Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251137 alkalommal)
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #375 Dátum: 2011. Március 31. - 13:02:36 »

Az én szerelékem nem alumínium, hanem dural, és eddig nem volt vele probléma. Nálunk a kissebb I® kaliberekre ezt használják, de soha senkitol nem hallottam hogy probléma let volna vele. Erosebb kaliberhez természetesen kizárólag vas szereléket.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #376 Dátum: 2011. Március 31. - 21:58:48 »

Dural = rezet, magnéziumot, mangánt és szilíciumot tartalmazó, nagy szilárdságú könnyen alakítható alumíniumötvözet
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #377 Dátum: 2011. április 01. - 09:18:41 »

Helyes Taps, csak még elfelejtetted hozzá tenni, hogy szilárd, nem nyúlik, sokkal  keményebb  mint az alumínium. A keménysége  elérheti a 850 MPa-t is, míg az alumíniumé csak a 245 MPa-t Emelem
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #378 Dátum: 2011. április 03. - 20:35:49 »

Helyes Taps, csak még elfelejtetted hozzá tenni, hogy szilárd, nem nyúlik, sokkal  keményebb  mint az alumínium. A keménysége  elérheti a 850 MPa-t is, míg az alumíniumé csak a 245 MPa-t Emelem
Igen , a katalógusban, egyébként a gyakorlatban csak az acélszerelék válik be, mert ugye a puska használati tárgy nem porcelán ami vitrinben van.(gyakorlati tapasztalat)
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #379 Dátum: 2011. április 03. - 21:13:05 »

Hosszú évek során használják I®-nél nálunk, és a Cseheknél is ezt a dural szereléket http://polovnaoptika.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=514_515&products_id=1956
222,223 remingtonon, eddig sem fórumokon, sem máshol nem hallottam rá panaszt, sem rossz tapasztalatot, de az nem jelenti azt, hogy nem lehet. Ezért kérdezem, te ismered ezt a szereléket, vagy hallotál erre a szerelékre valamilyen panaszt a gyakorlatban? Ha igen, szeretném konkrétan tudni, hogy mit. Hogy a puska használati tárgy, nem porcelán ami vitrinben van, azt szerintem nagyon jól tudom, 1984-óta használom, volt ido, hogy szinte naponta én jobban hiszek a tapasztalatban, mint a katalógusokban. Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #380 Dátum: 2011. április 03. - 21:16:08 »

Igen , a katalógusban, egyébként a gyakorlatban csak az acélszerelék válik be, mert ugye a puska használati tárgy nem porcelán ami vitrinben van.(gyakorlati tapasztalat)

Olcsón vettem egy jó puskát, alumínium szereléken 6x42 MOM céltávcsővel. 200-ról hozta az alföldi őzet. Bizonyára véletlenül.
Ha valaki új szereléket vesz, azt mondom neki, csak acélt! De! Az alu-t sem kell élből lefitymálni, meg kell vizsgálni a körülményeket.
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #381 Dátum: 2011. április 03. - 21:19:40 »

Helyes, de még egyszer ismétlem, láttam már alumíniu szereléket is, meg jó dural ontvényt is, és ez kulombség, az alumínium semmire sem jó.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #382 Dátum: 2011. április 03. - 21:28:29 »

Helyes, de még egyszer ismétlem, láttam már alumíniu szereléket is, meg jó dural ontvényt is, és ez kulombség, az alumínium semmire sem jó.

Nem tudom, nekem írtad a hozzászólásodat? Nem vizsgáltattam be a szerelékem anyagát, de könnyűfém. Dural, vagy sima alumínium, nem tudom. Elég nekem az, hogy teszi a dolgát 3.600 Joule felett is! Mosolyog
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #383 Dátum: 2011. április 03. - 21:37:15 »

Én csak azt akarom mondani, hogy ha pl. egy trabantot akarok kihúzni a sárból, nem kell feltétlenul hozzá acél kotelet használnom mint egy tankhoz /na jó, ez túlzás  Stoel/. Még valami. Az is lehet, hogy Magyarországon rosszak a tapasztalatok a dural szerelékekkel, mivel nem mindegy milyen osszeálítású a dural, milyen arányban vannak benne a fémek. Tegyetek ide  nekem egy pár linket dural szerelékre amit nálatok lehet kapni. De megint hansúlyoznom kell, hogy az erosebb kaliberekre szintén csak az acélt preferálom.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #384 Dátum: 2011. április 03. - 22:10:58 »

Hosszú évek során használják I®-nél nálunk, és a Cseheknél is ezt a dural szereléket http://polovnaoptika.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=514_515&products_id=1956
222,223 remingtonon, eddig sem fórumokon, sem máshol nem hallottam rá panaszt, sem rossz tapasztalatot, de az nem jelenti azt, hogy nem lehet. Ezért kérdezem, te ismered ezt a szereléket, vagy hallotál erre a szerelékre valamilyen panaszt a gyakorlatban? Ha igen, szeretném konkrétan tudni, hogy mit. Hogy a puska használati tárgy, nem porcelán ami vitrinben van, azt szerintem nagyon jól tudom, 1984-óta használom, volt ido, hogy szinte naponta én jobban hiszek a tapasztalatban, mint a katalógusokban. Emelem
Én nálam a puska vas, a tusa fa, a szerelék vas, a távcső Zeiss, nem kell; hogy a legújabb legyen jó nekem az egytornyos is. A többivel meg kísérletezzen más, vagy aki akar, én nem akarok Ördög
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #385 Dátum: 2011. április 03. - 22:13:46 »

Én meg nem szoktam lenézni, és bírálni azt, amit nem ismerek Ördög
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #386 Dátum: 2011. április 03. - 22:21:11 »

Meg egy I®18-on nem látni gyakran ZEISS távcsovet, de valakinek biztos van. Kulonben nekem a 30-06-on szintén ZEISS van acél szerelékkel.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #387 Dátum: 2011. április 03. - 22:36:14 »

Én meg nem szoktam lenézni, és bírálni azt, amit nem ismerek Ördög
Nem nézem le, ismerem miből van,a szakmám fémipari gyártástechnológus forgácsolás és forgács-nélküli alakításban, tehát ebből következik, hogy én nem fogok dural szereléket sem használni amíg acél van, akkor most leírom értelmesen a dural mechanikai tulajdonságai nem egyeznek meg az acéllal, a hötágulása sem ,tehát én nem rakom fel, NEKEM NEM KELL, persze ez nem azt jelenti, hogy más ne használj, amíg más bizonygatja hogy milyen jó, Én addig egy olyan puska és távcső kombinációval vadászok amit 1967-ben (nem elírás) raktak össze és azóta sem szedte szét az első gazdája sem meg a másdik gazdája-aki énvagyok, bírja az 5900Joule kezdő energiát 1967-óta  Nekem ez elég bizonyíték !!!!BOCS
Pl Tegnap és ma egész nap öreg barátommal vadásztam, CZ puskájáról levetette a régi Zeiss-ét és valami nem akarom ideírni mert még valaki megsértődik tökömtudja milyen csodatávcsövet rakatott fel , ami 70 ezer forintért tudja ugyanazt mint a Swarowski 250ért, , amiben világító felszállópálya van és egy valami könnyűfém szerelékkel szerelve.
Nem hogy sebez, nem is talált el a két napban semmit, mi lehet a baj kérdezi tőlem, már harmadszor viszi belőni és mégsem talál el semmit, szerinted mi???
Hát korára való tekintettel nem világosítottam fel, mondta elmegy belőni megint.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #388 Dátum: 2011. április 04. - 06:11:40 »

Nekem sem az új generációs ZEISS /habár biztos jó/ távcsovem van, hanem a régi. Még a sociban a MEOPTÁBAN /ott dolgozott a sógorom/ megreperálták, és átcsinálták 4x32 bol 7x50-re. Úgy nézet ki mint az új. Mai napig is gyonyoru tiszták az uvegek, kopás, kaparás nélkul, jól látni benne szurkuletkor a fekete felulete kissé kopott. Soha nem kellett álítgatni ha már egyszer be volt álítva, és az elejétol fogva mindig 30-06-ra volt szerelve. Pedig még régebben rengeteget volt használva /les,hajtás,célba lovés/. Volt egynéhány esés is, mégis tobb mint 300 disznó lovését koszonhetem neki. Ha véletlenul hibáztam is, nem a távcsoben volt a baj, hanem bennem. Csak hogy "modernebb" legyek, próbáltam cserélni is, de visszatértem hozzá, inkább maradok régimódi, de én ehez vagyok hozzá szokva. Biztos jól ismered a szakmádat /a fiamé is hasonló/, én nem sokat értek hozzá, de annyit tudok, hogy az említett szerelékkel, amelyiket nálunk és a Cseheknél használnak 222,223-as remingtonnál I®-en nem volt baj /nem tudok róla/, és ennyi. Gondolom milyen az a távcso ami az oreg barátodnak van. Mutattak hasonlót nekem is, amikor belenéztem, azt hittem, hogy kivilágított karácsonyfa van benne, akárhogy álítgattam, nem sokat láttam benne. Nekem nem passzolt. Esetleg milyen tipusú és kaliberu az említett barátod puskája?   
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2011. április 04. - 08:07:12 »

Nekem sem az új generációs ZEISS /habár biztos jó/ távcsovem van, hanem a régi. Még a sociban a MEOPTÁBAN /ott dolgozott a sógorom/ megreperálták, és átcsinálták 4x32 bol 7x50-re. Úgy nézet ki mint az új. Mai napig is gyonyoru tiszták az uvegek, kopás, kaparás nélkul, jól látni benne szurkuletkor a fekete felulete kissé kopott. Soha nem kellett álítgatni ha már egyszer be volt álítva, és az elejétol fogva mindig 30-06-ra volt szerelve. Pedig még régebben rengeteget volt használva /les,hajtás,célba lovés/. Volt egynéhány esés is, mégis tobb mint 300 disznó lovését koszonhetem neki. Ha véletlenul hibáztam is, nem a távcsoben volt a baj, hanem bennem. Csak hogy "modernebb" legyek, próbáltam cserélni is, de visszatértem hozzá, inkább maradok régimódi, de én ehez vagyok hozzá szokva. Biztos jól ismered a szakmádat /a fiamé is hasonló/, én nem sokat értek hozzá, de annyit tudok, hogy az említett szerelékkel, amelyiket nálunk és a Cseheknél használnak 222,223-as remingtonnál I®-en nem volt baj /nem tudok róla/, és ennyi. Gondolom milyen az a távcso ami az oreg barátodnak van. Mutattak hasonlót nekem is, amikor belenéztem, azt hittem, hogy kivilágított karácsonyfa van benne, akárhogy álítgattam, nem sokat láttam benne. Nekem nem passzolt. Esetleg milyen tipusú és kaliberu az említett barátod puskája?   

Ugye alapvetően nekem az a problémám a Cseh szerelékkel, hogy minőségben sokkalta gyengébb mint a Komlói, a bilincs rögzítő csavarok minősége is megkérdőjelezhető, de a lényeg ami hiányzik róla és nagyon számít, az az oldalállítási lehetősége.

Nem győzőm hangsúlyozni, hogy a fegyverbelövést nem a céltávcsőnél kell végrehajtani oldalban, ha nem a szereléken.
Szereléken, de úgy, hogy előre az oldalállító toronyszerkezet a céltávcsőnél középső állásban van.
Majd ha a szerelékkel sikerült már erőteljesen közelíteni a megfelelő központra a találatokkal, akkor, de csak akkor lehet a céltávcsőnél finomítani.

Miért van ez ?

Azért, mert a céltávcső gyártó cégek többsége le is írja, hogy nem tesz jót a céltávcsőnek, hogy végállásba, vagy a közeli állásba használják, és ennek komoly oka is van. ( most nem magyarázom).

Ezért is van az, hogy a Cseh szereléknél mivel nincs meg ez az oldalállítási lehetőség, sok céltávcsövet a lökési energia szétrúgott belsőleg.

Ha már egy árban van kb. a két szerelék, akkor már miért nem a minőségileg és szakmailag jobbat választja az ember. :Mosolyog Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: