Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izs 18  (Megtekintve 251058 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #255 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 21:35:19 »

És akkor ez kinek a hibája volt, szerinted?

Azé, aki megdumálta a fejét, aki megcsinálta, meg aki így használta. Kacsint

Jani itt nem arról van szó, hogy olyan emberekkel esik meg az ilyen, akik tisztelik és értik a fegyvert, hanem azokkal, akik önjelölten azt hiszik ők Clint Eastwood-ok, mellé meg társul egy szintén önjelölt J.M. Browning is.
De mindegy nem érdekes, mert amit én mondani szerettem volna, azt nem igazán veszitek le, úgyhogy én hanyagoltam is a témát a továbbiakban.  Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #256 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 21:42:24 »

Jó kis vita!  Nyihi
Én azt nem értem, hogy miért vitatkozunk most erről? Ez a fegyver (IZS 18MH) erkölcsileg amortizálódott, mióta 70.000Ft alatt nemigen lehet megkapni a legolcsóbb (kiskaliberű) változatát sem! Akinek megvan már, az használja egészséggel, de újat nem érdemes venni! A JW-105 .223 Rem kaliberű, ötlövetű, kivehető táras, finoman állítható sütésű golyós fegyver 85.000 Ft és ajándékba adják hozzá a szereléksínt! Egyszerűen nem érdemes izst venni!  Vállat von
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #257 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 21:58:27 »

Nem értelek benneteket! Fejvakarás

Az IZH az egyik legolcsóbb kategóriájú fegyver. Csodát senki se várjon tőle,  egy viszonylag jó, pontos fegyver jó pár hibával!  Vásárlás előtt ki kell próbálni, és ha megfelel,akkor kell megvenni.  Az IZS elsütő szerkezetét is lehet tökéletesíteni, de ahhoz új szerkezetet kell beépíteni! Ördög
Ha valakinek van arra pénze, hogy vegyen egy fegyvert, arra távcsövet,...legyen még pár ezer forintja egy JÓ szakember megfizetésére, ha saját ízlése, elvárása szerint akarja alakíttatni! Egy fegyver nem fémépítő, hogy magunk barkácsoljunk rajta. Úgy érzem,  elég jó kézügyességgel látott el a természet,  szinte mindent  meg tudok csinálni ami a vassal/fémmel kapcsolatos, a fegyvereimet mégsem buherálgatom. Vállat von

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #258 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 22:10:41 »

Azé, aki megdumálta a fejét, aki megcsinálta, meg aki így használta. Kacsint

Jani itt nem arról van szó, hogy olyan emberekkel esik meg az ilyen, akik tisztelik és értik a fegyvert, hanem azokkal, akik önjelölten azt hiszik ők Clint Eastwood-ok, mellé meg társul egy szintén önjelölt J.M. Browning is.
De mindegy nem érdekes, mert amit én mondani szerettem volna, azt nem igazán veszitek le, úgyhogy én hanyagoltam is a témát a továbbiakban.  Mosolyog

Csak az a hibás, aki megmókoltatja és úgy használja, szerintem. Mi az hogy megdumálják a fejét? A te fejedet meg lehetne dumálni ilyesmire?  Vigyorog

Különben láthattad, hogy vannak akik így születnek. Mókolnak, alapból ilyenek, és nem kell hozzá semmi plusz motiváció. Nem kell nekik ötletet adni, meg ilyesmi.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 22:21:04 »

A te fejedet meg lehetne dumálni ilyesmire?  Vigyorog

No Jani itt a lényeg.
Mert van olyan akit meglehet.
...és ha egy ilyen miatt kap ólmot valaki, egy olyan valaki aki nem tehet arról, hogy egy majom a vadásztársa?
Ez a halottat, meg a családot vigasztalja?

Az én környezetemben is dörrent már el 222-es magocska...arról is azt hitte a tulaj, hogy ez most aztán jól meg van csinálva.
Hát nem volt. Mosolyog
...de tényleg meddő a vita, mert amire én célozni akarok - a negatív következmények -, valamiért nem akaródzik megértődni.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #260 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 22:36:40 »

No Jani itt a lényeg.
Mert van olyan akit meglehet.
...és ha egy ilyen miatt kap ólmot valaki, egy olyan valaki aki nem tehet arról, hogy egy majom a vadásztársa?
Ez a halottat, meg a családot vigasztalja?

Az én környezetemben is dörrent már el 222-es magocska...arról is azt hitte a tulaj, hogy ez most aztán jól meg van csinálva.
Hát nem volt. Mosolyog
...de tényleg meddő a vita, mert amire én célozni akarok - a negatív következmények -, valamiért nem akaródzik megértődni.

Okos ember nem nyúl hozzá, hülyéknek meg tilos!  Ördög
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #261 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 22:37:50 »

No Jani itt a lényeg.
Mert van olyan akit meglehet.
...és ha egy ilyen miatt kap ólmot valaki, egy olyan valaki aki nem tehet arról, hogy egy majom a vadásztársa?
Ez a halottat, meg a családot vigasztalja?

Az én környezetemben is dörrent már el 222-es magocska...arról is azt hitte a tulaj, hogy ez most aztán jól meg van csinálva.
Hát nem volt. Mosolyog
...de tényleg meddő a vita, mert amire én célozni akarok - a negatív következmények -, valamiért nem akaródzik megértődni.

Értem hogy mire célzol, csak azt nem értem, hogy ez miért lett most ennyire fontos?
Mikor már ezt a konkrét dolgot is leírta korábban más, írtunk utántöltéstől kezdve kitudja mi mindenről...

Vitázunk, beszélgetünk mindenféléről... ez egy egyszerű fórum, nem a Magyar Közlöny.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #262 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 10:01:37 »

Értem hogy mire célzol, csak azt nem értem, hogy ez miért lett most ennyire fontos?
Mikor már ezt a konkrét dolgot is leírta korábban más, írtunk utántöltéstől kezdve kitudja mi mindenről...

Vitázunk, beszélgetünk mindenféléről... ez egy egyszerű fórum, nem a Magyar Közlöny.

Jani, vannak olyan dolgok amiket ide nem írok le, mert nem lehet, azonban igyekszek rá célozgatni.
Többet nem teszem. Mosolyog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #263 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 12:50:18 »

"Ez a fegyver (IZS 18MH) erkölcsileg amortizálódott, mióta 70.000Ft alatt nemigen lehet megkapni a legolcsóbb (kiskaliberű) változatát sem! Akinek megvan már, az használja egészséggel, de újat nem érdemes venni! "

Bakker, hogy miért nem hamarabb alakult ki ez a vita  Rííí 
A múlt héten vettem egyet, erkölcsi nulla lettem  Fej a falba Fej a falba Fej a falba

Üdv!

Én is egy ilyen romlott erkölcsű, devalvált, lenézett, semmire se jó fegyverrel szoktam néha vadászni. ( csak halkan mondom igen jókat )

De mivel érzékeny vagyok a környezetem érkölcsére is ( igy a fegyverére is) lehet, hogy megy az olvasztóba ha nem fog erkölcsileg megváltozni. ( és jön az erkölcsileg makulátlan grállovag a Blaser R 95 Baronesse ) remélem az minden tekintetben kielégítí a finnyás igényeket. Nyihi
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #264 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 13:37:07 »

Én nem azt olvasom ki Sanyooo szavaiból, hogy a tulajdonos lenne "erkölcstelen"...

Persze biztosan én nem olvasok jól valamit... Vállat von
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #265 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 13:41:17 »

Egy IZS-18  30-06-al vadászom már néhány éve,(előtte volt forgó-tolózáras is a nevemen) és pár évig elég sűrűn használtam ennek a 222-es kisöccsét is.
Néhányan erőltetik itt a sütésfinomítást, fegyvermester bevonását, sufnituningos megoldást, stb...
Ezekkel a puskákkal meg kell tanulni lőni,- és nem kell semmit buherálni, reszelni, alátétezni rajtuk!
Akinek ez nem megy, az vegyen gyorsítós fegyvert ha akar.
Bár egyszerű, de megbízható, jó csövű és olcsó fegyverek ezek, melyeknek megvan a gyenge pontjuk, és az előnyös oldaluk is.
A lényeg az, hogy akinek beválik használja, a többiek meg nem!
Nem kell, és nem is szabad senkit sem le-, sem rábeszélni hogy milyen fegyverrel járjon vadászni!
Viszont amije van azt használja egészséggel, biztonságosan, az írott, és íratlan szabályoknak megfelelően mindenki!
Ennek tükrében ti azért csak nyugodtan folytassátok meddő, és parttalan vitátokat ezekről a puskákról...    Ördög  Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #266 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 13:50:35 »

"Ez a fegyver (IZS 18MH) erkölcsileg amortizálódott, mióta 70.000Ft alatt nemigen lehet megkapni a legolcsóbb (kiskaliberű) változatát sem! Akinek megvan már, az használja egészséggel, de újat nem érdemes venni! "

Bakker, hogy miért nem hamarabb alakult ki ez a vita  Rííí 
A múlt héten vettem egyet, erkölcsi nulla lettem  Fej a falba Fej a falba Fej a falba

Kedves Janika!
Én úgy gondolom, hogy hozzászólásom egyértelmű volt, főleg ha az olvasó elnézi nekem a tanulatlan, pesti proliba oltott műparaszti egyszerűséget!  Nyihi
Én is akartam ilyen puskát venni, de akkor még 45 ezer Ft-ért adták!
Üdv sanyooo  Wave
ui: tudod, hogy kell a kákán csomót keresni? Olcsón kell megvenni és jó drágán eladni!  Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 13:52:25 »

Egy IZS-18  30-06-al vadászom már néhány éve,(előtte volt forgó-tolózáras is a nevemen) és pár évig elég sűrűn használtam ennek a 222-es kisöccsét is.
Néhányan erőltetik itt a sütésfinomítást, fegyvermester bevonását, sufnituningos megoldást, stb...
Ezekkel a puskákkal meg kell tanulni lőni,- és nem kell semmit buherálni, reszelni, alátétezni rajtuk!
Akinek ez nem megy, az vegyen gyorsítós fegyvert ha akar.
Bár egyszerű, de megbízható, jó csövű és olcsó fegyverek ezek, melyeknek megvan a gyenge pontjuk, és az előnyös oldaluk is.
A lényeg az, hogy akinek beválik használja, a többiek meg nem!
Nem kell, és nem is szabad senkit sem le-, sem rábeszélni hogy milyen fegyverrel járjon vadászni!
Viszont amije van azt használja egészséggel, biztonságosan, az írott, és íratlan szabályoknak megfelelően mindenki!
Ennek tükrében ti azért csak nyugodtan folytassátok meddő, és parttalan vitátokat ezekről a puskákról...    Ördög  Wave

No ez így korrekt!  Igen
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #268 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 18:17:11 »

Szeretem ha a tények beszélnek. Vessünk egy pillantást ezen FELNŐTT EMBER keze munkájára, igaz nem 4-es alátét, csupán egy 6-os átmenő csavar anyával egyetemben. Megrepedt a tus, összekellett valahogy gányolni.Ez a fegyver egy 20/76-os Viktoria, amelyet "JÓ" állapotúként hirdetnek a vadászaprón.

Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 21:00:44 »

Szeretem ha a tények beszélnek. Vessünk egy pillantást ezen FELNŐTT EMBER keze munkájára, igaz nem 4-es alátét, csupán egy 6-os átmenő csavar anyával egyetemben. Megrepedt a tus, összekellett valahogy gányolni.Ez a fegyver egy 20/76-os Viktoria, amelyet "JÓ" állapotúként hirdetnek a vadászaprón.

A Viktória amúgy is a gyengém...20-asban pláne!
Hogy az ég vágna abba aki ezt csinálta! Türelmetlenül

Tudom off, de nem birom kihagyni.
Vendégként láttam egyszer egy sörétest, amin "házi" készítésű szíj volt.
A gazdája büszkén mutatta, hogy a bálázó gurtni belső fele a ricnis, hogy ne csússzon.
(Heston körbálázó belső gumi gurtnija, azt hiszem sokan ismerjük.)
Ugyanebben a csapatban volt egy másik csoda is, ott a 12-es "izslapát" - ahogy a tulaj fogalmazott - gyönyörű kis redőnygurtnin fityegett.
Na ez is szép volt. Ördög

OFF!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: