Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251123 alkalommal)
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #315 Dátum: 2010. Október 04. - 20:11:23 »

A lőkép meglepően jó  Igen a cső nem lőszerfüggő ,mert pl.három félével is meggyőző,-összeakadnak ahogy meg vagyon írva. A puska nyitása-csukása könnyedén puhán működik,a sütése olyan mint a CZ gyorsító nélkül és az úgy is nagyon jó ...
  Nekem ez a puska egy kellemes csalódás mert dicsérte Erdőjáró is és Te is és mások is de ez tényleg rendben van amellett,hogy szép így diófa ágyazással.
A távcső szerelék komlói fix ,a távcső pedig mint fentebb írtam egy Lisenfeld special 8×56. Tegnap rájöttem,hogy mennyire jó a Remington JHP 45 graines lőszer ha nem őzezni kell mert hasonló hatása van mint amit Pati írt a 17-es Rem.puskával.
Iszonyú lapos röppálya ,és úgy öl,hogy egyet sem lép tőle a vad.Kilövés nincs,de csak 2.9 gramm tehát szélre figyelni kell,mint minden lőszernél de itt mégsem annyira mint a 17-es Rem.-nál.
Ha jobban megnézed a képet ott a fasor végén a Samurai és onnan lőttem ide, ahol állunk ami 150 méter,- ahonnan kijött a dúvad és kapott egy nyaklövést /naplementével szemben...Milyen kicsi innen az autó ?-egyébként a Samurai egyse nagy   Kacsint/De megfordítom a képet üres puskával !!!
Naplózva
Kalamar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Új üzenet #316 Dátum: 2010. Október 06. - 19:16:02 »

Szerintem is jó választás az Izh-18 as!Nekem .222Rem kaliberben van. Az eredeti bükkfa agyazást lecseréltettem és most egy feketedió végigagyazott halpikkelyezett tussal díszeleg...
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #317 Dátum: 2010. November 30. - 18:10:28 »

Két Izs-18-as golyóspuskám van.
Az elsőt (.222 Rem) akkor vettem, amikor az első széria beérkezett az országba.
Elsütését a rugó polírozásával és egy db. alátéttel tettem lágyabbá.
Több, mint ezer lövés ment el belőle és soha nem volt vele probléma.
Fémházas, vékony 1-es irányzékos, 6x42-es magyar OFOTÉRT céltávcső van rajta acélbilincsekkel.
A koreai PMC lőszert szereti a legjobban, 100 méteren egymást érik a találatok lőpadon. De vadászatra a cseh lőszerrel is használható 150 méteres távolságig. A koreaival célba akár ennek a 2x-esére is, de nagyon oldalszél-érzékeny, ezt figyelembe kell venni.
Később vettem "munkapuskának" még egyet (.308 Win), az is hasonló képen lett finomítva. Komlói acélszerelékkel egy 6x42-es Schmidt&Bender, sines céltávcső van rajta.
Mióta eladtam a 8x57-es Manlicher-Schönaueremet, ez az első számú fegyverem. Legjobban a Norma PPC Vulcan lőszert szereti, de használtam Silvertip-pel és a legtöbbet S&B-val.
Mindkettő nyírfa tussal szerelt (sajnos akkor még nem volt választék), a kicsin eredeti állapotú, a "nagyét" kicsit átfaragtam, valamelyest elvéve a bumfordi részekből.
A kettővel együttesen 500 db. felett lőttem nagyvadat, soha semmi hátrányát nem éreztem annak, hogy "csak" egy olcsó orosz puska van a kezemben.
Használtam többször hajtásban is (amíg nem volt duplagolyósom) és nem kellett szégyenkeznem az eredményeim miatt.
Tolna megyében, Kányán dolgozik egy öreg faragó szaki, ő 34eft-ért csinálna rá diótust. Lehet, hogy a nagyra faragtatok is vele, biztosan jobban fog kinézni, mint az én átalakításommal Nyihi.
Mindent egybevetve bátran ajánlom a hozzám hasonló, "az első lövés a lényeg" szemléletű vadászoknak Emelem.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #318 Dátum: 2010. November 30. - 21:27:22 »

Mióta eladtam a 8x57-es Manlicher-Schönaueremet,....

Mit csináltál???!!!!!!!!! Tasli Tasli Ördög Ördög
Mi vezethez el addig, hogy eladjon valaki egy 8x57 MSCH-t? Nyilván vmi katasztrófa... Ördög Ördög

Melyik modell volt? 1950? GK?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Turpi
Vendég
« Új üzenet #319 Dátum: 2010. November 30. - 21:47:05 »

Pont ezt akartam én is kérdezni! Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #320 Dátum: 2010. November 30. - 22:00:35 »

Mit csináltál???!!!!!!!!! Tasli Tasli Ördög Ördög
Mi vezethez el addig, hogy eladjon valaki egy 8x57 MSCH-t? Nyilván vmi katasztrófa... Ördög Ördög

Melyik modell volt? 1950? GK?


A pontos modelltörténettel nem vagyok teljesen tisztában Vállat von
Annyit tudok róla, hogy a cégünkhöz a '60-as évek elején került, erdete ismeretlen.
Akkor 6,5x54-es cső volt rajta, elég rossz állapotban.
Átcsövezték 6,5x57-re és Varga Janika bácsi kezében terítékre hozott pár ezer dámot.
Mikor az a cső is tönkrement, akkor újabb csövet kapott, immáron 8x57IRS kaliberben és Király Béla csibráki fővadászhoz került.
A Hőgyész környéki gímszarvas állományszabályozás sűrűjében ez a cső is kiszolgálta a magáét.
Ebben az állapotában került hozzám, kapott egy Walther csövet és egy kis kozmetikázást (igen csak rá fért).
Majd, mivel időközben abba hagytam gyakorlati hivatásos vadászi munkámat és az irodában nem annyira van szükség puskára, úgy döntöttem, hogy apasztok a 10 férőhelyes szekrényt teljesen elfoglaló arzenálomon.
Minden puskámat meghirdettem és elvitték őt is, a 9,3x62-es Mauser M98-cal együtt.
Még így is van "feleslegben" egy Merkel duplagolyósom, ami a gazdáját keresi.
Az évenkénti 2-3 nagyvad elejtéséhez (ha jut egyáltalán annyi) a .308-as is bővel elegendő.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #321 Dátum: 2010. November 30. - 22:05:29 »

A pontos modelltörténettel nem vagyok teljesen tisztában Vállat von
Annyit tudok róla, hogy a cégünkhöz a '60-as évek elején került, erdete ismeretlen.
Akkor 6,5x54-es cső volt rajta, elég rossz állapotban.
Átcsövezték 6,5x57-re és Varga Janika bácsi kezében terítékre hozott pár ezer dámot.
Mikor az a cső is tönkrement, akkor újabb csövet kapott, immáron 8x57IRS kaliberben és Király Béla csibráki fővadászhoz került.
A Hőgyész környéki gímszarvas állományszabályozás sűrűjében ez a cső is kiszolgálta a magáét.
Ebben az állapotában került hozzám, kapott egy Walther csövet és egy kis kozmetikázást (igen csak rá fért).
Majd, mivel időközben abba hagytam gyakorlati hivatásos vadászi munkámat és az irodában nem annyira van szükség puskára, úgy döntöttem, hogy apasztok a 10 férőhelyes szekrényt teljesen elfoglaló arzenálomon.
Minden puskámat meghirdettem és elvitték őt is, a 9,3x62-es Mauser M98-cal együtt.
Még így is van "feleslegben" egy Merkel duplagolyósom, ami a gazdáját keresi.
Az évenkénti 2-3 nagyvad elejtéséhez (ha jut egyáltalán annyi) a .308-as is bővel elegendő.
 Emelem


Vszeg egy ősschönauered volt. Mod 1903. Hihetetlen mit kibírt a zár. Látszik vasból van. A 8x57 IRS nem stimmel mert az peremes, de vszeg 8x57IS. Milyen távcső volt rajta? Gondolom eredetileg egy kis 4-es.....
A Merkel vélelmezhetően épített?! 7x65R?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #322 Dátum: 2010. November 30. - 22:07:56 »

Majd, mivel időközben abba hagytam gyakorlati hivatásos vadászi munkámat és az irodában nem annyira van szükség puskára, úgy döntöttem, hogy apasztok a 10 férőhelyes szekrényt teljesen elfoglaló arzenálomon.
Ezt nem is értem....Irodában dolgozom én is mégis kicsi a 20-as szekrény... Vállat von Vállat von Vállat von Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #323 Dátum: 2010. November 30. - 22:10:02 »

A pontos modelltörténettel nem vagyok teljesen tisztában Vállat von
Annyit tudok róla, hogy a cégünkhöz a '60-as évek elején került, erdete ismeretlen.
Akkor 6,5x54-es cső volt rajta, elég rossz állapotban.
Átcsövezték 6,5x57-re és Varga Janika bácsi kezében terítékre hozott pár ezer dámot.
Mikor az a cső is tönkrement, akkor újabb csövet kapott, immáron 8x57IRS kaliberben és Király Béla csibráki fővadászhoz került.
A Hőgyész környéki gímszarvas állományszabályozás sűrűjében ez a cső is kiszolgálta a magáét.
Ebben az állapotában került hozzám, kapott egy Walther csövet és egy kis kozmetikázást (igen csak rá fért).
Majd, mivel időközben abba hagytam gyakorlati hivatásos vadászi munkámat és az irodában nem annyira van szükség puskára, úgy döntöttem, hogy apasztok a 10 férőhelyes szekrényt teljesen elfoglaló arzenálomon.
Minden puskámat meghirdettem és elvitték őt is, a 9,3x62-es Mauser M98-cal együtt.
Még így is van "feleslegben" egy Merkel duplagolyósom, ami a gazdáját keresi.
Az évenkénti 2-3 nagyvad elejtéséhez (ha jut egyáltalán annyi) a .308-as is bővel elegendő.
 Emelem


Szia!
Király Béla nem egy "feltűnően sovány" úr volt? Mosolyog
Üdv sanyooo
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #324 Dátum: 2010. November 30. - 22:57:17 »

Vszeg egy ősschönauered volt. Mod 1903. Hihetetlen mit kibírt a zár. Látszik vasból van. A 8x57 IRS nem stimmel mert az peremes, de vszeg 8x57IS. Milyen távcső volt rajta? Gondolom eredetileg egy kis 4-es.....
A Merkel vélelmezhetően épített?! 7x65R?
Természetesen elírtam, helyesen 8x57IS Emelem
Mikor hozzám került, nem volt rajta céltávcső.
A Merkel duplagolyós épített csőpár, az a 8x57IRS.
Eisenstadtban készítette Egon Kiebenegg.
Nem úgy, mint ahogyan egy itthon készült "remekműnél" láttam, amikor is levágják a sörétes csövet és abba forrasztják be a golyós csöveket Woest
Ehhez megvan a sörétes csőpár (16-os) és legyártott egy komplett golyós csőpárt hozzá.
Egy tömbből kidolgozott a hátulja, csőkampóstól együtt, plusz a zárnyelvek és a greener szeg is ki lett cserélve.
Szóval profi munka.

Sanyoo!
Jól emlékszel, Béla bácsi eléggé korpulens jelenség volt Ördög
Sokat tanultam tőle, ő volt az egyik mérföldkő a vadásszá válásom rögös útján Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #325 Dátum: 2010. November 30. - 23:04:24 »

Természetesen elírtam, helyesen 8x57IS Emelem
Mikor hozzám került, nem volt rajta céltávcső.
A Merkel duplagolyós épített csőpár, az a 8x57IRS.
Eisenstadtban készítette Egon Kiebenegg.
Nem úgy, mint ahogyan egy itthon készült "remekműnél" láttam, amikor is levágják a sörétes csövet és abba forrasztják be a golyós csöveket Woest
Ehhez megvan a sörétes csőpár (16-os) és legyártott egy komplett golyós csőpárt hozzá.
Egy tömbből kidolgozott a hátulja, csőkampóstól együtt, plusz a zárnyelvek és a greener szeg is ki lett cserélve.
Szóval profi munka.

Sanyoo!
Jól emlékszel, Béla bácsi eléggé korpulens jelenség volt Ördög
Sokat tanultam tőle, ő volt az egyik mérföldkő a vadásszá válásom rögös útján Emelem

Szia!
Az Egon Siegendorfi....és Kriebernegg... Kacsint
Amúgy meg végre egy szakmai megoldás, nem pedig a huszas Merkelbe beleberhelve két 9,3x62-es cső.. Fej a falba Fej a falba Fej a falba

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #326 Dátum: 2010. December 01. - 07:46:17 »

Szia!
Az Egon Siegendorfi....és Kriebernegg... Kacsint
Amúgy meg végre egy szakmai megoldás, nem pedig a huszas Merkelbe beleberhelve két 9,3x62-es cső.. Fej a falba Fej a falba Fej a falba

Üdv,H

Bizony, jó ha van egy CNC marógép a háznál, mert ha nincs??? Szomorú
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #327 Dátum: 2010. December 01. - 07:49:07 »

Természetesen elírtam, helyesen 8x57IS Emelem
Mikor hozzám került, nem volt rajta céltávcső.
A Merkel duplagolyós épített csőpár, az a 8x57IRS.
Eisenstadtban készítette Egon Kiebenegg.
Nem úgy, mint ahogyan egy itthon készült "remekműnél" láttam, amikor is levágják a sörétes csövet és abba forrasztják be a golyós csöveket Woest
Ehhez megvan a sörétes csőpár (16-os) és legyártott egy komplett golyós csőpárt hozzá.
Egy tömbből kidolgozott a hátulja, csőkampóstól együtt, plusz a zárnyelvek és a greener szeg is ki lett cserélve.
Szóval profi munka.

Sanyoo!
Jól emlékszel, Béla bácsi eléggé korpulens jelenség volt Ördög
Sokat tanultam tőle, ő volt az egyik mérföldkő a vadásszá válásom rögös útján Emelem

Mosolyog
A '90-es évek elején volt szerencsém Csibrákon vadászni, nagyon szép hely. A vadászház alá bejöttek a szarvasok éjszaka!  Mosolyog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #328 Dátum: 2010. December 01. - 21:10:23 »

Szia!
Az Egon Siegendorfi....és Kriebernegg... Kacsint
Amúgy meg végre egy szakmai megoldás, nem pedig a huszas Merkelbe beleberhelve két 9,3x62-es cső.. Fej a falba Fej a falba Fej a falba

Üdv,H
"Tanúja voltam a puskakészítés különbözö fázisainak. Eredetileg egyszerü német Merkel zártesthez illesztette a két kiváló minöségü, Heym gyártól beszerzett csövet. Gyönyörü angol dió agyfát választott hozzá, s a nagyhírü Holland & Holland cégtöl rendelte az Old English vörös gumiagytalpat. A müveletek során teljesen lecsiszolta a zártestet, amit késöbb nitrites eljárással szürkítettek és a német Winifred Heym vésnökmester díszítette, cizellálta újra. Az irányzékot, csösint, sok-sok egyéb alkatrészt Csikós László reszelte ki darab vasakból, méretre. Igazán régimódi kisipari körülmények között dolgozva, söt mondhatni nyugodtan – alkotva egy régimódi fegyvercsodát."
EGY DUPLAGOLYÓS ÜRÜGYÉN, K. L. írásából
A Merkel általában az alap , az alkatrészek és a kivitelezés adja a minőséget, nem csak berhelni lehet.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #329 Dátum: 2010. December 01. - 22:43:26 »

"Tanúja voltam a puskakészítés különbözö fázisainak. Eredetileg egyszerü német Merkel zártesthez illesztette a két kiváló minöségü, Heym gyártól beszerzett csövet. Gyönyörü angol dió agyfát választott hozzá, s a nagyhírü Holland & Holland cégtöl rendelte az Old English vörös gumiagytalpat. A müveletek során teljesen lecsiszolta a zártestet, amit késöbb nitrites eljárással szürkítettek és a német Winifred Heym vésnökmester díszítette, cizellálta újra. Az irányzékot, csösint, sok-sok egyéb alkatrészt Csikós László reszelte ki darab vasakból, méretre. Igazán régimódi kisipari körülmények között dolgozva, söt mondhatni nyugodtan – alkotva egy régimódi fegyvercsodát."
EGY DUPLAGOLYÓS ÜRÜGYÉN, K. L. írásából
A Merkel általában az alap , az alkatrészek és a kivitelezés adja a minőséget, nem csak berhelni lehet.

Biztos, hogy nem, de én csak berheltet láttam eddig. Eleve peremnélküli kaliberben duplagolyóst készíteni-...
Na mindegy.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: