Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251042 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #285 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 13:49:46 »

Igen, de csak estefelé. Most nem vagyok otthon.

Nem erre az IZS-re gondoltok?




Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #286 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 13:52:46 »

Nem erre az IZS-re gondoltok?






Ez egy régi magyar Hunter szerintem.  Vállat von
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #287 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 14:15:11 »

Ez egy régi magyar Hunter szerintem.  Vállat von

Nem tudom....243-as IZS-18 ként van hirdetve...persze luxus izs-ként

Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #288 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 14:20:25 »

Lehet. Vállat von Vállat von Mindenesetre az az ami sín szörnyű rajta.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #289 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 14:25:22 »

Mindenesetre az az ami sín szörnyű rajta.....

Úgy valahogy.
Az ára se piskóta..egyessel kezdődik, aztán utánna jön 6 db nulla.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #290 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 14:27:35 »

Ez egy régi magyar Hunter szerintem.  Vállat von

Ez nem az!
 Ez  IZS 18.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #291 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 14:31:34 »

Ez nem az!
 Ez  IZS 18.

Jó,jó...Nem véstem kőbe. Ördög Ördög
Biztos az, annyira nem ismerem, de a régi magyar Hunter is így néz ki vhogy. Wave Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
sab
Vendég
« Új üzenet #292 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 17:36:13 »

Én tényleg nem bántom, sőt védem a kollégális társadalmat, na, de két megtörtént eset.
Puskaműves kolléga csinálta a nagy művet.

Dr. dr. mutatja a lőtéren a fegyvert, hogy milyen jó lett az elsütése, nézzem meg.
Nézi a hóhér, mondom én.

Álok srégen mellette, majd töltényűrbe rak egy lőszert és finoman lecsukja, de nem segít rá a karral.
Én már előre sejtettem, mondom neki előtte, hogy lőirányba azt a csövet.
És bekövetkezett az amire nem számított. Igen Rííí

Másik eset, mikor igazi tábornok 3 fő lőkiképző jelenlétében ( én voltam az egyik), bemutatta, hogy milyen lett a finomított elsütőszerkezete az IZS-18MH fegyverén.
Első töltés, felcsukás, lővés elmenve. Taps

Hát, kapkodja a levegőt, majd ismétel, mert ez nem lehet. :Mosolyog

Lőszer be, fegyver felcsukva, lövés elmenve. Igen Taps

Mivel én már nem rendelkezem egyenruhával, ezért én szólhattam, hogy na tábornok Úr, itt kéne befejezni ezt a szórakozást, mert ez a fegyver nem csak ön, de közveszélyes is.

Ezt követően megnéztük, hogy mit tettek a fegyverrel, hát, hogy törném le a kezét a kollégának, és rohadna rá a mü.ag lakat.

Végezetül én nem gondolom, ill. azt gondolom, hogy a nagy orosz testvér nem véletlen csinálta ilyenre ezt az elsütőszerkezetet, nagyon jól tudta, hogy mit és miért.

Az a fegyverjavító, aki képes kockáztatni a szakmáját, pár ezresért, a finomítás érdekében, nem normális.

Legyen csak egy vétlen lövés, amely megáll valakiben, még akkor is ha nem barkácsolta agyon az elsütőszerkezetet, az bizonyos, hogy el fogja vinni a balhét, mert látni egyértelműen, ha valaki ész nélkül belenyúlkált.

Maga az elsütő erőt még csak-csak lehet finomítani, na de az elsütési utat megrövidíteni nagy egy bátorság, sőt a polírozás, kenés sem lefogadott az elsütőszerkezetben, ezen a helyen főleg nem.

És egy pld., emlékeztető, amely megtörtént nem csak 1x.

Minuszok repkednek erőteljesen !

Sörétes fegyver, de nem ez a lényeg, a kenőanyag.

Manus télen lő, lőne, de csak semmi nem történik, még csett sem. :Mosolyog

Kinyitja, letöri a csövet, csappantyún semmi. :Mosolyog
Tesz azért bele új lőszert, hát ha. Fejvakarás Türelmetlenül Vadász

Lő-- NE, mert ismét semmi. Vadász

Na, akkor befejezve a vadászat, beül melegedni az occo terepjáróba-ba, többiek meg mellé.

Egyszer csak BUMM, tetőnyílás kialakítva sörétes fegyver jóvoltából, személyi sérülés hál.ist nem történt.

Mi volt a bibi ?

Az kérem, hogy már nem is említem a saját fajtámat, bezsírozta ala komplett az elsütőszerkezetet, csak, hogy az a minuszba szépen megdermedt, fogta a szerkezetet.
Majd mikor az okoska beült a kocsiba, a kezében fogta a fegyvert, az meg kezdett felengedni, és engedett a zsír is.

Elnézést a történetért, de tényleg ésszel kell tanácsokat osztogatni és belenyúlkálgatni olyanba, ami éveket jelenthet és még sokkal többet is. Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #293 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 19:46:57 »

Szervusz Druszám!

A gányolással, csiszolgatással kapcsolatosan már elmondtam a véleményemet, csak annyit, aki ezt vállalja, megcsinálja azonnal bevonnám az engedélyét.

A zsírozás:  Én eddig ahány fegyvert vettem, és szétszedtem mindegyiknek az elsütő szerkezeti részében volt valamilyen spec. zsír. (vagy ahhoz hasonló kenőanyag) Szerintem ahol fémek csúsznak egymáson szükséges a kenés. Természetesen nem disznózsír! Ördög
Az itt tárgyalt fegyverek elsütő szerkezete mint már annyiszor kiveséztük nem a technika csodái. Ezek talán a legegyszerűbb megoldások, de a célnak megfelelnek, és meg is lehet szokni. Van benne tapasztalatom, nem egy ilyen fegyverem van. Amit itt a fórumon ajánlott anno egy vadásztársunk, én kipróbáltam. A 2,6! kilós elsütésem 1, 26 kg ment le (digitális mérleggel mérve)  és ezt az értéket tartja is másfél éve. Minden csiszolás, szétszedés nélkül, csak egy szál fogpiszkálóval bekenegetve.

A másik, az a gépkocsiban elsülő fegyver. Félre ne érts, nem a Te szavaidban kételkedem!
 Előszór is, az egy barom, aki az el nem sült (főleg a  csütörtökös) lőszert kevés kivárás után nem veszi ki a fegyverből és nem semmisíti meg. Vagy egyszerűen visszateszi a többi közé! Ha már amúgy is kinyitotta a fegyvert, és látta, hogy nem ütött rá az ütőszög, pláne nem értem másodszorra miért hagyta benne.

Azt elfogadom, hogy nagy hidegben a megdermedő zsír úgy visszafogja a szerkezetet, hogy az nem tud megfelelő erővel ráütni a lőszerre.     Miért gondolom így? Az elsütő szerkezetek rugói nagyon  erősek, nem tudom elképzelni, hogy egy zsír olyan mértékű dermedést okozzon, hogy a kioldott szerkezet nem ereszt le. Ha pedig igen, olyan gyors olvadás sem jöhet létre, hogy ez a lassú csúszás ne következzen be. Azt igen, hogy oly mértékig lelassítja, hogy nem tud ráütni a gyutacsra.  Ha pedig már a szerkezet sem tudott a dermedéstől kioldani, akkor meg pláne nem sülhetett el. (Lehet, hogy a kocsiban véletlenül belenyúlt a ravaszba, és azért sült el? ) Talán víz megfagyása esetén  megtörténhet ilyen, mert ott minimális olvadás hatására elindulhat a gyors folyamat.
Persze egy fegyverrel minden  és annak az ellenkezője is megtörténhet. Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sab
Vendég
« Új üzenet #294 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 20:55:57 »

Szervusz Druszám!

A gányolással, csiszolgatással kapcsolatosan már elmondtam a véleményemet, csak annyit, aki ezt vállalja, megcsinálja azonnal bevonnám az engedélyét.

A zsírozás:  Én eddig ahány fegyvert vettem, és szétszedtem mindegyiknek az elsütő szerkezeti részében volt valamilyen spec. zsír. (vagy ahhoz hasonló kenőanyag) Szerintem ahol fémek csúsznak egymáson szükséges a kenés. Természetesen nem disznózsír! Ördög
Az itt tárgyalt fegyverek elsütő szerkezete mint már annyiszor kiveséztük nem a technika csodái. Ezek talán a legegyszerűbb megoldások, de a célnak megfelelnek, és meg is lehet szokni. Van benne tapasztalatom, nem egy ilyen fegyverem van. Amit itt a fórumon ajánlott anno egy vadásztársunk, én kipróbáltam. A 2,6! kilós elsütésem 1, 26 kg ment le (digitális mérleggel mérve)  és ezt az értéket tartja is másfél éve. Minden csiszolás, szétszedés nélkül, csak egy szál fogpiszkálóval bekenegetve.

A másik, az a gépkocsiban elsülő fegyver. Félre ne érts, nem a Te szavaidban kételkedem!
 Előszór is, az egy barom, aki az el nem sült (főleg a  csütörtökös) lőszert kevés kivárás után nem veszi ki a fegyverből és nem semmisíti meg. Vagy egyszerűen visszateszi a többi közé! Ha már amúgy is kinyitotta a fegyvert, és látta, hogy nem ütött rá az ütőszög, pláne nem értem másodszorra miért hagyta benne.

Azt elfogadom, hogy nagy hidegben a megdermedő zsír úgy visszafogja a szerkezetet, hogy az nem tud megfelelő erővel ráütni a lőszerre.     Miért gondolom így? Az elsütő szerkezetek rugói nagyon  erősek, nem tudom elképzelni, hogy egy zsír olyan mértékű dermedést okozzon, hogy a kioldott szerkezet nem ereszt le. Ha pedig igen, olyan gyors olvadás sem jöhet létre, hogy ez a lassú csúszás ne következzen be. Azt igen, hogy oly mértékig lelassítja, hogy nem tud ráütni a gyutacsra.  Ha pedig már a szerkezet sem tudott a dermedéstől kioldani, akkor meg pláne nem sülhetett el. (Lehet, hogy a kocsiban véletlenül belenyúlt a ravaszba, és azért sült el? ) Talán víz megfagyása esetén  megtörténhet ilyen, mert ott minimális olvadás hatására elindulhat a gyors folyamat.
Persze egy fegyverrel minden  és annak az ellenkezője is megtörténhet. Kacsint

Megpróbálok mindenre válaszolni.

Talán a végéről kezdem.

Zsír, mivel nem hideg zsír volt, ezért képes megdermedni, és elég ha a kakas és annak akasztó felületén dermed meg és nem tud lecsúszni róla, vagy ha V rugó van venne, akkor közte bizony ez is meg tud dermedni.

Zsírnak ezért általában hidegzsírt, kimondott fegyverzsírt szoktak alkalmazni.
Belsőleg is csak pár felületen alkalmazzák a nagy gyártók a hidegzsírt.
pld. anno a Merkel sörétesekbe olyan zsírt alkalmaztak, ami ma már megkeményedett és szabályosan pattog le, tehát eeket nagyon ajánlatos belsőleg is karbantartani, mert már veszélyesek is lehetnek.

Olaj, zsír ?
pld. a pár éve vásárolt IZS sörétesekbe egy fikarcnyi sincs, ami meg azért nem jó, mert berágodnak az alkatrészek.
Száraz gyárilag mint a sivatag.


És, igen, hibázott  a történet szereplője, mert nem ürítette a fegyvert, ez kétségtelen, de az is, hogy ennek ellenére bekövetkezett a szakmai érdekesség.

És igen, valóban, fegyverrel, bármikor, bármi megtörténhet, én ezt látom, tudom, tapasztalom, majd hetente 1 esetben valami történik, ami nem szokványos.

Utoljára egy Sauer 202-nél gyorsítózáskor azonnal ment el a lövés. (nem történt semmi gond, lőtéren volt és vissza lett állítva megfelelő és biztonságos értékre)

Vagy mint egy számomra is érdekesség, mikor késleltetett Rem. lőszerrel találkozik az ember belövéskor.
Elsütés megtörténik gyakorlatban, de semmi és majd durr.

Nem az elsütőszerkezet késett, a csappantyúban lévő anyag késleltette a lövés kiváltását.

Számomra ez is egy érdekesség, mellyel szerintem sokan nem találkoztak.
Egyértelműen a lőszerre volt visszavezethető és nem csak 1 db, az összes.

Tulajdonos tudta pontosan, csak kíváncsi volt a reakcíómra. Kacsint Vigyorog

Vagy mikor kibiztosításor megy el azonnal a lövés esete. Meglepődött

Vagy mikor zároláskor, már felenged az akasztó és azonnal megy az ütőszeg előre és bekövetkezik a lövés. Meglepődött

És sorolhatnám még az érdekes és megtörtént eseteket.

Én soha nem bíztam (1 x megtörtént) és nem is fogok megbízni egy fegyverben és annak tulajdonosában sem, tehát mindent és mindig ellenőrzök.

1 x esetre azért megemlítem.

Soha, de soha nem lövök be fegyvert, hogy a céltávcsövet, szereléket, töltényűrt, huzagolást ne nézném meg és nem lőnék vele szárazon, hogy érezzem az elsütést.

Sokan voltak megrendelők a lőtéren, és egy volt kollégám ( hiv. katona), kirohant hozzám, hogy minden rendben a fegyverrel, csak lőni kéne, csak próbaképpen, de semmi gond.

Én ezt megtettem, és a céltávcső, szerelékestül a fejemnek, pontosabban a két szemem közt, a két szemöldök közt landolt. Rííí

Vérzett, de rendesen. Igen Vigyorog

Ezt nevezik gügyevágásnak, és a nyoma a mai napig emlékeztet a hanyagságomra.

Utólag voltam okos, megnéztem és egy eredetinek tűnő, de már átalakított szerelék volt rajta, maszekolással rögzítve.

Tehát, ismétlem, fegyvertől nem tartani kell, csak megadni a tiszteletet neki és a 3 lépés távolságot betartani. Kacsint Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #295 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 21:56:24 »

Szia! Emelem

Igen, valóban történnek érdekes esetek.

A csütörtökös lőszernél én is azért írtam a kivárást az ürítés elött, mert már tapasztaltam a későbbi elsülést!
Azt is megtanultam, hogy az ilyen lőszert pár perc elteltével ki kell venni, késsel be kell vágni (sörétest) a fojtásnál, és kiönteni a lőport! Ez sem veszélytelen, mert a lőpor megnyomása is okozhat gondot, de sem zsebre tenni, Kacsint sem eldobni nem jó!

Talán itt is leírtam már, hogy egy több napos esőben tartott vadászat során a reggel rendben betöltött puskám dél körül a  kibiztosításnál egyszerűen elsült. Majdnem leestem a lesről, még szerencse, hogy én célzáskor az utolsó pillanatban biztosítok ki. Persze vadászat befejezve, tár kiürítve, és irány a vadászház.
Ott próbálgattam, hogy mi lehet a gond, mert  ez olyan mértékig fokozódott, hogy már a zárdugattyú becsukását sem lehetett elsülés nélkül megoldani. Kiderült, az esőtől feldagadt a tus, és az elsütő szerkezetre "rásegített". Késsel megfaragva tökéletes lett, de a szétszedés után a vadászatnak már befellegzett.

Abban is egyetértek veled, hogy aki fél a fegyvertől, az ugyan úgy ne vegyen a kezébe, mint aki lekezeli! Mindkettő egyformán veszélyes!
Inkább tartsanak óvatosnak, mint egyszer hibázva baj legyen.

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #296 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 23:17:32 »

Nálunk egy különösen hideg napon 16-os sörétes dupla sült el az összecsukástól.
Arra jutottak a hozzáértők, hogy előző este jól beolajozta a tulaj, fesztelenítette, majd reggel ilyen állapotban megfagyott a kenőanyag, ez úgy tartotta az ütőszegeket hogy kiálltak, és erre lett rácsukva a töltött csőpár.

Én pedig az Artemidával jártam úgy, hogy az egyik ütőszeg kiálló helyzetben beszorult. Valószínűleg attól, hogy nem az előírt módon fesztelenítettem, hanem elcsettintettem, üresen. :Mosolyog  Úgy vettem észre, hogy összezárás előtt kisujjal le akartam törölni az ott összegyűlt olajat, és elakadt benne az ujjam. Nem lett volna jó rácsukni a golyós csövet.
Naplózva
Duck
Vendég
« Új üzenet #297 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 15:14:52 »

Sziasztok Sporttársak!!!!

Sokat olvasgattam itt az Izs-18 ról, sok érdekes véleményt hallottam tölletek, mit szabad mit nem (sufnituningra gondolok)!
Nekem is Izs-18 am van, én sem voltam megelégedve vele, szorult nehezen nyílt, nehezen sült el, természetesen én is fegyvermesterhez fordultam ( nem az 1.000.000. önjelölthöz), a "Bácsi" (na ezt hallja meg) valamikor a fégnél dolgozott (nem portásként)...............és nem akarom az önéletrajzát leírni!
Elmagyarázta hogy mit fog a puskával csinálni, visszaadja próbálgassam és ha nem jó hozzam vissza!

1. lépésben szétszedte, teljesen, és féktárcsa tisztítóval, leoldotta rolla az orosz gyári zsírt, és normál ( nem csoda zsírral) fegyverolajjal vissza kente az alkatrészeket, és láss csodát egyből finomodott a sütés, majd ................

2. lépésben minden fegyver legmacerássabb alkatrésze következett a lövő, (ha területen vagyunk akkor a vadász!)
Szép nagy lőtér, kellemes langyos tavaszi szélmentes idő, és egy egész szabad nap, ja és a legfontosabb 100.db Gecco lőszer
Rollam is leoldódott a rozsda, megszoktam a sütést, megtanultam ezzel a fegyverrel is lőni, és nem panaszkodom nem egy gyórsítós csodafegyver 1500-2000 euró-ért, de sok vadász és a mégtőbb vadászó emberfia lehet hogy büszkén mutogatná a lőlapot.
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #298 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 15:45:43 »

Akkor tedd meg te is, had lássuk!
Naplózva

hunter55
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #299 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 16:15:03 »

Szervusz Duck!

Üdv a Fórumon! Emelem

Korrekt! Igen
 Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: