenne a garancia kérdésével is foglalkozni.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #456 Dátum: 2011. Július 06. - 11:43:58 »

Sziasztok!

Kérdésem hogy találkozott-e már valaki az alábbival?
Új izsnél elsütés után (néha üres hüvelyjel is) az ütőszeg beakad a csappantyúba. Nyitáskor hosszan bemarja a csappantyút, vagy üresen újra fel kell húzni és újra elsütni. Az első tíz lővés mind ilyen volt azóta voltak kivételek.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv a Fórumon! Nem is mondtad, hogy beléptél...  Emelem
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
cz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #457 Dátum: 2011. Július 06. - 12:29:29 »

Sziasztok!

Kérdésem hogy találkozott-e már valaki az alábbival?
Új izsnél elsütés után (néha üres hüvelyjel is) az ütőszeg beakad a csappantyúba. Nyitáskor hosszan bemarja a csappantyút, vagy üresen újra fel kell húzni és újra elsütni. Az első tíz lővés mind ilyen volt azóta voltak kivételek.

A válaszokat előre is köszönöm
Ismerős ,nekem garanciába cserélték az ütőszeget.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 06. - 12:40:03 írta Pyrus » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #458 Dátum: 2011. Július 06. - 22:15:37 »

Ez  tipikusan törött ütőszegre utal!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tikosi vadőr
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Új üzenet #459 Dátum: 2011. Július 07. - 22:22:14 »

Köszönöm a hozzászólásokat!
Én hajlok túl hosszú ütőszeg gondolata felé.
Hamarosan amúgy is megyek fegyvermesterhez, majd megmutatom neki aztán beszámolok mi volt a baj.
Naplózva

Medvét és elefántot soha...
sab
Vendég
« Új üzenet #460 Dátum: 2011. Július 08. - 08:05:18 »

Köszönöm a hozzászólásokat!
Én hajlok túl hosszú ütőszeg gondolata felé.
Hamarosan amúgy is megyek fegyvermesterhez, majd megmutatom neki aztán beszámolok mi volt a baj.

Szerintem Anti-nak van igaza.
"vagy "csak" a rugó a hibás, beszorult vagy törött).

Legyen bármelyik is, könnyen javítható. ( ha van hozzá alkatrész)

Üres sütögetést egyik ilyen fegyver ( sörétes sem) szereti és ennek oka, hogy ha nincs csappantyú amely felfogja az ütőszeget, akkor az a levegőbe fog csapni, vagyis az ütőszeg rögzítő belső tengelyen fog felverődni.
Ez vagy azonnal, vagy idővel, vagy ütőszegtöréshez ( ott a csapnál) fog vezetni, vagy a rugó fog törni.

Ezeket a fegyvereket, már amelyiket lehetséges le kell engedni, vagy puffert kell használni. ( ez sörétesre is érvényes.)
Alapból ez is sörétes fegyver volt eredetileg. ( IZS-18 )
 Emelem
Naplózva
Lali
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #461 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 17:30:48 »

Sziasztok !

  Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy mennyire bonyolult esetleg kacifántos az izsre váltócsövet vásárolni. Ja és mit kóstál van e-é tapasztalatok?   Előre is köszönöm !!!!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #462 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:52:09 »

Sziasztok !

  Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy mennyire bonyolult esetleg kacifántos az izsre váltócsövet vásárolni. Ja és mit kóstál van e-é tapasztalatok?   Előre is köszönöm !!!!

Egyáltalán nem bonyolult, mivel nem gyártanak hozzá.
Naplózva
Tikosi vadőr
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Új üzenet #463 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 13:55:27 »

Sziasztok !

  Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy mennyire bonyolult esetleg kacifántos az izsre váltócsövet vásárolni. Ja és mit kóstál van e-é tapasztalatok?   Előre is köszönöm !!!!

Csináltatni lehet. Az Oryx Fegyverjavítónál egyszer kérdeztem, ők vállalnak ilyet Walter csővel, de nem olcsó.
Naplózva

Medvét és elefántot soha...
Tikosi vadőr
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18



« Új üzenet #464 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 14:04:42 »

Sziasztok!

Kérdésem hogy találkozott-e már valaki az alábbival?
Új izsnél elsütés után (néha üres hüvelyjel is) az ütőszeg beakad a csappantyúba. Nyitáskor hosszan bemarja a csappantyút, vagy üresen újra fel kell húzni és újra elsütni. Az első tíz lővés mind ilyen volt azóta voltak kivételek.

A válaszokat előre is köszönöm!

Megoldódott:
Hosszabb volt az ütőszeg kb. 1mm-el a kelleténél, valamint olyan volt a vége mintha csípőfogóval vágták volna.
Garanciában javítják, de nem éltem vele (mivel nincs kész azonnal), így 3000 Ft-ba került.
Naplózva

Medvét és elefántot soha...
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: